x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pastwiska

Położona pomiędzy dwiema rzekami imponuje swoim urodzajem i bogactwem, choć nie dorównuje pod tym względem tej na wschodzie. Pomimo tego jest to dobre miejsce do polowań nawet dla większych stad drapieżników. Przemierzając porośnięty lekko pożółkłą trawą teren można podziwiać wznoszące się ku niebu szczyty górskie.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Re: Pastwiska

#41

Post autor: Mistrz Gry » 25 sie 2019, 0:23

Nastroszył się kiedy lew zaczął mówić do niego jak do dziecka, no ale cóż, sam sobie na to zasłużył głupimi pytaniami. Wygładził więc piórka i mrugnął wesoło do Sherii.
- Dziękuję, teraz rozumiem. Ptasie zwyczaje są znacząco różne od lwich. Dla przykładu orzeł mający interes do kogoś po drugiej stronie wody może zwyczajnie nad nią przelecieć. - odpowiedział, próbując uratować się z sytuacji.
- Ja z kolei znam tutejsze okolice, ale przyznam, że więcej czasu spędzam w ptasim towarzystwie niż na lądzie a nie znam nikogo tej profesji. - opuścił głowę zrezygnowany - Przy Drzewie Życia nikogo nie było, ci z Lwiej Skały są zajęci własnymi sprawami... Możemy sprawdzić na Złej Ziemi, czy mają tam stadnego szamana. To na północ stąd, przy Termitierach i Wulkanie. Dawno tam nie byłem, bo niewiele tam zwierzyny, ale może nie pozmieniało się aż nadto. Te tereny mogą być jednak niebezpieczne, Złoziemcy nie przepadają za gośćmi. - gdy to mówił w jego oczach pojawił się cień strachu.
- Co więc robimy przyjacielu?
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#42

Post autor: Sheria'ya Om » 25 sie 2019, 0:36

Lew śmiertelnie spoważniał i odparł:
-A nie ma możliwości, by zapytać się Złoziemców, czy zgadzają się, byśmy mogli poszukać szamana na ich terenie? Bo skoro nie lubią obcych, to powinniśmy to uszanować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#43

Post autor: Mistrz Gry » 25 sie 2019, 11:55

Zerknął odruchowo na północ, gdzie jak pamiętał znajdowała się Zła Ziemia.
- Być może uda się ich ładnie poprosić. To dobry plan, a przynajmniej biorąc pod uwagę że nie mamy innego. Chociaż to może nie być łatwe. Po wielkiej powodzi wszystko się pozmieniało. - rzekł z zamyśleniu. Niewątpliwie mógłby opowiedzieć Sherii dużo więcej o tamtych tragicznych wydarzeniach.
- Jesteś lwem, więc pewnie wiesz jak dogadać się z innymi lwami. Myślisz, że zażądają jakiejś opłaty? - wolał zaplanować całe przedsięwzięcie zanim wkroczą na niebezpieczny teren i dobrze się przygotować.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#44

Post autor: Sheria'ya Om » 25 sie 2019, 13:02

Sheria spojrzał na Krona i rzekł:
-Mimo, iż jestem lwem, to nigdy nie miałem do czynienia z innym lwem, bo u mnie na wyspie żadnego nie było, oczywiście za wyjątkiem mnie. Nie wiem, czy zażądaliby opłaty, ale jeśli tak, to myślę, że trzeba by było upolować jakiś frykas niedostępny dla nich lub rzadki. Co Ty na to orle?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#45

Post autor: Mistrz Gry » 25 sie 2019, 13:31

- Żyłeś tam całkiem sam, z dala od krewniaków? To przerażająca wizja. Samotność musiała ci się ogromnie dawać we znaki. - pokiwał głową ze współczuciem.
Myśl o polowaniu zaraz jednak odegnała smutki. Sam także by coś przekąsił, więc ta propozycja brzmiała obiecująco.
- Ja lubię przekąsić zająca albo surykatkę, ale to chyba za mało dla lwa. Zaproponowałbym zebrę czy antylopę, ale nie należą one do rzadkości i trudno uznać je za coś wykwintnego. Na większe zwierzęta lepiej polować w większych grupach, więc odpadają. Chyba że masz już na myśli coś konkretnego? - zapytał, jako że nie będąc ekspertem od lwów nie wiedział co uznają oni za smakołyki.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#46

Post autor: Sheria'ya Om » 25 sie 2019, 13:45

-Zanim coś upolujemy, to musielibyśmy się dowiedzieć, czy to konieczne. Może chcieliby coś konkretnego, innego lub nic, tylko świadomości, że tam bylibyśmy?
Lew zamyślił się i powiedział:
-Może udałoby się upolować hipopotama? Tylko wtedy musiałby być jakiś samotnik, lub trzeba by było je rozdzielić. Co o tym myślisz Kronie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#47

Post autor: Mistrz Gry » 26 sie 2019, 11:47

- Przyjacielu, ty tutaj jesteś znawcą lwów i zdam się na twoją opinię. - odpowiedział, rozkładając skrzydła w geście niewiedzy.
- Oj, oj, oj, nie przesadzajmy. Nie wiem jak na twojej wyspie, ale tutaj hipopotamy są całkiem duże, a nas jest tylko dwóch. W tym ja jestem ptakiem, a ty bez urazy oczywiście, także nie grzeszysz tężyzną fizyczną. Żeby polować na tak wielkie bydlę potrzebowalibyśmy czyjejś pomocy. - orzeł wyraźnie zaniepokoił się propozycją Sherii. Nawet nie wyobrażał sobie jak przy pomocy dzioba, skrzydeł i pazurów miałby zapolować na coś tak dużego.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#48

Post autor: Sheria'ya Om » 26 sie 2019, 14:19

-Na pewno zanim polowanie na przepustkę by się zaczęło, musimy się dowiedzieć czy nas wogóle wpuściliby.-Lew zamyślił się i zaproponował:
-To proponuję wyruszyć tam, by się dowiedzieć, czy wpuszczą nas. Może zróbmy tak: ja stanę tuż przed granicą, a Ty polecisz się zapytać któregoś z tamtejszych lwów. Tylko ta opcja wydaje mi się sensowna, bo ja musiałbym chodzić po ich ziemi i naruszać ich prywatność, a Ty potrafisz latać. W razie kłopotów ruszę Ci na pomoc. Może tak być Kronie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Thaxll'ssillyia
Posty: 60
Gatunek: Nubian vulture
Płeć: Samica
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 35
Percepcja: 70
Kontakt:

#49

Post autor: Thaxll'ssillyia » 26 sie 2019, 18:27

- Panie Gunter! - Zawołała straciwszy z oczu ducha. One i te ich przenikanie, przez tą przezroczystość łatwo takiego zgubić a tylko na moment obejrzała się za siebie a potem puf. Ducha wcięło.
- PANIE GUNTER! -Zawołała głośniej zniżając lot gdzie pod sobą miała rudego lwa i orła. W normalnym wypadku poświęciłaby im więcej uwagi ale teraz zajęta była poszukiwaniami swojego przyjaciela na wieki.
🎶
"Zazwyczaj nie zapraszam przyjaciół do swojego gniazda ale gdy już to robię nigdy go nie opuszczają..."

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#50

Post autor: Gunter » 26 sie 2019, 18:36

- Tu jestem! - zawołał głosem słyszalnym jedynie dla Thax. Czyżby przypadkiem znów stał się niewidzialny? A niech to, musi jeszcze poćwiczyć dematerializację, żeby nie robić tego odruchowo kiedy się zamyśli. I znów przegapił część rozmowy kiedy zniknął na chwilę. Wytężył myśli i już po chwili jaśniał na tyle, by szamanka mogła go zobaczyć swoim szóstym zmysłem.
- Ci dwaj są podejrzani. Planują jakieś rytuały i chcą wywoływać ducha. Może mają coś wspólnego z moim pojawieniem się? Wypadek przy pracy czy inne licho. Tylko teraz nie mają szamana. Tyle usłyszałem, bo miałem lekkie fluktuacje i trochę mnie zdematerializowało. - przyznał się z delikatnym wstydem sępicy.

Odpowiedz

Wróć do „Sawanna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości