x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Małpia grań (Lokum Yeti)

Przywodzący na myśl obrazy z koszmarów las uchodzi za nawiedzone miejsce. Duszne powietrze i słona woda powodują, że nie jest to najprzyjemniejsze miejsce w krainie. Splątane korzenie drzew wystają z ziemi, tworząc trudny do pokonania labirynt w którym mniej uważny podróżnik może zbłądzić na wieki.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • Postać może złapać chorobę lub przypadkiem wejść na niebezpieczne grzęzawisko.
Awatar użytkownika
Yeti
Posty: 34
Gatunek: Szympans
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 kwie 2020
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 95
Waleczność: 15
Zręczność: 55
Percepcja: 34

Małpia grań (Lokum Yeti)

#1

Post autor: Yeti » 12 wrz 2020, 16:21

Jaskinia w osobliwym kształcie przypominającym małpią czaszkę. Położona na południowych obrzeżach lasu i zamaskowane wśród gęstych baobabów.
Obszerna w środku i aż jednopiętrowa. Oczodoły służą za okna na pierwszym piętrze, jama ustna jest wejściem do parteru, a idąc dalej schodzi się niżej gdzie jest wilogotno i zimno coś w rodzaju piwnicy.
Ciekawe miejsce do zamieszkania dlatego Yeti przygarnęła tu lokum.

Obrazek

Awatar użytkownika
Yeti
Posty: 34
Gatunek: Szympans
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 kwie 2020
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 95
Waleczność: 15
Zręczność: 55
Percepcja: 34

#2

Post autor: Yeti » 12 wrz 2020, 16:47

Yeti nie obijała się i cieszyła oko dwiema nowymi zdobyczami. Dynie z Tanzanii i to jakie wielkie, kto by uwierzył, że tak po prostu rosły nieopodal jej domku. Wzięła je pod pachę i poszła z nimi do jaskini.
Tam w ruch poszedł ostry kamień, którym odcięła górę dyń a palcami wygrzebała z nich miąższ. Będzie na zupę co do pustych "skorupek" wykorzysta je jako torby co to przetransportuje w nich glinę do budowy piecyka.
Na koniec zrobiła dziurki po równoległych bokach dyń i przepuściła przez nie pnącze, które związała na supełek. Obie torby gotowe.
► Pokaż Spoiler


//@Mistrz Gry
Ile taka torba ma pojemności?//

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#3

Post autor: Mistrz Gry » 12 wrz 2020, 17:39

/Przed szukaniem różnych rzeczy w lokacjach, przyjrzyj się najpierw jak wyglądają i co może w nich rosnąć. Las namorzynowy jest podmokły, więc dynie by w nim nie urosły. Powinnaś też opisać jak szukasz poszczególnych rzeczy zamiast zakładać, że po prostu magicznie są tuż obok. Polecam też zapoznać się z działem rzemieślnictwa: viewforum.php?f=172. W tych pojemnikach możesz przechowywać łącznie 5 przedmiotów, ale pamiętaj że dynie mogą gnić od wilgoci./
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Yeti
Posty: 34
Gatunek: Szympans
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 kwie 2020
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 95
Waleczność: 15
Zręczność: 55
Percepcja: 34

#4

Post autor: Yeti » 12 wrz 2020, 20:42

Yeti rozejrzała się za wikliną. Pamięta od ojca, że są to takie pędy pozyskiwane z wierzb. Przeszła się po dżungli szukając wierzby. Przewiesiła obie torby przez ramię.

Yeti wyrzuca 3d100:
76, 20, 66


Znalazła wierzbę i wspięła się na nią. Prawie złamała pęd potrzebny do uzyskania wikliny jednak zamyśliła się. Spadł jej na ziemię prosto do jakiejś dziury. Nie ma opcji, że będzie po niego nurkować. Yeti spróbowała znowu.

Yeti wyrzuca 3d100:
18, 23, 31


Udało się małpie za drugim podejściem zdobyć pęd wierzby. Oskubała go ciesząc się z posiadanej wikliny, którą schowała do torby i zeskoczyła ostrożnie z drzewa. Powinna znaleźć jej więcej wiklina przyda się do zrobienia koszu z prawdziwego zdarzenia. Poszła w kierunku północy tam muszą być jakieś lasy.

Pozyskane: 1 wiklina
//zmiana tematu//

Awatar użytkownika
Taimi
Posty: 299
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 paź 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 50
Percepcja: 65
Kontakt:

#5

Post autor: Taimi » 19 wrz 2020, 0:01

Pomimo że wiedziała doskonale, że stada dawno już tutaj nie było to co jakiś czas zapuszczała się na południe. Dzisiaj było podobnie. Jednak zamiast iść do Upendi najkrótszą drogą przez tereny Lwiej Ziemi postanowiła nieco obejść ich ziemie, a przy okazji pozwiedzać też i inny zakamarki Krainy. I tak właśnie znalazła się tutaj. Najpierw pospiesznie ugasiła pragnienie w Szmaragdowym Jeziorze, a potem poszła do lasu żeby odpocząć trochę w cieniu drzew.
Wielka skała w kształcie małpiej czaszki przykuwała uwagę. Taimi nie była wyjątkiem. Gdy więc tylko dostrzegła jej zarys ruszyła powoli w tamtą stronę sprawdzając zapachy. Nie chciała władować się na stado lwów które rościły sobie prawo do tych regionów. Na szczęście nie wyczuwała świeżych tropów kotowatych, a tylko jakichś mniejszych zwierząt. Zatrzymała się przed grotą ale nie zamierzała wchodzić do środka. Przyglądała się jej z bezpiecznej odległości. Wiecznie pałętała się albo po cmentarzyskach, albo po innych pustkowiach. Widocznie klimat makabry był jej bliższy. Zwłaszcza po spotkaniach z Bliznopyskim.

Awatar użytkownika
Yeti
Posty: 34
Gatunek: Szympans
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 kwie 2020
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 95
Waleczność: 15
Zręczność: 55
Percepcja: 34

#6

Post autor: Yeti » 20 wrz 2020, 0:40

Yeti wróciła do jaskini i była dość blisko ścieżki oznaczającej wejście. Nagle wyczuła podejrzany zapach.
Czyżby lew? Co on tutaj robi? Pewnie usłyszał, że w pobliżu zamieszkał najlepszy rzemieślnik w krainie i postanowił kupić coś ode mnie! - nie opuszczało jej optymistyczne myślenie po ciągu porażek z ogniem, koszem i w sumie ze wszystkim.
Wdrapała się na drzewo, stamtąd na gałąź, z niej na kolejne drzewo aż zawędrowała pod terytorium chatki gdzie zobaczyła lwicę.
O ja cię! Ale ona jest ładna - pomyślała Yeti, chciałaby mieć taką majestatyczną grzywkę i móc pozwolić powiewać jej na wietrze.
- Cześć! - przywitała się i pomachała przyjaźnie. Usiadła na gałęzi akurat prosto nad głową lwicy.
- Jestem Yeti. Słyszałaś, że wprowadził się tu najlepszy rzemieślnik w krainie i masz dla mnie zlecenie? - to nie było pytanie. Oczywiście, że stwierdzenie. Innej myśli Yeti do siebie nie dopuszczała.

Awatar użytkownika
Taimi
Posty: 299
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 paź 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 50
Percepcja: 65
Kontakt:

#7

Post autor: Taimi » 20 wrz 2020, 23:56

Zadała głowę żeby odszukać spojrzeniem stworzenie, które do niej mówiło. Dopiero teraz mogła przyjrzeć się małpce dokładniej. Szympans. Słyszała, że szympansy są posiadaczami jednych z najbardziej chwytliwych łapek w królestwie zwierząt. Słysząc jej słowa uśmiechnęła się nieco koślawo.
- Niestety, nie miałam okazji o tobie słyszeć - przyznała absolutnie szczerze, jednak nie uszczypliwie.
- Jestem Taimi, miło cię poznać - nieco oklepana regułka, ale dlaczego miała by być gburem w przypadku obcej małpki?
Z resztą może pewnego dnia znajdzie się w potrzebie i umiejetności człekokształtnej będą w stanie uratować jej zadek? Nie wszystkie mosty warto za sobą palić, co nie?
- Rozumiem, że mieszkasz tutaj od niedawna? - spytała nawiązując do jej słów, że się wprowadziła. - Z daleka pochodzisz?

@Yeti

Awatar użytkownika
Yeti
Posty: 34
Gatunek: Szympans
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 kwie 2020
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 95
Waleczność: 15
Zręczność: 55
Percepcja: 34

#8

Post autor: Yeti » 22 wrz 2020, 16:52

Yeti widocznie umskło optymizmu. Ucieszyła się z pierwszego klienta, a los jak zwykle ma inne plany. Trzeba się cieszyć z tego co jest, poznania lwicy o imieniu Taimi.
- Taimi! Co za piękne imię i jaka ładna z ciebie lwica. Musisz mieć całą masę adoratorów! Pewnie masz randkę w tym lesie... - oznajmiła szczerze to co myślała. Yeti należy do wyjątkowo wylewnych małp i nikt nie musi być jej klientem do usłyszenia komplementów, które w całej okazałości sprzedaje gratis bez kruczków prawnych.
Uśmiechnęła się na pytanie o pochodzenie. Właśnie po to uciekła od ojca i skręcania sznurków żeby przygody zasmakować, poznać nowe zwierzęta.
Potarła dlłońmi widocznie podekscytowana pytaniem.
- Pochodzę z dalekiego wschodu. Nic tam ciekawego nie miałam do roboty i przywędrowałam tutaj. Może znasz osobę, która ma zajęcie dla rzemieślnika takiego jak ja? - opowiedziała o sobie i zupełnie przypadkiem zapytała o pracę. Nie żeby od początku zamierzała to zrobić...

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 12
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 18 sie 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 55
Percepcja: 40
Kontakt:

#9

Post autor: Iwo » 23 wrz 2020, 16:48

Zwiedzał krainę i zaszedł do lasu. W nim zboczył z udeptanej przez zwierzęta ścieżki.
Zobaczył najciekawszą jaskinię w swoim życiu. Kształtem przypominała czaszkę. O zgrozo co za design matki natury.
Podszedł bliżej i pomachał głową.
- Dzień dobry! - powiedział widząc panią małpę na gałęzi i panią lwicę na ziemi. Z uznaniem kiwnął głową obu paniom.
- Co to za miejsce? Ta jaskinia wygląda co najmniej przerażająco. - odezwał się ciekawską naturą,

Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 52
Gatunek: Dzikacz leśny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 17 sty 2019
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#10

Post autor: Jambo » 24 wrz 2020, 14:11

//jeśli wolno to się dołączę//
Lazłem se po lesie jak to dzik z nosem w ziemi i trafiłem na gromadę wesołą, doprawdy z dużej lwicy i jej dziecka złożonego.
- Chrum. Chrum. Witam państwa i muszę na wstępie zaznaczyć, że ma Pani bardzo ładne dziecko w życiu nie widziałem tak majestatycznego podrostka. - powiedziałem do Taimi patrząc raz na nią raz na jej domniemanego syna Iwo.
- Chrum. Chrum. Lwy tak sobie rozmawiają z szympansem to chyba jesteście po obiedzie? Chrum. Chrum.
- Chrum. Chrum. Jestem Jambo. Niezmiernie miło mi was poznać. Chrum chrum. Czym się zajmujecie moi mili? Chrum chrum.
- Chrum. Chrum. Spróbuje zgadnąć. Albo nie. Jestem kiepski w zgadywaniu i wybaczcie, że tak chrumkam jak świnia jakaś. Mam to od urodzenia. Chrum chrum.
- Chrum. Chrum. Zapewniam was jestem wychowanym i kultularnym dzikaczem leśnym.

Odpowiedz

Wróć do „Las namorzynowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości