x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Wiekowa akacja

Choć daleko jej do zielonej sawanny, jest o wiele bardziej zachęcająca dla zwierząt niż leżące na północ pustkowia. Rosną tu głównie wysokie trawy, wysychające wraz z odejściem pory deszczowej oraz krzewy i pojedyncze drzewa.

Awatar użytkownika
Jerycho
Posty: 42
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 kwie 2016
Zdrowie: 0
Waleczność: 35
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Wiekowa akacja

#251

Post autor: Jerycho » 05 gru 2019, 21:54

Czemu ta ładna fuknęła? Zrobiłam coś nie tak jak powinno? Nie. Niemożliwe. Pewnie to szyfr lub znak, że chce się bawić albo... O kurka wodna. Jaka ja jestem głupia. Przecież to jest samiec a nie samica
Zaczęłam ocierać się o ładnego jasnowłosego serwala samca.
- Czemu nie powiedziałeś, że jesteś samcem? Akurat poszukuję samca. Może wiesz no... Jak się dwójka serwali pozna to oni razem. Ty o mnie adorujesz i wtedy ja. Ty chcesz ze mną i ja z tobą. Rodzę dzieci. Karmię je. Ty się mną opiekujesz do czasu aż podrosną...
Mówiłam chaotycznie. Jasnowłosy samiec powinien zrozumieć. - Gdzie prezent dla mnie? Gdzie moja zdobycz? Powinieneś dla mnie coś złowić adoratorze. Jak wyobrażasz sobie nasz wspólny związek? Będę biegała brzuchata na polowania? Zrywam z tobą... Oznajmiłam pewna siebie i uniosłam dumnie głowę. - Nigdy na mnie nie zasługiwałeś. Splunęłam na samca. - Idę poszukać kotków. Jak spotkam kogoś to powiem mu że tu są serwale i mają teren na rzece i pod wielką akacją. Mają takie młode dzieci. Powiem ilu was jest i że-że-że-żeby na was uważali. Jesteście bandyci i zbrodniarze! Skórę z lwa zabieram jako zadośćuczynienie za krzywdy które mi wyrządziliście! Wzięłam w pysk skórę z lwa, która leżała na ziemi. Poszłam sobie od nieprzyjemnych serwali bandytów nie oglądając się za siebie.


z/t

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Kontakt:

#252

Post autor: Ndevu » 05 gru 2019, 22:11

Od momentu gdy samica splunęła na Ilangę, czujność Ndevu podskoczyła, to niebezpieczna wariatka... powiedziała, że bierze skórę? Nie ma mowy! Gdy tylko ruszyła w kierunku ich zdobyczy Ndevu całym impetem ruszył na samicę, nie chciał jej zrobić większej krzywdy, chciał przewrócić ją swoim większym ciałem po czym przytrzymać szczęką za kark.

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#253

Post autor: Ilanga » 05 gru 2019, 22:18

— Nie jestem samcem... — zaczęła, a potem pogubiła się w słowotoku nowej. Chyba chce mieć z nią dzieci... że co? I do tego przeszła do fizycznego kontaktu w pierwszych minutach znajomości. Tego już za wiele. Ilanga starała się odeprzeć ocierającą się samicę. Co za niezręczność.
A potem ta nagle się obraziła. Ale o co? Wariatka, po prostu wariatka. Do tego splunęła na nią i chciała nakablować o klanie jakimś „kotkom”... czyżby lwom? Czy to szpieg grający wariatkę?
Zabiera ich skórę!
— Złodziej!— Ilanga krzyknęła głośno, a potem pobiegła za Ndevu, chcąc odciąć złodziejce drogę ucieczki.

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Kontakt:

#254

Post autor: Mtego » 05 gru 2019, 22:20

Mtego starał się ją ignorować, ale to co się stało było co najmniej dziwaczne...
Nie dość, że okazała się ona wariantem to jeszcze chce ukraść coś co należy do klanu...
Samiec od razu pomyślał, że wspomniane koty to lwy, a ten pomykeniec to po prostu szpieg!
Nie dam sobie odebrać własności.
Mtego pobiegł z drugiej strony niż Ndevu, żeby otoczyć samicę i uniemożliwić jej ucieczkę.

Awatar użytkownika
Kapitan Archaon
Posty: 58
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 21 cze 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 30
Percepcja: 45
Kontakt:

#255

Post autor: Kapitan Archaon » 05 gru 2019, 22:38

Miałem iść na sawanne zamiast tam poszedłem na spacer tutaj.
— Co tak pachnie? — zapytałem w duchu. — Mięsko?
Czuję wyraźnie. Pobiegłem za zapachem i zobaczyłem lwie truchło. Nigdy lwiego mięsa nie w ustach miałem.
Widzę hieny. Moi sąsiedzi. To chyba ich. Są zajęci i za kimś biegną.
— Nie obrażą się. — szepnąłem w duchu.
Skradam się w trawie aby ukraść kawałek lwiego mięsa.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#256

Post autor: Mistrz Gry » 05 gru 2019, 22:57


► Pokaż Spoiler


Niestety złodziejaszkowi dzisiaj szczęście nie dopisywało. Ndevu powalił ją na łopatki i złapał mocno za szyję. Może odrobinę zbyt mocno, gdyż po chwili spomiędzy jego zębów zaczęła lecieć posoka, w małych ilościach. Mtego i Ilanga sprawnie wybiegli naprzód i po paru sekundach prześcignęli samicę, by zatorować jej ewentualną drogę ucieczki. Ale póki co to było zbyteczne, ponieważ została złapana.

Jerycho -6HP
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Kontakt:

#257

Post autor: Mtego » 05 gru 2019, 23:25

Akcja była szybka i sprawna.
Żadne to zaskoczenie, Samica leżała obezwladniona pod jego bratem, Mtego wiedział co robić.
Ona już nie ucieknie, nie ma szans.
Spojrzał na Ndevu, a następnie na dziwaczke.
- Radzę Ci się nie ruszać złodziejko, bo Ndevu zrobi z ciebie karmę dla sępów. - Mtego brzmiał na prawdę poważnie.
Nie tolerował on niczego co może zaszkodzić jego bracią, kradzież i to jeszcze przez krokutę... No właśnie to ją tylko ratowało, zabijanie pobratymców to ostatnie czego pragnął by samiec.
Choć ona była serwalem... A przynajmniej tak utrzymuje, nie wiadomo co jest prawdą, ta mania może być udawana...
Nie ważne, spojrzał nagle na stojącą obok Ilangę i powiedział do niej stanowczo.
- Pędź po Alfajirę! Ta wariatka może być jakimś szpiegiem... -

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#258

Post autor: Dabin » 05 gru 2019, 23:35

Pełznął sobie w bezpiecznej odległości bez większego celu i kierunku aż tu nagle dostrzegł kilka ciepłych plam na horyzoncie. Wysunął język by zbadać zapach unoszący się w powietrzu. Pochodził z tego samego gatunku.
Oh, jak przyjemnie bawią się kotki. Pomyślał sobie przypominając jego dawne dzieje i wspólne zabawy z jego lwią przyjaciółką. Ale teraz znikła i jej nie ma a poszukiwania spełzły na niczym. Następne co poczuł to zapach mięsa. Sunał w trawie zygzakowatym ruchem a im bliżej był lwiego truchła tym wyraźniejsza była mała plamka. Jeszcze do końca nie określił czym owa plamka była bo zapach hien był tu dominujący. Zamierzał podkraść się do kota czarnołapego od tyłu a gdy już będzie na tyle blisko, ukryty w trawie syknie cicho i przeciągle.
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#259

Post autor: Ilanga » 06 gru 2019, 0:06

Oczywiście plan złodziejki został zniweczony bardzo szybko i nie było większych szans, że się uwolni od Ndevu.
— Nie róbcie jej krzywdy. Może nam się jeszcze przydać. — powiedziała Ilanga, patrząc na strużkę krwi na jej szyi. Trzeba ustalić, czy hiena udaje szaleństwo, czy naprawdę jest wariatką... ale Mtego miał rację, potrzebna tu była Alfajiri. Ilanga nie była pewna, gdzie ją znaleźć, bo choć dopytywała się dwa razy, nie odpowiedziano jej. Nie było jednak czasu na zastanawianie się, więc popędziła do nory przywódczyni, która wydała jej się najbardziej prawdopodobnym miejscem.
/zt

Awatar użytkownika
Jerycho
Posty: 42
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 kwie 2016
Zdrowie: 0
Waleczność: 35
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#260

Post autor: Jerycho » 06 gru 2019, 0:20

Bandyci. To najgorsze serwale z którymi miałam do czynienia. Urodzeni bandyci. Istni zbrodniarze wojenni. Napadli na mnie jak ono mogli? Wzięłam tylko zadośćuczynienie!
Wpadłam w panikę i zaczęłam krzyczeć o pomocy. — Pomocy! Pomocy! Napadli mnie bandyci! Serwale bandyci! Hieny w serwalskiej skórze! Pomocy! Po-mo-cy! Po-mo-cy! P-o-m-o-c-y! Chcą mnie zabić! Pomocy zabiją mnie. Ja nie chcę umierać! Pomocy! To lwy! To lwy w serwalskiej skórze. Widziałam ciało lwa to na pewno lwy! Zrzuciliście skóry jak wąż! Od początku wiedziałam! Odebraliście moją rodzinę i teraz chcecie dokończyć dzieła! Pomocy! Pomocy!

Odpowiedz

Wróć do „Równina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości