x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Zbocze

W porze deszczowej jego dnem spływają potoki rwącej wody, lecz przez pozostałą część roku dno jest suche i piaszczyste. Wysokie urwiska po obu stronach bywają zdradliwe i nieostrożnie stawiając łapy na chybotliwych kamieniach można zakosztować nieprzyjemnej drogi w dół. Na stromych zboczach znajdują się osłonięte od wiatru półki, do których da się dostać jedynie po wąskich, niemal pionowych ścieżkach.

Awatar użytkownika
Sestendelzat
Posty: 21
Gatunek: Pyton południowo-afrykański sk
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 mar 2017
Zdrowie: 100
Waleczność: 10
Zręczność: 70
Percepcja: 20
Kontakt:

Re: Zbocze

#21

Post autor: Sestendelzat » 06 mar 2020, 10:19

Sest powoli podniósł łeb rytmicznie bujając się na boki. Przyglądając się krewniakowi, ci jakiś czas tylko zerkając naokoło czy aby na pewno są tu sami.
- Witaj o łussssskowy kuzynie.
Skinął lekko pyskiem po czym powoli pełznąc tak by jego rozmówca znajdował się pomiędzy nim a przepaścią, dodał:
- Jak Cię zwą? I czy możesz mi powiedzieć, cóż to za ziemie, jeśśśli łasssska?

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#22

Post autor: Dabin » 06 mar 2020, 10:57

- Ussszanowanko. - Pochylił nieznacznie łeb na powitanie. -Jessstem Dabin a ciebie jak zwą ssszanowny panie? - Przyjrzał się w tym czasie na spokojnie nowemu a potem rozejrzał dookoła i zaczął wskazywać ogonem kierunki.
- Na północy zassstaniesz tylko piach, morze gorącego piachu. Sssam, zmierzam ku wielkiej wodzie na południu. Tam jessst mój dom. - Nazw oczywiście nie znał, nie liczyło się dla niego jak kępka piachu czy trawy ma nazwę. Liczyło się co zawierało.
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Awatar użytkownika
Sestendelzat
Posty: 21
Gatunek: Pyton południowo-afrykański sk
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 mar 2017
Zdrowie: 100
Waleczność: 10
Zręczność: 70
Percepcja: 20
Kontakt:

#23

Post autor: Sestendelzat » 06 mar 2020, 11:34

Sessstendelzat. - odrzekł na pytanie o imię tak krótko jak mógł nie streszczając swego miana.
- Wobec tego nie ma tam nic interessssującego. Jednak wielka woda to co innego... Czy nie poszukujesz towarzysza w ssswej wędrówce? Od bardzo długiego czasssu nie miałem okazji ssspotkać się sss kimś ssswego rodzaju. - Sest spojrzał ku słońcu, później na północ a w końcu na południe gdzie miała być właśnie wielka woda.
- Byłbym wielce kontent sss possiadania kogośś do którego mógłbym kłapnąć od czasu do czassu pysssskiem.
Faktycznie, bycie nowym w rejonach zamieszkanych ponoć przez liczne lwie stada, nie jest wspaniałym początkiem jakiegokolwiek planu. Aczkolwiek od czegoś, trzeba zacząć. I Sest wiedział o tym doskonale.

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#24

Post autor: Dabin » 06 mar 2020, 11:50

- Miło mi cię poznać Sssessstendelzat.- Przybrał przy tym najłagodniejszy wyraz pyska na jaki potrafił się zdobyć.
- Jeśssli twa droga będzie sssię pokrywała z moim torem nie będę mieć nic przeciwko. Wręcz przeciwnie, uwielbiam towarzyssstwo. Nie częsssto ssspotykam chętnych do rozmów. - Aktualnie wręcz mógłby narzekać na brak towarzystwa. Nawet wśród stada, którego żył czuł się wyobcowany.
- Opuśssciłem bezpieczny dom, ssszukając przyjaciółki z dziecińssstwa. Niessstety sssłuch po niej zaginął.- Po cichu żywił nadzieję, że jak wróci do domu to ją tam zastanie i uściska. Brakowało mu jej.
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Awatar użytkownika
Sestendelzat
Posty: 21
Gatunek: Pyton południowo-afrykański sk
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 mar 2017
Zdrowie: 100
Waleczność: 10
Zręczność: 70
Percepcja: 20
Kontakt:

#25

Post autor: Sestendelzat » 06 mar 2020, 12:00

- Ja również.... Utraciłem blisskie mi osoby. Tym chętniej pomogę Ci odnaleźć przyjaciółkę. O ile będzie tylko jakaś okazja czegoś się dowiedzieć, zapytam. - i wcale nie kłamał. Krewniak który również cierpi z braku bliskiej persony, jak mógłby nie pomóc!
Sest jednak nie mógł sobie teraz pozwolić na bycie tylko pomocnikiem. Szybko więc dodał - Po drodze mam nadzieję, że nie czycha na nasss jakieś niebezpieczeństwo. Podobno dużo tu lwów...
Powoli trzeba poznać wszystkich wokół. A Dabin wydawał się być idealnym łącznikiem z innymi gatunkami, wnioskując po jego poczciwej aurze.

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#26

Post autor: Dabin » 06 mar 2020, 12:12

- Żyłem wśssród lwów, wychowywałem sssię razem z przyjaciółką. - Według niego to był najwspanialszy okres czasu. Beztroskie dzieciństwo. -Także nie martwiłbym sssię na twoim miejssscu o lwy. Częsssto nasss nie dossstrzegają wśssród traw a wyssstarczy sssyknąć i już myśsslą żeśss jadowity.- Wskazał raz jeszcze końcówka ogona na to dokąd Dabin zamierzał się udać. - Popełzniemy ku oczku wodnemu, potem w lasss drzew... potem będzie z górki bagnissste tereny, moje ulubione. -uwielbiał pływać a przemieszczenie się w podmokłym terenie było dla niego nadzwyczaj proste. Sestendelzatowi również nie powinno przysporzyć problemów, w końcu należeli do tej samej rodziny.
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Awatar użytkownika
Sestendelzat
Posty: 21
Gatunek: Pyton południowo-afrykański sk
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 mar 2017
Zdrowie: 100
Waleczność: 10
Zręczność: 70
Percepcja: 20
Kontakt:

#27

Post autor: Sestendelzat » 08 mar 2020, 18:05

Żył wśród lwów. Wąż który zamieszkał z ssakami musi być albo szalony albo bardzo pewny siebie.
-Ssskoro tak twierdzisz...
Westchnął. Nie widziało mu się bratanie z lwami. Ale może w tym szaleństwie jest metoda?
-Prowadź wobec tego. Będę tuż za tobą.
I ruszył tam gdzie Dabin prowadził.
Z/t

Awatar użytkownika
Laishia
Posty: 673
Tytuł: Postać Miesiąca
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2020
Zdrowie: 100
Waleczność: 45
Zręczność: 55
Percepcja: 54
Kontakt:

#28

Post autor: Laishia » 08 lip 2020, 23:39

Wędrowali już jakiś czas razem, Laika nawet zdążyła podrosnąć i jazda na grzbiecie brata już nie była dla nich obu aż tak wygodna. Znaczy... Laika by sobie miejsce znalazła, ale choć zdecydowanie mniejsza niż inne lwice w jej wieku, nie była już tylko puchatą leciutką kuleczką.
Wędrowała więc u boku brata, co jakiś czas trącając go w bok. Nadal po prostu się od niego odbijała, nawet jeśli powinno przybyć jej trochę siły.
- Weźmiesz mnie na polowanie? - Wyszczerzyła się w uśmiechu i zrobiła do niego słodkie oczka. To przecież zawsze działa... na brata powinno zawsze działać, jest jego uroczą małą siostrą. Jakby śmiał jej odmówić?
Maluch | Obecnie | Od Tako | Od Tako 2Obrazek
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Shamar
Posty: 51
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 08 mar 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 55
Zręczność: 65
Percepcja: 30
Kontakt:

#29

Post autor: Shamar » 08 lip 2020, 23:51

-hehe no dobra ale dasz rade?- Zrobiłem lekko cwana mine patrząc się na nią. Nie jest juz taka mała jak kiedyś ale dla mnie będzie zawsze tą mała kuleczką.
Nie wątpiłem w nią ani chwile, w końcu to lwice sa lepszymi łowczyniami. Sama młódka cos umiała i nie byle co. W końcu od małego starałem sie ją przygotowywać do życia i polowania nie były czymś rzadkim.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laishia
Posty: 673
Tytuł: Postać Miesiąca
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2020
Zdrowie: 100
Waleczność: 45
Zręczność: 55
Percepcja: 54
Kontakt:

#30

Post autor: Laishia » 08 lip 2020, 23:58

- Ja nie dam rady? - Pokazała mu język i tym razem skoczyła na jego bok, tak by użyć dodatkowo ciężaru swojego ciała. Coś tam już ja nauczył i choć z nim szans w walce by nie miała, to z jakąś niewielką kopytną sierotką da radę.
- Z resztą mój brat służy pomocą... prawdaaaaa? - Kolejny szeroki uśmiech i szczenięce spojrzenie. Jak wejdzie jej to w nawyk to będzie słabo. No, chyba, że trafi się jeszcze ktoś, kto na to pójdzie.
Maluch | Obecnie | Od Tako | Od Tako 2Obrazek
► Pokaż Spoiler

Odpowiedz

Wróć do „Kanion”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość