x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Zbocze

W porze deszczowej jego dnem spływają potoki rwącej wody, lecz przez pozostałą część roku dno jest suche i piaszczyste. Wysokie urwiska po obu stronach bywają zdradliwe i nieostrożnie stawiając łapy na chybotliwych kamieniach można zakosztować nieprzyjemnej drogi w dół. Na stromych zboczach znajdują się osłonięte od wiatru półki, do których da się dostać jedynie po wąskich, niemal pionowych ścieżkach.

Awatar użytkownika
Mjuvi
Posty: 145
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 kwie 2016
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: Zbocze

#91

Post autor: Mjuvi » 22 gru 2023, 17:11

Mjuvi spojrzał się przyjaznym wzrokiem w kierunku nieznajomej. Po usłyszeniu jej imienia odwzajemnił tym samym.- Jestem Mjuvi, mieszkałem niedaleko stąd - odpowiedział spokojnym tonem. - Skądże nie przeszkadzasz, przechadzałem jedynie, chcąc znaleźć nowe miejsce gdzie mógł zatrzymać się na stałe. Po całej tej inwazji, jaką napadli nieznajomi mordercy, musiałem się ukrywać aby nie oberwać - odpowiedział utrzymując nadal przyjazny ton głosu do lwicy. Miał jedynie nadzieję, że nie wystraszył jej swoją obecnością ani nie ucieknie, z tej całej sytuacji bo widział napięcie w łapach. - Spokojnie, nie zrobię Ci krzywdy - odpowiedział chcąc ją jedynie uspokoić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Waris
Posty: 37
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 02 wrz 2018
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Kontakt:

#92

Post autor: Waris » 22 gru 2023, 17:17

Szczerze mówiąc... Nie myślała o nim (przynajmniej na tę chwilę) w kontekście potencjalnego zagrożenia. Martwiła się bardziej tym, co sobie o niej pomyśli - przylazła taka, przeszkadza, zajmuje czas i gada, gada, gada. Na szczęście, jak wnioskowała ze słów i postawy @Mjuviego, samiec nie miał jej za złe tego domniemywanego wtargnięcia. Zwłaszcza, że w końcu - jak przyznał - mieszkał niedaleko. Poruszyła lekko uchem, gdy wspomniał o inwazji.
- Ojej, musiało być strasznie! Co to za nieznajomi? Tak po prostu przylazły sobie jakieś lwy i zaczęły mordować? - Mimowolnie w uszach zaświszczały słowa matki. Te same, które wpajała jej odkąd jeno sięgała pamięcią. Klątwa. Gdziekolwiek nie pójdziesz, śmierć będzie podążała za tobą, zabierając każdego wokół ciebie. Czyżby jej rodzicielka była gdzieś niedaleko?
- Może... To ci jakoś pomoże? Życzę ci, żebyś szybko odnalazł to, czego szukasz. Niech nadchodzące święta wskażą dom, byś odnalazł tam swój kąt - złożyła mu życzenia, podając mu prezent.

/ Rzuć sobie kostką 1d10 i zawołamy MG, bo wpadnie Ci jakiś souvenir :dance:

Awatar użytkownika
Mjuvi
Posty: 145
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 kwie 2016
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#93

Post autor: Mjuvi » 22 gru 2023, 17:28

Mjuvi całe szczęście, przeżył te całe zamieszanie ale niestety rodzina mu zaginęła na dobre. Nie wiedział czy żyją czy nie. Miał nadzieję, tylko że rodzice są cali i zdrowi jak jego siostra. Potem usłyszał pytania Waris.
- No właściwie, to przechodziło większą skalę strachu. Wiem że to była banda H'runami, którzy zaczęli walczyć z lwami i pustoszyć całe krainy aby móc rządzić każdym terenem z osobna - odpowiedział chcąc skrócić nieco swoją wypowiedz. Temat niestety nie należał do najmilszych, bo podczas ucieczki widział zakrwawione trupy dookoła, jak u niektórych jeszcze krew sączyła się czy na ziemi czy na trawie. Okropne uczucie przeszyło samca na wylot, aż drgawek dostał przez chwilę, ale to była jedynie chwila do momentu jak lwica dała mu prezent? Nie wiedział co powiedzieć naprawdę. - Oh dziękuję - odpowiedział nieco zaskoczony i zarówno złożył życzenia, ale nie miał nic przy sobie co trochę było mu głupio.

Mjuvi wyrzuca 1d10:
8
Obrazek

Awatar użytkownika
Waris
Posty: 37
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 02 wrz 2018
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Kontakt:

#94

Post autor: Waris » 22 gru 2023, 17:42

^ @Mistrz Gry


* * *
Waris absolutnie nie oczekiwała niczego w zamian. Tak zwyczajnie, po ludzku, chciała mu dobrze pożyczyć. Naprawdę miała nadzieję, że @Mjuvi szybko znajdzie bliskich, z którymi rozdzielił go los. Wierzyła także, iż ci cali H'runowie (jak ich nazwał) nigdy już tutaj nie wrócą. Zakołysała delikatnie ogonem, odkrywając, że poczuła się lepiej widząc ten promyczek szczęścia, który w nim wzbudziła.
A że mimo wszystko czasami brakowało jej wyczucia, szybko zniszczyła cały ten wypracowany właśnie klimat. Powinna się ugryźć w język i nie dopytywać, bo po co poruszać tematy tak bolesne - niemniej ciekawość była silniejsza, niźli empatia. Przynajmniej w tym momencie.
- Ale... Już ich nie ma? Miałeś tutaj rodzinę? Czy... czy przetrwała?

/ jakby co ja jednocześnie sprzątam w mieszkaniu, więc mogę trochę zmulać z odpisami

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#95

Post autor: Mistrz Gry » 22 gru 2023, 17:46

Gdy @Mjuvi rozpakuje prezent, w środku znajdzie 15 paciorków. @Waris musi być bardzo hojną lwicą!

Paciorki wpisane do profilu
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Mjuvi
Posty: 145
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 kwie 2016
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#96

Post autor: Mjuvi » 22 gru 2023, 17:54

Mjuvi całe szczęście na tych terenach nie miał aktualnej partnerki czy swoich lwiątek. A jeśli chodzi o pewną przeszłość wolałby tego nie wspominać, jak to młody nastolatek zaszedł zbyt daleko, że przyszła na świat jego córka z romansu ale to było kiedyś. Pewnie córka już ma swoje młode i żyje szczęśliwie z dala od kłopotów. Humor samca się poprawił dzięki upominkowi świątecznemu co było widoczne na pysku. Usłyszał kolejne pytania, wtedy bez problemu odpowiedział nowo poznanej.
- Tak już ich nie ma, całe szczęście. Mam nadzieję, że ich nigdy nie spotkamy na naszej drodze. Co do rodziny, moi rodzice i siostra, wynieśli się w nocy jeszcze jak tamci planowali inwazję i ostateczne starcie - odpowiedział na jej nurtujące pytania. - A co przetrwania, pewnie tak, bo nie znalazłem żadnych ciał swojej rodziny - wypowiedział z ulgą. Kiedy zobaczył prezent, był bardzo zaskoczony widząc paciorki aż z 15 naprawdę było mu miło. - Dziękuję za przemiły prezent - odpowiedział z uśmiechem do niej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Waris
Posty: 37
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 02 wrz 2018
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Kontakt:

#97

Post autor: Waris » 22 gru 2023, 18:16

Słysząc odpowiedź @Mjuviego wyraźnie odetchnęło. Na szczęście, wierząc słowom samca i temu, iż miał rację - jego rodzina była cała i zdrowa. Tyle, że przecież nie wszystkie ciała musiał spotkać; może jego rodzice gnili gdzieś w trudnodostępnym miejscu, przez co nie dane było mu tam dotrwać. Na szczęście zanim podzieliła się z nim tymi przemyśleniami - kocur podziękował za podarek, odwracając jej uwagę od tego tematu.
- Ojej, nie ma za co! - odpowiedziała, rumieniąc się jak najbardziej nieśmiała z panien. - Mam nadzieję, że ci się przydadzą. Jakie masz plany? Zamierzasz wrócić do domu, a może szukasz nowego? - spytała.

Awatar użytkownika
Mjuvi
Posty: 145
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 kwie 2016
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#98

Post autor: Mjuvi » 22 gru 2023, 18:22

Mjuvi nie miał zamiaru wracać do swoich rodzinnych stron, bo nie miał tam czego szukać. Pewnie inne lwy dołączyły do jakiegoś stada. Na dobrą sprawę chciał odnowić stado ojca, ale nie sądzi aby miał tyle sił chcąc dokonać czegoś wielkiego. Po usłyszeniu słów, był nieco zakłopotany dając szczery uśmiech, widząc rumieńce u towarzyszki. - Na pewno się przydadzą. Hm.. myślę, że będę szukał nowego domu, bo do swojemu nie zamierzam wracać na pewno - odpowiedział. - A Ty?

@Waris
Obrazek

Awatar użytkownika
Waris
Posty: 37
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 02 wrz 2018
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Kontakt:

#99

Post autor: Waris » 22 gru 2023, 18:27

Zdziwiła się. A że w maskowanie emocji nie potrafiła kompletnie, z całą pewnością @Mjuvi mógł dojrzeć jej duże oczy oraz... cóż, średnio skalaną intelektem minę samicy.
- Ojej, dlaczego? Nie chciałbyś się upewnić, czy czasami nie ma tam twoich bliskich? Może oni ciebie szukają? - Nie rozumiała. Prawdopodobnie dlatego, że sama wiele by dała, aby odnaleźć matkę, poza którą tak naprawdę nie miała nikogo bliskiego. Ba, samą rodzicielkę widziała ostatnio lata temu, co nie zmieniało faktu, iż za nią tęskniła i wciąż uważała ją za bliską, mimo oczywistego żalu w nią wymierzonego.

Awatar użytkownika
Mjuvi
Posty: 145
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 kwie 2016
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#100

Post autor: Mjuvi » 22 gru 2023, 18:59

Mjuvi zauważył faktycznie jej zdziwienie ale nie zareagował jakoś na to specjalnie. Nie chciał przeszkadzać swojej rodzinie, jeszcze się okaże że ojciec uzna go za maminsynka lub zbytnio troskliwego który zawsze przesadza. - Wiesz mój ojciec nie jest aż taki sentymentalny i jeśli by widział mnie że wracam w rodzinne strony o ile nadal tam są bo mogli przecież wynieść w inne rejony tamtejszych terenów to sądzę aby był zadowolony bo wychowali mnie abym wyfrunął z gniazda i nigdy nie wrócił, bo byłem wychowany na wartościach z upadłego stada Legionu Setha, a oni nie są uczuciowi zbytnio dlatego wolałem nie wracać. A przecież jestem już na tyle dorosły, że powinienem ułożyć swoje życie na nowo i znaleźć przyjaciół idąc przez życie - odpowiedział spokojnym tonem głosu. - Ja tęsknię naturalnie za swoją rodziną, ale co ja mam począć - odparł do niej.


@Waris
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Kanion”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość