x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Jezioro lawy

Wysoki szczyt, górujący złowrogo nad okolicą przyciąga wzrok i nawet u najodważniejszych potrafi wzbudzić dreszcz niepokoju . Drzemiąca w jego wnętrzu gorąca lawa zdaje się czekać, by pewnego dnia znów pokryć okolicę płynnym ogniem. Czasem ze szczelin wydobywają się cuchnące opary oraz czarny popiół, pokrywający zbocza grubą warstwą.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • po pustkowiach włóczą się lwy kanibale, które mogą atakować nieostrożnych podróżnych - nie dotyczy stada zamieszkującego w tych terenach
  • poruszające się po tym terenie osobniki są wrażliwe na wyczerpanie i odwodnienie - nie dotyczy stada zamieszkującego w tych terenach
  • bardzo uboga zwierzyna łowna
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Re: Jezioro lawy

#51

Post autor: Mistrz Gry » 29 paź 2023, 17:55

Nie mógł zrobić kroku do tyłu z powodu bulgoczącej lawy za swoimi plecami. Zamiast tego spróbował zrobić kroczek w bok.
- Może i wyjąłem. Co za różnica czy bym go zjadł czy nie. Mówiłem ci, że potrzebuję tych serc. - tłumaczył się gepard. Że też musiała znaleźć tego karakala.
- Podczas najazdu zginęło wiele setek zwierząt, a Krąg Życia nadal istnieje. To nie zrobi różnicy. - mówiąc zrobił kolejny krok w bok. Chciał znaleźć się jak najbliżej wyjścia z jaskini, żeby nie mieć za plecami lawy.
- Nazbierałem już prawie połowę. Nie kłamałem, że zbieram ciała z cmentarzyska. Tam nie są już nikomu potrzebne. Poza tym niektórzy przynoszą tutaj ofiary dla duchów wulkanu. - kolejny krok, tym razem nieco większy.
- Powiedz, jaką ci to robi różnicę? Chyba nawet tutaj nie mieszkasz, bo nigdy cię nie widziałem. Może każdy rozejdzie się w swoją stronę? - gepard spróbował się uśmiechnąć.
@Tunu
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tunu
Posty: 290
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 lut 2019
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Zdrowie: 90
Waleczność: 45
Zręczność: 45
Percepcja: 51
Kontakt:

#52

Post autor: Tunu » 29 paź 2023, 18:11

Tak łatwo jej nie ucieknie. Gdy tylko stawiał krok, ona również się przemieszczała tak, żeby nadal mieć go między sobą, a lawą, przy okazji warcząc i szczerząc kły, żeby mu uświadomić, że dalsze odsuwanie się nie będzie tolerowane.
Słuchała jego dalszych tłumaczeń uważnie, mrużąc oczy jakby chciała wykryć w tym jakieś kłamstwo, ale czerwonooki wydawał się sam wierzyć w to co mówi.
- Może masz racje. - Przyznała mu, jednak nadal jej wyraz pyska się nie zmienił.
- Ale gdzie jest w tym momencie ten cały demon? Czy mogę go spotkać? No i po co mu ta ofiara z serc? Nie sądzisz, że demony zwykle dobrych zamiarów nie mają? - Spytała się przekrzywiając łeb na bok. Pazury miała wysunięte, gdyby znowu chciał małymi kroczkami uciekać od rozmowy. Jeśli będzie zadowolona z jego następnych odpowiedzi, to faktycznie sobie pójdzie.

@Mistrz Gry

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#53

Post autor: Mistrz Gry » 30 paź 2023, 9:47

Przestał się odsuwać, widząc że jeszcze krok i lamparcica mogłaby się na niego rzucić.
- Nie wiem, gdzie jest. Może w zaświatach, może lata po krainie. Pokazuje się tutaj tylko w noc pełni księżyca. Wiem, że demony nie mają dobrych zamiarów, dlatego robię co on mi każe. Inaczej pewnie by mnie zmienił w kupkę popiołu. - gepard wzdrygnął się na samą myśl.
- Demony lubią ofiary, tak chyba z natury. - odpowiedział.
@Tunu
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tunu
Posty: 290
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 lut 2019
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Zdrowie: 90
Waleczność: 45
Zręczność: 45
Percepcja: 51
Kontakt:

#54

Post autor: Tunu » 30 paź 2023, 18:15

W noc pełni księżyca? Chyba aż tak długo nie chce jej się tu czekać.
Najwyżej nie dowie się czy te całe demony są prawdziwe czy nie, bo zbyt długo znajduje się już poza swoją grotą co jest stresujące - jeszcze ktoś jej zasoby zwinie.
- Eh, dobra rób co chcesz, mam swoje rzeczy to idę. - Zaczęła kierować się w stronę półek skalnych po których wcześniej dostała się do tego miejsca. W pewnym momencie zatrzymała się i jeszcze raz skierowała wzrok na kropkowanego.
- Ale jeśli jakiś demon, albo duch twoich ofiar za mną polezie, to wrócę i łeb ci ukręcę. - Jeszcze jej brakowało, żeby jakaś istota nadnaturalna się do niej przywiązała albo, żeby ją opętało coś.
Rzuciła mu ostatnie, zdenerwowane spojrzenie i paroma susami dostała się na powierzchnie.

zt?

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#55

Post autor: Mistrz Gry » 31 paź 2023, 9:48

Gepard odetchnął z ulgą. Czyli tym razem nie czeka go kąpiel w lawie.
- Tak, tak, będzie ci pięknie w tym naszyjniku. - mówił, uśmiechając się nerwowo.
- Na pewno nie pójdą, na pewno zostaną tutaj. - denerwował się coraz bardziej. Bo skąd miałby wiedzieć, co zrobią duchy? Nie jest przecież szamanem. Nie odważył się ruszyć nawet łapa dopóki lamparcica nie zniknęła z jego pola widzenia. Dopiero kiedy miał pewność, że już nie zawróci, rzucił się pędem do swojej kryjówki.
ZT
@Tunu
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Vulkana
Posty: 57
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 08 sie 2021
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 51
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#56

Post autor: Vulkana » 02 lis 2023, 19:45

Vulkana przybyła do groty mając ze sobą wszystkie składniki niezbędne do przygotowania rytuału odzyskania pamięci. Mowa tu zarówno o ziołach jak i zasobach szamańskich. Teraz pora zawołać Lili, albowiem bez niej nie ma co mówić o jakimkolwiek rytuale. Vulkana wzięła powietrze w płuca, po czym donośnie zawołała.
- Lili, to ja Vulkana. Mam wszystko, co potrzebne do przywrócenia twojej pamięci. - oznajmiła o swoim przybyciu i zamiarach wobec ducha. Miała nadzieję, że nikt nie przepędził Lili, kiedy ona zbierała składniki szamańskie. Tylko kto mógłby się odważyć przegnać ducha, gdy o wulkanie krążą plotki, że grasują tutaj demony.


@Mistrz Gry

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#57

Post autor: Mistrz Gry » 02 lis 2023, 20:23

Lili pisze:
Kotka pojawiła się natychmiast, gdy Vulkana ją zawołała.
- Ktoś tu jest. Gepard. Ale gdzieś się schował. - szepnęła.
- Chciałam poczekać na ciebie nad jeziorem, ale nie mogłam. Nie mogę się uwolnić. - rozejrzała się po wnętrzu groty. Oby nie musiała zostać w tym miejscu na zawsze.
- Jak mi przywrócisz pamięć? To będzie bolało? - zapytała niepewnie.
@Vulkana
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Vulkana
Posty: 57
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 08 sie 2021
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 51
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#58

Post autor: Vulkana » 03 lis 2023, 16:51

Vulkana zastanowiła się chwilę nad odpowiedzią. Zdecydowanie jej uwagę zwrócił fakt wspomnienia przez Lili pewnego geparda.
- Jaki gepard? To duch czy żywe zwierze? - zapytała Grzywiasta. Lwica jest ciekawa czy nie znajdują się tutaj przypadkiem jakieś demony albo inne ścierwa mogące przeszkodzić w rytuale. Skoro mowa o rytuale to Vulkana postanowiła sprostować wszystko, żeby było wiadomo co i jak.
- Sam w sobie rytuał nie jest bolesny, ale odzyskane wspomnienia mogą przywołać ból, dlatego chciałabym wiedzieć. - poinformowała Vulkana, po czym przerwała na chwilę, żeby zabrać powietrze w płuca.
- Czy jesteś pewna, że chcesz przejść rytuał odzyskania pamięci? - zapytała dla ostatecznej pewności Grzywiasta.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#59

Post autor: Mistrz Gry » 04 lis 2023, 11:30

Lili pisze:
- Był żywy. Ale to dziwne, bo wyglądało jakby rozpłynął się w powietrzu. Szedł w stronę tamtej ściany i zniknął. - kotka wskazała na mroczny kąt jaskini.
Lili pokiwała głową, dając znak, że rozumie co ją czeka.
- Chcę, nawet jeśli będzie bolało. Nie chcę tu zostać na wieczność. - odpowiedziała. Może gdyby była związana z jakimś przyjemniejszym miejscem, na przykład Upendi, to chętnie zostałaby jeszcze trochę. Ale na pewno nie tutaj.
@Vulkana
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Vulkana
Posty: 57
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 08 sie 2021
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 51
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#60

Post autor: Vulkana » 04 lis 2023, 16:44

Vulkana pokiwała twierdząco głową na słowa Lili, jednak nie zamierzała rozpoczynać rytuału dopóki znajduje się tutaj jakiś gepard. Grzywiasta spojrzała na ścianę, w której rozpłynął się ponoć drapieżnik, po czym sama udała się w tamtejszym kierunku. Postanowiła odnaleźć samca po węchu, zapachu, który zostawia za sobą, a że w wulkanie nie ma zbyt dużo zwierząt to powinno przebiec zdecydowanie łatwiej niż można przypuszczać.

Rzut na wytropienie geparda
Vulkana wyrzuca 3d100:
3, 15, 47



@Mistrz Gry

Odpowiedz

Wróć do „Wulkan”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości