x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Nasze kolekcje z Króla Lwa

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

Nasze kolekcje z Króla Lwa

#1

Post autor: Thanatos » 30 kwie 2019, 16:03

Hej witam Was w temacie, który utworzyłem po to, żebyśmy mogli podzielić się naszymi kolekcjami z Króla Lwa.
Przed Wami przedstawiam moją kolekcje, którą w ciąż powiększam.

Na początek zdjęcie nr. 1 na którym widać: komiks Króla Lwa De Agostini chyba z 2011 roku ale nie jestem pewien; dalej kolekcja kaset VHS, czyli KL 1 w dwóch wersjach, KL 2 też w dwóch wersjach i KL 3; kolejne to dwie te same kasety magnetofonowe z 1994 roku z oryginalną polska ścieżka dźwiękowa z filmu; i ostatnie dwie rzeczy to pakiet wszystkich części na DVD, oraz tylko KL 1 na Blu-rayu ( zwykłym i 3D ).

Obrazek

Zdjęcia nr. 2 i nr. 3 to ulotka z kina z 2011 roku kiedy do kin weszła zremasterowana cześć pierwsza Króla Lwa oraz w wersji zwykłej oraz 3D.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie nr. 4 to kolekcja popularnych kiedyś karateczek. Te, które ja mam pochodzą około z drugiej połowy lat 90, produkcji Z&Z Sulejówek z charakterystycznym falowaniem na dole.

Obrazek

Zdjęcie nr. 5 to kolekcja pocztówek. Mam ich chyba 43 sztuki, w tym kilka powtórek.

Obrazek

I jak na razie na koniec puzzle Trefla. Wydaję mi się, że są z lat 90, ale nie jestem pewien.

Obrazek

Obrazek


Jak na razie to tyle, mam kolejne 3 rzeczy zamówione wiec jak dojdą to będę tutaj wstawiał zdjęcia. Jak macie własne kolekcje to zapraszam do ich prezentowania właśnie tutaj.

Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

#2

Post autor: Thanatos » 06 maja 2019, 0:05

Dwie kolejne rzeczy, to puzzle.
Kolejne z tej samej serii Trefla, co poprzednie.

Obrazek

Natomiast drugi z innej firmy, ale bardzo ciekawy model. Mamy na nim kilka scen z filmu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1799
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#3

Post autor: Datura » 11 maja 2019, 22:27

Moją lewkową kolekcję aż wstyd pokazywać :D ale ambicje mam większe
Obrazek
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

#4

Post autor: Thanatos » 11 maja 2019, 22:39

Oj tam. Ważne, że masz film, bo to podstawa każdej kolekcji. Właśnie nie mam tej wersji, a mam zamiar mieć wszystkie.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1799
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#5

Post autor: Datura » 11 maja 2019, 22:42

Na pewno w dzieciństwie miałam więcej rzeczy z bajek, w tym Króla Lwa. Ale wiadomo, przychodzi ten wiek, kiedy 'no przecież nie oglądam już Disneya' :D Na szczęście już mi minął. Na pewno muszę zdobyć jeszcze pozostałe filmy, bo tak bieda mieć tylko jedną część.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

#6

Post autor: Thanatos » 12 maja 2019, 11:38

Więc ciąg dalszy.
Na początek rzecz, która mi umknęła poprzednim razem nie wiem jakim cudem a jest chyba najlepszą i najcenniejszą w mojej kolekcji. Mowa o kalendarzu na rok 1995. Kalendarz został wyprodukowany w 1994 pewnie jakoś po premierze filmu. Jest to oryginalny wyprodukowany przez Z & Z Sulejówek na licencji Disneya. Tej samej firmy, która zrobiła karteczki, które pokazałem w poprzednim poście.
Obrazek

Obrazek

Następnie mamy coś dosyć nietypowego, chodzi o płytę CD z Storytellerem. Powiem szczerzę, że jeszcze jej nie puszczałem, ale jest to pewnie opowieść KL czytana przez kogoś.

Obrazek

Obrazek

Następnie dwie talie kart. Nowe nieodfoliowane. Nie mam bladego pojęcia z którego roku.

Obrazek

Obrazek

Teraz dwie gry komputerowe. Działają one na miedzy innymi Windowsie 95 i 98 więc są na prawdę stare.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz ostatni element dzisiejszego posta, mianowicie książki. W sumie 4 nowe.
Na początek książka z 1995 roku.

Obrazek

Obrazek

Następnie taka niebieska.

Obrazek

Potem z tej samej serii co w poprzednim poście tylko, że o Królu Lwie 2.

Obrazek

I ostatnia, najmłodsza ze wszystkich, bo jest z roku 2016.

Obrazek

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1799
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#7

Post autor: Datura » 12 maja 2019, 11:47

Imponująca kolekcja. Kalendarz już w 2023 roku będziesz mógł użyć znowu :)
A co do słuchowisk, skoro mówisz że jeszcze ich nie sprawdzałeś, to mam propozycję. Może by tak urządzić wspólne słuchanie na discordzie? Jeśli dałoby się to jakoś zrobić, to ja bym się pisała na to. Gry przydadzą się kiedy zrobimy spotkanie forumowe, jeśli nie będzie ci szkoda je rozpakować.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

#8

Post autor: Thanatos » 15 cze 2019, 9:50

To już kolejna aktualizacja.
Zaczynimy więc bez zbędnego pitolenia ;).

Na początek kolejny plakat reklamujący nowa wersję Króla Lwa na DVD z 2003 roku. Posiadam również tą wersje DVD, która jest reklamowana.
Obrazek

Obrazek

Następnie zakup z którego się bardzo ciesze. Są to dwie "broszki"? Nie wiem jak to nazywać, to takie przypinki do ubrania.

Obrazek

W końcu też opakowałem swoje karteczki w folie ochronne. I ułożyłem je w całą historie zgodnie z filmem.

Obrazek

Doszło też 5 nowych karteczek.

Obrazek

Oraz dużo, bardzo dużo nowych książek Król Lew.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz czas na puzzle. Takie dokupiłem.

Obrazek

Oraz dwie wersje Króla Lwa na DVD.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 cze 2019, 21:01 przez Thanatos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1799
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#9

Post autor: Datura » 15 cze 2019, 13:41

Cały czas jestem za tym, żeby na discordowym radiu urządzić jakieś słuchowisko, bo bym posłuchała chętnie, a widzę że masz nowe audiobooki (oczywiście, jeśli nie są zapakowane w folię ;) )
I pokażesz jak w środku wygląda ta książka z zagadkami? Może przydałyby się na jakiś event.
No i jestem ciekawa, czy w tych książeczkach też są jakieś smaczki, które kłócą się z kanonem tak jak było z synem Simby.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

#10

Post autor: Thanatos » 15 cze 2019, 14:15

No można by w końcu ustalić jakiś termin tego odsłuchania. A co tego nowego audiobooku to czyta go tylko lektorka i nie jest nic wielkiego :/.
Szczerze to przejrzałem kilka, ale nie zaglądałem do wszystkich na każdą stronę.

Odpowiedz

Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość