x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Aktualne questy

W tym dziale można wziąć udział w questach. Nowe zadania pojawiają się co 2 tygodnie.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2881
Kontakt:

Aktualne questy

#1

Post autor: Mistrz Gry » 05 lis 2023, 13:21

Poniższe questy można wykonać do 21.04.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2881
Kontakt:

#2

Post autor: Mistrz Gry » 07 kwie 2024, 19:20

Gepard w potrzasku
Poziom trudności: Łatwe
Typ zadania: Tradycyjne (Zadanie fabularne)

Opis sytuacji:
Właśnie mijałeś niewielką formację skalną, gdy zza jednej ze skał dało się usłyszeć przebijający się przez kamienną ścianę głos.
-Hej ty, kimkolwiek jesteś. Pomóż mi, proszę! Grupa oprychów złapała mnie, związała i żartów wrzuciła do jaskini po czym zagrodziła wejście startą kamieni. Strasznie dziwne poczucie humoru jak na mój gust...- po tych słowach nastąpiła krótka pauza.
-W każdym razie, nie zabrali mi najcenniejszego co mam. Oddam ci to, tylko proszę wyciągnij mnie stąd!- dodał błagalnym tonem.


Wytyczne:
  • Wymagane są trzy sukcesy na dowolną statystykę
  • Gepard musi przeżyć
Cel: Wyciągnij geparda z pułapki
Nagroda: Od 10 do 25 PD w zależności od sposobu rozwiązania problemu i jakości postów + wysoka nagroda do ustalenia
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2881
Kontakt:

#3

Post autor: Mistrz Gry » 07 kwie 2024, 19:21

Grupa rekonstrukcyjna
Poziom trudności: Łatwe
Typ zadania: Specjalistyczne
Wymagania: Specjalizacja Rzemieślnika

Opis sytuacji:
Jak gdyby nigdy nic spacerowałeś sobie w okolicach kanionu, gdy nagle twoją uwagę przykuła porzucona torba. Kiedy się zbliżyłeś, od strony grani dobiegł cię czyjś głos.
-Hej ty, musisz mi pomóc. Nachylałem się nad przepaścią a wtedy jeden z kamieni się obluzował-kiedy zbliżyłeś się bliżej krawędzi, mogłeś dostrzec uczepionego skały lwa, którego wygląd mógł przywodzić na myśl dawnego lwioziemskigo króla Mufasę.
-W mojej torbie powinny być wszystkie rzeczy jakich potrzebujesz do zrobienia liny. Pośpiesz się proszę - dodał, a w tym momencie, skała, której się rozpaczliwie trzymał, zaczęła delikatnie pękać. Jakby tego było mało, to na dnie wąwozu rozpędzone stado gnu postanowiło urządzić sobie przebieżkę. Czy pozwolisz, żeby ten nieszczęśnik podzielił los Mufasy?

Wytyczne:
  • Masz dostęp do wszystkich surowców niezbędnych do wytworzenia liny. Nie możesz ich zabrać ze sobą. Niezależnie od poziomu specjalizacji, do wytworzenia liny konieczny jest sukces w teście zręczności.
  • Wymagane są w sumie dwa udane rzuty na zręczność
  • Postać może wykonać w sumie trzy rzuty, potem pechowy lew spadnie w przepaść prosto pod kopyta rozpędzonych gnu.
  • Lew musi przeżyć
Cel: Ocal pechowego lwa przed podzieleniem losu Mufasy
Nagroda: Od 10 do 25 PD do zręczności i rzemieślnictwa w zależności od jakości postów.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2881
Kontakt:

#4

Post autor: Mistrz Gry » 07 kwie 2024, 19:22

Akcja ratunkowa
Poziom trudności: Trudne
Typ zadania: Bojowe (Fabularne)

Opis sytuacji:
Cóż za wspaniały dzień na wycieczkę nad Słone Jezioro! Ta niezdatna do picia woda, zrujnowana roślinność i niegościnny klimat! Co niektórym mogło by to przywołać na myśl Lwią Ziemię za panowania króla Skazy. Niestety, twój spokój musiały zakłócić czyjeś krzyki...
-Ruszaj się śmieciu!- dało się słyszeć zza pobliskiego pagórka.
Kiedy zaciekawiony podążyłeś za źródłem dźwięku, twoim oczom okazał się potężnie zbudowany lampart w skórzanym pancerzu, okładający łapą mniejszego i wyraźnie wynędzniałego osobnika. Wszystkiemu przyglądał się gepard w identycznym pancerzu, od którego dało się wyczuć silną woń ziół.
-Jeszcze chwila, a do reszty stracę cierpliwość!- wrzasnął lampart, jednocześnie uderzając pazurami w wychudzone ciało lwa.
-Ej ty!-warknął zwracając łeb w twoim kierunku. W tym momencie mogłeś dostrzec na jego pancerzu obce symbole, których znaczenia nie potrafiłeś określić.
-Wynoś się stąd albo skończysz jak ten tutaj!- warknął, szczerząc przy tym kły i powoli ruszając w twoim kierunku. Więzień był zbyt słaby żeby uciekać, więc jedynie obserwował was pustym wzrokiem. Uciekniesz, czy pomożesz nieszczęśnikowi, który w tym momencie przywodzi ci na myśl jednego z twoich znajomych?

Cel:
  • Pokonaj dwóch obcych i uwolnij więźnia.
  • Nie daj się pokonać.
  • Próby zastraszenia mogą zmienić nastawienia przeciwka.
Wytyczne:
  • Można spróbować zastraszyć obcych poświęcając pierwszą turę, aby skutecznie zastraszyć geparda potrzebne są 2 sukcesy w rzucie na waleczność, a lamparta 4 sukcesy.
    ---
    Gepard:
  • Trafienie geparda: minimum 1 sukcesy w rzucie na atak.
  • Zadawane obrażenia przez geparda: 9 obrażeń + nakłada status Zatrucie jeśli cel nie posiada pancerza.
  • W poście gracza musi uwzględnić fakt, że gepard wykonuje przeciwko niemu dwa ataki.
  • Obrona: Unik wymaga 2 sukcesów.
  • Zadanie 20 obrażeń w ciało i 20 w pancerz skłoni go do ucieczki.
    ---
    Lampart:
  • Trafienie Lamparta: wyrzucenie 1 sukcesy zada mu 50% twoich obrażeń, 2 to 75% zadanych obrażeń, 3 to 100% zadanych obrażeń. Natomiast wyrzucenie 4 sukcesów zwiększa obrażenia o 25%.
  • Zadawane obrażenia przez Lamparta: 15 obrażeń
  • W poście gracza musi uwzględnić fakt, że Lampart wykonuje przeciwko niemu atak oraz osłania geparda przed jednym atakiem gracza.
  • Obrona: Unik wymaga 2 sukcesów.
  • Zadanie 30 obrażeń w ciało i 20 w pancerz skłoni go do ucieczki.
Nagroda: Od 30 do 45 PD do Waleczności i Wojownika. Dodatkowo, zależnie od treści posta, postać może uzyskać dodatkowe informacje przydatne na fabule.
Konsekwencje: Oprócz odniesionych obrażeń postać straci 20 paciorków lub ich równowartość (zdaniem agresorów, a matematyka zdecydowanie nie jest ich mocną stroną!).
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Odpowiedz

Wróć do „Questy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości