x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pytania

Jeśli planujesz zacząć swoją przygodę z forum, najpierw powinieneś przeczytać ten dział. Znajdują się tutaj regulamin forum oraz najważniejsze informacje. Złożenie zapisu oznacza zapoznanie się z regulaminem i jego akceptację.

Awatar użytkownika
Praojciec
Posty: 205
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Kontakt:

Pytania

#1

Post autor: Praojciec » 16 wrz 2023, 22:40

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? A może jakiś zapis jest dla ciebie niejasny? Tutaj możesz pytać śmiało, a ktoś na pewno ci pomoże.

Zapraszamy też do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami: klik

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#2

Post autor: Viktor » 24 wrz 2023, 13:05

Można dodać Rafikiego i nim zagrać?
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#3

Post autor: Gunter » 24 wrz 2023, 16:26

Viktor pisze:
24 wrz 2023, 13:05
Można dodać Rafikiego i nim zagrać?
Hej, akcja forum dzieje się długo po akcji Króla Lwa, więc Rafiki już niestety dawno nie żyje. Lista grywalnych gatunków dostępna jest tutaj: link

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#4

Post autor: Viktor » 24 wrz 2023, 16:52

Ile statystyk będzie miał lew karzeł? Standardowo 150?
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#5

Post autor: Gunter » 24 wrz 2023, 17:07

Praojciec pisze:
13 wrz 2023, 20:05
StatystykI
Podczas tworzenia postaci każdy gracz ma do rozdysponowania zależną od gatunku ilość punktów statystyk.
(...)
Statystyki poniżej dolnego limitu oznaczają że postać nie jest w pełni sprawna np. jest niewidoma, ma niesprawne łapy czy jest chora.
Karłowatość sprawia, że lew nie ma pełnych rozmiarów ani siły, więc liczy się to jako niepełnosprawność. Można w takiej sytuacji rozdać łącznie 150 statystyk, w tym maksymalnie 30 w waleczność (poniżej dolnego limitu). Maksymalnie można doekspić do 35 waleczności w trakcie gry.

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#6

Post autor: Viktor » 11 paź 2023, 19:30

Gdzie znajdę Mafundiego? W jakim temacie? @Mistrz Gry
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#7

Post autor: Mistrz Gry » 11 paź 2023, 19:55

@Viktor Abidemi powiedziała ci, że Mafundi jest w pobliskim lesie. Podpowiem, że chodzi o Las Namorzynowy, bo być może nie jest to dobrze widoczne na mapie. Wpadnij do dowolnego tematu.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Shanteeroth
Posty: 995
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sie 2015
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Waleczność: 40
Zręczność: 55
Percepcja: 60

#8

Post autor: Shanteeroth » 20 lis 2023, 19:08

Ok, chcę dopytać.
1. To, że mam źródło rośliny medycznej w jednym temacie, nie znaczy, że nie mogę go jednorazowo zebrać w innym temacie (w tym samym subforum)? W sensie po oznaczeniu źródła w temacie A mogę sobie rzucić kością w temacie B i - jak się uda - zebrać tę samą roślinę również tam?
2. Mając małe źrodło rośliny (1 uncja) mogę pobrać z niego dwie uncje na raz lub pobrać zioło częściej niż raz na dwa tygodnie, co jednak zniszczy źródło i nie będę z niego mogła skorzystać bez rzucania kością?
3. Mając małe źródło na jedną uncję mogę sobie z tego źródła zrezygnować, bo np. wyexpię sobie medyka i będę mogła zbierać większe porcje. Wtedy, jak wnioskuję, po prostu rzucam raz jeszcze w tym temacie (lub innym, obok) i np. przy 3 sukcesach mogę sobie miejsce oznaczyć jako duże źródło, rezygnując jednocześnie z 'bezkostkowych' zbiorów w miejscu, gdzie wcześniej miałam źródło na 1 uncję?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#9

Post autor: Gunter » 20 lis 2023, 19:43

@Shanteeroth

1.
Praojciec pisze:
17 lis 2019, 12:06
W każdej lokacji (subforum) można mieć tylko jedno źródło danej rośliny.
Limit zbiorów dotyczy lokalizacji, nie tematów. Jeśli zebrałaś zioła np. w dziale Kanion, to przez dwa tygodnie nie możesz w tym dziale zebrać tego zioła, nieważne w jakim temacie.

2.
Nie można tak zrobić. Zawsze zbierasz taką samą liczbę ziół.

3.
Tak, jeśli chcesz zbierać więcej niż ci wypadło za pierwszym razem, to możesz rzucić znowu.

Awatar użytkownika
Shanteeroth
Posty: 995
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sie 2015
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Waleczność: 40
Zręczność: 55
Percepcja: 60

#10

Post autor: Shanteeroth » 20 lis 2023, 19:48

Ok, czyli po prostu źle rozumiałam pojęcie "źródło" XD
Dotąd myślałam, że to taki dodatek, że nie trzeba rzucać kością, a nie że ogólnie zbiór. Bo coś mi się zakorzeniło we łbie, że po zebraniu więcej / częściej źródło się po prostu niszczy i trzeba zaczynać od nowa. :blush:
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Podstawy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość