x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Wiekowa akacja

Choć daleko jej do zielonej sawanny, jest o wiele bardziej zachęcająca dla zwierząt niż leżące na północ pustkowia. Rosną tu głównie wysokie trawy, wysychające wraz z odejściem pory deszczowej oraz krzewy i pojedyncze drzewa.

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

Re: Wiekowa akacja

#361

Post autor: Nana » 19 gru 2019, 10:21

Nana odstąpiła od samca dając mu swobodę. Zerknęła na góry o których wspomniał, nie należały do najprzyjemniejszego miejsca. Nie miała jednak czasu na zagłębieniu się tam bardziej.
- Wystarczyło poprosić a nie się krzywić. - Dodała pouczająco, w końcu to ona miała rację. Tereny były dobrze oznakowane nie mogło być mowy o pomyłce chyba, że samiec stracił węch. Nie każdy może sobie od tak przychodzić i robić co chce, szczególnie tak blisko głównej siedziby z małymi. Zauważyła akurat jedno z młodych Alfajiri, który bawił się sam. Zostawi Ilandze obcego, Nana była słaba w takowe pertraktacje a biała samica miała dobre podejście.
- Fo skarbeńku, co robisz? -Zapytała podchodząc do malucha.

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#362

Post autor: Ilanga » 20 gru 2019, 9:06

— Nie wygląda na pijanego — stwierdziła, wysłuchawszy słów Goliatha. Ilanga zresztą rzadko miała do czynienia z pijanymi hienami. Nawet wygłodniałe hieny raczej nie dotykały paskudztwa, którym są zepsute owoce leżące na ziemi.
Spojrzała na góry, o których powiedział przybysz. Niezła trasa. Jeśli biegł stamtąd, to nic dziwnego, że jest taki zmęczony.
— Spokojnie, nie każę ci iść w takim stanie. Możesz tu odpocząć. Tylko nie próbuj zaglądać do naszych nor. — Śpiący przybłęda raczej nie będzie szkodliwy, ale nie można dopuścić, żeby wszedł do jamy z młodymi albo do składu medykamentów Nany.
— Ale mam nadzieję, że nic z tych gór już za tobą nie goni? — dodała z odrobiną obawy w głosie.

Awatar użytkownika
Dhahabi
Posty: 44
Gatunek: Krokuta Cętkowana (Hiena)
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 23
Percepcja: 17
Kontakt:

#363

Post autor: Dhahabi » 21 gru 2019, 9:09

Byłam przeszczęśliwa, że udało mi się złapać ogon! Wtedy zauważyłam, że dorośli się bawią w jakąś zabawe której nie rozumiałam. hipnotyzujący gad? Zrobi im coś? Mama naszczęście dodała mi otuchy. Kiedy mnie poproszono o zawołanie braci migiem poszłam do jednego i drugiego, a jeśli któryś z nich jest w norze zawołałam ich z góry (nie łapie już gdzie kto jest). Wracając usłyszałam o uczcie, więc od razu rozejrzałam się za mamą poszukując swojego pysznego mleka. Ale chyba mama mówiła o czymś innym. Zaczęłam więc szukać innego zajęcia.
-Jest dobrze tato.-Odpowiedziała jak tata zagarnął mnie do siebie. Ucieszyłam się z pochwały drugiego wujka. Tak, będe znakomitym łowcą.
-Dziękuje!-Powiedziałam radośnie. Kiedy wujek mi wyjaśnił, dlaczego mamy tylu gości, spojrzałam na niego.
-Czyli niedługo nie będą przychodzić?-Zapytałam. Potem zobaczyłam, że mama idzie do nory, więc tak jak powiedział tata, poszłam. (tu był skip dzieciaków)
zt

Awatar użytkownika
Anik
Posty: 26
Gatunek: Krokuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 maja 2016
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 45
Percepcja: 55
Kontakt:

#364

Post autor: Anik » 29 gru 2019, 12:32

Ulżyło mu trochę kiedy irytujące ptaszysko zniknęło. Przynajmniej nie będzie musiał wysłuchiwać jego kolejnych pseudozabawnych paplanin.
- Nie mam zamiaru - Odpowiedział na wszelki wypadek odsuwając się trochę od drzewa i znajdujących się tam nor.
- Tamte góry zamieszkuje potężny duch. Unieszkodliwiłem go na chwilę, raczej nie opuści swojego terytorium. - Wytłumaczył nie omieszkując wspomnieć o własnych umiejętnościach, które pozwoliły mu ujść z życiem.
You know, people subconsciously avoid exposing darkness.
But did you know that darkness, in the absence of light, would only grow gloomier and deeper?

Obrazek
Hey, you…are you happy, being alive..?

Awatar użytkownika
Mtiifu
Posty: 15
Gatunek: Hiena
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 10
Zręczność: 25
Percepcja: 40
Kontakt:

#365

Post autor: Mtiifu » 29 gru 2019, 21:17

Młody zjawił się prosto z nory, po kolejnej solidnej drzemce, w miejsce, gdzie czuł się najbezpieczniej, pod ukochaną akacją, ostoją pośród tych traw w których można łatwo się zgubić. Młody rósł szybko, ale raczej nic nie wskazywało na to, by miał nabrać sił, dalej wyglądał marnie jak przy narodzinach, mniejszy od rodzeństwa, ale zdrowy, najważniejsze, że zdrowy.
Na ich terenach pojawiła się jakaś nowa osobistość, której w ogóle nie kojarzył i najwyraźniej nikt z pozostałych też nie. No, ale nikt się nie rzucał jak ostatnimi czasy, nikt nie krzyczał, więc chyba tak powinno być, zresztą, Mtiifu słabo się robiło na samą myśl, że zaraz znów mógłby się wytworzyć jakiś harmider.
- Cześć wszystkim.
Przywitał się grzecznie. Miał zamiar coś jeszcze powiedzieć, jakoś skwitować tą sytuację, ale wtem jak go nie zaswędziało za uchem, że musiał się koniecznie podrapać, a robił to tak długo, że ostatecznie zapomniał co miał jeszcze do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Fo
Posty: 28
Gatunek: krokuta cętkowana
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 40
Percepcja: 35
Kontakt:

#366

Post autor: Fo » 29 gru 2019, 21:20

Zamachałem lekko łapakami i zaśmiałem się.
-Fo patrzy tam- wskazał łapką na górę- Fo próbuje dotknąć ale Fo nie może- powiedziałem patrząc z uśmiechem na ciotkę.
-Fo martwi się ob rata Fo- Dodałem po chwili nadal leżąc na plecach ale kładąc łapki na brzuch.
Obrazek
Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

#367

Post autor: Nana » 30 gru 2019, 22:12

Zastrzygła uchem słysząc wzmiankę o duchu. Wędrowała szukając ziół nieopodal gór, nawet zbadała parę wnęk i jaskiń i nie natrafiła na ślady jakiejkolwiek duszy. Mimo wszystko przy następnym spacerze będzie miała to na uwadze.
- I nasz orzeszek się pojawił. - Uśmiechnęła się do czochrającego się za uchem Mtiifu. Młode tak szybko rosły. Samczyki były znacznie spokojniejsze od swojej rozbrykanej siostry. W sumie nawet teraz gdzieś pognała. Każde z nich było jednak specyficzne na swój sposób.
- Fo, ta góra jest bardzo daleko. Żeby ją dotknąć trzeba byłoby pójść na bardzo długi spacer. To co jest daleko jest małe, gdybyśmy się tam udali twój wzrok nie objąłby jej całej. -Nachyliła się by szepnąć mu do ucha. - To miłe, że troszczysz się o brata, nie musisz się jednak martwić. Ma zapewnioną dobrą opiekę.

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#368

Post autor: Ilanga » 02 sty 2020, 18:46

— Potężny duch? — Ilanga zdziwiła się. Czemu zmarły miałby zagrażać żywym? I niby jak? Nie dowierzała takim rzeczom, więc odczuła ulgę: dobrze, że to nie jest prawdziwe, namacalne zagrożenie.
— Jesteś szamanem, kapłanem czy kimś w tym rodzaju? — zapytała z ciekawością.

Awatar użytkownika
Alfajiri
Posty: 360
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2016
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Waleczność: 45
Zręczność: 61
Percepcja: 20
Kontakt:

#369

Post autor: Alfajiri » 04 sty 2020, 10:42

Wróciła pod akację na czele małej grupy, obrzucając od razu spojrzeniem okolicę. Ostatnie wydarzenia sprawiały, że zaczynała robić się nazbyt nerwowa i podejrzliwa. Niemalże spodziewała się tu jakiś kłopotów. Zresztą po chwili dostrzegła coś, co zdecydowanie odbiegało od normy. Wraz z Naną, Ilangą i jej synami pod drzewem spoczywała inna hiena, zdecydowanie niebędąca członkiem klanu. Z drugiej jednak strony mimo tego wydawała się jej dziwnie znajoma. Początkowo nie poznała jednak brata. Jakby nie patrzeć, nie widziała go przez szmat czasu, zresztą samiec trzymał się zawsze raczej na uboczu, skupiając na nauce. Ona była jego przeciwieństwem, zawsze w centrum uwagi, no i bardziej pociągała ją wojaczka niż sprawy duchowe, w których istnienie nie do końca jeszcze wierzyła.
Skinęła głową członkom klanu i łypnęła podejrzliwie na przybysza, lecz na razie się nie odezwała. Najpierw musiała sprawdzić, jak mają się dzieci. Podeszła najpierw do jednego z samczyków, potem do drugiego, nad każdym się pochylając i zadając takie samo pytanie.
- Hej, jak się masz? Wszystko w porządku? - pytała synów. Upewniwszy się, że obydwaj czują się dobrze, podeszła w końcu do dorosłych, wbijając spojrzenie w nieznajomego. Choć trzeba przyznać, że z bliska wydawał się jej jeszcze bardziej znajomy.
- Witajcie. Coś się stało? - spytała.

Awatar użytkownika
Chester
Posty: 166
Gatunek: Hiena cętkowana (krokuta)
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 lip 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#370

Post autor: Chester » 04 sty 2020, 15:59

Chester wrócił pod akację, gdzie pozostawił synów pod opieką Nany i Ilangi. Poza nimi był tam ktoś jeszcze. Szary hien przypominający nieco Alfaijri, lecz sporo od niej mniejszy. Chester westchnął, zastanawiając się z kim znowu przyjdzie mieć im do czynienia.
- Witaj nieznajomy. Skąd przybywasz i co Cię tu sprowadza? - rzucił na powitanie obdarzając go podejrzliwym spojrzeniem złotych oczu.
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Równina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości