x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Ukryta plaża

Wzdłuż brzegu oceanu teren jest piaszczysty oraz usiany kamieniami przyniesionymi przez fale. Wysokie klify nieustannie są żłobione przez wodę, przez co wciąż zmieniają swój kształt. Niebezpieczeństwo stanowią przypływy, które mogą zaskoczyć niefrasobliwego wędrowca i porwać go między fale oceanu.

Awatar użytkownika
Asani
Posty: 42
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 mar 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 65
Percepcja: 35
Kontakt:

Re: Ukryta plaża

#101

Post autor: Asani » 29 gru 2019, 22:12

Ułożył białego lwa przy skale, żeby ten mógł się o niego oprzeć.
-Skoro tak uważasz.- Odparł nieco zszokowany przebiegiem wydarzeń. Miał to być kolejny zwykły dzień, a tu proszę. Jaka niespodzianka. Spojrzał się karcąco na Lapisa, gdy ten wyleciał z tym dowcipem o delfinach. Raczej kiepski z niego żartowniś. -Nie brzmi to jakoś ekstremalnie zjawiskowo. Tak po prostu wpadłeś i wyrzuciło Ciebie tutaj?- Liczył na jakąś lepszą opowieść z jego strony. Najlepiej coś z piorunami. Walką o śmierć i życie, a tu nic. Żadnej akcji.
-Nie wiem gdzie jesteśmy, ale północ to chyba od morza wgłąb lądu, tak?- Nie wiedział, co to za miejsce. Sam był tutaj nowy i nie wiedział o prawie niczym.

Awatar użytkownika
Lapis
Posty: 291
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2017
Specjalizacja:
rzemieślnik 1
Rzemieślnik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 55
Zręczność: 65
Percepcja: 30
Kontakt:

#102

Post autor: Lapis » 29 gru 2019, 22:23

Gdy Asani się na niego spojrzał, również to zrobił z wymalowanym na twarzy ,,no co?''.
-Północ jest tam.-W jednej chwili wskazał w stronę sawanny, tak jak mówił Asani wgłąb lądu. Lapis zawsze wiedział gdzie jest, dobrze się odnajdywał w terenie.
-Mhm.-coś śmierdzi tu kłamstwem, ale już nie będzie gadał. Postanowił jednak podważyć historyjkę lwa, może w końcu powie prawdę.
-W środku nocy przechadzałeś się nad wodą, wpadłeś, a ona przeniosła cie tutaj?-Chciał się utwierdzić w przekonaniu, że ten tu nie jest do końca szczery. Ale sam też by tak zareagował na obcych którzy się wszystkiego pytają.
-To może przynajmniej powiesz nam imię?-Zapytał.

Awatar użytkownika
Nyeupe
Posty: 43
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 03 maja 2017
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#103

Post autor: Nyeupe » 29 gru 2019, 22:33

Popatrzył na jasnego młodego lwa. - Nic nie pamiętam, bo straciłem wtedy przytomność. - Wytłumaczył.
Gdy usłyszał w którą stronę jest północ pochylił łeb lekko do tyłu. - Tylko nie to... - Po chwili zaklną też pod nosem.
Po dłuższej chwili zwrócił wzrok ku ciemnemu. - Gdy się przechadzałem koło plaży w okolicach południa... - Wyjaśnił i zdał sobie sprawę jak daleko od domu teraz jest. Pogodził się już, że raczej nigdy swojego domu już nie znajdzie.
Mam na imię Nyeupe. - Przedstawił się. - A wy jak?

Awatar użytkownika
Asani
Posty: 42
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 mar 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 65
Percepcja: 35
Kontakt:

#104

Post autor: Asani » 29 gru 2019, 22:50

Kiwnął głową na słowa białego. -No tak, o tym nie pomyślałem.- Zaśmiał się pod nosem.
Jego reakcja, na odpowiedź odnośnie kierunku świata mocno go zdziwiła, nie wiedział co powiedzieć.
-To niemożliwe. Nie pomyliło Ci się coś?- Zaczął -Za Wielką Wodą jest jakiś ląd?- Czy to rzeczywiście prawda. Przez cały ten czas za drugą stroną żyli inni? W każdym razie. Bardzo współczuł teraz białemu. Doskonale zdawał sobie sprawę jak to jest w jednej chwili stracić całą rodzinę i dom.
-Nazywam się Asani.- Przedstawił się i posłał gorący uśmiech w stronę Nyeupe.

Awatar użytkownika
Lapis
Posty: 291
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2017
Specjalizacja:
rzemieślnik 1
Rzemieślnik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 55
Zręczność: 65
Percepcja: 30
Kontakt:

#105

Post autor: Lapis » 29 gru 2019, 23:12

-Lapis.-Powiedział. Na drugie słowa nie zrobił się smutny, nie było teraz czasu na smutek, chodź to prawda, też mu współczuł. Ale w duchu.
-Bzdura, za Wielką Wodą jest tylko woda i woda...i woda.-Powiedział stanowczo. Przecież to głupie stwierdzenie, przecież nie widać tam nic, a żaden normalny lew by nie przepłynął aż taki kawał. Zaczął chodzić w koło. Co teraz mają zrobić? Zostawić go tu? A może zaprosić do KKB? Ale na terenach nie ma żywej duszy. Pociągnął więc Asaniego za sobą gdzieś dalej, tak by Jełop Nyeupe nie słyszał.
-To co teraz? Chyba nie zostawimy go tutaj.-Powiedział patrząc się w ziemie zastanawiająco. Może Asani będzie miał jakiś pomysł. Jest rozgarnięty, ale może coś wymyśli.

Awatar użytkownika
Nyeupe
Posty: 43
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 03 maja 2017
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#106

Post autor: Nyeupe » 29 gru 2019, 23:19

Zaśmiał się z lekkim kaszlem na słowa Lapisa. - To ciekawe dlaczego ja z mojego stada wychodziło się na plaże na wprost mieliśmy północ?! Jasne, że tam jest ląd, tylko tu jest coś na kształt...wielkiego jeziora? Nie wiem jak to inaczej opisać. Jedyne co pamiętam, to to, że gdy szedłem, była u nas burza, a na wodzie szalały fale, więc może to jest wyjaśnienie.
Gdy dwójka odeszła na kawałek, lew zaczął wylizać sobie łapę.

Awatar użytkownika
Asani
Posty: 42
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 mar 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 65
Percepcja: 35
Kontakt:

#107

Post autor: Asani » 30 gru 2019, 19:06

-Wielkie jezioro? Dobra.. Ja się już tutaj kompletnie pogubiłem- Oznajmił zdziwiony zaistniałą sytuacją. Może uderzył się o coś w łeb i dlatego wygaduje takie bujdy? Chyba nie jest z nim za dobrze.
Odsunął się z kawałek dalej od tego jełopa biedaka, żeby móc na spokojnie porozmawiać z Lapisem i poukładać sobie kilka spraw.
-Sam nie wiem.. No raczej nie możemy go tutaj, ot tak zostawić na pastwę losu.- zaczął krążyć w kółko, próbując cokolwiek wymyślić, co tu zrobić? Akurat teraz nie przychodzi mu do głowy żaden pomysł.-A słyszałeś co mówił? Chyba ma coś nie tak z banią!- Szepnął cichutko.

Awatar użytkownika
Lapis
Posty: 291
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2017
Specjalizacja:
rzemieślnik 1
Rzemieślnik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 55
Zręczność: 65
Percepcja: 30
Kontakt:

#108

Post autor: Lapis » 30 gru 2019, 19:25

Możliwe...-Powiedział zastanawiając się i zerknął z boku na Nyeupe.
-No dobra, wierzymy ci.-Powiedział, chodź sam nie był tego pewny. Usiadł i zaczął się powoli zastanawiać nad tym wszystkim. A czy on w ogóle ma wracać do stada? Tak długo marzył, żeby być wolnym i się nie nudzić, to idealna opcja.
-Dobra, walić to wszystko. Odchodzę ze stada. Asani, możesz się udać w stronę terenów lub zostać ze mną, ty Nyeupe możesz dołączyć, bo i tak wszyscy wiemy, że raczej już nie wrócisz na drugą stronę ''Jeziora''.-Powiedział stanowczo i nie zamierzał kłamać i zapewniać Nyeupe, że jakoś mu pomogą, bo i tak każdy wie, że się nie uda. Zdjął swój medalion stadny, ale go nie wyrzucił. Może się przydać.
-Możemy się zatrzymać niedaleko takiego miejsca dość obfitego w różnych roślinożerców. Spoko tam jest.-Powiedział i obejrzał się po dwójce, czekał aż któryś się zgodzi, lub nie zgodzi. Albo niech mówią cokolwiek. Oczywiście jakby się zgodzili, to jeszcze zostaną tu odpocząć, noc się nie skończyła.

Awatar użytkownika
Nyeupe
Posty: 43
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 03 maja 2017
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#109

Post autor: Nyeupe » 30 gru 2019, 19:42

Pokiwał głową. - Mówię na prawdę. Zresztą to jezioro musi być na prawdę ogromne. - Po czym posmutniał, bo po słowach dwóch lwów zdał sobie sprawę, że nie da rady już nigdy wrócić do doku... do swoich rodziców.
Dłuższą chwilę leżał w ciszy, smucąc się nad tym co się stało.
Gdy Lapis mówił o tym jak chce odejść ze stada i rzucić wszystko w cholerę, lew słuchając go uważnie wstał po woli i podszedł do wody i zaczął wpatrywać się w dal ku swojemu domu, po czym na chwilę opuścił łeb.
Następnie odwrócił się do dwójki i powiedział. - Jeśli tak, to przyłączam się do ciebie. Pójdźmy do tego wspaniałego miejsca o którym mówisz, jestem nadal zmęczony i z chęcią wreszcie porządnie odpocznę.\
/zt jeśli już idziemy

Awatar użytkownika
Asani
Posty: 42
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 mar 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 65
Percepcja: 35
Kontakt:

#110

Post autor: Asani » 30 gru 2019, 20:05

Lapis twardym tonem oznajmił, że odchodzi ze stada i rzuca swoje dotychczasowe życie. Asani uważnie wysłuchał go do końca, po czym bez najmniejszej chwili, na przemyślenie czegokolwiek zgodził się nim pozostać. -Co ty? Pójdę z tobą i tak nie mam nic innego do roboty.- Powiedział i rozprostował gnaty. Poczuł momentalny przepływ energii, o tak. Jest gotów, żeby z nimi pójść, może w końcu zacznie mu się układać w życiu.
Odwrócił się w stronę Nyeupe i rzekł. -Nie martw się, jakoś to z nami będzie.- W jakimś tam stopniu próbował pocieszyć białego. -W takim razie prowadź, jestem tuż za tobą.- Podszedł do Lapisa i szturchnął go w zadek.

zt?

Odpowiedz

Wróć do „Wybrzeże”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość