x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pytania

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

Pytania

#1

Post autor: Gunter » 17 lut 2019, 22:11

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? A może jakiś zapis jest dla ciebie niejasny? Tutaj możesz pytać śmiało, a ktoś na pewno ci pomoże.

Awatar użytkownika
Aquila
Posty: 161
Gatunek: Wojownik Wspaniały
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Szaman poziom 1
Waleczność: 30
Zręczność: 36
Percepcja: 50

#2

Post autor: Aquila » 27 lut 2019, 12:11

Można dodać skrypt kodu do rzutów gdzieś(np. W zbieraniu ziół i systrmie walki)? Zawsze zapominam czy to jest "dice" czy "roll".

I dopisek co ile można dawać odpisy na zbieraniu, bo jakoś głupio mi dawać je jeden po drugim.

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#3

Post autor: Gunter » 27 lut 2019, 20:58

Powinieneś widzieć 'dice' w BBCodach, ale z jakiegoś powodu u niektórych nie jest widoczne, chociaż posprawdzałam wszystkie ustawienia. Czasami podejrzewam, że forum miewa fochy :D Ale poszukam jeszcze. No i oczywiście, już dopisuję do tematu ze zbiorem ziół.

Nie ma wymogów co ile można dawać posty przy zbieraniu ziół, bo byłoby to sztuczne zatrzymywanie postaci w temacie. Zioła możesz zebrać nawet w tym samym poście, w którym rzucasz kością (tak dla przypomnienia, gdy już raz znajdziesz źródło, możesz po prostu do niego pójść i zebrać zioła, już bez rzucania).
Wydaje mi się, że gdyby chcieć uregulować zbiory ziół żeby np. jednego dnia ktoś nie obszedł całej mapy zbierając wszystko co się da, można by wprowadzić regulację ile zajmuje postaci przejście od jednego terenu fabularnego do innego. Podobna propozycja została chyba rzucona w temacie Skarg i myślę, że może to być warte rozważenia.

Awatar użytkownika
Sigrun
Królowa
Królowa
Posty: 313
Gatunek: Lew kameruński
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 gru 2013
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
czyste łapy
Czyste łapy
rzemieślnik 2
Rzemieślnik 2
recykling
Recykling
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 60
Percepcja: 70
Kontakt:

#4

Post autor: Sigrun » 27 lut 2019, 21:04

Wystarczyłaby skala mapy, bo nie ma i ciężko obliczyć ile km ma dane miejsce i ile mniej więcej czasu potrzeba poświecić na przejście bo jak na razie to ludki się teleportują. Tak samo ryk lwa jest słyszalny bodajże z 7km.

A droga wiedzie w przód i w przód,
Choć się zaczęła tuż za progiem
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią - tak jak mogę...
Skorymi stopy za nią w ślad -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
A potem dokąd? - rzec nie mogę...
♪♫♪

Obrazek Tutu tutu tutu tutu|Gdy posuniesz się za daleko|Yummy|☙❦❧ Karta postaci

Awatar użytkownika
Aquila
Posty: 161
Gatunek: Wojownik Wspaniały
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Szaman poziom 1
Waleczność: 30
Zręczność: 36
Percepcja: 50

#5

Post autor: Aquila » 28 lut 2019, 14:29

Nrealizowania.Na mobilnej wersji chyba nie wszystkie opcje są widoczne. Najnowsze "wspomnienie i przywołanie" gracza do wątku chyba nie działa.

Popieram sprawę by trochę obłożyć czasem pewne czynności i będzie to też poniekąd ciekawostka, zmniejszy abstrakcyjność, będzie do czego się odnieść.
A skala mapy faktycznie się przyda. Bez niej ma się wrażenie że wszystko dzieje się na jakimś malutkim ciasnym terenie, a przecież samo Kilimandżaro zajmuje ogromną powierzchnię, mniej więcej na rzut oka 150-200km2?
To mniej więcej wielkość Warszawy.

Awatar użytkownika
Ra
Posty: 30
Gatunek: Lampart
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 05 sty 2014
Waleczność: 50
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#6

Post autor: Ra » 01 mar 2019, 14:16

Co prawda to nie temat sugestii, ale skoro to już tutaj jest to też się podepnę (zawsze można przenieść?):

Jestem jak najbardziej za skalą mapy i wszelkimi ciekawostkami - takimi jak zasięg ryku lwa (wzywanie pomocy rykiem wtedy będzie jasne dla wszystkich - choć na początku myślałam o dopisaniu czegoś, że ryk można usłyszeć tylko na najbliżej sąsiadujących terenach, to jednak zrobienie takiej skali sprawi, że to będzie jaśniejsze) czy nawet ile dni mogą utrzymać się pozostawione ślady zapachowe na danym terenie, etc. Mając rzeczy na forum do których można się odnieść znacznie ułatwi sprawę i doda nieco więcej realizmu (i wyeliminuje chociaż niektóre nieścisłości).

Co do realizmu to także sytuacja na bagnach dała do myślenia - co wy na to, by dorzucić do systemu krwawienie? Po otrzymaniu rany ciężkiej postać by krwawiła (od 1 do 3 punktów zdrowia na post, nie wiem czy losowo czy może zawsze stała liczba) dopóki medyk/ktoś (sama postać nawet) nie zatrzymałby krwawienia lub też trwałoby to tylko określoną liczbę postów (losową czy też nie). Choć opcja z tamowaniem krwawienia wydaje mi się lepsza niż przechodzenie tego po iluś postach, rana ciężka jest w końcu... ciężka.
Nie wiem jak dokładnie miałoby to wyglądać, powyżej to tylko propozycje odnośnie działania, ale może ktoś ma jakiś lepszy pomysł. Po prostu to, że po otrzymaniu ciężkich ran dalej nic się nie dzieje i nie trzeba się taką raną szybko zająć wydaje mi się dziwne xD (oczywiście dotyczyłoby to tylko takich zranień, a nie na przykład dostania kopytem).
I wiem, że niewyleczone rany dokuczają po jakimś czasie, ale chodzi o ten szybki skutek oberwania tak mocno (a utrata hp także mobilizuje do szybszego zajęcia się taką dotkliwą raną).

Awatar użytkownika
Tunu
Posty: 290
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 lut 2019
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Zdrowie: 90
Waleczność: 45
Zręczność: 45
Percepcja: 51
Kontakt:

#7

Post autor: Tunu » 08 mar 2019, 20:38

Trochę się pogubiłam w linii czasowej w jaskini na Lwiej skale. Nie mam pojęcia co teraz tam napisać po pozostałe lwiątka zrobiły skipa i piszą jakby Tunu była przyniesiona już po nim, podczas gdy jest w tym samym wieku i została przyniesiona gdy były małe. Jeśli teraz napiszę, że jest w ich wieku będzie to bez sensu. Poza tym, nie ma Shani a one chyba jeszcze potrzebują mleka nie?

Awatar użytkownika
Ventruma
Strażniczka
Strażniczka
Posty: 609
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 10 kwie 2018
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 62
Percepcja: 30
Kontakt:

#8

Post autor: Ventruma » 23 kwie 2019, 22:10

Hej! Chciałabym się dowiedzieć jak zostać modem :)

Venki nigdy za mało Theme ♥

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#9

Post autor: Gunter » 23 kwie 2019, 22:17

@Vizaxina przeniosłam twoje pytanie tutaj. To jest właściwie miejsce na pytanie o różne rzeczy.
Nie poszukujemy moderatorów, ponieważ administracja radzi sobie wystarczająco ze wszystkim, ale dzięki za chęci. Wszystko jest w miarę ogarnięte, więc możesz skupić się na założeniu postaci. Powodzenia :)

Awatar użytkownika
Kalahari
Posty: 90
Gatunek: P.Leo Leo
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 cze 2017
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Waleczność: 30
Zręczność: 70
Percepcja: 50

#10

Post autor: Kalahari » 18 maja 2019, 21:09

Czy rzemieślnik też ma jakiś tytuł? Jak szaman etc.
GŁOS Obrazek REF

Mutacja- Podwójne uszy.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość