x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Skargi i zażalenia

Awatar użytkownika
Amana
Posty: 29
Gatunek: lew beryberyjski
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 mar 2016
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: Skargi i zażalenia

#51

Post autor: Amana » 27 lut 2019, 20:44

Tym bardziej, gdyby inni administratorzy tak myśleli jak piszesz Amana że takie rzeczy trzeba pilnować to by nikt tego nie wprowadził i nie patrzyliby na losy graczy.
Przecież nikt nie każe adminów pilnować każdego wątku. Masz skargi, które są po to żeby zgłaszać nadużycia i wsio. Po co więcej? Zapis, że każda postać jest śmiertelna jest sprawiedliwe i wystarczy. Zapewniam was, że da się grać tak żeby latami nie zostać zabity przez innych xp
Już widzę postać, która sobie zaznaczy, że nie wolno jej zabić/dotkliwie skrzywdzić kozaczy i chodzi po np ZZ. Jak wtedy zastosować twarde prawo ZZ do takiego delikwenta którego wg zasad własnych muszą zabić W nie mogą bo sobie zaznaczył, że nie chce? Widzę kolejne pole manewru do nadużyć i stąd się nie zgadzam. Albo nie można postaci zabić/trwałe uszkodzić bo ustawiła, że nie A fabularnie będą ją ciągle bić bo tak user zagra postacią... I co? Brak konsekwencji? Uważam, że uszkodzenia i śmierć to naturalny element gry na forum gdzie grasz drapieznikiem, który większość swojego życia zabija xp
Nie grajcie na pałę tylko grzecznie albo z pomyślunkiem to będziecie mieć na 90% postacie bezpieczne
I oczywiście, że jak grasz przywódcą to musisz liczyć, się z tym, że ktoś zechce Cię obalić, może nawet brutalnie ale kurde. Zawsze się da zagrać tak by nie zginąć i nie naciąć zasad. To co wy próbujecie kojarzy mi się opakowaniem postaci w folię bombelkową i pokazaniem środkowego palca innym. Może się mylę, może gralibyscie sto pro uczciwie ale nie wmówicie mi, że to nie jest przyzwolenie w mechanice na powyższe nadużycia... Albo raczej stworzyłaby taka mechanika możliwość do nich.

Awatar użytkownika
Sigrun
Królowa
Królowa
Posty: 313
Gatunek: Lew kameruński
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 gru 2013
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
czyste łapy
Czyste łapy
rzemieślnik 2
Rzemieślnik 2
recykling
Recykling
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 60
Percepcja: 70
Kontakt:

#52

Post autor: Sigrun » 28 lut 2019, 8:28

Jasir pisze:
25 lut 2019, 22:10
... Będzie obserwował, czy przypadkiem z tej strony nie napotka przybywających kolejnych złoziemców...
Napisane zanim zostało ustalone fabularnie, że lwy te pochodzą ze Złej Ziemi.
Jasir pisze:
27 lut 2019, 21:48
...To że pomagał Sirgun to racja, nie wypadało mu więc przeszkadzać. Nie zaatakował w dobrej chwili. Jednak wcześniej Bjorn próbował uderzyć te lwice, krzykiem nawoływał do spokoju...
Wszystkie lwy przybyły w momencie szczepienia się dwóch lwic. Także nie widzieli i nie słyszeli nic co wydarzyło się wcześniej.


Fajnie, że ktoś z góry zaczyna przekreślać niepotrzebne frazesy ale i tak odnoszę wrażenie, że nadal będą one tkwiły w głowach i będą rodziły się kolejne nadinterpretacje i konspiracje.

A droga wiedzie w przód i w przód,
Choć się zaczęła tuż za progiem
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią - tak jak mogę...
Skorymi stopy za nią w ślad -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
A potem dokąd? - rzec nie mogę...
♪♫♪

Obrazek Tutu tutu tutu tutu|Gdy posuniesz się za daleko|Yummy|☙❦❧ Karta postaci

Awatar użytkownika
Seth
Posty: 253
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 gru 2015
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35

#53

Post autor: Seth » 24 cze 2019, 15:47

Proszę by MG przed dołączeniem do wątku czytał wnikliwie opisy graczy, analizował sytuację, w razie wątpliwości ROZMAWIAŁ z graczami, ponieważ wtrąca się niekiedy nieumiejetnie/bez wyczucia i zamiast wzbogacić akcję irytuje graczy, sprawiając że ich akcja jakby nie ma wpływu na losy w fabule.

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#54

Post autor: Gunter » 24 cze 2019, 15:53

Z tego co wiem ta akcja była zaplanowana przez Moyo i jeśli chciała, żeby tak się to potoczyło to powinna was poinformować. Jeśli tego nie zrobiła to rzeczywiście nie było zbyt fair wobec was, więc post MG idzie do usunięcia. I na przyszłość, piszcie od razu w tym dziale albo prosto do MG żeby nie trzeba było kasować postów.

Awatar użytkownika
Seth
Posty: 253
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 gru 2015
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35

#55

Post autor: Seth » 24 cze 2019, 16:02

Byłem za tym żeby informować od razu. Ale Diskord umarł, dałem wpis w wątku, nerwy. Dyskusja może była zbędna, zachowałem myślę z Nefthis poziom.
I oczywiście gracz ma prawo do dramy z udziałem MG, tylko trzeba było nie interpretowac tego tak jakby opieka fuszerkę odwaliła.
Gracze też powinni pamiętać że nie grają sami i brać innych pod uwagę, jakoś tak się składa że w wątku w Oazie kolejny raz dochodzi do takiej sytuacji, więc irytacja ma swoje podstawy.
Dziękuję za szybkie zajęcie się problemem. <3

Awatar użytkownika
Nefthis
Posty: 255
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#56

Post autor: Nefthis » 24 cze 2019, 16:47

Również dziękuję <3 i też mam prośbę do graczy by pamiętali, że nie grają sami. Jeśli Moyo chciał od razu tak postąpić z postacią mógł nas uprzedzić bo po raz wtóry MG robi coś przez co nasze postaci mimo właściwej reakcji wychodzą na idiotów...

Awatar użytkownika
Firkraag
Posty: 100
Gatunek: Jeleń szlachetny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#57

Post autor: Firkraag » 27 paź 2019, 22:26

Pożalę się bo:

W mechanice nie ma nic wspomniane o używaniu statystyki Duch do walk, używaniu jakiejś dziwnej magii, której zwykły szaraczek nigdy nie zastosuje.
Duch o wartości 50 pozwala naszej postaci widzieć i słyszeć wszystkie istoty nadprzyrodzone, jeśli jednak chcemy nawiązać z nimi kontakt bądź przyzwać konkretną istotę wymagany jest test. Test Ducha zdajemy również wtedy kiedy chcemy ujawnić zjawę komuś pozbawionemu mocy.

Duch wykorzystywany jest również podczas leczenia chorób. Szaman musi przeprowadzić odpowiedni zabieg, a od testu Ducha zależy czy pacjent wyzdrowieje. Trudność testu (ilość wymaganych sukcesów) ustala MG w zależności od powagi choroby.

Ducha nie można wykorzystać przy leczeniu ran na szybko, w toku bitwy nie ma czasu na obrzędy. Konkrety wobec hierarchii szamanów i ich roli każde stado ustala oddzielnie.
Proszę określić dokładnie czym jest statystyka Duch a nie bawić się w szachrajstwo.

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#58

Post autor: Gunter » 28 paź 2019, 11:59

Ducha nie używa się do walk a do rytuałów, więc w przypadku Gha'ala mogło być to mylące, bo ten NPC jest o wiele potężniejszy niż forumowi szamani. Rzeczywiście, wymaga to doprecyzowania i aktualizacji opisu, więc się tym zajmiemy.

Awatar użytkownika
Sigrun
Królowa
Królowa
Posty: 313
Gatunek: Lew kameruński
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 gru 2013
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
czyste łapy
Czyste łapy
rzemieślnik 2
Rzemieślnik 2
recykling
Recykling
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 60
Percepcja: 70
Kontakt:

#59

Post autor: Sigrun » 28 paź 2019, 12:54

Tak rytuały ale idąc tym tropem to można niedługo wszystko szamanem. Włącznie z lewitowaniem nad ziemią. Z tego co kojarzę a macie wypisane w mechanice to szamani służą do leczenia, ewentualnie rzucania klątw, zajmowania się zagubionymi duszami. Rozumiem też, że ta postać MG (jak wszystkie inne) jest wykoszona w kosmos. I może więcej ale chyba lepiej trzymać się ustalonego schematu przez was samych?
Szczególnie, że w mechanice walk uwzględnione są trzy główne statystyki bo Duch jest zarezerwowany tylko dla szamanów.
Zastosowanie tej statystyki do walki uwłacza tym, którzy nie paprają się magią. Czyli wszelkiej maści wojownikom, którzy mogą czuć się poszkodowani. Potencjalne założenie medyków/szamanów było jako wsparcie dla zespołu, którzy mieli całą game zastosowań do leczenia/trucia/wypędzania zjaw/chorób/rzucania klątw. Przy tamtej akcji na terenach MB wyszło na to, że szamani mogą również walczyć. Co tam, że mają więcej percepcji, która służyła im umiejętnościom magicznym teraz jeszcze skopią tyłek wojkowi co poszedł w siłę i zrekę :D
Według mnie tamtejsza akcja powinna być zręka vs zręka/percepcja (jak macie w mechanice) a magiczny kopczyk powinien zostać uznany za efekt dodatkowy. (Tak jak w przypadku walki dwóch wojowników z których jeden wykorzystuje teren [sypnięcie np. piaskiem po oczach] i dostaje dzięki temu dodatkowy bonus, który przekłada się na wynik rozgrywki lub powodzenia akcji).

A droga wiedzie w przód i w przód,
Choć się zaczęła tuż za progiem
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią - tak jak mogę...
Skorymi stopy za nią w ślad -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
A potem dokąd? - rzec nie mogę...
♪♫♪

Obrazek Tutu tutu tutu tutu|Gdy posuniesz się za daleko|Yummy|☙❦❧ Karta postaci

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#60

Post autor: Gunter » 28 paź 2019, 12:59

Mam wrażenie, że tutaj główne nieporozumienie wyszło stąd, że serwal tak naprawdę nie walczył przy użyciu ducha. On był w trakcie odprawiania rytuału na tym "kopczyku". Firkraag szarżując w jego stronę nie został zatrzymany przez serwala, ale przez to że wbiegł prosto w ten kopczyk i jego moc zadziałała przeciw zręczności Firkraaga. Więc okej, jeśli uważasz że to powinien być jako modyfikator to rozumiem twój punkt widzenia. Proponowałam ci że zmienię post MG zanim tam odpisałaś i to jest dalej aktualne jeśli usuniesz swój post.

Odpowiedz

Wróć do „Archiwum ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości