x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Podnóża Baobabu

Z najdalszych zakątków sawanny można dostrzec ogromny baobab. Jego pień pokryty jest wyblakłymi rysunkami, wykonanymi niegdyś przez Rafikiego. Można z nich odczytać historię dawnych władców Lwiej Ziemi.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.

Miejsce wyjątkowe
Uczenie się dowolnej specjalizacji w tym temacie nagradza 10 PD na start w tej specjalizacji
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Re: Podnóża Baobabu

#21

Post autor: Mistrz Gry » 23 sie 2019, 0:07

Z góry, spomiędzy gałęzi baobabu para oczu przyglądała się nadchodzącemu lwu. Orzeł przechylił głowę w przód, mruknął w zastanowieniu po czym zleciał na ziemię, stając tuż przed przybyszem.
- Co cię tu sprowadza wędrowcze? - zapytał poważnym tonem. - Znajdujesz się właśnie przy słynnym baobabie, gdzie niegdyś mieszkał Rafiki. - rozłożył skrzydła, wskazując nimi na drzewo.
- Nazywam się Kron. - przedstawił się ptak i pochylił głowę na powitanie przed lwem.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#22

Post autor: Sheria'ya Om » 23 sie 2019, 0:24

Lew obrócił się w stronę orła i i odrzekł:
-Witajcie Kronie.-ukłonił się lew-Podróżując po kontynencie doszły mnie słuchy, że to jest niezwykłe miejsce. Podobno zwierzęta znajdują tu pomoc w ścieżce życia, to znaczy dowiadują się co powinny zrobić, lub gdzie mają szukać chociażby bliskich, tak jak ja ojca.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#23

Post autor: Mistrz Gry » 23 sie 2019, 0:31

Orzeł przytaknął na słowa nieznajomego lwa.
- Owszem, miejsce to jest przesiąknięte historią i wspomnieniami, a także siłami Przodków którzy obserwują nas każdej nocy z rozgwieżdżonego nieba. - ptak powiódł wzrokiem ku górze, jakby próbując wypatrzeć mieszkające tam dusze zmarłych. - Trudno rozmawiać z kimś, kto znajduje się tak daleko. Podobno jednak Przodkowie zawsze żyją w nas i możemy z nimi rozmawiać przysłuchując się własnemu sercu. - dodał tajemniczo.
- Jak ci na imię? I czy twój ojciec zaginął? - zapytał, patrząc z powrotem na lwa.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#24

Post autor: Sheria'ya Om » 23 sie 2019, 0:39

Lew zawstydził się i odparł prędko:Wybaczcie moje złe maniery Kronie. Moje imię to Sheria'ya Om. Jak byłem niemowlęciem, moje rodzime legowisko zaatakowały desperacko głodne lamparty, a mój ojciec stanął w obronie i kazał mojej matce uciekać ze mną. Tak przynajmniej wynika z tego, co przyjaciele mojej matki przekazali mi. A ja szukam ojca z nadzieją, że udało mu się przeżyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#25

Post autor: Mistrz Gry » 23 sie 2019, 9:47

- Niezwykła historia. Lamparty rzeczywiście musiały być wygłodniałe by zdecydować się na taki krok i zadzierać z lwami. - Kron nastroszył pióra na samą myśl o tym okrutnym wydarzeniu.
- Przykro mi z powodu twojej matki. Na pewno była dzielną lwicą. - rzekł pełnym szacunku głosem.
- Czy możesz powiedzieć mi więcej o swoim ojcu? Często wędruję i spod chmur przyglądam się wielu rzeczom. Kto wie, może mógłbym ci pomóc w poszukiwaniach? - orzeł rozpromienił się na myśl o czekającej go przygodzie.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#26

Post autor: Sheria'ya Om » 23 sie 2019, 9:59

Lew wziął głęboki oddech i rzekł: -Przyjrzyj się mojej grzywie, oczom i pyskowi.-Lew wskazał je łapą.- Kolor ich odziedziczyłem po ojcu(szaro-zielone oczy, bardzo ciemnoczerwona grzywa i pysk koloru popiołu). Po wypowiedzeniu tych słów Sheria'ya Om zamyślił się i powiedział: Przyjaciele mojej mamy, którzy wychowywali mnie, powiedzieli mi, że po ojcu mam jeszcze inteligencję i zwinność. To wszystko, co na tę chwilę sobie przypomniałem o nim.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#27

Post autor: Mistrz Gry » 23 sie 2019, 10:37

Kron w istocie przyjrzał się lwu. Taki kolor grzywy nie zdarzał się często u lwów, więc powinno to stanowić znaczące ułatwienie w poszukiwaniach.
- W okolicy nie widziałem nikogo podobnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć od razu poszukiwania. - ptak już palił się do nadchodzącej przygody, rodem z opowieści opowiadanym pisklętom na dobranoc.
- Proponuję swoje usługi jako wybitnego tropiciela i wypatrywacza. Nie znajdziesz nikogo lepszego na całej Lwiej Ziemi, zapewniam. - orzeł wypiął dumnie pierś. - Czy zgodzisz się byśmy razem wyruszyli by odnaleźć twojego ojca?
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#28

Post autor: Sheria'ya Om » 23 sie 2019, 10:46

-Tylko sam nie wiem, czy on żyje-odparł lew- i co byś chciał w zamian Kronie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#29

Post autor: Mistrz Gry » 23 sie 2019, 11:13

Nie, przecież przygoda nie może zakończyć się zanim w ogóle się zaczęła.
- Ale nie warto tracić nadziei! Jeżeli twój ojciec jest żywy, na pewno go znajdziemy. Jeśli okaże się, że szanowny tata znajduje się już między Przodkami, wtedy znajdziemy jakiegoś szamana, który załatwi nam rozmowę z zaświatami. - podekscytowany orzeł zaczął krążyć wokół Sherii.
- Powiedzmy, że to przyjacielska przysługa. Ale gdybyś chciał wyrazić kiedyś swoją wdzięczność, to z pewnością z grzeczności nie odmówię. - o ile wykrzywienie dzioba w uśmiechu było trudne, to można było rozpoznać radość w jego oczach.
- Może na początek rozejrzę się po okolicy. Zwiad powietrzny będzie znacznie prostszy. Ty idź lądem na zachód. - polecił Kron i zaczął wzbijać się w powietrze. - Spotkamy się niedługo i zdam ci raport. - nie czekając na odpowiedź Sherii wyleciał niczym strzała w stronę Lwiej Skały.

ZT
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Sheria'ya Om
Posty: 116
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2015
Zdrowie: 92
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#30

Post autor: Sheria'ya Om » 23 sie 2019, 11:22

Lew posłuchał się świeżo poznanego orła i wyruszył na Sawannę.
ZT
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Drzewo Życia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości