x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Podnóża Baobabu

Z najdalszych zakątków sawanny można dostrzec ogromny baobab. Jego pień pokryty jest wyblakłymi rysunkami, wykonanymi niegdyś przez Rafikiego. Można z nich odczytać historię dawnych władców Lwiej Ziemi.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.

Miejsce wyjątkowe
Uczenie się dowolnej specjalizacji w tym temacie nagradza 10 PD na start w tej specjalizacji
Awatar użytkownika
Kisulisuli
Posty: 65
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lut 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 67
Percepcja: 38
Kontakt:

Re: Podnóża Baobabu

#31

Post autor: Kisulisuli » 08 wrz 2019, 20:58

Wesoła lamparcica ochoczo szła podskakując po drodze i nucąc sobie. Z opowiadań, które opowiadano jej, jak była brzdącem, dowiedziała się, że przy Drzewie Życia można spotkać mądre zwierzęta i szamanów, którzy wiedzieli jeszcze więcej. Zamierzała więc spotkać któreś z nich i poprosić o pomoc. Zbliżając się do baobabu zauważyła na gałęzi przygnębionego orła. Postanowiła zagadać do niego:
-Hejka orzełek! Coś Ty taki smutny?

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#32

Post autor: Mistrz Gry » 08 wrz 2019, 21:05

Kron siedział na gałęzi ze zwieszoną głową. Znów szara, nudna egzystencja, pozbawiona smaku przygody czy choćby dreszczyku emocji. Westchnął ciężko i potoczył wzrokiem po otaczającym go krajobrazie. Codziennie ten sam baobab, ta sama trawa, nawet zwierzyna nie wydawała się jakaś szczególna. Dopiero kiedy usłyszał głos poniżej otrząsnął się z melancholii i dostrzegł lampart.
- Cóż mogę ci powiedzieć, jestem tylko zwyczajnym nudnym orłem, którego nigdy nie spotyka w życiu nic ciekawego. A ja od pisklaka marzę o przygodach, o wyprawach na drugi koniec świata i skarbach ukrytych w nawiedzonych ruinach. No a tutaj? Tutaj nic. Zając, mysz, czasami surykatka. I tyle mam z życia. - ciągnął grobowym tonem.
- Pewnie zaraz też pójdziesz w swoją stronę przeżywać przygody a orła zostawisz, bo i po co on komu. - nastroszył piórka i schował głowę pod skrzydło, by lamparcica nie widziała jego smutku.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Kisulisuli
Posty: 65
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lut 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 67
Percepcja: 38
Kontakt:

#33

Post autor: Kisulisuli » 08 wrz 2019, 21:15

-Ej nie ukrywaj się przede mną!-powiedziała współczującym głosem Kisulisuli-Skoro mieszkasz tu, to znaczy, że jesteś mądrym ptakiem, a ja szukam kogoś takiego.-nagle zmieniła ton na wesoły-Kto wie? Jak się zgodzisz mi pomóc to może przeżyjemy wspaniała przygodę? Po wypowiedzeniu tych słów patrzyła się na niego uważnie z podniesionymi uszami i dużymi oczami.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#34

Post autor: Mistrz Gry » 08 wrz 2019, 21:48

Rozłożył skrzydło by spomiędzy piór łypnąć okiem na lamparcicę. Gdy tylko nazwała go mądrym, podniósł głowę i wyprężył się dumnie.
- Idealnie się składa, bo jestem bardzo mądrym ptakiem. Mamusia zawsze mi to powtarzała. - pochwalił się. Co prawda nie usłyszał nigdy tego od kogoś innego niż matka, ale może po prostu inne ptaki nie doceniały jego zdolności umysłowych.
- Przygoda?! - rozłożył szeroko skrzydła z radości. Nareszcie! Oby tylko nie skończyło się jak z tamtym lwem. Tym razem najpierw upewni się co do jej zamiarów.
- No dobrze... ale pod warunkiem, że powiesz mi najpierw o co chodzi. I że nie odprawisz mnie aż do zakończenia przygody. - powiedział stanowczo, spoglądając z góry na kotkę.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Kisulisuli
Posty: 65
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lut 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 67
Percepcja: 38
Kontakt:

#35

Post autor: Kisulisuli » 08 wrz 2019, 21:58

Lamparcica podskoczyła z radości. Ochoczo powiedziała do Krona:
-Zamierzam dołączyć do stada Lwia Ziemia. Tylko... nie wiem co mam robić, gdzie iść i do kogo się zwracać. A taki mądry ptak jak Ty na pewno wie co robić, lub przynajmniej od czego zacząć.-spojrzała na Krona dużymi oczami i z upuszczonymi uszami i rzekła-To co pomożesz? Jak zechcesz możemy potem przeżyć coś innego.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#36

Post autor: Mistrz Gry » 08 wrz 2019, 22:10

To ciekawe. Lamparcica szukała Lwiej Ziemi i nie wiedziała, że znajduje się praktycznie na jej terenie. Zaprowadzenie jej kilka kroków na zachód nie brzmiało jak porywająca przygoda, ale... zawsze mogą pójść okrężną drogą.
- Lwia Ziemia? Pierwsze słyszę. - skłamał gładko, robiąc przy tym idealnie zagubioną minę. Nie był dobrym kłamcą, więc nie trzeba by być szczególnie bystrym by przejrzeć ten blef. Miał jednak nadzieję, że lamparcica się nabierze dzięki czemu ich przygoda będzie trwać dłużej. Zachichotał złośliwie pod nosem. Wcześniej dał się wykiwać kotu, lecz to się więcej nie powtórzy.
Nie ukrywał, że schlebiało mu nazwanie go mądrym po raz kolejny. Sfrunął z gracją z gałęzi i rozłożył skrzydła w ukłonie.
- Z wielką chęcią. Kron, mądry ptak do usług. - przedstawił się. Gdyby nie opuścił teraz oczu do ziemi lamparcica mogłaby dostrzec w nim złowrogi błysk.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Kisulisuli
Posty: 65
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lut 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 67
Percepcja: 38
Kontakt:

#37

Post autor: Kisulisuli » 08 wrz 2019, 22:25

Kisulisuli podskoczyła i powiedziała:
-Ja za to jestem Kisulisuli, czyli koszmar tych mądrych.-po wypowiedzeniu tego zachichotała.
-To gdzie zmierzamy pierzasty?

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#38

Post autor: Mistrz Gry » 08 wrz 2019, 22:47

Nawet zdziwił się jak łatwo kotka łyknęła wszystkie jego kłamstwa. Spojrzał na nią podejrzliwie, ale nie dostrzegł w jej minie noc oprócz lekkomyślnej radości.
- Kisuli..suli - powtórzył, marszcząc czoło. Widocznie wszystkie koty noszą tak skomplikowane imiona, tak jak Sheraja coś tam, czy jak mu było.
- Piękne imię. -odwdzięczył się komplementem za miłe słowa Kisuli.
Teraz nadeszła jego chwila, jego wielka chwila. Napuszył się i zaczął chodzić wokół lamparcicy, kiwając się trochę na boki.
- Poszukiwania to nie jest łatwa sprawa. Jest wiele czynników które należy wziąć pod uwagę: mieszkańcy, geografia, ekonomia, te no.. ukształtowanie terenu. Wszystko się zmienia, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a czas jest względny. - choć nie miał pojęcia o czym mówił, starał się przy tym brzmieć jak najbardziej inteligentnie by zrobić wrażenie na lamparcicy.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Kisulisuli
Posty: 65
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lut 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 67
Percepcja: 38
Kontakt:

#39

Post autor: Kisulisuli » 09 wrz 2019, 10:35

Jak Kron mówił co trzeba uwzględnić, patrzyła na niego jak na ducha. Jak skończył powiedziała:
-Dobra nie rozumiem tego naukowego bełkotu. Możemy zatem przystąpić do poszukiwań, o mądry?

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#40

Post autor: Mistrz Gry » 09 wrz 2019, 15:26

Puszył się już do granic możliwości, zasypywany wciąż komplementami przez lamparcicę. Może rzeczywiście był taki mądry, tylko nigdy nie zdawał sobie z tego sprawy. Albo koty z natury są mniej bystre od ptaków. W każdym razie, nie miał nic przeciwko by Kisuli dalej traktowała go w ten sposób.
- Oczywiście, lecz najpierw musimy przygotować plan działania. Trzeba zdecydować od czego zaczniemy, w którą stronę się udamy i czego dokładnie szukamy. - nawijał jak najęty wciąż udając, że nie ma pojęcia czym ani gdzie jest Lwia Ziemia.
- Może zacznijmy od podstaw. Dlaczego chcesz znaleźć Lwią Ziemię? - zapytał lamparcicy.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Odpowiedz

Wróć do „Drzewo Życia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości