x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Na sawannie [Nawiri]

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Re: Na sawannie [Nawiri]

#11

Post autor: Mistrz Gry » 19 paź 2019, 18:17

Wysłuchała z uwagą słów Nawiri o maruli, ale jedyne co zapamiętała to jej kwaśny smak. Rzeczywiście zrobiło jej się ciepłej, więc lwica mogła mieć rację. Ułożyła się wygodniej, żeby całe ciepło zatrzymać przy sobie.
- A czy lampartom nie jest smutno kiedy żyją tak w samotności? - zapytała patrząc na samicę.
- Ja bym chciała mieć dużą rodzinę, z którą bym mogła spędzać czas. - dodała smutno.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Nawiri
Posty: 45
Gatunek: Lampart arabski
Płeć: Samica
Data urodzenia: 18 sie 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 45
Percepcja: 60

#12

Post autor: Nawiri » 21 paź 2019, 17:46

- Nie - odpowiedziała - Tak są uczone. Źle się czują, gdy cały czas są z kimś, w dużym towarzystwie - raczej żyjemy samemu. Chociaż zdarzają się i bardziej towarzyscy, i to nic złego - tak, czasem nawet miała przebłyski zrozumienia dla nich. Tak samo, jak widywała lwice, które podróżowały same, bo nie odpowiadało im życie w grupie. Nie oceniała ich, dobrze, że wybrali własną drogę. Ziewnęła, po czym rzuciła okiem na młodą.
- Coś cię gryzie?
Za uchem ma zatknięte 5 szmaragdowych piór.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#13

Post autor: Mistrz Gry » 21 paź 2019, 18:47

- Nie mam pcheł - zaczęła Adisa - A, och. Mówisz o mojej rodzinie? - obróciła się na bok, by ukryć twarz przed Nawiri.
- Moi rodzice nie żyją, a nie mam innej rodziny. Miałam siostrę o imieniu Mimi, ale nie wiem gdzie może być. Kiedy stado się rozpadło każdy uciekał w inną stronę i już jej nie spotkałam. Nie wiem nawet czy żyje. - mówiła spokojnie, pogodziła się już z myślą że nigdy więcej nie zobaczy nikogo ze swoich bliskich.
- Chyba że... może ty o niej kiedyś słyszałaś? - zapytała z przebłyskiem nadziei?
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Nawiri
Posty: 45
Gatunek: Lampart arabski
Płeć: Samica
Data urodzenia: 18 sie 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 45
Percepcja: 60

#14

Post autor: Nawiri » 24 paź 2019, 0:01

- Przykro mi, ale nie. Gdybym spotkała kogoś takiego, powiem że jest poszukiwana - mruknęła, po czym zamilkła. Niie było sensu rozdrapywać ran, zresztą co miała do powiedzenia. Że wszystko się jakoś ułoży? Będzie dobrze? Puste, prześmiewcze słowa. Każdy ma swoje problemy, im lepiej stawisz im czoła, tym będziesz silniejszy.
- Zdrzemnij się. Dobrze zrobi na zdrowie. Dobranoc - po czym położyła łeb na łapach i przymknęła oczy, chcąc zapaść w sen. Dość płytki, na każdy dziwny szelest patrzyła by na okolicę czujnym wzrokiem.
Za uchem ma zatknięte 5 szmaragdowych piór.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#15

Post autor: Mistrz Gry » 25 paź 2019, 12:51

- Szkoda... ale pamiętaj o niej. I o mnie. - Adisa miała nadzieję, że jeszcze kiedyś spotka siostrę a jeśli będą szukać jej we dwie, to na pewno w końcu się uda.
- Dobranoc. - odpowiedziała. Ułożyła się wygodniej i już po chwili zapadła w głęboki sen.
Noc upłynęła spokojnie a wraz ze wschodem słońca lwiczka obudziła się pełna nowych sił na kolejny dzień. Czuła się znacznie lepiej niż wczorajszego wieczora. Wymknęła się, mając nadzieję że Nawiri jeszcze śpi. Gdyby lamparcica spytała dokąd idzie, odpowiedziałaby że musi wyjść na chwilę za potrzebą. Tak naprawdę jednak ciągle było jej głupio, że zgubiła wczoraj te piekące korzonki więc pobiegła szybko je odnaleźć. Upakowała je do torebki skleconej naprędce z kawałka znalezionej skóry i zerwała po drodze gałązkę z kwaśnymi owocami. Zdyszana wpadł z powrotem do jaskini i położyła to wszystko przed Nawiri.
- To te korzonki, które miałam wczoraj nieść. I marula. - nie wiedziała co innego mogłaby dać lamparcicy w dowód swojej wdzięczności. Póki co wolała nie brać się za łapanie ryb, więc pozostawały tylko zioła.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Nawiri
Posty: 45
Gatunek: Lampart arabski
Płeć: Samica
Data urodzenia: 18 sie 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 45
Percepcja: 60

#16

Post autor: Nawiri » 30 paź 2019, 18:51

Gdy młoda wyszła, nie zatrzymywała jej. Najwidoczniej potrzebowała chwilę na przewietrzenie się i rozprostowanie kości. Przymknęła oczy, odpoczywając. Otworzyła oczy dopiero, gdy Adisa wpadła zdyszana. Jak nic jej się poprawiło - stwierdziła w myślach, nie skomentowała tego jednak. Usiadła i trąciła łapą znaleziska.
- Dziękuję - po czym schyliła się i powąchała je, upewniając się, że to na pewno są zioła. Pachniały właściwie, to ułatwiało robotę - A jak się czujesz? Korzonki rozgrzewają, i dobrze robią na katar. Nie mam tu żadnych słodkich owoców, aby zneutralizowały smak, musisz po prostu się przełamać. Pożuj dokładnie jeden, nawet nie cały, wystarczy mały fragment. I tak co parę godzin. Odtyka nieźle.
Za uchem ma zatknięte 5 szmaragdowych piór.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#17

Post autor: Mistrz Gry » 30 paź 2019, 19:44

Uff.. czyli znalazła właściwie zioła. Czyli prezent się udał.
- Znacznie lepiej. Jeszcze trochę mnie bolą nogi, ale to przez siniaki. - Adisa skrzywiła się, ale wzięła korzonek i zaczęła go żuć. Powtarzała sobie w myślach, że dzięki temu poczuje się lepiej, lecz nie pomagało to zbytnio. Przełknęła z oporem i wylizała język w sierść.
- Będę tak robić. - obiecała, biorąc na później kolejne porcje imbiru. Myśl, że będzie musiała to wszystko zjeść nie była zbyt pocieszająca. Musiała zająć się czymś przyjemniejszym żeby nie myśleć o tym przykrym fakcie.
- Pójdziemy na spacer? Mogę pokazać ci kilka ładnych miejsc w pobliżu. - zaproponowała radośnie i wybiegła na zewnątrz. Tymi miejscami były głównie rzeka i okoliczne drzewa, ale w oczach młodej lwicy wyglądały jak siedem cudów świata. Chociaż w ten sposób może odwdzięczyć się lamparcicy.

kończymy?
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Nawiri
Posty: 45
Gatunek: Lampart arabski
Płeć: Samica
Data urodzenia: 18 sie 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 45
Percepcja: 60

#18

Post autor: Nawiri » 05 lis 2019, 15:09

- Oczywiście. Spacer dobrze nam zrobi - wstała i wyszła na zewnątrz, ciekawa, co lwiczka jej pokaże. Jej stan się poprawiał, powinna szybko dojść do siebie. Była jedynie wyziębiona i osłabiona, a takie choroby dość łatwo wyleczyć. Co innego na przykład takie złamania, czy kości, czy też nie dajcie bogowie serca. Zwłaszcza z tym ostatnim sporo syfu, bez ziółek, ale i tak paskudny przypadek.

//Jasne.
Za uchem ma zatknięte 5 szmaragdowych piór.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#19

Post autor: Mistrz Gry » 06 lis 2019, 15:23

Adisa z dumą oprowadziła lamparcicę po swoich ulubionych miejscach, by choć w ten sposób umilając jej dzień odwdzięczyć się za bezinteresowną pomoc. Lwiczka była już w pełni sił i pewnie niedługo znów spróbuje szczęścia w rybołóstwie, tym razem jednak uważając bardziej na siebie, by nie powtórzyła się przykra historia. Na koniec pożegnała się z Nawiri, zapewniając że gdyby chciała ją jeszcze kiedyś odwiedzić, z pewnością odnajdzie ją na tej właśnie sawannie. A gdyby udało jej się odnaleźć Mimi, byłaby wdzięczna po kres swoich dni.

Akcja zakończona
Nawiri zdobywa tytuł medyka, +sakiewka, +2x marula, +1x imbir, +2 PD do percepcji
załóż sobie dziennik zbiorów
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości