x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Wiekowa akacja

Choć daleko jej do zielonej sawanny, jest o wiele bardziej zachęcająca dla zwierząt niż leżące na północ pustkowia. Rosną tu głównie wysokie trawy, wysychające wraz z odejściem pory deszczowej oraz krzewy i pojedyncze drzewa.

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: Wiekowa akacja

#371

Post autor: Ndevu » 04 sty 2020, 17:55

Wrócił pod akację w sporym towarzystwie, miał nadzieję, że to koniec problemów, wtedy zobaczył Nanę i Ilangę w towarzystwie obcej hieny, dużo ich tutaj ostatni... Ndevu miał nadzieję, że nie skończy się to bez kolejnymi komplikacjami...
Posłał uśmiech młodym Alfy, po czym podszedł do Nany i usiadł obok niej.
– Miło, że jesteś. Ostatnio coś mało się widzimy – Powiedział spoglądając na samicę. Prawda, że ostatnio mało rozmawiają, częste wyprawy Nany i obowiązki takie jak patrol utrudniają to. miał nadzieję, że teraz będą mieć czas. Acz obecność obcego samca na razie to wykluczała... Nie odezwał się do niego, tylko pokiwał głową na przywitanie.

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Kontakt:

#372

Post autor: Mtego » 04 sty 2020, 18:06

Stara dobra akacja, Mtego z dumą szedł wśród swoich towarzyszy.
Jest tu jakiś nowy samiec? Ciekawe.
W sumie masz klan cierpi na deficyt braku samców...
No niech będzie. Szkoda tylko, że Ilanga jest zajęta. Cóż i tak nie chciał poruszać tematu Jerycho pierwszy, niech zrobi to Alfajiri.
Mtego usiadł niedaleko i powiedział.
- Witaj nieznajomy, jestem Mtego. -

Awatar użytkownika
Fo
Posty: 28
Gatunek: krokuta cętkowana
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 40
Percepcja: 35
Kontakt:

#373

Post autor: Fo » 05 sty 2020, 14:13

-Dlaczego tak jest? Fo nie wie ale Fo chciałby wiedzieć- Zapytałem patrząc się na ciocie. Nadal leżałem na plecach.
-Fo wie ale Fo się martwi i tak- Poruszyłem lekko uchem. Leżało mu się dobrze- A ciocia Fo skąd tyle wie?- Poruszył lekko ogonkiem i zamrugał. Fo tak mało wie...
Obrazek
Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

#374

Post autor: Nana » 05 sty 2020, 16:55

Pojawiła się i cała reszta. Mimowolny uśmiech wyskoczył na pysku Nany, dłużej zawieszając wzrok na Alfajiri, który jej zrzędł widząc jak przywódczyni jest spięta. Co tym razem się stało, nie wiedziała ale zapewne wkrótce usłyszy jakieś wieści.
- Obowiązki mój drogi często wzywają ale ciesze, się że was widzę całych i zdrowych. - Odpowiedziała Ndevu gdy ten się przysiadł do niej. A potem ponownie całą uwagę skierowała do Fo.
- Świat jest ogromny a każde miejsce wygląda inaczej, jesteśmy niczym mała mrówka w porównaniu do słonia. - Starała się mu wytłumaczyć najprościej się dało. - Ciocia dużo podróżuje w poszukiwaniu ziół które lecza choroby.

Awatar użytkownika
Dhahabi
Posty: 44
Gatunek: Krokuta Cętkowana (Hiena)
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 23
Percepcja: 17
Kontakt:

#375

Post autor: Dhahabi » 05 sty 2020, 17:44

Przyszłam tuż za mamą, rozglądając się za czymś ciekawym. Było cicho. Tak fajnie. Nie licząc rozmów. Nie było odgłosów walk, nikt nie krzyczał. Chyba takie rzeczy to pamiętam z dnia urodzin. Postanowiłam nie zaatakować dla zabawy Fo, który był teraz idealnym celem i trochę odsapnąć. Położyłam się w cieniu akacji i zamknęłam oczy, mając nadzieję na spokojny sen. Było tak ciepło.
Nawet nie poszłam się z nikim przywitać, bo byłam tak zmęczona tym dniem. Wreszcie spokój. Na chwile otworzyłam jedno oko i zauważyłam jakąś hienę której nie znam. Skoro nikt go nie atakował to był chyba dobry. Zignorowałam więc to. Po niedługiej chwili zasnęłam.

Awatar użytkownika
Kirvаan
Posty: 46
Gatunek: Сrocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 01 lip 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 45
Percepcja: 40
Kontakt:

#376

Post autor: Kirvаan » 06 sty 2020, 19:38

Na samym końcu pod akacją zawitała ona, wciąż trapiły ją obawy czy jest to dobra decyzja, zwłaszcza po tak hucznym powitaniu. Może i klan nie jest zły, ale okolica na pewno dość niebezpieczna czyli trudy jakim stawiać czoła musiała ta paczka do najłatwiejszych nie należały.
Nie szukała wyzwań w swoim życiu, nie chciała się sprawdzić, znała siebie i wiedziała na co się porwać mogła.
Może gdy rozmówi się z tutejszymi rozwieje swoje obawy?
Da im przynajmniej szanse.
Podeszła bliżej, a ogon w górze zdradzał zdenerwowanie czarnej, bądź co bądź jak tu zachować całkowity spokój kiedy chwilę temu ubili hiene?
- Ehm. Dziwna tu u was pogoda panuje muszę powiedzieć..
Ciemna prawie czarna melanistyczna hiena o dobrze umięśnionym krępym ciałku. Charakterystyczne cętki widoczne są tylko w świetle dnia.
Pysk samicy usiany jest licznymi bliznami, po pojedynku i polowaniu, oczy kroktu są ciemno rubinowe, co nadaje jej dzikiego wyglądu w akompaniamencie wyszczerzonych kłów.

:hiena:
Refka

Awatar użytkownika
Anik
Posty: 26
Gatunek: Krokuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 maja 2016
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 45
Percepcja: 55
Kontakt:

#377

Post autor: Anik » 07 sty 2020, 22:38

- Tak, jestem szamanem, przybyłem zza tamtych gór. - Odpowiedział zarówno białej samicy jak i szaremu samcowi. Na prawdę robił się tu tłok. I rzeczywiście, zjawiła się jego siostra. Pamiętał ją, choć tak naprawdę jej nie znał i wyglądało na to, ze ona też go niezbyt nawet pamiętała. Tak to jest kiedy pozostaje się w cieniu - obserwujesz i znasz wszystkich, ale nikt nie zna ciebie.
- Alfajiri - Przywitał się z nią krótko licząc, że zwracając się do niej po imieniu odświeży jej pamięć. Oczywiście nie były mu w głowie żadne rozległe i emocjonalne powitania, tak na prawdę byli dla siebie nikim, ale może dzięki dawnej znajomości i rodzinnym więzom po prostu unikną konfliktu.
You know, people subconsciously avoid exposing darkness.
But did you know that darkness, in the absence of light, would only grow gloomier and deeper?

Obrazek
Hey, you…are you happy, being alive..?

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Kontakt:

#378

Post autor: Ndevu » 08 sty 2020, 17:08

– Również mi miło, że cię widzę – Odpowiedział samicy, z szczerym uśmiechem.
Gdy zaczęła rozmawiać z Fo, Ndevu słuchał jej uważnie, gdy skończyła, spojrzał na młodego i powiedział:
– Tak ciocia Nana jest naszym aniołem stróżem! – Jak ktoś klanie potrafi leczyć to jest na wagę złota, a Nana była naprawdę dobra w swoim fachu.
Po chwili Anik zaczął mówić, jak część o byciu zza gór byłą mało istotna, to fakt, że zna mię królowej był ciekawszy, co prawda mógł się dowiedzieć, jak się nazywa zanim przybyli, dlatego Ndevu postanowił się nie odzywać.

Awatar użytkownika
Chester
Posty: 166
Gatunek: Hiena cętkowana (krokuta)
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 lip 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#379

Post autor: Chester » 08 sty 2020, 18:02

- Znasz moją partnerkę? - zapytał unosząc brwi, kiedy obcy hien wymówił jej imię. Był ciekaw skąd ją zna, choć dopatrzył się również pewnych podobieństw między nimi, ale ona chyba nigdy nie wspominała o posiadaniu brata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Kontakt:

#380

Post autor: Mtego » 08 sty 2020, 21:14

Mtego bardzo zaciekawiła reakcja nowego samca na ich królową, stało się to dla niego pewne, że ta dwójka się zna.
Ciekawe skąd?
Nie chciał o to dopytywać, Samica sama zareaguje, i wszytko wyjdzie na jaw.
Samiec zbliżył się bliżej do Ilangi, swojej koleżanki po fachu.
Nie mógł wytrzymać, musiał jej powiedzieć.
- Jerycho nasłała na nas lwa... Musieliśmy ją zabić.
Powiedział to zimno, nie chciał zdradzać swoich odczuć, dlatego też starał się zabrzmieć "pusto" i udało mu się.
Jednak nie zdołał ukryć władczego uśmiechu gdy spojrzał na białą samicę.

Odpowiedz

Wróć do „Równina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości