x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Cichy zakątek

Nie ma w krainie drugiego tak romantycznego zakątka. Czy to przez subtelny szum wodospadu, lekko przyćmione światło padające spod koron gęstych drzew, czy też może wszechobecny zapach kocimiętki, serce nawet najbrutalniejszego wojownika zabije szybciej. Wśród barwnych kwiatów, miękkiej trawy i bujnych drzew owocowych można odnaleźć idealne miejsce na odpoczynek.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • podróżujące po terenach leśnych postacie mogą się zgubić
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Re: Cichy zakątek

#71

Post autor: Mistrz Gry » 11 sie 2020, 14:37

Pewnie zwykły lew, który nawet nie ma pierwiastka twojej szamańskiej wiedzy, stwierdziłby, że to zwykła, nagła burza. I pewnie by się nie pomylił zadowolony ze swojego oszacowania. Jednakże, jako szaman byłeś wstanie dostrzec więcej, dużo więcej. Podczas gdy na niebie, panowały obecnie rządy burzowych chmur i silnego wiatru, zauważyłeś... a raczej poczułeś swoim nosem coś, co mogło być niecodzienne, dziwnego albo po prostu nie spotkałeś się jeszcze z tym. Zazwyczaj, krótko przed burzą, powietrze staje się niezwykle gorące, duszne. Tym razem było trochę inaczej, było chłodne i przyjemne, pewnie dlatego, że wiał zimny wiatr, lecz było w nim coś innego, mistycznego, a może nawet życiodajnego? Dobrze ukrytego, niemalże niezauważalnego. Ciężko było opisać to słowami, lecz przypominało ci to energię, jednak nie do końca taką jaką emanują duchy zmarłych, a może nawet zupełnie inną. Jednak cóż to mogło zwiastować? To na razie zostało za osłoną nazwaną tajemnicą. Jednak podczas rozmyślań, przypomniała ci się plotka, że niedaleko Upendi mieszka pewna wróżbiarka. Może przepowiadanie przyszłości nie było tym co chciałeś teraz zrobić, ale była ona również szamanką, która dodatkowo tutaj mieszkała, może ona byłaby w stanie pomóc ci rozwiązać tą tajemnicę.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Furaha
Posty: 164
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 cze 2013
Specjalizacja:
szaman 2
Szaman 2
medyk 2
Medyk 2
botanik
Botanik
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 72
Kontakt:

#72

Post autor: Furaha » 11 sie 2020, 22:02

Czy spodziewałem się wyczuć to wszystko? Nie koniecznie. Lubiłem zapach ziemi przed deszczem jak i w trakcie. Teraz to wszystko było trochę inne, miało swoją energię, inną. Długi czas nie było mnie w krainie i czy aby tyle sie zmieniło przez ten czas? Spojrzałem w niebo zastanawiając się nad dalszymi krokami. Słyszałem, że niedaleko mieszka inna osób, a która może będzie coś wiedziała. miała jak ja połączenie ze światem innym niż ten, który nas otacza. nie sądziłem aby odnalezienie jej było takie proste. Postanowiłem prosić mojego ducha opiekuńczego o wsparcie, Imira. chciałem aby wskazał mi drogę do ów osoby albo chociaż miejsce gdzie będzie mi łatwiej ja odszukać. Nie oczekiwałem, ze poprowadzi mnie do tak, jak po sznurku. znałem go tyle lat, ze jednak mogłem polegać na nim. Spokojnym krokiem ruszyłem za jego duchową esencją, która unosiła się niczym woń, która ma barwę.

zt
Obrazek Głos Obrazek Karta Postaci Obrazek Dziennik Obrazek

Obrazek

Niektórzy ludzie stają się duchami, jeszcze zanim umrą.

Awatar użytkownika
Furaha
Posty: 164
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 cze 2013
Specjalizacja:
szaman 2
Szaman 2
medyk 2
Medyk 2
botanik
Botanik
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 72
Kontakt:

#73

Post autor: Furaha » 31 sie 2020, 16:03

Przybyłem tutaj gdzie wcześniej. Czułem woń roślin, które chciałem zebrać przed wyprawą do miejsca, w którą prowadziła mnie wizja. Skierowałem swe kroki w stronę woni artemizji. Nie śpieszyłem sie i stawiałem kroki z rozwagą i spokojem. Ten towarzyszy mi od zawsze, tak jak Imir, który jest dla mnie niczym uszy i oczy świata innego niż tego tutaj. W końcu dotarłem do tej pięknej rośliny. Chyba większość ziół była dla mnie wyjątkowa na swój sposób. Ostroznie ją zebrałem i ruszyłem po specyficzna teraz roślinkę, która rosła w trochę innej części tego miejsca. W końcu mym oczom ukazała się Voacanga. Taka specyficzna. Podszedłem i obwąchałem aby wybrać najbardziej odpowiednie. Wiedziałem, którą chcę zdobyć. Wdrapałem się i skoczyłem łapąc ją w zęby i zrywając poprzez swój nie duzy ale jednak ciężar. Schowałem i poszedłem na zachód.

zt.

+ 1x Voacanga, Artemizja
Obrazek Głos Obrazek Karta Postaci Obrazek Dziennik Obrazek

Obrazek

Niektórzy ludzie stają się duchami, jeszcze zanim umrą.

Awatar użytkownika
Furaha
Posty: 164
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 cze 2013
Specjalizacja:
szaman 2
Szaman 2
medyk 2
Medyk 2
botanik
Botanik
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 72
Kontakt:

#74

Post autor: Furaha » 28 wrz 2020, 19:07

W końcu dotarłem do upendi. Ostatnio bardzo dużo czasu spędzałem własnie tutaj. Wyruszę odszukać to miejsce z wizji. Po drodze zbiorę tylko roślinki, które wcześniej już znalazłem. W końcu wszystko może się przydać. Na pierwszym miejscu poszedłem do miejsca, gdzie rosła Artemizja. Jej zapach niósł się już z daleka. Kilka kroków i już ja miałem. Jeszcze trochę i bez problemu z zamkniętymi oczyma będę znał ich położenie. Zerwałem i ruszyłem po szamańska roślinę, która była dalej. Musiałem pokonać trochę drogi aby móc znaleźć i zerwać Voacangeę. Na koniec poszukałem mchu, który na szczęście rósł.

Po zbiorach ruszyłem w poszukiwaniu czegoś całkiem innego. Tego co los mi ponoć napisał...
zt
---
Znalezione:
+1 Artemizja
+1 Voacanga
+1 Gwiaździsty Mech- biały
Obrazek Głos Obrazek Karta Postaci Obrazek Dziennik Obrazek

Obrazek

Niektórzy ludzie stają się duchami, jeszcze zanim umrą.

Awatar użytkownika
Furaha
Posty: 164
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 cze 2013
Specjalizacja:
szaman 2
Szaman 2
medyk 2
Medyk 2
botanik
Botanik
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 72
Kontakt:

#75

Post autor: Furaha » 24 wrz 2023, 19:34

Wrócił mimo że się tego nie spodziewał. Jest nomadem, wędrowcem, nie ma jednego miejsca. Jednak te tereny zna. Może to sentyment? Trudno było to pomarańczowemu określić. Może miał nadzieję, że spotka ponownie swoją siostrę? Nigdzie jej nie widział i duchy przyprowadziły go tutaj. Szedł jak zwykle, spokojnie. Przy okazji zbierając zioła, które obrodziły dość dobrze.

Znalezione:
+2 Artemizja
+2 Voacanga
+2 Gwiaździsty Mech- biały

Będzie kierować się w stronę cmentarza. Czeka go długa droga ale chciał zabierać i uzupełnić bardziej zapasy. Wiedział, że rośnie tutaj kocimiętka i chciał również ją zebrać.

Furaha wyrzuca 3d100:
55, 90, 24


Poczuł woń ale ta nie pozwoliła mu na konkretne znalezienie lokalizacji. Samiec ruszył głębiej aby bardziej skupić się na jej woni.

Furaha wyrzuca 3d100:
98, 59, 89


Znalazł to czego szukał. Obniżył lekko łeb aby powąchac ten przyjemny zapach. P{owstrzymał się jednak i zerwał roślinke aby to ruszyć dalej.

zebrano:
+2 kocimiętka

zt
Obrazek Głos Obrazek Karta Postaci Obrazek Dziennik Obrazek

Obrazek

Niektórzy ludzie stają się duchami, jeszcze zanim umrą.

Awatar użytkownika
Furaha
Posty: 164
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 cze 2013
Specjalizacja:
szaman 2
Szaman 2
medyk 2
Medyk 2
botanik
Botanik
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 72
Kontakt:

#76

Post autor: Furaha » 18 gru 2023, 20:55

Kierował się na Kilimandżaro. Przy tym wstąpił do Upendi. Na pewno rośliny jakie tutaj znajdował, znajdzie ponownie. Upłynęło trochę księżyców aby to rośliny mogły się zregenerować.
Odwiedził każdy zakątek aby to sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Kiedy tak było z każdego miejsca zebrał kilak roślin. ruszył dalej.
zt

---
+3 Artemizja
+2 Voacanga
+2 Gwiaździsty Mech- biały
+3 kocimiętka
Obrazek Głos Obrazek Karta Postaci Obrazek Dziennik Obrazek

Obrazek

Niektórzy ludzie stają się duchami, jeszcze zanim umrą.

Odpowiedz

Wróć do „Upendi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości