x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Czas na polowanie [Tacitus]

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Czas na polowanie [Tacitus]

#1

Post autor: Mistrz Gry » 04 wrz 2020, 16:26

Czymże byłby rzemieślnik bez materiałów do tworzenia swoich wyrobów. Nadszedł czas na polowanie, ponieważ to najlepszy sposób na zdobycie świeżych, gotowych do oprawienia skór czy kości do wyrzeźbienia z nich twarzowych ozdób. Tylko czy wytropienie odpowiedniej zwierzyny jest tak prostym zadaniem jak można przypuszczać? O tym przekona się @Tacticus, który obecnie znajdował się na skraju sawanny. Za swoimi plecami miał cmentarzysko, które minął w drodze tutaj, a przed nim rozciągał się płaski, pokryty trawą krajobraz, na którym widoczne były nieliczne drzewa.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Tacitus
Posty: 112
Gatunek: Panthera leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2015
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#2

Post autor: Tacitus » 04 wrz 2020, 19:00

/Tacitus :D
Jak ja nie lubiłem otwartej przestrzeni. Tak bardzo przywykłem do życia w dżungli, że sawanny i inne równiny budziły we mnie wręcz niepokój. W lesie było mnóstwo kryjówek, można było dopaść ofiarę z zaskoczenia, połazić po niższych lub powalonych drzewach, szybciej znaleźć jakąkolwiek norę lub grotę, w której by się kimnęło. Zalet było od groma. A tutaj? Dobrze, że chociaż moje futro jakoś bardzo nie kontrastowało na tle suchej trawy. Ale gdzie tu można było się schować, przyczaić? Za kamieniem? Czy za większym kępkiem wcześniej wspomnianej trawy? To były ostateczności, lecz z całą pewnością przed burzą bym się tu nie uchronił. Dlatego chciałem skrócić pobyt na równinie do minimum. Przyświecał mi tylko jeden cel - znalezienie materiałów na torbę, w której chowałbym swoje szpargały. Taszczenie wszystkiego w łapie lub na barkach niezbyt mi odpowiadało. Poza tym, byłem też głodny, chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie zwlekając dłużej, zmieniłem lekki trucht w chód i zacząłem ruszać nozdrzami, by wyłapać jakikolwiek zapach z okolicy. Test percepcji
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
10, 57, 92

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#3

Post autor: Mistrz Gry » 05 wrz 2020, 11:37

Szczęśliwie dla lwa, niebo było tego dnia rażąco błękitne i pozbawione najmniejszej choćby chmurki. Burza ani nawet deszcz zdecydowanie mu nie groziły. W parnym i nieruchomym powietrzu lew nie był w stanie wyczuć żadnej szczególnej woni. Tacitus nie mógł poszczycić się szczególnie czułym węchem, więc jedyne co rozpoznał to zapach otaczającej go zewsząd trawy i suchej ziemi. Mijany teren wciąż wyglądał podobnie i wydawał się całkowicie opustoszały. Nie sposób było zgadnąć w jaki sposób mieszkańcy sawanny zdołali ukryć się na płaskiej łące, ale zapewne stali bywalcy mieli swoje sztuczki, ponieważ nikt z nich nie był widoczny. Gdzieś tylko z jednego z odległych baobabów słychać było ptasi śpiew.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Tacitus
Posty: 112
Gatunek: Panthera leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2015
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#4

Post autor: Tacitus » 05 wrz 2020, 13:09

Burze miały to do siebie, że przychodziły znienacka, nawet jak niebo było pozornie czyste. Nie raz się o tym niestety przekonałem. Ale akurat pogoda zeszła dla mnie na dalszy plan. Chodziłem, węszyłem, niestety nie wyczułem niczego poza standardowymi woniami otoczenia. Trawa, drzewa, ziemia, trawa, drzewa, ziemia i tak w kółko. Postawiłem na inny zmysł - słuchu. Nastawiałem uszu na każdy nawet najmniejszy szmer. Wiedziałem, że moja spostrzegawczość była na porażająco niskim poziomie, ale nie poddawałem się. Przywykłem. Test percepcji
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
28, 50, 18

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#5

Post autor: Mistrz Gry » 07 wrz 2020, 11:09

Tacitus tym razem wytężył słuch. Cisza panująca na sawannie pozwalała na wychwycenie odległych dźwięków. Początkowo były to tylko kwilenia ptaków oraz delikatny szum roślin. Wtem lew usłyszał z oddali odgłos przypominający kwik guźca. Urwał się on zbyt szybko, by jedynie na jego podstawie zlokalizować położenie niewidocznego zwierzęcia, ale przynajmniej lew wiedział już, że ma jakieś szanse na zapolowanie. Mógł stwierdzić, że dźwięk nadszedł od strony południowej.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Tacitus
Posty: 112
Gatunek: Panthera leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2015
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#6

Post autor: Tacitus » 07 wrz 2020, 12:40

Stanąłem jak wryty i odchyliłem oboje uszu do tyłu. Na pewno się nie przesłyszałem. Tak, to był zdecydowanie dobry pomysł, by skupić się na odgłosach otoczenia. Co to mogło być? Jakiś świniowaty? Nic innego tak nie kwiliło, w ostateczności jakieś młode. Obydwie opcje zapowiadały się interesująco. Nie czekając dłużej, odwróciłem się i zacząłem zmierzać mniej więcej w tym kierunku, z którego dobiegł kwik. Starałem się ciszej oddychać, nie wystawać za bardzo ponad trawę i uważać, by nie potrącić łapą żadnego kamienia lub gałązki na drodze. Test zręczności
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
43, 28, 84

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#7

Post autor: Mistrz Gry » 09 wrz 2020, 21:43

Lew skradał się na tyle zręcznie, że nawet ptaki siedzące na gałęziach mijanego drzewa nie zauważyły go i nie zerwały się do lotu. Z pewnością skradanie było nieocenione podczas polowania, tylko przed kim by tu się ukryć jeśli ofiara była tak daleko? Wciąż też Tacitus nie wiedział gdzie kryje się guziec. Poza jednym odgłosem nie miał dotąd żadnych innych tropów, a trzymając głowę na poziomie trawy trudno było dostrzec co znajdowało się daleko przed nim. Był już bliżej miejsca skąd dobiegł poprzednio dźwięk, ale obecnie podążał niemal na ślepo.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Tacitus
Posty: 112
Gatunek: Panthera leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2015
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#8

Post autor: Tacitus » 10 wrz 2020, 13:12

Coś musiałem przeinaczyć, coś musiałem źle zinterpretować. A dałbym sobie łapę uciąć, że przyszły posiłek czaił się tuż za rogiem. Wzruszyłem ramionami i zrezygnowałem ze skradania się na ugiętych nogach- ruszyłem dalej normalnym chodem. Minąłem drzewo z ptactwem, ale żadne z nich nie było na tyle interesujące i duże, by się nim nasycić. I specjalnie włazić na drzewo, o ile wcześniej nie zdążyłyby odfrunąć. Rozglądałem się za zwierzęciem, które na pewno ptakiem nie było, lecz nadal zachowywałem odpowiednią dozę czujności. Test percepcji
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
71, 98, 78

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#9

Post autor: Mistrz Gry » 12 wrz 2020, 19:32

Nic a nic nie wskazywało gdzie mógł podziewać się zwierz. Tacitus nie widział guźca ani nawet śladów które by mogły do niego prowadzić. Można by niemal pomyśleć, że zwierzę zapadło się pod ziemię. Dotychczasowe próby tropienia nie przynosiły większego efektu, więc być może lew powinien zmienić strategię postępowania?
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Tacitus
Posty: 112
Gatunek: Panthera leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2015
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#10

Post autor: Tacitus » 12 wrz 2020, 23:01

Szukanie zwykle opierało się na trzech podstawowych zmysłach, nie miałem innych możliwości, jak polegać właśnie na nich, choć wiedziałem, że asem wywiadu i tropicielem na pewno nie jestem i nigdy nie zostanę. Rozglądałem się nad wysoką trawą, patrzyłem na grunt - dosłownie nic, czyste i absolutne zero. Możliwe, że faktycznie się przesłyszałem. Skoro to nie przynosiło efektów, może powinienem uciec się do podstępu i zmontować pułapkę? Tylko z czego by ją zrobić? Z patyków, kilku liści i wykopanego dołu? Zostawiłem ten pomysł jako ostateczność i ponownie zacząłem węszyć za zwierzyną, nie poddawałem się tak łatwo. Test percepcji
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
97, 19, 62

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości