x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pytania

Awatar użytkownika
Firkraag
Posty: 100
Gatunek: Jeleń szlachetny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: Pytania

#141

Post autor: Firkraag » 13 lis 2020, 15:11

To może inaczej, mam chętnego na zrobienie mi torby, jednakże nie może ta osoba zebrać odpowiednich materiałów bo jest limit na jedną akcję specjalną. (Mimo, że tamta się ciągnie jak flaki w oleju, od wakacji z czego jedna osoba się zawiesiła) przez co osoba chętna nie może mieć akcji specjalnej na polowanie na materiały.

Awatar użytkownika
Athastan
Posty: 556
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 cze 2015
Specjalizacja:
szaman 2
Szaman 2
medyk 3
Medyk 3
Zdrowie: 0
Waleczność: 32
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Kontakt:

#142

Post autor: Athastan » 13 lis 2020, 23:47

Sekhmet pisze:
13 lis 2020, 15:10
Skóry sobie tak nie zdobędę xp
Sekhmet, skóry zazwyczaj nie rosną na drzewach. :P
A ja Silnej Krwi, Rogu Nosorożca, Beozaru czy Iskry też nigdzie nie kupię.
Ba, kiedyś miałem nawet akcję specjalną po Miód. :v
Każdy rytuał niewłaściwe stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu.

Pierwszy Szaman przypomina - nigdy nie używaj cebuli w celach magicznych!

Cały Ath

Awatar użytkownika
Firkraag
Posty: 100
Gatunek: Jeleń szlachetny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#143

Post autor: Firkraag » 14 lis 2020, 10:30

Athastan pisze:
13 lis 2020, 23:47
Sekhmet pisze:
13 lis 2020, 15:10
Skóry sobie tak nie zdobędę xp
Sekhmet, skóry zazwyczaj nie rosną na drzewach. :P
A ja Silnej Krwi, Rogu Nosorożca, Beozaru czy Iskry też nigdzie nie kupię.
Ba, kiedyś miałem nawet akcję specjalną po Miód. :v
Wow, Ath nie ma to jak porównać mitycznych i rzadkich przedmiotów z podstawowym :D

Ale w dalszym ciągu się zastanawiam, skoro od 26.09 nikt już nie odpisuje w akcji specjalnej to nie powinna ona być przesunięta do zawieszonych/niedokończonych wątków. A osoba, która brała w tym udział powinna móc wziąć akcje specjalną na polowanie? Dlaczego w takim wypadku jej się odmówiło? Czemu akcje po skórę do wyrobów podstawowych potrzeba akcji specjalnej? Czy to nie powinno się liczyć jako akcja do zbiorów dostępną raz na 2 tygodnie jak w przypadku zbioru prostych składników z fabuły? Czemu rzemieślnik nie może sobie urządzić polowania na fabule tylko musi czekać na mg i zawalać go takimi bzdetami (więcej luzu dla MG bo potem zmula na fabule) i raz na 2 tyg zdobyć skórę, tak jak to czynią znachorzy i szamani z ziołami?

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#144

Post autor: Datura » 14 lis 2020, 10:56

Czy mowa o tej akcji? viewtopic.php?f=72&t=1359&start=10
To nie MG w niej zamula, ale gracze nie piszą. Taimi jest zawieszona, ale pisała że pozostali mogą kontynuować bez niej. Więc osoba będąca na tej akcji mogła ją kontynuować i zdobyć skórę. Jeśli chodzi o to że graczowi było odmówione, to było jakieś dwa miesiące temu. Pamiętam że rozmawiałam z Ragirem o tej akcji i było mówione że nie ma sensu zaczynać nowej skoro mają już zaczętą i mogą kontynuować. Jeśli chodzi o Elandira to w tamtym momencie był już na dwóch akcjach jednocześnie więc trzecia to by było za dużo. Z tym że jak mówiłam, rozmawialiśmy jeszcze we wrześniu, a potem nie przypominam sobie żeby ktoś z nich pisał w tej sprawie.
Jeśli nie ma odpisu od ponad miesiąca to akcja może iść do zakończonych i można wtedy zrobić nową. Z tym że znacznie prościej gdyby osoba, która chce tą akcję po prostu napisała albo rzuciła post w zgłoszeniach na akcje i by nie było problemu.

Skóry są cenniejsze od ziół, więc siłą rzeczy są też trudniejsze w zdobyciu. Jeśli rzemieślnik nie chce polować, może zbierać zasoby i je sprzedawać żeby kupić skórę. Za 3 sztuki siarki można kupić małą skórę a za 6 dużą, więc jeśli ktoś chce to może się obyć bez akcji z MG. A też nie wszystkie wyroby rzemieślnicze muszą być robione ze skóry.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Firkraag
Posty: 100
Gatunek: Jeleń szlachetny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#145

Post autor: Firkraag » 14 lis 2020, 11:35

Poruszyłam tą kwestię, bo osoba zgłosiła się na chętna do zrobienia mi produktu a pojawił się problem takiej natury. Szczególnie, że regulamin mówi jasno:
Wątki, w których nie pojawił się żaden post gracza w przeciągu miesiąca będą przenoszone do działu Zakończone.

Najlepiej niech @Ragir dopowie szczegóły.

Sprzedaż surowców nie jest efektywna, raz że ograniczenie poruszania się po mapie, dwa szanse zdobycia składnika, odstęp 2 tygodni a nie wszystkie surowce możesz sprzedawać. Z rzemiosła są to zaledwie 5 składników gdzie medyk może sprzedawać wszystko. Zastanawiam się czemu też cenowo różnią przy skupie zioła medyczne od szamańskich. Mało komu chce się biegać i zbierać non stop, w końcu to nie tylko farming symulator a rpg.
bardziej mi chodzi o to, że zamiast angażować MG do każdego polowania po skórę i pdki umożliwić rzemieślnikom możliwość raz na 2tygodnie samemu sobie zdobyć małą skórę chociażby. (Bo w tych akcjach na polowaniach to zanim się skończy to mijają miesiące nawet) Jak dużą i pdki no to zaangażować MG.

Druga sprawa czy do skupu można dorzucić artefakty i mikstury, które zdobywa się na eventach?

Czemu nie można przerzucać paciorków pomiędzy własnymi kontami? Szczególnie, że zdobywa się je w 99% pozafabularnie.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#146

Post autor: Datura » 14 lis 2020, 13:34

Od tego całą rozmowę by należało zacząć żeby to osoba zainteresowana powiedziała o co chodzi. Ale już do niej napisałam żeby wyjaśnić.

Zasady nie są ustalone po wsze czasy, więc jeśli masz jakieś pomysły co i jak zmienić żeby lepiej działało to dział pomysłów stoi otworem :)

Gdyby można było przerzucać paciorki między postaciami to by za bardzo faworyzowało osoby, które mają dużo postaci. Jak zdobywasz paciorki w konkursie czy czymś podobnym, to można wybrać na które konto będą wpisane. Tylko przy postaci miesiąca zdobywa określona postać, no ale to postać wygrywa a nie gracz.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Firkraag
Posty: 100
Gatunek: Jeleń szlachetny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#147

Post autor: Firkraag » 14 lis 2020, 15:11

A to nie jest tak, że w konkursach może wziąć jedna postać z wszystkich kont? Mam tu na myśli zagadki/wykreślanki i krzyżówki bo w evencie pisanym jak na fabule to może przyjść kilka postaci jednego gracza.
Jeśli tak to wysłałabym rozwiązania wszystkimi postaciami i nie głowiła się, na którą to postać paciorki przydzielić.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#148

Post autor: Datura » 14 lis 2020, 15:27

W konkursach typu wykreślanki można wziąć udział raz, ale jak są loterie za udekorowanie avka, na dzień dziecka, dzień kobiet itp. to można wszystkimi postaciami jak najbardziej.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Gerald
Posty: 66
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 kwie 2020
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Kontakt:

#149

Post autor: Gerald » 16 lis 2020, 22:32

Mogę poprosić rangę młodego w MB?
Obrazek
REF

|| ||

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#150

Post autor: Gunter » 16 lis 2020, 23:23

Już

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość