x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Stary lis - Ignis i Firk

Awatar użytkownika
Firkraag
Posty: 100
Gatunek: Jeleń szlachetny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: Stary lis - Ignis i Firk

#11

Post autor: Firkraag » 21 lut 2021, 11:31

To co lew odbierał jako zaproszenie do walki i dobrej zabawy, jeleń traktował to jak przykry obowiązek oraz próbę zniechęcenia i ewentualnej obrony.
- Nie zwykłem żartować, szczerzenie kłów na potencjalnych klientów raczej ci ich nie przysporzy. - Czarny i tak był nieco zdziwiony tą interpretacją i ogromnym napaleniem do sparingów. Z czego szło zobaczyć po jego wyrazie konsternacji na pysku. - Nie toczę pojedynków tylko walkę, w której stawką jest życie. Nie jestem wojownikiem, nie trzymam się zasad fair-play. Różne gatunki mają swoje własne prawa i obyczaje... -Trzaskać się po mordzie i tracić energię może sobie z innym masochistą. - Wyjaśnię to bardziej łopatologicznie, na ciebie nikt nie czeka by zabić i zjeść. Nawet jeśli takowy pojedynek roślinożerca wygra, naraża się na atak kogoś innego, w końcu to jedna z waszych taktyk na udane polowanie. Wyszukiwanie słabych i starych. Znam wasze zwyczaje lepiej niż inni, spędziłem parę lat w towarzystwie twoich pobratymców. -Sapnął ciężko, choć czuł ukrop jaki lał się z nieba to jednak czaszka na łbie chroniła go przed ewentualnym udarem. Całe to wyjaśnianie powoli zaczynało go męczyć.
- Stara torba uległa zniszczeniu, potrzebuję nowej. Sowicie zapłacę.

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 709
Gatunek: Panthera Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Kościana Skóra
Kościana skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
garbarz
Z jednej nici
recykling
Recykling
garbarz
Garbarz
garbarz
Bez dna
garbarz
Jubiler
garbarz
Złote łapy
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
piromanta
Piromanta
Zdrowie: 100
Waleczność: 75
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#12

Post autor: Ignis » 23 lut 2021, 14:57

Rogaty wydawał się być zbyt spięty... lub poważny... albo to i to? Natomiast wizja klientów pchających mi się do warsztatu, nawet takiego na chwilę wydawała się mi się być zbyt nieatrakcyjna, zawracać sobie tym w ogóle głowę.
- A czy ja wyglądam jakbym szukał klientów? - Zapytałem się. Może Bliznopyski chciał prowadzić takie życie, ale ja... bądźmy szczerzy. To wymaga siedzenia w jednym miejscu, a to przecież jest nudne! Bardzo i zastraszająco nudne! Nudne do nudności! Natomiast rogaty mówił dalej i czyżby... był jeszcze bardziej zmieszany niż wcześniej? Ciężko było mi to teraz stwierdzić, ale wysłuchałem punktu widzenia ze strony roślinożercy i o ile na początku mówił zrozumiale swoje mądrości, to dopiero jego druga część bardziej do mnie trafiła, albo inaczej... zainteresowała.
- Ciężko mi się z tobą nie zgodzić rogaty, ale u drapieżników często o być, bądź nie być decyduje siła oraz umiejętności walki. Dlatego samodoskonalenie się, jest ważnym elementem życia. No i nasze pożywienie nie wyrasta z ziemi. Natomiast skoro znasz lwie taktyki oraz przebywałeś wśród nas, to pewnie doskonale wiesz, że niestety część lwów to tchórze bądź jednostki leniwe... - Powiedziałem to z drobną nutką niechęci oraz rozczarowania - ...które wolą się wylegiwać, zamiast rozwijać. Z czego tym pierwszym wystarczy pokazać, że się nie boisz, a tym drugim, że im się nie opłaca. Szkoda, że ich Pierwotny Płomień jest tak słaby - Odpowiedziałem mu ukazując rąbek mojego świata. Kto by pomyślał, że rogaty może tak świadome podejście do życia. Czyżby to była właśnie zasługa Pierwotnego Płomienia, albo mądrości, która wiąże się z długością życia? A może to i to. Natomiast potem wrócił do wyrobu, na co cicho westchnąłem. Odwróciłem i podszedłem do głazu.
- Powiedź mi rogaty, co chcesz tam trzymać oprócz ziół? - Zapytałem się, po czym spojrzałem na niego - Ostatni znachor którego spotkałem, Pasterz Dusz, zanim otrzymał ode mnie torbę, wspominał coś o miejscu na tykwy oraz pojemniczki na sproszkowany węgiel... czy jakoś tak, więc... jakieś konkretne zachcianki? - Dopytałem po czym wróciłem spojrzeniem na złożoną skórę zebry, którą rozłożyłem na płaskim głazie. Gdzieś tam nogą szturchnąłem gałęzie, które miałem zamiar wykorzystać wcześniej oraz przesunąłem narzędzia na bok.

@Firkraag
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Firkraag
Posty: 100
Gatunek: Jeleń szlachetny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#13

Post autor: Firkraag » 18 mar 2021, 18:06

-Tchórzy i leni znajdziesz wszędzie. Pewne kwestie łączą każdą istotę. Chociażby dysponujemy podobnym wachlarzem emocji i uczuć. Im będziesz starszy tym więcej będziesz wiedział i dostrzegał. O ile nie pozwolisz na to by twój mózg zaśniedział. - Stuknął przy tym parę razy racicą w podłoże. Z każda minutą miał poczucie, że uda mu się dzisiaj zbić interes.
- Tykwy są idealnym pojemnikiem do przenoszenia cieczy, nie pogardzę paroma zawieszkami by móc je uczepić na zewnątrz torby. -Nie wszystko trzeba chować do środka. - Chciałbym jednakże w samej torbie osobną przegrodę, trucizn nie powinno się łączyć z lekarstwem. Mniejsze kieszonki też będą odpowiednie na drobiazgi.

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 709
Gatunek: Panthera Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Kościana Skóra
Kościana skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
garbarz
Z jednej nici
recykling
Recykling
garbarz
Garbarz
garbarz
Bez dna
garbarz
Jubiler
garbarz
Złote łapy
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
piromanta
Piromanta
Zdrowie: 100
Waleczność: 75
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#14

Post autor: Ignis » 19 mar 2021, 16:50

Czyżbym znalazł z rogatym jakiś wspólny język? A może chciał mi dać radę lub powiedzieć, że później nie będzie lepiej... A może wszystko po trochu? Tak czy siak ciekawie się z nim rozmawiało, choć brakowało mi... tego czegoś, co zawsze pojawia się tylko podczas walki.
- Mi to raczej nie grozi - Rzekłem pewny swoich słów, a mój styl życia wymagał ciągle, aby mój mózg pracował na najwyższym płomieniu. Nie mogłem w końcu stanąć w miejscu, kiedy cały świat się rozwija! A co do jego zamówienia, to był konkretny. Podobało mi się to, przynajmniej z góry wiedziałem, jaki wybiorę schemat oraz jak przerobię go, aby spełniał swoje zadania. Dodatkowo, zainteresowało mnie słowo "trucizny". Ciekawe czy byłby w stanie załatwić mi takie paraliżujące bądź usypiające coś...
- Konkretne zachcianki. Dobrze słyszeć, że wiesz z góry co chcesz - Rzekłem.
- Trucizny? Masz dość rzadko spotykane hobby rogaty - Powiedziałem, jakby nigdy nic, a jednak coś chciałem się dodatkowo dowiedzieć. Dodatkowo w tej chwili mojej głowie zaiskrzył się taki niewielki, ale całkiem intrygujący projekt. Jednak wracając zacząłem tworzenie standardowo od zrobienia delikatnych nacięć...
► Pokaż Spoiler
@Firkraag
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Firkraag
Posty: 100
Gatunek: Jeleń szlachetny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 02 wrz 2010
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#15

Post autor: Firkraag » 12 kwie 2021, 12:24

Jako iż zamykają forum a nie chce by przepadł ci wątek w który włożyłeś wysiłek by coś stworzyć to przyśpieszmy akcję.

Za zrobienie torby, jeleń postanowił obdarować lwa paciorkami, maścią z geranium na gojenie ran i syropu z miodu i maruli na przeziębienie. Wyjaśnił dokładnie jakiego lekarstwa ma użyć w jakiej konkretnej sytuacji.
Nie liczył na to, że spotka ponownie lwa a jeśli do tego miałoby dojść to zapewne będzie to w obliczu walki na śmierć i życie.


Stan;
Firkraag: Ignis: -1 marula + syrop na przeziębienie -1 miód + maść na rany -1 geranium + 30 paciorków - 30 paciorków
+ torba

@Mistrz Gry niech przepisze walutę i oceni czy należy się doświadczenie

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 709
Gatunek: Panthera Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Kościana Skóra
Kościana skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
garbarz
Z jednej nici
recykling
Recykling
garbarz
Garbarz
garbarz
Bez dna
garbarz
Jubiler
garbarz
Złote łapy
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
piromanta
Piromanta
Zdrowie: 100
Waleczność: 75
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#16

Post autor: Ignis » 12 kwie 2021, 17:58

Dzięki za wątek, natomiast ja mam nadzieję, że jeszcze popiszemy sobie kiedyś, chociażby innymi postaciami gdzie indziej :)

Tak więc, Ignis ukończył torbę, tworząc przegrody z wewnątrz z kory drzewa, wykorzystał do tego cały sznurek, dużą skórę i oczywiście to trochę trwało. Natomiast Firkowi nic złego się nie stało, a po otrzymaniu zapłaty udał się na północ, żegnając się z jeleniem jak to miał w zwyczaju "Do następnego Ogniska".

Stan Ignisa: (tak tylko uzupełnię)

- Sznurek
- Duża skóra

+ Torba Najwyższej Jakości ---> Do Firka
► Pokaż Spoiler

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości