x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Małpia grań (Lokum Yeti)

Przywodzący na myśl obrazy z koszmarów las uchodzi za nawiedzone miejsce. Duszne powietrze i słona woda powodują, że nie jest to najprzyjemniejsze miejsce w krainie. Splątane korzenie drzew wystają z ziemi, tworząc trudny do pokonania labirynt w którym mniej uważny podróżnik może zbłądzić na wieki.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • Postać może złapać chorobę lub przypadkiem wejść na niebezpieczne grzęzawisko.
Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 12
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 18 sie 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 55
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Małpia grań (Lokum Yeti)

#11

Post autor: Iwo » 24 wrz 2020, 17:52

Do towarzystwa dołączył dzikacz, który oburzył Iwo swoją wypowiedzią.
- Dzieckiem? - zapytał z niedowierzaniem. Do tego podrostkiem, co za świnia z tej świni.
- Od razu dzieciak jak żem niższy od innych lwów? To, że los poskąpił mi wzrostu i jestem karłem nie daje ci prawa do nazywania mnie dzieckiem. - oburzył się, ale skoro Iwo wyjaśnił błąd w rozumowaniu dzikacza to przedstawił się należycie.
- Jestem Iwo.

Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 52
Gatunek: Dzikacz leśny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 17 sty 2019
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#12

Post autor: Jambo » 24 wrz 2020, 21:01

Chrum chrum. Nie ma co się denerwować złość to kiepski doradca. Jestem doświadczonym medykiem ale pierwszy raz widzę lwa twoich rozmiarów. Naturalnie wybacz jeśli cię uraziłem. Chrum chrum. - powiedziałem z podkulonym ogonem.
- Chrum chrum. Miło mi, Iwo. Jeśli niczym się nie zajmujesz to mógłbym mieć dla Ciebie ciekawą ofertę pracy i można przy tym zarobić parę paciorków, a też podnieść swoją wiedzę. Chrum chrum. - powiedziałem.
- Wszystko legalne całkowicie i z małym ryzykiem tylko musisz powiedzieć czy wchodzisz. Wiesz ja tam nie będę tłumaczył wszystkiego z góry, a taka okazja to może się nie powtórzyć. Wiesz, nie możesz dopuścić aby koło nosa przebiegła. Chrum chrum. - zaproponowałem i przybliżyłem pysk do lwa.
- Nic nie tracisz a tylko inwestujesz! Czas to najlepsza i najmniej bolesna inwestycja! - mrugnąłem porozumiewawczo.- Chrum chrum.

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 12
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 18 sie 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 55
Percepcja: 40
Kontakt:

#13

Post autor: Iwo » 24 wrz 2020, 21:46

Iwo nie dąsał się z powodu tak haniebnej pomyłki, przyjął przeprosiny i wolał uznać temat za zamknięty. Nie lubował się w gawędzeniu o wzroście skoro mu brakowało sporo względem innych lwów. Zamiast tego z uwagą słuchał słów Jambo, który okazał się medykiem. Lepiej znać te osobistości, nigdy nie wiadomo kiedy wpadnie się w tarapaty.
- Skoro to taka okazja czy nie możesz zwyczajnie powiedzieć o co dokładnie się rozchodzi? - zapytał a jaki świat byłby prostszy, gdyby inni mówili wprost zamiast bawić się w domysły. Iwo machnął łapą jakby raz się żyło, i nachylił ucho do dzikacza.
- Przyjmijmy, że wchodzę. Co to za robota? - dopytał niemal konspiracyjnym szeptem. Domyślał się, że dzikacz postury Jambo nie należy do przywódców bandy zakapiorów, a że jest medykiem to w domyśle proponowana robota musi być charakterna dla tego zawodu.

Awatar użytkownika
Taimi
Posty: 299
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 paź 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 50
Percepcja: 65
Kontakt:

#14

Post autor: Taimi » 24 wrz 2020, 23:54

Komplementy ze strony małpy nieco ją zdziwiły i zbiły z pantałyku. Oczywiście nie żeby uważała siebie za jakąś kompletną paszczurę bo prawda, że najbrzydsza nie była i zdawała sobie z tego sprawę. Ale jakoś nie spodziewała się, że jakaś szympansica użyje w stosunku do niej podobnych słów. I że co? Że randka niby? Pokręciła tylko głową w odpowiedzi, mruknęła pod nosem coś w stylu "nie bardzo" i na tym temat zakończyła póki co.
Zmarszczyła czoło kiedy Yeti zapytała o to, czy zna kogoś, kto miałby robotę dla rzemieślnika. Niestety Taimi nie była typem lwów co to sobie lubi pogawędki urządzać więc nie znała zbyt wielu, a do tego raczej nie pytała, czy ktoś nie potrzebował pomocy.
- Niestety, nie przychodzi mi nikt do głowy - przyznała szczerze.
I wtedy pojawiła się dwójka... dziwnych stworzeń. Jedno jakby za małe, a drugie jakby za bardzo rozgadane. Nie wtrącała się im w rozmowę a tylko patrzyła to na jednego dziwaka, to na drugiego. A się wpierniczyła w istne wariatkowo. Było trzymać się z Dwugrzywym... Westchnęła.
- Chyba robi się tu niemały tłok - rzuciła pod nosem obserwując zachowanie guźca i karła. Coś knuli? Nie jej cyrk i nie jej... małpy... sorka, Yeti. Mlasnęła i zamierzała się powoli zbierać.

Awatar użytkownika
Yeti
Posty: 34
Gatunek: Szympans
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 kwie 2020
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 95
Waleczność: 15
Zręczność: 55
Percepcja: 34

#15

Post autor: Yeti » 25 wrz 2020, 15:20

Spojrzała na nowo przybyłą dwójkę z olbrzymim dystansem, a kiedy zaczęli między sobą rozmawiać to wyłącznie wtrąciła.
- Jestem Yeti i to mój dom, jednocześnie warsztat. Pewnie słyszeliście, że w okolicę wprowadził się najlepszy rzemieślnik pod słońcem? - to nie było pytanie. Oczywiście, że stwierdzenie. Innej myśli Yeti do siebie nie dopuszczała, niby skąd miałaby tylu gości, zwłaszcza dziwacznych jak lew karzeł i dzikacz.
Potem wróciła wzrokiem do Taimi zauważając jej reakcję na temat randki. Uznała, że nie ma sensu ruszać tematu. Nie wszystkim się powodzi w miłości, a jak już mowa o uczuciach. Yeti powinna się po ustatkowaniu rozejrzeć za jakimś partnerem.
- Jak kogoś spotkasz albo sama będziesz potrzebować pomocy fachowca to możesz dać znać. Nie zmieniam miejsca zamieszkania w najbliższym czasie. - oznajmiła z dozą nadziei na reklamę ze strony Taimi i uśmiechnęła się soczyście.

Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 52
Gatunek: Dzikacz leśny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 17 sty 2019
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#16

Post autor: Jambo » 25 wrz 2020, 19:59

- Chrum chrum. Bardzo miło mi poznać. Chrum chrum. Jak się dorobię to będę miał dla pani zlecenie. Chrum chrum. - zapewniłem właścicielkę.
- Chrum chrum. To żadna tajemnica. Chciałem zrobić nastrój tajemniczości. Chrum chrum
- Robota jest prosta. Chrum chrum. Biorę roślinę i ci ją pokazuje, a potem szukasz takiej samej. Ten sam wygląd musi być. Ten sam zapach. Dostajesz połowę od zebranej przez siebie rośliny. Im więcej zbierzesz tym lepiej wyjdziesz. Chrum chrum. - powiedziałem bez szeptania.
Przylgnąłem nochalem do ziemi i spróbowałem złapać zapach przepękli. Jest wyrazisty. Zwłaszcza owoców.
► Pokaż Spoiler
Nie musiałem otwierać oczu. Z nochalem w ziemi kierowany zapachem dotarłem prosto pod roślinę i pyskiem zerwałem wystający pęd.
Wróciłem do Iwo.
- Chrum chrum. Spróbujmy jeśli pozwolisz. Znajdź mi roślinę tak wyglądającą i pachnącą jak ta. - pokazałem kopytkiem.
- Chrum chrum. Nie jest trująca i nazywa się przepękla. Chrum chrum.

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 12
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 18 sie 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 55
Percepcja: 40
Kontakt:

#17

Post autor: Iwo » 26 wrz 2020, 6:50

Iwo przekalkulował propozycję dzikacza. Ciekawe zajęcie i całkiem bezpieczne, a że można się przy tym wiele nauczyć, zarobek to kolejna zaleta.
- Połowa paciorków za zioła, które zebrałem. - dorzucił tak na potwierdzenie umowy i przyjrzał się roślinie przyniesionej przez Jambo. Obejrzał ją z każdej strony, powąchał dokładnie, trącił łapą i zaczął poszukiwania pędu. Pierwszy raz Iwo mierzy się ze zbieractwem. Odszedł kilkanaście kroków od jaskini i przeszedł się w tę i tamtą stronę szukając oczami pędu.
► Pokaż Spoiler
Iwo kręcił się dłuższą chwilę i niemal zwątpił w swoje zdolności do nowej czynności. Prędko okazało się, że pisane jest mu zostać mistrzem zbieractwa. Zobaczył pęd z owocami niemal identycznymi do zioła pokazanego przez Jambo. Iwo skręcił dystans, obwąchał dokładnie i kiedy miał pewność, że to przepękla wyrwał pęd z pomocą pazurów. Tak przygotowany zaniosl prosto do wspólnika z dumnie podniesioną głową.
- Co dalej i do czego ta przepukla służy?

Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 52
Gatunek: Dzikacz leśny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 17 sty 2019
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#18

Post autor: Jambo » 26 wrz 2020, 9:05

- Chrum chrum. Świetnie ci poszło jak na pierwszy raz. Chrum chrum. Nie spodziewałem się, że znajdziesz przepęklę. - powiedziałem zadowolony.
- Chrum chrum. Skoro mamy to za sobą to możemy pójść dalej, a przepękla nie przepukla, jej pęd i liście służą jako środek przeciwko wymiotom. Z korzeni można zrobić. Takie chrum chrum. Że masz się chrumkowatą zabawę. - wytłumaczyłem i poświntuszyłem. Oderwałem kawałek kory od drzewa i kopytem przemieściłem na niego obie przepękle.
- Chodźmy. Chrum chrum. Miło było poznać panią, pani Yeti. Chrum chrum. - chwyciłem pyskiem korę i poszedłem wgłąb lasu razem z Iwo.

+1 przepękla (zebrana przez Iwo)

<zt dla mnie oraz Iwo>

Awatar użytkownika
Taimi
Posty: 299
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 paź 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 50
Percepcja: 65
Kontakt:

#19

Post autor: Taimi » 26 lis 2020, 0:09

Dla formalności...


ZT.

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#20

Post autor: Viktor » 04 paź 2023, 13:08

Viktor przybył do Lasu Namorzynowego z Bagna. Jest to część jego podróży na drodze do Skały Wolności, gdzie też jakiś rzemieślnik poszukuje pomocy. Tymczasem to karłowaty lew poszuka geranium. Rozjerzał się za domniemaną rośliną
Viktor wyrzuca 3d100:
89, 49, 43

Ponownie jego zmysły nie zawiodły Viktora. Odnalazł domniemaną roślinę i zerwał ją pyszczkiem. Teraz postanowił rozejrzeć się za przepeklą.
Viktor wyrzuca 3d100:
29, 12, 5

Tą roślinę odnalazł z równą łatwością co geranium. Do odnalezienia pozostał Koci Ogon.
Viktor wyrzuca 3d100:
86, 5, 84

Zmysły go zawiodły dlatego spróbował ponownie.

Viktor wyrzuca 3d100:
1, 71, 8

Poszukiwania zakończone Lwi Ogon znalazł się w pyszczku Viktora.

+1 lwi ogon
+1 lwi ogon dzieki umiejętności Zdolny Zielarz
+1 przepekla
+1 przepekla dzięki zdolności Zdolny Zielarz
+1 geranium
+1 geranium dzięki zdolności Zdolny Zielarz
► Pokaż Spoiler

Odpowiedz

Wróć do „Las namorzynowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości