x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Podnóże

Majestatyczna siedziba władców Lwiej Ziemi, z której sprawowali władzę nad całą krainą. Olbrzymia skała, kształtem przypominająca królewski tron, pełna jest jaskiń, w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Z jej szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające tereny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Baqiea
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 133
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 lip 2016
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Waleczność: 20
Zręczność: 45
Percepcja: 60
Kontakt:

Re: Podnóże

#71

Post autor: Baqiea » 26 mar 2019, 20:00

-Uch szkoda że nie wiesz, ale mówi się trudno.-
Baqiea lekko się przeciągnęła i przyglądając się lwu powiedziała
-To dość ciekawe. Nie spotkałam jeszcze takiego stada i nieco mnie to niepokoi. Czyli mówisz że u was więcej lwów... A to nie powoduje jakiś sprzeczek? Nie jest ci źle że nie jesteś przywódcą?-
Zapytała lekko zainteresowana i chyba starając się podtrzymać rozmowę
Ważne uwagi wyglądu:

Jej sierść pokrywają namalowane białą gliną pasy. Na wzór umaszczenia zebr
► Pokaż Spoiler
Dziennik

Awatar użytkownika
Maru
Posty: 279
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 23 paź 2014
Waleczność: 53
Zręczność: 60
Percepcja: 42
Kontakt:

#72

Post autor: Maru » 26 mar 2019, 20:38

Postanowił sobie nieco przysiąść, bo chyba przyjdzie mu tu trochę pogawędzić z hieną. Nie to, że jest to jakaś nieprzyjemna rozmowa, bardziej by ją określił słowem niecodzienna.
- A cóż jest w tym takiego niepokojącego? Dla roślinożerców to raczej wszystko jedno czy lwy w okolicy są spokrewnione czy nie. A poza tym może i nie jesteśmy spokrewnieni, ale i tak szanujemy sie nawzajem niczym rodzina. Dlatego też nie ma tu zbyt wielu sprzeczek. A przywódcą nie chciałbym być. Zbyt dużo obowiązków na głowie. - wzruszył nieco ramionami.
Obrazek 🎶

Awatar użytkownika
Baqiea
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 133
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 lip 2016
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Waleczność: 20
Zręczność: 45
Percepcja: 60
Kontakt:

#73

Post autor: Baqiea » 27 mar 2019, 7:14

-Będę zupełnie szczera. Brak sprzeczek to brak ran i ich powikłań, czyli możliwość występowania większego zagęszczenia drapieżników danego gatunku.-
Odpowiedziała bardzo rzeczowo hiena i posłała uśmiech lwu
-Mnie raczek ciężko dostrzec w stadzie gdyż barwie wtedy futro i znikam w trawie-
Baqiea wzruszyła barkami i dodała
-No i nie wiem czy ten wasz Tib pamięta moje imię, a pewnie bym uciekała z spanikowanym na widok lwa stadem. Może ktoś by usłyszał że woła ale bez złapania kogoś i wytłumaczenia kogo szuka raczej by nie przeszło, a takie złapanie mogło by być źle odebrane podczas rozmów. Ech, wole sam zwiad niż robienie za... tego... ambasadora stada-
Ważne uwagi wyglądu:

Jej sierść pokrywają namalowane białą gliną pasy. Na wzór umaszczenia zebr
► Pokaż Spoiler
Dziennik

Awatar użytkownika
Maru
Posty: 279
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 23 paź 2014
Waleczność: 53
Zręczność: 60
Percepcja: 42
Kontakt:

#74

Post autor: Maru » 27 mar 2019, 11:50

Wysłuchiwał tego potoku słów, części nie do końca zrozumiał, ale trudno. Skinął tylko głową hienie.
- Dobrze, to najlepiej będzie jak zostaniesz tutaj i poczekasz na niego. Tutaj raczej nikt się nie będzie czepiać, jeśli tylko powołasz się na Tiba. Nie mamy w stadzie awanturników, więc powinno się to odbyć bez większych problemów. - sam nie wiedział co teraz ma zrobić, bo przecież nie będzie prowadzić pertraktacji za całe stado, zwłaszcza że jest w nim od niedawna.
Obrazek 🎶

Awatar użytkownika
Baqiea
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 133
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 lip 2016
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Waleczność: 20
Zręczność: 45
Percepcja: 60
Kontakt:

#75

Post autor: Baqiea » 27 mar 2019, 18:28

-Tyle dobrze. Nieco uciekanie przed lwami które chciały zabić bo hiena męczy-
Bagieta lekko się uśmiechnęła. Niby nie miała o czym rozmawiać z tym lwem ale lepsze to niż siedzenie w zupełnej ciszy. No i pomoże nie okazywać strachu który wręcz nią targał
-A nie wiesz czy dało by się jaką wymianę zrobić? Wiesz jednak to siła kopyt i w razie potrzeby można gdzieś ścieżkę wydeptać czy np ja jako że nie jestem tak szybka jak zebra czy w pełnym galopie mogę porobić za... jak to ująć... pozorny cel dla młodych w tamach pomijania stada przy pierwszych wyborach celu prawdziwych polowań. Tak tylko pytam czy to by przeszło-
Ważne uwagi wyglądu:

Jej sierść pokrywają namalowane białą gliną pasy. Na wzór umaszczenia zebr
► Pokaż Spoiler
Dziennik

Awatar użytkownika
Maru
Posty: 279
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 23 paź 2014
Waleczność: 53
Zręczność: 60
Percepcja: 42
Kontakt:

#76

Post autor: Maru » 27 mar 2019, 23:22

Chyba powoli zaczynał żałować, że został tu na dłużej, bo każdy kolejny pomysł czy pytanie hieny było coraz bardziej niedorzeczne od poprzedniego. Aż sobie westchnął na wspomnienie o zebrowych taranach, ale jakoś nie widział, by takie coś miało zdać egzamin.
- Nie sądzę, by to się sprawdziło. W końcu roślinożercy są łatwym celem i po pierwszej takiej szarży już by nie było z nich żadnego pożytku, może poza byciem posiłkiem dla pozostałych.
Obrazek 🎶

Awatar użytkownika
Baqiea
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 133
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 lip 2016
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Waleczność: 20
Zręczność: 45
Percepcja: 60
Kontakt:

#77

Post autor: Baqiea » 28 mar 2019, 11:34

-Wróć. Nie zrozumiałeś. Chodzi o robienie ścieżek przez gęste trawy czy coś podobnego. np można by walnąć szeroką płaską ściekę stąd do wodopoju i po za przebieraniem łapami nic na jej drodze by nie męczyło.-
Hiena spojrzała na lwa uważnie
-I bardziej wolałabym zostać skrajnie pogryziona niż narazić stado-
Ważne uwagi wyglądu:

Jej sierść pokrywają namalowane białą gliną pasy. Na wzór umaszczenia zebr
► Pokaż Spoiler
Dziennik

Awatar użytkownika
Maru
Posty: 279
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 23 paź 2014
Waleczność: 53
Zręczność: 60
Percepcja: 42
Kontakt:

#78

Post autor: Maru » 28 mar 2019, 11:41

Faktycznie jej nie zrozumiał i w sumie to się nie zmieniło nawet po wyjaśnieniach. Niby co takiego męczącego jest z trawą? Co najwyżej można się narazić na atak jakiegoś zapodzianego węża, ale raczej nic poza tym.
- Ale po co to? Jeżeli kogoś męczy marsz przez trawę to już naprawdę musi mieć kiepsko ze zdrowiem, albo być w bardzo podeszłym wieku. Zresztą, nie do mnie należy ta decyzja. Najlepiej pytaj o to wszystko Tiba. Ja tu nie mam nic do gadania.
Obrazek 🎶

Awatar użytkownika
Baqiea
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 133
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 lip 2016
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Waleczność: 20
Zręczność: 45
Percepcja: 60
Kontakt:

#79

Post autor: Baqiea » 28 mar 2019, 13:14

-Tak tylko proponuje, bo skoro mówisz o tym że się nie tłuczecie to możecie mieć właśnie kogoś ciut posuniętego w latach-
Hiena lekko się uśmiechnęła.
-Wiesz ciężko o coś prosić nie dając nic od siebie. No cóż coś się wymyśli.-
Baqiea rozejrzała się i zapytała
-A może możesz opowiedzieć coś o okolicy. No jeśli to nie problem i jakaś tajemnica.-
Ważne uwagi wyglądu:

Jej sierść pokrywają namalowane białą gliną pasy. Na wzór umaszczenia zebr
► Pokaż Spoiler
Dziennik

Awatar użytkownika
Maru
Posty: 279
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 23 paź 2014
Waleczność: 53
Zręczność: 60
Percepcja: 42
Kontakt:

#80

Post autor: Maru » 28 mar 2019, 13:18

Może to i dobrze, że to nie on decydował, bo pogoniłby już pewnie hienę i tyle by było z dyplomacji. Zresztą sam pomysł o lwio-zebrzej symbiozie już brzmi co najmniej niedorzecznie, ale może Tib będzie miał inne zdanie na ten temat. Tymczasem padło pytanie, na które odpowiedzieć nie potrafił.
- Nie za bardzo, mówiłem już, że jestem tu od niedawna i sam nie znam okolicy. Nie pomogę z tym.
Obrazek 🎶

Odpowiedz

Wróć do „Lwia Skała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości