x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Król Lew 2019

Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Awatar użytkownika
Jinamizi
Posty: 73
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 mar 2016
Waleczność: 30
Zręczność: 70
Percepcja: 51
Kontakt:

Re: Król Lew 2019

#1

Post autor: Jinamizi » 23 lis 2018, 17:07

Mi się podoba :) Zapowiada się fajny film, na pewno na niego pójdę. Ciekawa jestem, jak przedstawią Nalę, która przecież w kreskówce była kremowa, podczas gdy Simba był złoty. Czy uda im się uchwycić tę różnicę również w filmie, czy oboje jako lwiątka będą praktycznie identyczni?
Rozmiary
Zwyciężają ci, którzy wiedzą, kiedy walczyć, a kiedy nie.
Otoczona, obmyślaj plany.
Zagrożona śmiercią, walcz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nyeusi
Posty: 71
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 29 paź 2009
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#2

Post autor: Nyeusi » 23 lis 2018, 18:05

Przekleję sobie to co już napisałam, bo nic innego odkrywczego nie wymyślę:
Animacja była bardzo postępowa (scena z gnu!) i zachwyca po dziś dzień, teraz dostaniemy pokazówkę efektów zrobioną dla kasy.
A co najważniejsze, żaden, nawet największy realizm nie zastąpi magii animacji. No prószę was bardzo, czy lefki z komputera będą miały taki piękny miks realizmu i charakteryzacji żeby oddać pełną ekspresję postaci? Przy takich hiperrealistych założeniach stylu każda mimika będzie wyglądać sztucznie. Styl animowanego Króla Lwa zakłada jakieś personalne cechy, które sprawiają, ze nawet bez kolorów każda postać wygląda unikatowo. Porównując takiego Mufasę czy Simbę ze Skazą widać świetne rozwiązania stylistyczne przez kontrast kolorów i kształtów. Skoro Simba (tak zakładam z traileru) wygląda po prostu jak każdy inny lew, to zakładam że antagonista będzie miał co najwyżej trochę ciemniejsze futro i na tym skończy się proces twórczy character designu.

Meh, nie hejtuje, ale mi się nie podoba i nie jaram się, nie czekam. Może zobaczę potem z ciekawości :P
I will avenge my ghost with every breath I take
I'm coming back from the dead and I'll take you home with me
I'm taking back the life you stole

Awatar użytkownika
Jinamizi
Posty: 73
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 mar 2016
Waleczność: 30
Zręczność: 70
Percepcja: 51
Kontakt:

#3

Post autor: Jinamizi » 23 lis 2018, 23:29

Muszę się zgodzić z Nyeusi - skoro film ma być tak realistyczny, to z odpowiednią mimiką będzie znacznie trudniej. Oczywiście twórcy bez trudu pokażą mowę u zwierząt, ale już Skazę groźnie marszczącego brwi i jego złowieszczy uśmieszek będzie znacznie trudniej uchwycić. I też martwię się, jak producenci zamierzają przedstawić różnice fizyczne u np. Skazy i Mufasy, tak wyraźne w kreskówce i czy nie będzie to jakaś beznadzieja. Ale mimo wszystko czekam na ten film i mam nadzieję, że nie będzie taki zły.
Rozmiary
Zwyciężają ci, którzy wiedzą, kiedy walczyć, a kiedy nie.
Otoczona, obmyślaj plany.
Zagrożona śmiercią, walcz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sagala
Posty: 43
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 lut 2016
Waleczność: 70
Zręczność: 60
Percepcja: 20
Kontakt:

#4

Post autor: Sagala » 27 lis 2018, 20:51

Ja pójdę z czystej ciekawości. Ekspresja postaci mnie ciekawi oraz całokształt. Jak oddadzą śmierć mufasy, przy dzisiejszych czasach taka scena miałby małe szanse na przejście. Ciekawi mnie jak zrobią hieny czy będą miały te swoje charakterystyczna stylistykę czy będą kopiuj i wklej z minimalnym detalem.

Czekam jednak na jakiś inny jeszcze trailem może w grudniu cos wrzucą.

Edit:
Puszczają go latem wiec sa pewni hitu
Obrazek

Awatar użytkownika
Kisasi
Posty: 90
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 14 cze 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Kontakt:

#5

Post autor: Kisasi » 10 kwie 2019, 14:18

Obejrzałam sobie nowy trailer i załamka. Domyślałam się, ze nie będzie zbytniego popisu w kwestii designu, ale te postacie nie maja w sobie nic ciekawego! Są tak super realistyczne, że zostały pozbawione swojej wyrazistej ekspresji i cech wyglądu z oryginalnej animacji. Skaza nawet nie ma zielonych oczu. Tra-ge-dy-ja. Jakbym chciała oglądać dokument o lewkach to włączyłabym sobie National Geographic...
Obrazek

Awatar użytkownika
Leon
Posty: 565
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 27 gru 2014
Waleczność: 50
Zręczność: 50
Percepcja: 50
Kontakt:

#6

Post autor: Leon » 10 kwie 2019, 15:23


Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

#7

Post autor: Thanatos » 10 kwie 2019, 15:25

Król Lew - zwiastun #2 polski dubbing
https://www.youtube.com/watch?v=MTmjPXjtD_A

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#8

Post autor: Datura » 10 cze 2019, 9:59

The Lion King Sneak Peek | "Come Home"
https://www.youtube.com/watch?v=hoGhxfndjpM

Muszę przyznać, że z każdym zwiastunem te postacie podobają mi się coraz bardziej. Może kwestia tego, że przyzwyczajam się do tych realistycznych lewków. Nala wygląda rzeczywiście ładnie, mam tylko nadzieję, że w innych scenach ma więcej ekspresji na twarzy. I ciekawe kto będzie podkładał jej głos w polskiej wersji. Wiem, że Pumba jest guźcem i one tak wyglądają w rzeczywistości, ale wolałabym w jego przypadku mniej realizmu. Był wcześniej takim uroczym grubaskiem, a teraz wygląda... no jak taka zwyczajna świnia.
I powie mi ktoś jak to jest z krajobrazami? One też są animowane czy były nagrane wcześniej?
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

#9

Post autor: Thanatos » 10 cze 2019, 11:05

Ja też coraz bardziej się do niech przekonuje. Według mnie jeśli chodzi o angielską wersje, to głos Beyonce bardzo pasuje do Nali. Tylko jak będzie brzmieć w polskiej wersji. No i Simba... Disney nie zdradził jeszcze jego głosu nawet w angielskiej wersji.
Jeśli chodzi o Pumbe to mi nawet podoba się to jak go zrobili. Wygląda tak pociesznie :).

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#10

Post autor: Datura » 10 cze 2019, 11:32

To jak jest z widokami? Bo nie wyglądają na animowane.

No i oczywiście najbardziej będzie mi brakowało:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=123&v=zPUe7O3ODHQ

Ale niestety, Disney w remake'ach cenzoruje wszystko, co mogłoby być choć trochę nieodpowiednie dla dzieci. Nawet w nowym Alladynie, Dżasmina dostała porządną sukienkę z zakrytą talią, a Alladyn koszulę, bo tak nie wypada żeby latali półnago :D Więc pewnie scena z 'Can you feel the love tonight' też będzie pozbawiona sugestywnych momentów.
ObrazekgłosKPObrazek

Odpowiedz

Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości