x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Zagajnik

Spoglądając na te potężne konstrukcje trudno uwierzyć, że zostały zbudowane przez niewielkie owady. W ich wnętrzu znajdują się obszerne pomieszczenia, a pod ziemią kryją się kompleksy jaskiń i korytarzy, zdolne pomieścić nawet całe stado. Dawniej miała tu swoją siedzibę Zira i jej stado. Wokół ciągną się suche tereny, porośnięte pojedynczymi krzakami.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • Po pustkowiach włóczą się lwy kanibale, które mogą atakować nieostrożnych podróżnych.
  • Poruszające się po tym terenie osobniki są wrażliwe na wyczerpanie i odwodnienie.
  • Bardzo uboga zwierzyna łowna.
Awatar użytkownika
Nyeusi
Posty: 71
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 29 paź 2009
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

Zagajnik

#1

Post autor: Nyeusi » 30 paź 2018, 8:55

Kępa wyschniętych drzew dość szumnie nazwana Zagajnikiem stanowi jedno z niewielu skupisk roślinności na polu Termitier. Choć bezlistne gałęzie nie wyglądają zbyt imponująco, to dla niektórych dalej stanowią ochronę przed palącym słońcem.
I will avenge my ghost with every breath I take
I'm coming back from the dead and I'll take you home with me
I'm taking back the life you stole

Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

#2

Post autor: Tazabana » 23 sty 2019, 15:11

Im dłużej był w "domu" tym coraz mniej rozumiał oczekiwania duchów, miał wespierać Lwią Ziemie po kres jej dni, ale na Mufase i inne martwych już wielkich władców, czemu miał pakować łapy po same łokcie w bawoli obornik? Tego chciały duchy? Żeby żył w jakimś upokorzeniu? Przecież nie zrobił przez całe życie nic haniebnego, a to że miał za ojca morderce i gwałciciela to nie jego wina. Tak, właśnie tak. Przysiadł pod jednym z suchych drzew zastanawiając się w jaki niby sposób ma zadowolić zjawy z swojej głowy, jak przywrócić świetność stada, wszystko sprowadzało się do tego, że dopóki mieszkają tam te lewki jest to niemożliwe.
Rachunek był prosty, trzeba się ich pozbyć, najlepiej z powierzchni ziemi i znaleźć lwy z krwi i kości, to jest takie które nie będą włazić hienom w dupkę, nie pozwolą panoszyć się obcym po ich ziemiach i żreć zwierzynę na ich koszt.
Proste lwie rozumowanie, jedyne słuszne. Ta droga dedukcji przyprowadziła go tu, na Złą Ziemię. Zabawne że mieszkają tutaj potomkowie rodu królów, wygnani za swoj sprzeciw wobec panującej głowy.
Wnet pierwszy raz zaświtała mu w głowie dziwna myśl, Może papciu miał trochę racji? W całym brutalnym szaleństwie ojca doszukiwał się odrobiny sensu, która gdzieś tam ostatecznie poszła się walić bo był on chorym umysłowo słabym lwem.

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#3

Post autor: Ragir » 23 sty 2019, 15:17

W końcu wróciłem do domu po długich wędrówce po różnych ziemiach. Idąc tak zauważyłem znajoma mi grzywę. No proszę. Skierowałem swoje łapy w jego kierunku.
-Kogo moje oczy widza- Rzekłem będąc już blisko samca. Bądź co bądź ale to ostanie miejsce w jakim bym się go spodziewał.
-Nie spodziewałem się spotkać cię tutaj- dodałem lustrując go z uwagą.

Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

#4

Post autor: Tazabana » 25 sty 2019, 10:11

Kłócił się w umyśle z tymi rewelacjami, sumienie pewnie gryzłoby go do śmierci. Z drugiej strony czasem trzeba poświęcić kilka istnień dla lepszej sprawy, nie był przecież jakimś tam tchórzem!
Z rozmyślania wyrwał go głos przybyłego lwa, dobrze że nie kazano mu długo siedzieć i czekać, bo jeszcze faktycznie dostałby migreny od tego myślenia.
- Sam jestem zdziwiony dokąd okoliczności pognały moje łapy. - Nigdy nie pomyślałby że trafi po powrocie na Złą Ziemię i to nie jako jeniec, ani prowokator, ale bardziej dyplomata? Wpierw musi wygadać podłoże i upewnić się czy tutejsze lwy w ogóle nadają się na jakieś działania.
- I co tam młody słychać? Poza tym że nawet powódź tegozadupia nie zamieniła w bujną krainę?

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#5

Post autor: Ragir » 25 sty 2019, 12:04

-Poczekaj jeszcze się zdziwisz widząc fiołki an tej ziemi- Rzuciłem jakby w pół żarcie- Co cię tutaj sprowadza- Nie mówiłem mu o swoich planach, które miałem zamiar już niebawem wprowadzić w życie.
-Jeśli szpiegujesz to będę musiał ci skórę przetrzepać- Nie była to groźba ale chciałem dać mu do zrozumienia, że szpiegów nie toleruje- A uwierz mi brachu, ze wolałbym cie przy sobie mieć niż trzepać skórę bez sensownie- Czy to była jakaś aluzja? może.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#6

Post autor: Mistrz Gry » 26 sty 2019, 0:49

Fiołków w powietrzu jakoś jednak nie było niestety czuć. Za to delikatny wietrzyk przyniósł ze sobą inną woń, bardziej konkretną - woń rozkładu. Gdzieś w okolicy trąciło (żeby nie użyć dosadniejszego określenia, które wszak bardziej odpowiadało by rzeczywistości) trupem, i to na prawdę ostro. Zapach niby nie miał dużego natężenia i nie wywoływał duszności, ale pod wpływem jego intensywności co słabsze żołądki mogły mieć problem z utrzymaniem zawartości.
W okolocy coś czas temu zdechło, pozostawało jedynie pytanie: co? No i jeszcze: kiedy, gdzie konkretnie, czemu akurat tutaj, oraz oczywiście - czemu w ogóle zdechło?
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

#7

Post autor: Tazabana » 26 sty 2019, 11:57

Parsknął rozbawiony, taa fiołki. Predzej mu palma na łapie wykiełkuje.
- Nie mam dla kogo szpiegować Ragirze. Okazało się że moje powiedzmy rodzinne stado przestało istnieć, a to co mieszka na tamtych ziemiach tylko o wstyd mnie przyprawia.- Sypnął słowami prosto z mostu, dając upust swojej frustracji.
- Pierdolona gwardia i pierdolone hieny. - Dodał oschłym szeptem i poruszył wąsami. - Powiem Ci że nie o taką Lwia Ziemie walczyłem... oh do diaska, co tu tak sztyni?- Pełen żali wywód przerwał odór rozkładu, Taz do słabych nie należał, gorszy smród w życiu czuł i nawet jadał czasem padline, ale prowadzenie rozmowy w takich warunkach?
Popatrzył na młodego, niekoniecznie chciał wiedzieć co tak śmierdzi.
- ...może zmieńmy miejsce? Bo na fiołki to mi yo nie pachnie mój drogi.

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#8

Post autor: Ragir » 26 sty 2019, 14:25

Wysłuchałem go i skinąłem tylko głową.
-chodźmy- Rzekłem i ruszyłem na Kamienne wzniesienie. Tam powinniśmy być dobrze widoczni dla innych, którzy będą tutaj iść.

2xzt

Awatar użytkownika
Kifo
Posty: 212
Gatunek: lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 19 sie 2016
Waleczność: 55
Zręczność: 55
Percepcja: 40
Kontakt:

#9

Post autor: Kifo » 27 sty 2019, 22:29

Poświęcił dwa dni na dwie rzeczy - spanie i jedzenie. Polowanie zresztą było całkiem dobrym ćwiczeniem kondycyjnym i siłowym... w sumie to raz zapolował a drugi raz odebrał zdobycz zmęczonemu po pościgu gepardowi. Po posiłkach spał w cieniu a potem przemierzał drogę by znaleźć się tu. W wyznaczonym miejscu... ale nikogo nie było? Rozejrzał się dokładnie a w międzyczasie poczuł okropny fetor. No nieźle.
I to był ten nędzny padołek, o który Ragir chciał walczyć, ta?
Nie miał jednak czasu, żeby się zastanawiać nad tym co tam tak śmierdziało. Rozejrzał się ponownie i dostrzegł w końcu formację skalną, na której (zdaje się) ktoś był. Potrząsnął łbem chcąc strzepnąć z siebie ten zapach (choć na próżno) i ruszył tam, gdzie miał nadzieję spotkać Ragira a nie rozwścieczonych i niewtajemniczonych w plan mieszkańców tych terenów.

zt

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#10

Post autor: Dabin » 28 sty 2019, 9:58

Znowu się rozdzielił. Wędrował z Ragirem aż zboczył ze ścieżki bo miał zamiar obejrzeć małpie figle. Przedstawienie skończyło się tym że zjadł jednego z aktorów a potem drzemał okręcony na gałęzi drzewa. Wrócił z powrotem szukając Nataki ale jedyne na co się natknął to na smród padliny. Tak to chyba było to. Śmierdziało dość intensywnie. Szukanie towarzyszki musiał przełożyć na później, zamierzał zlokalizować źródło fetoru. Trzymanie trupów w pobliżu legowisk nie było rozsądne. Pełzł kierując się swoim węchem by dotrzeć do celu.


EDIT: 30.01.2019r.
Ryk Ragira sprawił, że zaniechał chwilowo swoich poszukiwań. Stosownym było zbadać co się dzieje na wzniesieniu.
z/t
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Odpowiedz

Wróć do „Termitiery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości