x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Duchowa droga (Nataka i Bjorn- szkolenie na szamana)

Awatar użytkownika
Bjørn
Posty: 472
Gatunek: P.Leo Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 cze 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Waleczność: 61
Zręczność: 56
Percepcja: 36

Duchowa droga (Nataka i Bjorn- szkolenie na szamana)

#1

Post autor: Bjørn » 25 gru 2018, 18:57

Patrole po okolicy wydawały się nudnym rutynowym zajęciem, czasem po drodze zbierał różne rzeczy i część przynosił do swojego legowiska w Termiterze. Dręczące sny nie dawały mu spokoju, może jakiś duch się do niego przyczepił i starał się by jego ofiarę szlag trafił?
Postanowił poradzić się w tej sprawie stadnej Szamanki Nataki, przy okazji zabrał ze sobą kilka zebranych rzeczy, w tym daktyle z Oazy, jakiś krzaczek suszonego kwiatka który z pasją wcinały antylopy, pachnące całkiem przyjemnie patyki, spory strąk z akacji senegalskiej i parę innych śmieci które widział w tych stronach po raz pierwszy, a których smaku ani właściwości nie chciał sprawdzać na sobie. Jeśli Nataka nie będzie wiedziała co to jest, pozostaje złapać jakieś zwierzątko i zmusić je do zjedzenia znalezionych roślin.
Położył wszystko na ziemi przy wejściu do groty lwicy.
- Szamanko?! Jesteś tam?

Awatar użytkownika
Nataka
Posty: 157
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 kwie 2014
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#2

Post autor: Nataka » 28 gru 2018, 1:46

Nataka, krzątając się u siebie w grocie i wygrzewając się przy ciepłych oparach płynącej lawy nagle usłyszała echo, którego źródłem był głos Bjorna stojącego tuż przy wejściu do jej "sanktuarium".
Szamanka zastrzygła uchem i spojrzała w stronę krętego korytarza, który prowadził wprost do wyjścia. Nie tracąc czasu ruszyła przed siebie.
Biały lew nie musiał czekać długo na jej pojawienie się. Smolista lwica wyłoniła się z cienia wulkanu, wychodząc na zewnątrz. Dostrzegając samca uśmiechnęła się na powitanie i podeszła do niego, od razu mówiąc:
-Witaj, Bjorn. Czego Ci trzeba?-
Zapytała i nieznacznie przekrzywiła łeb w bok, a jej czerwone ślepia spoczęły na jego licu.
Obrazek
THEME GŁOS

Awatar użytkownika
Bjørn
Posty: 472
Gatunek: P.Leo Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 cze 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Waleczność: 61
Zręczność: 56
Percepcja: 36

#3

Post autor: Bjørn » 28 gru 2018, 12:47

Długo nie musiał czekać, szamanka pojawiła się szybko, a skoro tak od razu przeszedł do konkretów bez zbednego owijania w cielęce skórki. Taki był, konkretny facet.
- Paru odpowiedzi, pomocy w sprawach ducha, możliwe że nauk, jeśli się do tego nadaję.- Dawniej usłyszał że jedyne do czego się nadaje to do przyciągania uwagi, jak wabiki że nie wyrośnie z niego nic dobrego. Ale wyrosło, całkiem silne lwisko, nawet bystre.

Awatar użytkownika
Nataka
Posty: 157
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 kwie 2014
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#4

Post autor: Nataka » 07 sty 2019, 21:50

Nataka zdziwiła się nieco, unosząc wysoko uszy w geście zaskoczenia. W życiu nie spodziewałaby się, że Bjorn przyjdzie do niej z czymś takim. Szybko jednak skinęła mu głową i uśmiechnęła się.
-W takim razie, zapraszam do siebie. Zaraz zobaczymy, co mogę dla Ciebie zrobić.-
Mruknęła i ponownie schowała się w cieniu groty, wracając tym samym do głównej "hali" na której miała kilka swoich kolekcji. Mianowicie, były to przede wszystkim kolekcje ziół, których zapach unosił się w powietrzu. Co do reszty - Nataka miała także całkiem sporą kolekcję czaszek, które należały do różnych gatunków. Na pierwszy rzut oka wyglądały one tylko jak dekoracja, jednak kto wie, czy nie służą one szamance też i do rytuałów?
Inną, ciekawą rzeczą w grocie Nataki były także malowidła na wysokiej ścianie wulkanu, które przedstawiały kronikę historii Złej Ziemi. A wszystko to oświetlone było ciepłym światłem, którego źródłem była piekielnie gorąca lawa.
-Mów mi, jakiej pomocy potrzebujesz?-
Zapytała prosto z mostu, siadając na środku małego placu tuż obok ognistego jeziora.
Obrazek
THEME GŁOS

Awatar użytkownika
Bjørn
Posty: 472
Gatunek: P.Leo Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 cze 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Waleczność: 61
Zręczność: 56
Percepcja: 36

#5

Post autor: Bjørn » 12 sty 2019, 16:27

Obrzucił nieufnym spojrzeniem wejście groty, nie przepadła za jaskiniami, miały to do siebie że było w nich ciemno, ograniczona powierzchnia też nie budziła zaufania. Wszedł do środka zabierając ze sobą swoje szpargały, o ile malunki nie cieszyły się zainteresowaniem jasnego, bo historia Złej Ziemi była mu tylko taką tam ciekawostką to kolekcja czaszek i ziół była interesująca. Ciepłe światło lawy i bijące od niej ciepło niwelowało nieprzyjemny mrok groty, jednak tańczące po ścianach cienie dalej budziły lekki niepokój w Bjørnie, co zdradzać mógł podgrygujący z tyłu ogon.
- Więc, od dość dawna nienajlepiej sypiam, w nocy w ogóle nie mogę zmrużyć oka. Czasem mam wrażenie jakby ktoś szeptał mi blisko ucha, dzieje się tak głównie gdy zamknę oczy i wkrocze na skraj snu.- Niechętnie się tym dzielił, usłyszał kiedyś od członka swojego dawnego stada że jest obłąkany, wspaniałe wsparcie. Przewrócił oczami wbijając je w jeden z czerepów. - I mam jeszcze parę takich roślin. - Pokazał na tobołek z kolekcją.

Awatar użytkownika
Nataka
Posty: 157
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 kwie 2014
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#6

Post autor: Nataka » 23 sty 2019, 20:11

Nataka z uwagą obserwowała jak Bjorn rozglądają się po jej grocie, jak i miejscu pracy. Bo to tutaj odprawiała najwięcej rytuałów, to tu leczyła chorych i to tu rozmawiała z duchami. Przez zjawy przodków klimat w tym miejscu mógł się wydawać dziwny, niepokojący dla obcych, co potrafiła w pełni zrozumieć.
Na słowa Bjorna podeszła do niego i przysiadła przed nim, rozluźniając się.
-Powiedz mi w takim razie... Potrafisz rozpoznać te szepty? Może należą one do kogoś, kogo wcześniej znałeś? Co Ci mówią?-
Zapytała, wpatrując się w jego ślepia. Wtem zerknęła również i na jego tobołek.
-Wyjmij je i rozłóż tak, aby leżały obok siebie. Miejmy je wszystkie na widoku.-
Poleciła z uśmiechem.
Obrazek
THEME GŁOS

Awatar użytkownika
Bjørn
Posty: 472
Gatunek: P.Leo Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 cze 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Waleczność: 61
Zręczność: 56
Percepcja: 36

#7

Post autor: Bjørn » 25 sty 2019, 19:21

Nie chciał o tym mówić, ale wiedział że nie może być uparty jak dziecko i dla własnego dobra musiał skupić się na tym co go przesladuje, opowiedzieć o tym jak najbardziej szczegółowo szamance.
- Nie. Ten głos... głosy nie brzmią mi w ogóle znajomo. Często skrzeczą i sapią, śmieją się, rzadziej mówią pełnymi zdaniami, najczęściej jest to tylko jedno słowo, bo jak otworzę oczy milknie, ale i tak mam potem wrażenie że nie poszło sobie. Parę razy próbowałem z tym rozmawiać, ale nie odpowiada na żadne zaczepki. - Nie wiedział co to mogło być, może duch, możliwe że świadomość płata mu figle i jest obłąkany, tak jak mówili mu w stadzie złośliwcy.
Rozłożył zbiór tak jak mu poleciła od lewej do prawej:
- daktyle z Oazy,
- krzaczek suszonego kwiatka który z pasją wcinały antylopy,
- pachnące całkiem przyjemnie patyki z drzewa cedrowego
- spory strąk z akacji senegalskiej
- kilka żywych kamieni
- Zwinięty długi przedziwny liść welwiczji.
I to wszystko.

//Poproszę o zamknięcie tematu. Brak odzewu od 3 miesięcy, mimo że dopytuje prywatnie o odpis.

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości