x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Wiekowa akacja

Choć daleko jej do zielonej sawanny, jest o wiele bardziej zachęcająca dla zwierząt niż leżące na północ pustkowia. Rosną tu głównie wysokie trawy, wysychające wraz z odejściem pory deszczowej oraz krzewy i pojedyncze drzewa.

Awatar użytkownika
Chester
Posty: 166
Gatunek: Hiena cętkowana (krokuta)
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 lip 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

Re: Wiekowa akacja

#441

Post autor: Chester » 18 lut 2020, 16:50

Chester podszedł do syna przyprowadzonego przez Mtego. - A cóż to ma znaczyć? Tyle razy powtarzaliśmy Ci z matką, że nie wolno oddalać się samemu od domu! - skarcił go surowym tonem, marszcząc groźnie brwi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fo
Posty: 28
Gatunek: krokuta cętkowana
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 40
Percepcja: 35
Kontakt:

#442

Post autor: Fo » 18 lut 2020, 18:55

Nie byłem zadowolony. Nic złego nie zrobiłem a wszyscy dookoła traktują mnie jak bym był mały. No byłem ale mniejszy no. Słysząc jak ojciec na mnie krzyczy tylko spoglądałem sobie w łapy i miałem cały czas uszy po sobie. Nic nie mówiłem, bo co miałem powiedzieć? Nie płakałem ale poczułem się na prawdę źle i w jakiś sposób dotknięty.
Obrazek
Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Awatar użytkownika
Anik
Posty: 26
Gatunek: Krokuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 maja 2016
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 45
Percepcja: 55
Kontakt:

#443

Post autor: Anik » 21 lut 2020, 21:11

Wstał patrząc wyczekująco na Alfajiri. Siostra wyraźnie uważała, że rozmowa z nim jest bardzo ważna, choć sam Anik nie uważał, żeby miał coś bardzo istotnego do przekazania. Niemniej czekał na wyruszenie w drogę, miał kilka ważnych rzeczy do zrobienia. Poza tym skoro już został częścią jej stada, i teraz bynajmniej nie był traktowany jak w swym rodzinnym klanie, to przydałoby się coś dowiedzieć o swoich nowych współtowarzyszach.
You know, people subconsciously avoid exposing darkness.
But did you know that darkness, in the absence of light, would only grow gloomier and deeper?

Obrazek
Hey, you…are you happy, being alive..?

Awatar użytkownika
Alfajiri
Posty: 360
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2016
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Waleczność: 45
Zręczność: 61
Percepcja: 20
Kontakt:

#444

Post autor: Alfajiri » 29 lut 2020, 10:18

Przez dłuższą chwilę obserwowała to, co się działo. Odczuła nieprzyjemną mieszaninę gniewu i niepokoju, gdy jej syn został przyprowadzony przez jej doradcę. Spojrzała z zaniepokojeniem na młodego, po czym zbliżyła się doń, trącając jego niewielki łebek swoim pyskiem.
- Ojciec ma rację, nie powinieneś oddalać się samemu. Co byś zrobił, gdyby na twojej drodze stanął lew? No właśnie. Okolice nie są bezpieczne - stwierdziła. Zaraz jednak uśmiechnęła się krzywo. - Niemniej rozumiem, że nuży cię już siedzenie w norze. Co ty na to, żebyś udał się na patrol ze mną i wujkiem Anikiem? - zaproponowała wesoło.
Dzieciaki wcale już takie małe nie były, zresztą wiedziała z doświadczenia, że zakazy zazwyczaj przynoszą odwrotne skutki. Fo rósł, i nawet, jeśli nie wykazywał jakiś szczególnych predyspozycji co do tego, by zostać wojownikiem, powinien mimo wszystko przynajmniej poznać stadne tereny. Zresztą, czuła wyrzuty sumienia, mając wrażenie, iż nie poświęca młodym wystarczająco dużo czasu. Żałowała, że przyszło im dorastać w czasach, gdy klan musiał się zmagać z tyloma niebezpieczeństwami.
Dała dwa kroki w stronę rzeki i przystanęła, zerkając na brata, a potem na syna, czekając na odpowiedź tego ostatniego.

Awatar użytkownika
Fo
Posty: 28
Gatunek: krokuta cętkowana
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 40
Percepcja: 35
Kontakt:

#445

Post autor: Fo » 03 mar 2020, 16:38

-Fo nie był sam- Mruknąłem pod nosem. W końcu był razem z ciocia i wujkiem a teraz był znowu tutaj.
-Fo pójdzie- dodałem idąc za matką. Nie było we mnie jednak energii. Uszy miałem w połowie położone a ogonem luźno opuszczony. Nie uważałem, że robiłem coś złego. Wiedziałem, że nie będę jak siostra czy coś. Czułem się gorszy ale nie miałem ochoty o tym rozmawiać.
Obrazek
Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Awatar użytkownika
Alfajiri
Posty: 360
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2016
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Waleczność: 45
Zręczność: 61
Percepcja: 20
Kontakt:

#446

Post autor: Alfajiri » 04 mar 2020, 21:29

Nie umknęła jej uwadze zmiana w zachowaniu syna. Rozumiała poniekąd, jak się czuje, sama w końcu też była kiedyś w jego wieku. No cóż, z tym, że w jej przypadku było inaczej, bo jej zawsze poświęcano najwięcej uwagi. Czuła się winna, iż nie spędza wystarczająco dużo czasu ze swymi dziećmi, lecz z drugiej strony ciężko było jej pogodzić obowiązki rodzica z obowiązkami przywódcy. Obiecała sobie jednak, że to się zmieni. Zwłaszcza, że maluchy dorastały i najwyższa pora, by zająć się ich nauką i treningiem.
- Chodźmy więc - powiedziała krótko do syna i brata, po czym poprowadziła ich w stronę rzeki.

/zt + Anik i Fo.

Awatar użytkownika
Chester
Posty: 166
Gatunek: Hiena cętkowana (krokuta)
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 lip 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#447

Post autor: Chester » 05 mar 2020, 16:15

Chester postanowił pozostać w pobliżu jamy wraz z Mtego i Ilangą. - Oby już nikt więcej nas nie niepokoił - westchnął podchodząc do nich.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#448

Post autor: Ilanga » 14 mar 2020, 11:27

— A więc mamy tu siedzieć wszyscy bezczynnie? Myślałam, że jeden opiekun do dzieci wystarczy. — Nie podobało jej się to, że wszyscy zignorowali jej propozycję przejścia się po równinie. Czuła, że jej siedzenie tutaj jest zupełnie bezużyteczne, podczas gdy Alfajiri z grupą ma do spatrolowania spory teren.

Awatar użytkownika
Chester
Posty: 166
Gatunek: Hiena cętkowana (krokuta)
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 lip 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#449

Post autor: Chester » 14 mar 2020, 18:32

- Też tak uważam. Powinniśmy wyruszyć na obchód - stwierdził popatrzywszy na towarzyszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

#450

Post autor: Nana » 03 lip 2020, 7:30

Przybyli cali i zdrowi, zdali raport odnośnie ekspansji lwów, które przywłaszczyły sobie pobliska sawannę. Do tematu z jaskini nigdy już nie wrócili, zachowywali się normalnie jakby nigdy nic się nie wydarzyło.
Minęło sporo czasu ale obawa Nany przed najeźdźcami z południa nie mijała. Nie podobało jej się tak bliskie sąsiedztwo z lwami. Kolejnym problemem była ograniczona dostępność do ziół. Teraz będzie musiała wyruszać w jeszcze dalsze wyprawy.

W taki słoneczny dzień jak dzisiaj leżała pod drzewem chłodząc się w cieniu.

Odpowiedz

Wróć do „Równina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości