x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pole traw

Choć daleko jej do zielonej sawanny, jest o wiele bardziej zachęcająca dla zwierząt niż leżące na północ pustkowia. Rosną tu głównie wysokie trawy, wysychające wraz z odejściem pory deszczowej oraz krzewy i pojedyncze drzewa.

Awatar użytkownika
Thabo
Posty: 215
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 lip 2020
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Pole traw

#101

Post autor: Thabo » 25 lis 2020, 23:02

Kiedy podszedł do lwicy chyba nieco ją wystraszył gdyż po jego pytaniu, ta momentalnie podskoczyła. Oczywiście nie miał takiego zamiaru lecz najwyraźniej @Laishia była na tyle zamyślona, że wcześniej po prostu go nie zauważyła.
- Mhm... - w sumie trochę go to zdziwiło wszak raczej nikt nie gubił naszyjnika. Jednak z drugiej strony sam, na swój rzadko kiedy zważał. Zatem może rzeczywiście ktoś go zapodział. No ale mniejsza z tym, w sumie to nie jego sprawa. Jednak może dzięki temu samica zmieni zdanie i dołączy do stada? Całkiem możliwe lecz nie zamierzał na razie o to pytać, a przynajmniej nie wprost. - Co teraz planujesz? - spytał, zerkając jak towarzyszka patrzy w dal.

Awatar użytkownika
Laishia
Posty: 673
Tytuł: Postać Miesiąca
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2020
Zdrowie: 100
Waleczność: 45
Zręczność: 55
Percepcja: 54
Kontakt:

#102

Post autor: Laishia » 25 lis 2020, 23:08

Nie była chętna do przynależności do jakiejkolwiek grupy i żadna ozdoba nie mogła tego zmienić. Wszak to tylko jakiś kawałek kamyka ze znaczkiem. Dla Laiki miał wartość emocjonalną, ale nie zmieni przez niego zdania.
- Muszę poszukać jakiegoś miejsca na leże. Tam nie wrócę. - Miała na myśli te jamę pod skałą. Nie byłaby w stanie tam spać w spokoju. Dźwignęła swój zad i ruszyła na północ. Przy terenach stadnych chyba niczego raczej nie znajdzie. Jej chód był mniej sprężysty niż zwykle, ciągnęła za sobą tylne łapy, jakby wcale nie miała ochoty iść. Wzrok też nie odzyskał blasku, trwała tak sobie, jakby straciła całą swoją osobowość.


@Thabo
Maluch | Obecnie | Od Tako | Od Tako 2Obrazek
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Thabo
Posty: 215
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 lip 2020
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#103

Post autor: Thabo » 25 lis 2020, 23:34

Lwica nie była chętna aby gdziekolwiek przynależeć, a Thabo pamiętając odpowiedź jaką mu udzieliła nie miał zamiaru jej do tego przekonywać. Oczywiście może zapyta ją jeszcze czy zmieniła zdanie ale nie będzie nalegał. Nie to nie...
- Ja chyba znam odpowiednie miejsce... - odparł przypominając sobie pewne miejsce, które po drodze mijali. Mianowicie miał tutaj na myśli uschniętą akację, pod którą widział jakąś jamę. Nie wiedział czy miała ona odpowiednią wielkość ale skoro brązowa i tak nie wiedziała gdzie iść mogli to sprawdzić.
- Mogę cie tam zaprowadzić - zaproponował również się podnosząc. Domyślał się, że skoro samica przez cały czas była tak zamyślona to pewnie nie zauważyła tego drzewa. Tak więc miał nadzieję, że @Laishia się zatrzyma i zawróci do niego.

Awatar użytkownika
Laishia
Posty: 673
Tytuł: Postać Miesiąca
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2020
Zdrowie: 100
Waleczność: 45
Zręczność: 55
Percepcja: 54
Kontakt:

#104

Post autor: Laishia » 25 lis 2020, 23:42

Skoro znał... Dlaczego nie skorzystać, byle nie na terenach stada. Przekona się jak za nim pójdzie. Ruszyła więc ślimaczym tempem za samcem. Mogłaby nawet spać tutaj, ale myśli samobójcze powoli ulatywały z jej głowy. Nie miała w sumie celu w życiu, ale była za dużym tchórzem, albo to po prostu instynkt przetrwania... Nie istotne.
- Co to za miejsce? - Zrównała się z nim, nadal jednak idąc jakoś pół kroku za nim. Zwiesiła głowę i obserwowała jak trawa ugina się po jej łapami.


@Thabo
Maluch | Obecnie | Od Tako | Od Tako 2Obrazek
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Thabo
Posty: 215
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 lip 2020
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#105

Post autor: Thabo » 26 lis 2020, 14:58

Thabo dobrze wiedział, że o terenach stada nie ma co myśleć bo @Laishia się na to nie zgodzi. Toteż akacja, którą mijali po drodze wydała mu się odpowiednim miejscem. Oczywiście nie wiedział czy jama u jej podnóża zdołała pomieścić jego towarzyszkę ale co szkodziło spróbować.
- Pewnie nie zwróciłaś na to uwagi ale po drodze mijaliśmy drzewo pod, którym była jakaś jama. Co prawda nie wiem czy się tam zmieścisz ale chyba warto spróbować - odparł do lwicy po czym ruszył w porządanym kierunku.

/2x zt

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#106

Post autor: Ragir » 01 gru 2020, 22:40

Z jasną przemierzałem w milczeniu całą drogę. poruszałem się bliżej gór, te ziemie znałem lepiej i przy okazji istniała większą możliwość ominięcia jakiś nieproszonych gości. W końcu będąc na skraju równiny musiałem się zatrzymać. Droga z ciężką mimo ran lwica nie była lekka. Nie abym miał cos przeciwko. Położyłem się lekko zsuwając ją ze swego grzbietu.
-odpoczywaj, będę czuwać- Rzekłem do lwicy siadając i pilnując. Trawa była wysoka tutaj i nie powinna być królowa widoczna. Byłem trochę zmęczony tym wszystkim ale odpocznę jak wrócę do domu. Lekko poprawiłem swoja zbroję ciągnąc mocniej jeden z rzemieni aby ją lepiej przymocować.

@Lyanna

Awatar użytkownika
Lyanna
Valarjar
Valarjar
Posty: 1021
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 wrz 2016
Specjalizacja:
łowca 3
Łowca 3
zebra
Zebra
krokodyl
Krokodyl
słoń
Słoń
survivalista
Przewodnik
Zdrowie: 35
Waleczność: 58
Zręczność: 66
Percepcja: 38
Kontakt:

#107

Post autor: Lyanna » 01 gru 2020, 22:50

Całą drogę zastanawiała się, czy nie popełnia błędu, ale nie była na zmianę decyzji nie było mowy. Lyanna położyła się w trawie, odpoczywając po podróży. Zerkała ukradkiem na swojego wybawiciela i zastanawiała się co mogłaby zrobić, by zatrzymać go przy sobie.
- Nie chciałabyś wrócić? Byłbyś blisko mn... rodziny i na pewno znalazłabyś dla siebie zajęcie. - spróbowała, może akurat będzie w stanie coś zdziałać.

@Ragir
Obrazek

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#108

Post autor: Ragir » 01 gru 2020, 22:57

Lekko zastrzygłem uchem. Nie spojrzałem an lwicę, nie chcąc tracić czujności.
-O jakiej rodzinie mówisz- Rzuciłem do lwicy i lekko zastukałem ogonem o ziemię.
-Moje ... córki odeszły dawno już temu- Drugą miałem blisko siebie ale czy to ważne teraz?
-Nie mam rodziny-Dodałem trochę oschle i lekko zmarszczyłem pysk. Spojrzałem na niebo. Noc.
-Śniłem o tobie, twe oczy tak często pojawiały się w snach, nie byłem pewny czy to wizja Ojca, która mi zesłał czy cos więcej- Zastrzygłem ponownie uchem. Nie spoglądałem na lwicę.

@Lyanna

Awatar użytkownika
Lyanna
Valarjar
Valarjar
Posty: 1021
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 wrz 2016
Specjalizacja:
łowca 3
Łowca 3
zebra
Zebra
krokodyl
Krokodyl
słoń
Słoń
survivalista
Przewodnik
Zdrowie: 35
Waleczność: 58
Zręczność: 66
Percepcja: 38
Kontakt:

#109

Post autor: Lyanna » 01 gru 2020, 23:02

Coś po raz kolejny ją zabolało i było to serce. Czy ona naprawdę nic nie pamięta? W dodatku wychodziło na to, że miał swoją rodzinę... prawdziwą i ją stracił. Nie myślał o niej cały czas podczas nieobecności, żył nowym życiem i nie miała prawa mieć do niego o to żalu, ale mimowolnie było jej bardzo przykro. Zwłaszcza, że jak dobrze zrozumiała stracił swoje dzieci. Lyanna sama swoich się jeszcze nie doczekała, ale była w stanie sobie wyobrazić, że zrobiłaby dla nich wszystko, a jeśli by je jej odebrano nie podniosłaby się po takiej stracie.
- Czyli mnie też nie pamiętasz? To ja Lyanna, razem podbiliśmy nowe tereny, obaliliśmy Nyeusi i Nazmira. - była zdesperowana, próbowała wszystkiego.

@Ragir
Obrazek

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#110

Post autor: Ragir » 01 gru 2020, 23:11

-Nie pamiętam tego co było- nie ukrywał tego przed nikim.
-Nie jestem tym kim byłem. Po po tym wszystkim- Nie miałem zamiaru od tak mówić jej co się stało, co przeszedłem nim wróciłem do tej krainy.
-to, że cie nie zabiłem, powinno ci mówić więcej niż słowa- Jeśli jednak nie potrafi lub nie chce tego zrozumieć, to co może zrobić.
-Nie wiem kim jesteś obecnie, wiem kim byłaś dla mnie ale co to zmieni. Wracasz do swoich, ja wracam na swoją banicje- Rzekłem patrząc niewzruszony w niebo.

@Lyanna

Odpowiedz

Wróć do „Równina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości