x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Ukryta Jaskinia

Jaskinia, która skrywa wiele sekretów. Posiada różne korytarze jak i większe groty. Wiele świecących robaczków rozświetla to miejsce jak i kryształy czy też dziwne grzyby. Grobowiec jest piękny ale potrafi być niebezpieczny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.

Kary i negatywne efekty
  • Przebywająca górach postać jest narażona na lawiny, burze albo inne przeszkody.
  • Większe ryzyko złapania choroby - nie dotyczy stada zamieszkującego w tych terenach.
Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

Re: Ukryta Jaskinia

#11

Post autor: Tendai » 24 lip 2020, 20:26

Widząc to wszystko lekko sie wzdrygnąłem ale z drugiej strony było to bardzo ciekawe i interesujące. Małpa była taka jakaś nie taka. Nie umiałem tego określić. Zastrzygłem lekko uchem, nie chciałem aby nagle mnie ktoś zaszedł od tyłu. Nie mogłem jednak skupić sie na tylu rzeczach kiedy miałem takie dziwne cos przed oczyma. Nie wychodziłem bardziej. Troche się cykałem.

@Mistrz Gry
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#12

Post autor: Mistrz Gry » 25 lip 2020, 1:21

Mówią, że jest niezwykle cienka linia pomiędzy odwagą a głupotą, jednak ostrożność jak najbardziej należało do odważnych, a przede wszystkim rozsądnych ruchów. Nie wykryłeś nikogo, kto mógłby cię zajść. W sumie nawet jeśli ktoś by szedł tym korytarzem, to już raczej byś to usłyszał... albo leżał przygwożdżony do ziemi, różnie to z tym bywa, jednak w tym przypadku mogłeś być pewny, że nikt cię nie zachodził. Obserwując dalej szamana, w oczy ci się rzuciło, że w czaszkach, a dokładniej w miejscu oczu zaczęły świecić fioletowe kule. Nagle znikąd w centrum kręgu pojawił się ciemna mgła, dym... coś co właśnie osiadało na trupie antylopy. Teraz szaman zaczął na głos mówić różne w dalszym ciągu nieznane ci słowa, część z nich nawet udało ci się wychwycić: "Strażniku... Dar... Zdrada... Wybawienie..." Szaman uderzył raz laską o ziemię, po czym świetliste kule rozbłysły na chwilę światłem, posyłając impuls, a razem z nim na chwile rozjaśniło światło ze szczelin które dotąd prowadziło cię przez ten korytarz.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#13

Post autor: Tendai » 26 lip 2020, 17:33

Nie wiem może powinienem iść z tego miejsca i poinformować ciotkę i matkę o tym wszystkim ale jakoś nie mogłem. Moja ciekawość, młodzieńcza i pewnie głupią robiła swoje. Po raz pierwszy mogłem dostrzec coś innego niż tylko pilnowanie granic i takie tam. To tu jest, no takie inne. do tego to cos ciemnego, nie wiedziałem, że szamani tak potrafią. No i zaczęło sie rozjaśniać. Trochę w pierwszej chwili te światła mnie oślepiły i cofnąłem sie o kilak kroków.

@Mistrz Gry
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#14

Post autor: Mistrz Gry » 27 lip 2020, 17:02

Gdy tylko oślepiające światło osłabło, trup antylopy zaczął drgać. Wydzielała się z niego ciemno-fioletowe opary, jego skóra zaczęła cienieć oraz pękać. To coś powiększało się, nie za szybko, ale ciągle. Nagle zaczęło powoli stawać na równe nogi, cała jego skóra była czarna, miała fioletowe pęknięcia z których dalszym ciągu wydobywały się opary. Jego postura zwiększyła się pokazując wyraźnie mięśnie, a rogi na głowie powiększyły się i rozrosły, przyjmując czarny jak noc kolor. Ślepia natomiast stały się białe niczym chmury na niebie. Zawarczało, wydając z siebie przeraźliwy ryk. Szaman wyraźnie ucieszony, położył swoją rękę na głowie tajemniczej istoty.
- Witaj! Witaj Ciemności! Strażniku Śmierci... Ja twój twórca, przyzwałem cię, gdyż nadszedł czas. Czas ciemności. Rządź i idź, niech wasz dar dotnie wszystkich! - Powiedział, wydając z siebie dziki śmiech. Istota kiwnęła głową, po czym zaczęła iść w twoją stronę. Każdy jej krok zostawiał ciemne ślady, które przebarwiały skały. Miał również mroczną aurę, przed którą ewidentnie ostrzegał cię twój instynkt.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#15

Post autor: Tendai » 28 lip 2020, 14:25

Nawet do łba mi nie przyszło ujrzeć cos takiego. to było ekstra a zarazem przerażające. Do tego szaman wydawał się troche tak jakby niespełna rozumu/ może.Machnąłem ogonem i widząc, jak to cos die porusza ruszyłem do wyjścia. Chciałem zwiać szybko ale w miarę cicho. Zresztą komu miałem to powiedzieć? Ciotka gdzieś wyszła, a matka? na przodków nie wiem gdzie sie zaszyła. O porodzie wyleciało mi całkiem z głowy.

Mistrz Gry wykonuje test zręczności
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
8, 13, 37

Interpretacja rzutów: krytyczny sukces
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#16

Post autor: Mistrz Gry » 28 lip 2020, 15:01

Ruszyłeś w drogę powrotną, bezszelestnie oraz ostrożnie omijając mniejsze
kamienie. Co prawda miałeś gdzieś z tyłu głowy, że Strażnik podąża pewnie za tobą, nawet słyszałeś kroki za sobą, ale nie przeszkadzało ci to w najmniejszym stopniu. Sprawnie przemieszczałeś się to w prawo, to w lewo, to w górę i w dół, nie zmniejszając tempa udało ci się dotrzeć do końca tunelu z całkiem sporym zapasem czasu. Na pewno szamani w twoim stadzie chcieliby się przyjrzeć tej grocie... gdy nagle w miejscu którym jeszcze nie dawno wchodziłeś i doskonale pamiętałeś, że znajdowało się wejście, zastałeś kamienną ścianę.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#17

Post autor: Tendai » 28 lip 2020, 19:19

Stanąłem przed ściana, którą, na przodków,powiedziałbym, że nie było. To raczej tutaj było wyjście? Jakbym mógł to podrapałbym sie po głowie. Nie wiedziałem cóż robić a z cala pewnością nie miałem ochoty spotkać się z tyj dziwnym czymś. Ale chwila... Czy to nie miało wyjść? Schowam się i zobaczę czy to wyjdzie. Zapachu nie zakamufluje ale schować się za kamieniami mogę.

Mistrz Gry wykonuje test zręczności
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
42, 20, 15

Interpretacja rzutów: Krytyczny Sukces
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#18

Post autor: Mistrz Gry » 28 lip 2020, 20:10

Rozejrzałeś się gdzie by tu się schować, co prawda nie było tu zbyt wiele kamieni które nadawały by się na kryjówkę. Wpadłeś wtedy na pomysł oby przesunąć do dużego głazu jeden mniejszy. Miałeś bardzo dużo czasu w zapasie i pewnie tylko dlatego zdążyłeś zrealizować swój pomysł. Gdy nagle usłyszałeś kroki dochodzące z korytarza, wskoczyłeś za dwa kamienie, kładąc się jak najniżej podłoża oraz tak aby w razie czego móc wyskoczyć i ratować się ucieczką. Ukryty cierpliwie wyczekiwałeś tego co ma nadejść. Mroczny twór przypominający antylopę przeszedł obok ciebie idąc ku kamiennej ścianie, a za nim szedł ten dziwny szaman. W pewnym momencie bestia stanęła... na pewno poczuła twój zapach, zaczęła się rozglądać i podchodzić do kamieni. Tak więc podeszła do twojej kryjówki, zaczęła szczerzyć kły i już miała ciebie odkryć...
- Strażniku! - Mroczna istota zrezygnowała i odwróciła się w stronę małpy. - Strzeż tego miejsca, zabij wszystkich niegodnych, a słabeuszy obdaruj ciemnością - Rozkazał po czy podszedł do kamiennej ściany i... wszedł w nią. Zupełnie jakby jej tam nie było, to samo za chwilę zrobił koszmar. Zaczekałeś chwilę, aż miałeś pewność, że się oddalili od ciebie.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#19

Post autor: Tendai » 06 sie 2020, 12:39

obserwowałem i teraz widziałem jak ta małpa wyszła Czy to była ta no taka no. Iluzja? Możliwe. interesujące. Kiedy miałem juz pewność, że wszystko jest w porządku, że nie ma już tych dwoje, wyszedłem i podszedłem do ów ściany. Nie byłem przekonany ale spróbowałem przejść jak tamci. Najwyżej nabije sobie guza czy coś. No i może nie spotkam ich po drugiej stronie.

@Mistrz Gry
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#20

Post autor: Mistrz Gry » 06 sie 2020, 14:07

Kamienna ściana w dalszym ciągu wyglądała dokładnie tak jak przedtem. Jednak bogatszy o nowo zdobytą obserwację, postanowiłeś przejść przez nią, tak jak tamten szaman i przeobrażona antylopa. Choć spodziewałeś się, że dostaniesz guza, tak się nie stało. Za to, cała ściana rozpłynęła się w powietrzu, jakby nigdy jej tam nie było. Przejście stało przed tobą otworem dokładnie takie, jak je zapamiętałeś…

( @Tendai Zapraszam do centralnego grobowca)

"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Odpowiedz

Wróć do „Grobowiec świetlików”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość