x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Złote Łąki

Sięgające po horyzont połacie bujnych traw stanowią królestwo zwierząt kopytnych. Przemierzają je wielotysięczne stada zebr i antylop, a czasem pojawiają się także większe ssaki jak żyrafy czy słonie. Przyciąga to drapieżników, liczących na udane polowanie. Gdzieniegdzie występują pojedyncze akacje i baobaby, w których cieniu można ukryć się przed upałem.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Haki
Posty: 610
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 22 kwie 2017
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Druga Skóra
Druga skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
Zdrowie: 100
Waleczność: 68
Zręczność: 59
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: Złote Łąki

#281

Post autor: Haki » 21 gru 2023, 20:55

Tak jak powiedział, Haki grzecznie poszedł sobie na granicę terenów stadnych. Kiedy był już na miejscu, dla ostrożności postąpił jeszcze krok w tył. Dzięki temu, formalnie nie był jeszcze na terenach stadnych. Brązowy naprężył się, po czym wydał z siebie głośny ryk.
Korzystając z chwili wolnego, lew ściągnął z grzbietu pancerz i zaczął przyglądać się miejscom, które podczas ostatniej walki uległy uszkodzeniom. W jego łbie pojawiały się już pomysły, jak można by to poprawić.

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#282

Post autor: Piegus » 22 gru 2023, 10:09

Nie wiedział co ma myśleć na temat tamtej lwicy. To wszystko. Przybyła zrobiła zamieszanie i... no właśnie. Piegus wrócił w końcu. Chociaż czuł się dziwnie, jakby zawiódł. Miał zadanie, poważne i. No właśnie. Słysząc jednak ryk ruszył w jego kierunku. W końcu ujrzał osobę odpowiedzialną za niego. W pierwszej chwili nie wiedział jak zareagować. Nie widział go dość spory czas. Machnął ogonem i podszedł.
-Witaj, co cię tutaj sprowadza- Zagaił do niego.

@Haki

Awatar użytkownika
Haki
Posty: 610
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 22 kwie 2017
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Druga Skóra
Druga skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
Zdrowie: 100
Waleczność: 68
Zręczność: 59
Percepcja: 30
Kontakt:

#283

Post autor: Haki » 22 gru 2023, 10:33

Słysząc, że ktoś się zbliża Haki na moment oderwał wzrok od pancerza. No proszę, niby taki niepozorny a poradził sobie w trakcie inwazji. Haki nie miał dobrych powodów, żeby nie lubić Piegusa, jednak od dawna żywił do szarego żal za to, że z jakiegoś niezrozumiałego powodu to akurat jego Tib kochał. Zawsze kiedy o tym myślał, Haki miał wrażenie jakby z jakiegoś powodu był gorszy od Piegusa.
-Witaj, ulubiony synu naszego ojca- odparł unosząc łeb i zatrzymując spojrzenie na Piegusie.
-Wpadłem tak sobie odwiedzić rodzinę, zobaczyć, czy któreś z moich dzieci nie wróciło może na Lwią Ziemię, no i przy okazji rozprawić się z pewnymi plotkami, które krążą na mój temat - powiedział, całość zwieńczając mocno wymuszonym uśmiechem.


@Piegus

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#284

Post autor: Piegus » 22 gru 2023, 10:41

Nie zareagował na pierwsze zdanie Hakiego. Przynajmniej nie zewnętrznie. Nie miał relacji z bratem ale cóż. Nie miał z wieloma i jakoś z tym faktem żył.
-Dobrze cię widzieć- Rzekł z lekkim uśmiechem. Czy jego dzieci też się ucieszą? Nie był pewny. W końcu ich relacje bywały... trudne.
-Twoja córka wróciła i syn i mają się dobrze, ona zaś bardzo- Przynajmniej tak mu się zdawało. Zresztą czas pokaże. Ciutke go nie było...
-A co u ciebie bracie- Lekko nastawił uszu do niego. Nie oczekiwał bycia względem niego jakoś szczególnie miły. Nie oznaczało to jednak,. ze on będzie taki sam dla niego.

@Haki

Awatar użytkownika
Haki
Posty: 610
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 22 kwie 2017
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Druga Skóra
Druga skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
Zdrowie: 100
Waleczność: 68
Zręczność: 59
Percepcja: 30
Kontakt:

#285

Post autor: Haki » 22 gru 2023, 10:58

Informacja, że kolejne z jego dzieci się odnalazło nieco poprawiła Hakiemu humor, co dało się zauważyć po jego uśmiechu, który teraz był już trochę bardziej naturalny.
-Spotkałem już Khalie, ale o powrocie syna nic nie słyszałem. Nejlos, Newton czy Haribu? - dopytał.
Kiedy negatywne emocje nieco już opadły, zielonooki mógł powrócić do swojego standardowego stylu bycia.
-Jak widzisz zacząłem się bawić w rzemieślnika- odparł, wskazując na swój pancerz- a oprócz tego to chyba za wiele się nie zmieniło. No może poza tym, że Lwia Ziemia z jakiegoś powodu mnie poszukuje a ja nawet nie wiem o co dokładnie jestem oskarżony- powiedział, pod koniec kręcąc łbem.
-A...jak tam u was?- wypalił, po chwili.


@Piegus

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#286

Post autor: Piegus » 22 gru 2023, 11:15

Czyli kogoś spotkał. To dobrze. Widząc jego minę to chyba spotkanie nie było takie złe.
-Nejlos- od razu odpowiedział. Chciał coś dodać ale on sam nie jest jakoś starszy czy młodszy od jego dzieci. Wolał więc nie mówić nic więcej na ich temat. Chociaż ojciec powinien być z nich dumny.
-Czyli sam go zrobiłeś?- Tak było słychać w jego głosie podziw dla takiej sztuki.
-Nie jestem na czasie, nie było mnie pewien czas- Tak więc nie ogarnął tych poszukiwań. Powinien go w takim razie.. zabrać na skałę?
-To chodźmy?- Nie miał zamiaru brać go siłą. Brat to brat...
-U was?- Zapytał nie łapiąc do końca o jakie "was" mu chodzi.

@Haki

Awatar użytkownika
Haki
Posty: 610
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 22 kwie 2017
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Druga Skóra
Druga skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
Zdrowie: 100
Waleczność: 68
Zręczność: 59
Percepcja: 30
Kontakt:

#287

Post autor: Haki » 22 gru 2023, 12:40

Słysząc imię syna, Haki skinął łbem a na jego obliczu odmalowywała się teraz ulga. Z jednej strony wynikało to z faktu, że kolejne z jego dzieci przetrwało inwazje, z drugiej to właśnie z Nejlosem Haki wiązał największe nadzieje na szybkie odbudowanie relacji.
-No nie chwaląc się, to tak- odparł, po czym przerzucił wzrok na pancerz noszony przez Piegusa.
-Chociaż jak widzę ty masz coś znacznie lepszego- rzucił samemu z uznaniem przyglądając się staranie wykonanym elementom. Fascynacja Hakiego trwała bardzo krótko, bo do momentu zobaczenia znaku płomienia na jednym z elementów pancerza.
Brązowy zmarszczył brwi.
-Widzę, ze zakumplowałeś się z Płomyczkiem- rzucił. Nie żeby Haki miał coś do Ignisa, ani trochę, nic a nic. Najzwyczajniej w świecie uważał go za pojeba.
-Rozumiem, ale proszę obiecaj mi chociaż, że jeżeli trafię do lochu, to nie zapomnicie mnie tam nakarmić. No i, że będę mógł sobie wybrać celę- dodał szybko. Jeżeli już kiblować w celi, to chociaż w dobrym towarzystwie.
-No to w drogę- rzucił wesoło, po czym zarzucił sobie pancerz i powolnym krokiem, ruszył w kierunku Lwiej Skały.
-No wiesz, w rodzinie, w stadzie...na przykład nie wykastrowaliście ostatnio jakiegoś złodupca? - zażartował, kontynuując marsz przed siebie.

@Piegus

z/t?

Odpowiedz

Wróć do „Sawanna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości