x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

W cieniu akacji [Ragir, Hatari]

Awatar użytkownika
Hatari
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: W cieniu akacji [Ragir, Hatari]

#11

Post autor: Hatari » 20 mar 2019, 20:12

Wydał z siebie jakiś krótki pomruk, skinąwszy głową. A więc słusznie się domyślał. Co do informacji, jakie posiadał na temat stada... No cóż, były raczej szczątkowe i opierały się głównie na pogłoskach. Tak, jak większość zwierząt w okolicy zresztą, znał sporą część historii krainy, nie był również na tyle odosobniony, by do jego uszu nie docierały żadne plotki, toteż przynajmniej po części orientował się w sytuacji.
Skinął więc ponownie łbem.
- Słyszałem, choć muszę przyznać, że niewiele. Wiem, kim jesteście i jak wasze stado powstało, wiem, gdzie leżą wasze tereny i słyszałem jakieś pogłoski. Nic poza tym - wyjaśnił. W przeciwieństwie do co niektórych nie miał też jakiś szczególnych uprzedzeń względem złoziemców. Nigdy nie był jakoś specjalnie zaangażowany w konflikt między dwoma stadami, a poza tym uważał, że wzajemna niechęć była całkowicie uzasadniona i obie strony miały w tym swoje racje. Niemniej, skoro już natrafił na złoziemca, równie dobrze mógł spróbować zdobyć jakieś informacje o tym, co dzieje się na zachodzie.
Słysząc kolejne pytanie uniósł nieco brew i chrząknął.
- Zależy, jak na to spojrzysz - odpowiedział po chwili. - Nigdy nie należałem do żadnego stada, lecz mogę się domyślać, że bycie samotnikiem wiąże się z wolnością. Jedynie sam mówisz sobie, co masz robić, możesz zmienić tereny, kiedy ci się podoba i nie ograniczają cię jakiekolwiek zasady, czy prawa. Z drugiej jednak strony, samotne życie jest oczywiście trudniejsze. Sam musisz o wszystko zawalczyć własnymi łapami, nikt dla ciebie nie zapoluje, ani nie pomoże w obronie twojego legowiska. Tak więc ma to i dobre i złe strony.

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#12

Post autor: Ragir » 25 mar 2019, 21:15

-Czyli standard- Nie informowałem go więcej o nas. Jak sam będzie zainteresowany to sam da o tym znać. Lekko zastrzygłem uchem słuchając dalej.
-Jak się mówi, kij zawsze ma dwa końce- a czasem i więcej.
-Nie narzekam na bycie częścią stada. Mimo że trzymałem się zawsze bardziej z boku to miałem poczucie, że jestem częścią czegoś większego. Do tego jest kilak tam lwów, które sa moja rodziną. Nawet mój brat i siostra- Nie ukrywałem ich istnienia. Oboje byli całkiem inni niczym ogień i lód ale w charakterze mimo różnic SA podobni.
-Całe stado jest dla mnie ważne i zawsze będę robił wszystko aby żyło im sie najlepiej i przy tym było silne, stabilne i co najważniejsze aby inne stada czuły do ans respekt- w mych słowach była pasja, pasja, która moze troche była sprzeczna do mojej raczej chłodnej mimiki.

Awatar użytkownika
Hatari
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#13

Post autor: Hatari » 27 mar 2019, 20:22

Skinął łbem.
- Owszem. Chociaż nie wątpię, że nie wszystko to, co do tej pory słyszałem nie było do końca prawdą - dodał. Plotki, nim trafią do czyiś uszu często zdążą ulec zniekształceniu w większym, lub mniejszym stopniu i często różnią się od prawdy. Zapewne w sprawie Złej Ziemi było tak samo. Zresztą, świat wygląda inaczej z różnej perspektywy.
Wysłuchał go uważnie, wbijając w niego przeszywające spojrzenie czerwonych ślepi. Ragir zdecydowanie mówił szczerze i z całą pewnością był oddany swemu stadu. Poza tym, z co niektórych jego słów mogło wynikać, że nie jest kimś znacznie ważniejszym, niż zwykłym członkiem stada.
Ponownie skinął łbem.
- Zdecydowanie to ci się chwali - mruknął, po czym znów odchrząknął. - Mnie nie dane było doświadczyć jakiejkolwiek głębszej więzi z innymi lwami. Być może wiele straciłem, kto wie - wzruszył nieco barkami. - Samotnik jest... No właśnie. Sam. Nie ma więcej obowiązków ponadto, co sam sobie narzuci, lecz z drugiej strony, o wszystko musi zawalczyć bez niczyjej pomocy. Więc owszem, każdy kij ma dwa końce.
Umilkł na chwilę, jakby zbierając myśli, po czym odezwał się ponownie, nie owijając w bawełnę.
- Ciekawi mnie... Czy powódź również dała się we znaki tam, na zachodzie? - spytał.

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#14

Post autor: Ragir » 27 mar 2019, 22:56

-Pewnie i tak jest- Czy to Ragirowi przeszkadzało? Raczej nie bardzo. Czasem plotki mogą zrobić większa robotę niż faktyczne czyny.
-Nigdy cię nie ciągnęło lub nie ciekawiło jakby to było?- Spoglądałem na samca z lekkim zaciekawieniem. Ja sam raczej preferuje czyjeś towarzystwo i ciężko mi by było żyć samemu. Nie byłaby to kwestia polowania ale właśnie samotności. Nawet za młodu będąc na uboczu byłem otoczony innymi.
-Oj dała ale już się po tym pozbieraliśmy...- Przynajmniej tak mi się wydawało. Mniej ucierpieliśmy niż lwioziemcy hehe.

Awatar użytkownika
Hatari
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#15

Post autor: Hatari » 30 mar 2019, 13:12

Skinął krótko łbem. W sumie Ragir miał rację, czasem plotki się przydają, zwłaszcza jeśli chodzi o wprowadzenie co niektórych osobników w błąd. Hatari wychodził z założenia, że im mniej o tobie wiadomo, tym lepiej dla ciebie, łatwiej bowiem zaskoczyć potencjalnych przeciwników.
Wzruszył barkami.
- Szczerze mówiąc czasami tak - odrzekł, lekko wzdychając. - Jakby nie patrzeć życie w stadzie jest częścią naszej natury. Jednakże z drugiej strony, nawykłem do samotności. Trudno w tym momencie określić, czy dołączenie do stada byłoby dla mnie dobrym rozwiązaniem - oznajmił. Czasami zastanawiał się, czy nie czas porzucić samotne życie, lecz wciąż się wahał.
Ponownie skinął łbem.
- Rozumiem - przytaknął. - Zapewne ucierpieliście mniej, niż sawanna i okoliczne tereny. Niemniej z tego, co widzę to i tam wszystko wraca już do normy - odparł po chwili.

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#16

Post autor: Ragir » 22 kwie 2019, 21:51

-Nasze ziemie są suche i powodzie nam mało robią, gorzej z tymi, którzy byli na sawannie- Byli tacy, którzy zaginęli. Niestety to i nas dotknęło.
-Zapraszam na Złą Ziemię za jakiś czas- Skinąłem mu lekko łbem- Wydajesz się rozsądnym lwem, nie takim roztrzepańcem jak lwioziemcy- Dodałem i machnąłem mocniej ogonem.
-Ja wracam na patrol, do zobaczenie wędrowcze- Mówiłem ze spokojem. Nie widziałem powodu aby go męczyć swoja osobą. Może będzie jeszcze okazja na rozmowę a kto wie może coś więcej. Przed odejściem zlustrowałem go od łap po uszy i lekko oblizałem się. Po tym powoli odszedłem.

Awatar użytkownika
Hatari
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Waleczność: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Kontakt:

#17

Post autor: Hatari » 26 kwie 2019, 11:16

Skinął krótko łbem.
- Rozumiem. No cóż, tak właśnie sądziłem - potwierdził. Jakby nie patrzeć dziwne by było, gdyby suche i ubogie w wodę tereny na zachodzie zniszczyła powódź. To, co w normalnych okolicznościach było wadą, w tym konkretnym przypadku okazało się błogosławieństwem.
Uniósł lekko brwi ze zdziwieniem, słysząc jego słowa. No cóż, tego się nie spodziewał. Obdarzył samca uśmiechem.
- Cieszę się, że tak uważasz. Być może rzeczywiście za jakiś czas tam zawitam - przytaknął, skinąwszy Ragirowi łbem. Nie planował dołączyć do Złej Ziemi, lecz być może dobre kontakty z lwami z zachodu okażą się przydatne w przyszłości.
- Bywaj - rzucił krótko na jego słowa. Odprowadził samca wzrokiem, przyglądając się jego sylwetce, póki ta nie zniknęła mu z oczu. Przez chwilę trwał tak w miejscu, zamyślony, po czym podniósł się na równe łapy z sapnięciem i ruszył w swoją stronę.

//zt.

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości