x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Dno wąwozu

Płynąca tędy od wieków rzeka wyżłobiła głęboką, żyzną dolinę. W miękkiej ziemi można wykopać jamę, zapewniającą bezpieczne schronienie, niewidoczne zarówno z góry kanionu. Strome zbocza stanowią dla ptaków dogodne miejsce do zakładania trudno dostępnych gniazd.

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

Re: Dno wąwozu

#51

Post autor: Jasmin » 17 cze 2019, 22:27

Nie wiedziała, czy może mu zaufać. Niby miał miły głos i mówił jakby chciał jej pomóc, ale jego oczy były czerwone jak krew i bała się długo w nie patrzeć.
- Mieszkam na Lwiej Skale proszę pana. - odpowiedziała siorbiąc nosem.
- Może mi pan powiedzieć w którą to stronę? Chyba troszkę się zgubiłam. - przyznała smutnym głosikiem. Mogłaby po prostu poczekać znów do wieczora i iść za gwiazdami, ale czy pamięta które dokładnie to były?
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#52

Post autor: Ukatili » 18 cze 2019, 9:03

Lwia skała? Co to to do cholery mogło być? Nie miał bladego pojęcia.
Wiesz, co ja jestem nowych na tych terenach i nawet nie wiem co to jest. - Powiedział z ciepłym uśmiechem.
Odsunął się na dwa kroki. - Chodź nie bój się. Wyjdź z tych krzaków. Nie zjem cię przecież. - Po czym miło się zaśmiał.
Jesteś może głodna, albo chce ci się pić? - Powiedział do młodej.
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

#53

Post autor: Jasmin » 18 cze 2019, 9:34

Tylko nie to! Jak ktoś mógł nie znać Lwiej Skały.
- Przecież każdy wie co to jest Lwia Skała. Jest ogromna! I tam na niej mieszkają królowie. - próbowała wyjaśnić. Na pewno ten pan tylko się pomylił.
Jego uśmiech trochę ją przekonał. Tak troszeczkę. Wyszła więc nieśmiało zza krzaka, wciąż lekko rozdygotana.
- Pan wygląda strasznie. - powiedziała szczerze.
- Tak. - odpowiedziała na dwa pytania jednocześnie. Dawno już nic nie jadła.
- Ale tu jest niebezpiecznie. Tutaj mieszka pan Mane, który krzywdzi dzieci. - wyszeptała rozglądając się nerwowo dookoła.
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#54

Post autor: Ukatili » 18 cze 2019, 13:03

Ogromna skala? A może to było to miejsce o którym mówiła Berghi. Terazny które chciała uwolnić. Ta mała była z tamtad?
No widzisz. Ja nie wiem. - Odparł do młodej.
Zauważył że młoda ciągle się trzęsie. - Ej spokojnie. Nie zjem ciebie przecież. - Powiedział i puścił do niej okiem.

Aż tak strasznie wyglądam? - Zaśmiał się. - Wiem że mam czerwone oczy i to bardzo widać jak mam taką ciemna sierść. Ale nie spodziewałem się, że można się tego bać. - Powiedział i posłał ciepły uśmiech do młodej.
Dobrze w takim razie chodź ze mną. Jest tam taka duża kałuża. Wiem że to nie szczyt marzeń, ale lepsze to niż nic.

Jakiś Mane? Kto to w ogóle był. I z krzywdził dzieci. No Ukatili to samo zrobił z 10 dni temu. Chociaż można było powiedzieć, że to była inna sytuacja.
Nie znam go, ale spokojnie tutaj nikogo nie widziałem już od wielu dni. Może czuć się bezpiecznie.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, 16:18 przez Ukatili, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

#55

Post autor: Jasmin » 18 cze 2019, 13:47

Nie wiedziała już co robić. Myślała, że tak łatwo będzie wrócić, a okazuje się że nawet nie wie, w którą stronę trzeba iść. Gha'al musiał ją oszukać. Mówił, że do domu jest już blisko, a ten lew nawet nie wie gdzie to jest. Musiał ją zaprowadzić w inną stronę.
Przytaknęła na jego słowa. Pewnie to było niemiłe, tak powiedzieć komuś że wygląda strasznie, no ale on przecież i tak na pewno o tym wiedział. Poszła posłusznie za nim na napiła się z kałuży. Wody była ciepła i trochę mętna, ale w tej chwili nie zwracała na to w ogóle uwagi. Gdy ugasiła pragnienie, przełamała strach i spojrzała prosto na nieznajomego.
- Ale mojego wujka na pewno musi pan znać. On jest przywódcą stada i wielkim szamanem. - spróbowała jeszcze raz. Bo jeśli nawet lew nie słyszał o skale, to musiał słyszeć o wujku Atciu.
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#56

Post autor: Ukatili » 18 cze 2019, 17:18

Lew wzruszył ramionami. - Nie kojarzę. Słuchaj ja na prawdę nie jestem stąd i nie wiem nic o tutejszych znanych zwierzętach i miejscach. Dobrze chcesz może coś może coś zjeść?
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

#57

Post autor: Jasmin » 18 cze 2019, 17:55

Była całkowicie bezradna. Jak miała wrócić do domu kiedy był tak daleko i nikt nie wiedział gdzie go szukać. Nie miała już ochoty na jedzenie ani na nic innego. Położyła się więc na ziemi i zwinęła w kulkę, a z jej oczu znów zaczęły kapać łzy.
- Ale ja muszę wrócić do domu. - otarła oczy łapkami.
- Mama na mnie czeka i na pewno strasznie się martwi. A tata pójdzie mnie szukać i może mu się coś stać. - mówiła załamującym się głosikiem.
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#58

Post autor: Ukatili » 19 cze 2019, 8:34

Nie wiedział co ma zrobić. Z jednej strony chciał młodej pomóc, ale z drugiej ona należała do stada na lwiej ziemi. Więc gdyby ją tam odprowadził mógłby zostać przez nich zatrzymany. Lew bardzo chciał pomóc, ale nie miał jak tego dokonać.

Podeszedl do niej bliżej i popatrzył na nią. Mówił delikatnym głosem. - Posłuchaj mnie. Przed wszystkim uspokój się. Ba taka panika nie pomoże. Oddychaj i się nie denerwuj. Najpierw się może przedstawię. Jestem Ukatili. - Wyciągnął łapę do młodej.


Powiedz mi jeszcze jak ty w ogóle oddaliła się od rodziców?
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

#59

Post autor: Jasmin » 19 cze 2019, 11:13

Podniosła łepek, patrząc nad podchodzącego bliżej Ukatiliego. Chociaż wyglądał strasznie, odczuwała do niego zaufanie. Może to przez ten łagodny głos albo ciepły uśmiech. W każdym razie, nie sądziła żeby mógł robić takie rzeczy jak pan Mane. Posłusznie wzięła kilka głębokich oddechów wierząc, że jej to pomoże poczuć się lepiej.
- Mam na imię Jasmin. Moja mama nazywa się Shani. Mieszkam na Lwiej Skale. - wyrecytowała znaną na pamięć formułkę. Wzdrygnęła się, gdy lew wyciągnął w jej stronę łapę, sądząc że chce ją uderzyć. Skuliła się mocniej w kłębek i rzuciła Ukatiliemu przerażone spojrzenie. Na szczęście nic jej nie zrobił.
- Chciałam pokazać mamie, że jestem już duża i mogę chodzić już sama. Poszłam na cmentarz tak jak król Simba z opowieści mamy. A tam był pan Mane. Powiedział, że oprowadzi mnie po okolicy i opowie bajkę a później wrócę do domu. Ale zabrał mnie do swojej jaskini. I wtedy przyszedł pan Gha'al i zaczarował pana Mane, a mnie wziął ze sobą. Mówił, że mnie zaprowadzi do domu, ale tylko siedzieliśmy całą noc na łące to spytałam, w którą stronę mam iść i sama poszłam. Ale przodkowie nie pokazali mi drogi. - wyjaśniła, mając nadzieję, że znając jej historię Ukatili jej pomoże.
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#60

Post autor: Ukatili » 19 cze 2019, 21:50

Zważył, że się skuliła. - Spokojnie chciałem tylko podać łapę na powitanie. Czy ten Mane coś ci zrobił?
Nie wiedział co może zrobić, bo nigdy nie opiekował się dziećmi, ale wpadł na jeden pomysł. - A może chcesz się przytulić? - Rozłożył łapy i miał nadzieje, że nie będzie to źle przez małą odebrane.
Co za bydle z niego. - Podsumował Manego.
Dlaczego się od niego oddaliłaś? Przecież mógł doprowadzić cię do domu?
Przodkowie...czyli? - Czyżby były to bzdurne bóstw, które pewnie i tak nie istnieją?
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Wąwóz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości