x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Dno wąwozu

Płynąca tędy od wieków rzeka wyżłobiła głęboką, żyzną dolinę. W miękkiej ziemi można wykopać jamę, zapewniającą bezpieczne schronienie, niewidoczne zarówno z góry kanionu. Strome zbocza stanowią dla ptaków dogodne miejsce do zakładania trudno dostępnych gniazd.

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

Re: Dno wąwozu

#71

Post autor: Jasmin » 24 cze 2019, 11:50

Może i nie znała Ukatiliego ale w tej chwili był jedyną osobą budzącą jej zaufanie. Skuliła się za nim, by nikt nie zwracał na nią uwagi i po cichu przysłuchiwała się rozmowie. Nie znała nikogo z nowo przybyłych, ale zauważyła że zielonooka lwica wygląda całkiem sympatycznie. Jako jedyna z nich nie była dorosła, chociaż i tak w oczach Jasmin wydawała się dość stara.
- Panie Ukatili... dlaczego oni wszyscy tu przyszli? - spytała szeptem.
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Lapis
Posty: 291
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2017
Specjalizacja:
rzemieślnik 1
Rzemieślnik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 55
Zręczność: 65
Percepcja: 30
Kontakt:

#72

Post autor: Lapis » 24 cze 2019, 20:39

A to ciekawe? Taka mała bez rodziców? Bardzo dziwne..-Lapis zastanawiał się o co tu może chodzić. Raczej nie było to porwanie, a czarny lew mówił prawdę, gdyż mała się w ogóle nie sprzeciwiała.
-Tak ogółem orientujecie się tu w terenie? Bo ja nie za bardzo, a chciałbym pozwiedzać.-Zwrócił się do czarnego lwa uśmiechając się.Stał obok Czarno Uchej. Mogła czuć się nieco nieswojo, bo nic nie rozumiała. Lapis chciałby wytłumaczyć jej o co chodzi ale nie potrafił. Z trudnością przedstawił jej się. Spojrzał na nią uśmiechając się przyjaźnie. Szturchnął ją z boku przyjaźnie. Tak wiele miał jej do opowiedzenia od ostatniego spotkania. Szkoda, że to było takie trudne. Zaraz porozmawiają jak tylko stąd pójdą, chodź to będzie bardziej monolog.

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#73

Post autor: Ukatili » 24 cze 2019, 20:57

Znów skulił łeb do młodej i powiedział szeptem. - Nie mam pojęcia, sam ich nie znam. Spokojnie jak zaczną być podejrzani to wezmę cie stąd. - Powiedział kończąc z delikatnym uśmiechem do Jasmin.
Zwrócił się do ciemnego lwa wzruszając ramionami. Pierwsze jego pytanie przemilczał, bo nie chciał wchodzić w te tematy. - Ja nie mam bladego pojęcia. Pierwsza raz w życiu jestem w tej krainie. Nawet nie wiem w którym miejscu jestem teraz. Nie wiem jakie lokacje są obok.
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Awatar użytkownika
Narie
Posty: 551
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 06 mar 2018
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 85
Waleczność: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#74

Post autor: Narie » 25 cze 2019, 12:02

Obrzuciła uważnie wzrokiem wszystkich po kolei, aż w końcu zdecydowała, że najpierw skupi się na jedynej personie, którą znała choć z imienia.
- Gdzie jest Berghi? - skierowała pytanie do Ukatiliego. Następnie podeszła do lwiczki, usiadła przy niej i uśmiechnęła się ciepło.
- Spokojnie, ze mną nic ci nie grozi - rzekła łagodnie. Na ostatek zerknęła na nieznajomego lwa i jego towarzyszkę, którą nazwał „Czarnym Uchem”.
- Jestem księżniczka Narie, następczyni królowej Berghi. Jeśli przyłączycie się do nas, uczynimy wszystko co w naszej mocy, by dać wam lepsze jutro. - Uniosła wyżej głowę, omiatając wszystkich dorosłych pewnym, dumnym spojrzeniem.

Awatar użytkownika
Lapis
Posty: 291
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2017
Specjalizacja:
rzemieślnik 1
Rzemieślnik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 55
Zręczność: 65
Percepcja: 30
Kontakt:

#75

Post autor: Lapis » 25 cze 2019, 14:17

-Nie sądziłem, że spotkam kogoś tak ważnego.-Zażartował przyjaźnie.
-Od dawna szukałem nowego domu, jednak czy ona chce nie mogę się dowiedzieć...-Powiedział zawiedziony. Spojrzał na Czarne Ucho pytająco jednak nie łatwo raczej było jej się domyślić o co chodzi.
-Czego Królowa Berghi jest królową?-Zapytał. W końcu musiał się dowiedzieć do czego się przyłącza i czy mu nic nie grozi jeśli się przyłączy. Może mają jakichś wrogów?

Awatar użytkownika
Czarne Ucho
Posty: 34
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 27 wrz 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 55
Percepcja: 55
Kontakt:

#76

Post autor: Czarne Ucho » 25 cze 2019, 14:23

Oczywiście Czarnoucha nie miała pojęcia, o czym inne lwy mówią, ale nie przeszkadzało jej to zbytnio. Ocierała się o swojego samca, szczęśliwa, że w końcu go odnalazła. Teraz już nigdy go nie zgubi. Nigdy. A kto wie? Może kiedyś staną razem na czele stada, jak wcześniej jej matka?
Obrazek

Awatar użytkownika
Narie
Posty: 551
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 06 mar 2018
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 85
Waleczność: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#77

Post autor: Narie » 25 cze 2019, 14:34

Spojrzała z zaciekawieniem na obcą samicę, która, nawiasem mówiąc, rzeczywiście zachowywała się raczej nietypowo.
- Nie słyszy? - zapytała łagodnie samca.
- Nie będę za dużo o królowej opowiadać, lepiej zrobi to ona sama, gdy już do nas dołączy. Aktualnie udajemy się na południe, by znaleźć ziemie, na których narodzić będzie się mogło Królestwo Końca Burzy. Niestety, musimy szybko ruszać w drogę, więc nie mogę zbyt długo czekać na waszą decyzję. Możecie jednak towarzyszyć nam w wędrówce i namyślić się po drodze. - Skierowała czułe spojrzenie na małą lwiczkę. - Ty też możesz z nami iść, jeśli tylko zechcesz. Nie pozwolę, by stała ci się krzywda.

Awatar użytkownika
Lapis
Posty: 291
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2017
Specjalizacja:
rzemieślnik 1
Rzemieślnik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 55
Zręczność: 65
Percepcja: 30
Kontakt:

#78

Post autor: Lapis » 25 cze 2019, 15:25

Również otarł się o Czarne Ucho.
-Słyszy, ale chyba nie potrafi mówić.-Podrapał się po głowie, bo sam do końca nie wiedział. Od dawna szukał miejsca gdzie mógłby zostać na stałe, więc propozycja wydawała się interesująca.
-Chętnie pójdziemy z tobą.-Odpowiedział. Czarne Ucho chyba go lubiła. Tak przynajmniej myślał. Spojrzał na nią i się uśmiechnął. Potem jego wzrok poleciał na małą lwiczkę, która najwyraźniej nie darzyła go sympatią. Przy Czarno Uchej biła od niego miła energia, a tak to zawsze był gburowaty i nie miły. Ależ to było dziwne.
-Na południe? Tam chyba jest dużo jezior i bagien.-Powiedział zdziwiony. Niby jest tam wilgotno i dostęp do wody, ale zwierzęta kopytne zwykle wybierają suche tereny z łąkami.

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

#79

Post autor: Jasmin » 25 cze 2019, 16:00

Nie wiedziała o co tutaj chodzi. Jakaś księżniczka, jakaś królowa i ktoś o imieniu Berghi. Gdy Narie się przedstawiła, miała wrażenie że słyszała kiedyś to imię, ale nie mogła sobie przypomnieć gdzie. Chyba w jakiejś opowieści mamy, bo ona często opowiadała bajki o księżniczkach i książętach.
- Pan też z nimi idzie? - spytała ze smutkiem. Jeśli Ukatili ją opuści, znowu będzie błądzić sama, a tutaj niedaleko mieszkał pan Mane, którego nie chciała więcej spotkać.
- Ona jest prawdziwą księżniczką? - spytała samca jeszcze z ciekawości. Bała się ją o to spytać sama, czy choćby wyjść zza Ukatiliego.
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#80

Post autor: Ukatili » 25 cze 2019, 22:14

Gdy usłyszał, że lwica wspomniała o Berghi popatrzył się na nią ze zdziwieniem. Skąd ona ją mogła znać? Przełknął ślinę i powiedział. - A skąd ją znasz?
Skulił łeb z powrotem do młodej. - Tak, bo ja też tutaj od kilku dni czekam na królową Berghi i muszę ewidentnie z tą Narie pójść. Chcesz z nami pójść? Będzie fajnie. - Spytał młodej z ciepłym uśmiechem. - Tego nie wiem, bo jej nie znam.
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Wąwóz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości