x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Złote Łąki

Sięgające po horyzont połacie bujnych traw stanowią królestwo zwierząt kopytnych. Przemierzają je wielotysięczne stada zebr i antylop, a czasem pojawiają się także większe ssaki jak żyrafy czy słonie. Przyciąga to drapieżników, liczących na udane polowanie. Gdzieniegdzie występują pojedyncze akacje i baobaby, w których cieniu można ukryć się przed upałem.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Praojciec
Posty: 205
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Kontakt:

Złote Łąki

#1

Post autor: Praojciec » 26 paź 2018, 16:11

Kompleks kilku wzniesień oddzielanych przez ugrupowania krzewne, porośnięte bujną złotą trawą różnej wysokości. To tu często wypasają się roślinożerne stada i tu najłatwiej o coś na ząb nie tylko dla wegetarian! Ważną cechą łąk są występujące pagórki, które idealnie nadają się na punkty obserwacyjne.
~Lyanna

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#2

Post autor: Ragir » 19 gru 2018, 11:14

Wszedłem na sawannę i dotarłem na dziwne łąki. Było tutaj bardzo ładnie. różne trawy i większe i mniejsze pagórki. Kroczyłem tutaj spokojnie nie tracąc czujności. Nie bylem głody i nie miałem zamiaru polować. Za to chciałem przejrzeć tereny wrogiego stada i zobaczyć co tutaj się dzieje. Na razie woni lwów nie dało się zbytnio wyczuć.

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#3

Post autor: Dabin » 21 gru 2018, 9:00

Z jakiś dziwnych przyczyn postanowił podążać tropem Ragira, ten zaś przyprowadził go na kwieciste łąki. Trawy falowały od wiatru więc mało kto dostrzeże pełznącego węża. Idealne miejsce na kryjówkę do polowań. Szkoda tylko, że Dabin widział świat w czarno-białych barwach, zapewne zachwyciłyby go uroki mnogości barw.
Dostrzegł ciemną plamę na horyzoncie, zbliżył się bardziej sunąć bezszelestnie w momencie gdy trawy poruszały się falistym ruchem. Językiem zbadał zapach, ktoś ze stada Nataki. Zasyczał dając znak, że kręci się w pobliżu Ragira. Zwierzęta różnie reagowały na jego obecność więc wolał uprzedzić o swoim stawiennictwie.
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#4

Post autor: Ragir » 24 gru 2018, 11:15

Odpoczywałem tutaj i doszedł do mnie syk. Zastrzygłem uchem i rozejrzałem się dookoła. Chciałem zlokalizować węża. Nie byłem zaniepokojony ale wolałem zachować czujność. Ostatnie czego teraz potrzebowałem to ataku znienacka węża czy coś.
-Czego chcesz?- Rzuciłem pytanie do przybysza, który tutaj się kręcił. nie miałem złych zamrów czy coś ale wolałem wiedzieć. Może to trochę naiwne ale trudno.
-Jak chcesz możesz podążać za mną, ja idę dalej- Rzekłem i wstałem aby iśc dalej.
zt

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#5

Post autor: Dabin » 27 gru 2018, 9:52

- To tylko ja, Dabin. Towarzysz Nataki. -Wysyczał wąż wystawiając łeb z traw. Nie chciał lwa wystraszyć, stąd pokrótce wyjaśnił pochodzenie. Zresztą powinien pamiętać go z tego całego zgromadzenia nad jeziorem.
- Nie przejmuj się moją obecnością. Jestem tylko czyimś oczami. - Dorzucił znów znikając w gąszczu traw. Gadzinie łatwiej szpiegować na obcych terenach niż lwom.
z/t
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Awatar użytkownika
Baqiea
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 133
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 lip 2016
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Waleczność: 20
Zręczność: 45
Percepcja: 60
Kontakt:

#6

Post autor: Baqiea » 27 gru 2018, 18:42

Hiena w towarzystwie zebry wkroczyła na złote łąki rozejrzała się w około
-Wygląda dość ciekawie. Jak dla mnie daje temu miejscu sześć na dziesięć punktów. Wielkość bagna mocno w dół daje statystykę.-
Rozglądnęła się i dodała
-To co węszymy sprawdzając czy czuć lwy?-
Ważne uwagi wyglądu:

Jej sierść pokrywają namalowane białą gliną pasy. Na wzór umaszczenia zebr
► Pokaż Spoiler
Dziennik

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#7

Post autor: Mistrz Gry » 31 gru 2018, 11:12

Kiedy Hemest w końcu odetchnął po przebrnięciu przez bagno, rozejrzał się po okolicy z nieukrywanym podziwem. Popatrzył na hienę i uśmiechnął się szeroko.
- No co ty, tylko sześć? Przecież tutaj jest ślicznie, idealne miejsce dla naszego stada. Bagno to tylko niewielka niedogodność - mruknął i zaczął skubać trochę soczystej trawy. Baqiea wiedziała, że naprawdę mu się tu podoba. Podróżując z zebrami nauczyła się, że uwielbiają takie rozległe, zielone otwarte przestrzenie i że nawet jeśli trafią tu na lwy, trudno będzie ich przekonać do zrezygnowania. Na odgłos drugiego pytania Hemest skończył się posilać i popatrzył na towarzyszkę lekko zdziwiony.
- Co? Lwy? Aaaa tak byłbym zapomniał, wybacz. Oczywiście, że węszymy. W ogóle przydałoby się znaleźć jakieś zwierzę dobrze znające okolicę - odpowiedział i ruszył przed siebie wolnym krokiem.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Baqiea
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 133
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 lip 2016
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Waleczność: 20
Zręczność: 45
Percepcja: 60
Kontakt:

#8

Post autor: Baqiea » 31 gru 2018, 17:15

-Jest bagno to pewnie są i hipopotamy, skalanie boskie, jak się trafi samica w ciąży. Chociaż nie widziałam hipopotamowych ścieżek co jest ciekawe. No ale mniejsza z tym.-
Hiena kilka razy obiegła w koło zebrę i zajęła miejsce za nim
-Idziesz przodem ja tuż za tobą. Lepiej jak trafi się roślinożerce to go nie wystraszysz. A jak coś z kłami to zdążę przebiec co między nogami. No i bagnista maseczka może mieć mały plus. Przez jej smród mój zapach gdzieś zniknął.-
Bagieta zniżyła łeb i poczęła węszyć
-Tylko nie rób niespodzianek na drogę-
Ważne uwagi wyglądu:

Jej sierść pokrywają namalowane białą gliną pasy. Na wzór umaszczenia zebr
► Pokaż Spoiler
Dziennik

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#9

Post autor: Mistrz Gry » 07 sty 2019, 19:33

Hemest zgodnie z poleceniem ruszył przodem wesoło pogwizdując. Wyglądał na naprawdę zadowolonego.
- A tam marudzisz, jak dla mnie jest super i póki co nie widać żadnych niebezpieczeństw - zebrzy zwiadowca mruknął rozmarzonym głosem. Baqiea zawsze miała wrażenie, że jak na zwiadowcę jest zbyt beztroski i optymistyczny. Na szczęście póki co jego pogląd zadawał się potwierdzać, hiena nie wyczuła zapachu żadnych drapieżników. Gęsta trawa przez którą powoli się przedzierali lśniła w promieniach słońca, a ich karki chłodził lekki wietrzyk. Wyglądało na to, że opowieści nie kłamały i rzeczywiście jest to świetne miejsce do życia.
- A skoro już tak razem idziemy to powiedz, masz jakieś nadzieje związane z tym miejscem? Może chciałabyś znaleźć jakiś przyjaciół bez czarno-białych pasków - zupełnie niespodziewanie Hemest odwrócił łeb i uśmiechnął do niej szeroko. Baqiea wiedziała, że pyta z czystej ciekawości, całe zebrze stado wiązało z przeprowadzką tutaj nadzieje na lepsze życie. Mimo tego pytanie zabrzmiało w jego ustach nieco zbyt poważnie. Może po prostu była już przyzwyczajona do jego żartobliwego charakteru.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Baqiea
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 133
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 lip 2016
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Waleczność: 20
Zręczność: 45
Percepcja: 60
Kontakt:

#10

Post autor: Baqiea » 07 sty 2019, 20:44

-Ja tu jestem od marudzenia ty od robienia dobrego wrażenia-
Zachichotała hiena nieco uspokojona nie wyczuciem żadnych lwów. Nie spodziewała się tego że Hermes postawowi odwrócić do niej łeb, a słysząc pytanie nieco się speszyła i jakby na rozładowanie nerwów zbliżyła się ku niemu opierając łeb o jego łeb
-Mam nadzieje że stado gdy się uspokoi nieco lepiej będzie znosić mój zapach i apetyt na wszelkie robactwo. Wszak nie jestem stworzona do całkowicie jarskiej diety. No i przydało by się znaleźć jakieś miejsce do tępienia zębów, bo przez zmianę diety względem mych przodków miewam z nimi problemy. A co do przyjaciół to nie pogniewałabym się mając jakąś żyrafę wśród nich, można by wtedy szybko stado ostrzegać.-
Powiedziała tonem osoby praktycznej i przymrużyła oczy
-Mam Was, a dopóty dopóki jesteście bezpieczni czuję się szczęśliwa. Może to już koniec niebezpiecznej podróży podczas zmiennych pór roku i biegania tam i z powrotem wzdłuż stada by uwalniać z nieposłusznych pnączy i grzęzawisk? -
Nie wspomniała o innych niebezpieczeństwach do których miażdżące nawet kopyta szczęki są dobrym argumentem
-Wiesz że nie mam zebrzej kondycji, a nie chcę by macki niebezpieczeństwa sięgały kogo kol wiek z stada. Nawet jeśli "przypadkiem" zdarzyło mu się położyć na mnie kopyto. No i teraz większość młodych zna mnie od czasu jak ssali mleko matek więc nie jest tak źle jak kiedyś. Chcę zobaczyć co będzie jak to oni i ci co mnie tolerują będą większość szybko biegających-
Ważne uwagi wyglądu:

Jej sierść pokrywają namalowane białą gliną pasy. Na wzór umaszczenia zebr
► Pokaż Spoiler
Dziennik

Odpowiedz

Wróć do „Sawanna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości