x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Przeprawa przez las [Roho]

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Re: Przeprawa przez las [Roho]

#11

Post autor: Mistrz Gry » 01 lis 2019, 13:52

Bez wahania położył się tak jak poleciła mu hiena. Sprawiała wrażenie, że zna się na rzeczy, więc nie miał powodów by się z nią kłócić. I tak nie zamierzał nigdzie iść z bolącą, opuchniętą nogą. Leżał w bezruchu czekając na powrót nowej znajomej, która pewnie była znachorem albo kimś tego rodzaju.
Roho tymczasem w pośpiechu ruszyła na poszukiwanie lekarstwa dla rannego. Las pełen był różnych roślin, o rozmaitych kształtach, kolorach i zapachach. Jakich poszukiwała medyczka?
Z szukaniem wody nie miała większych problemów. Podmokły las pełen był drobnych zbiorników wodnych, część z nich była mętna i zarośnięta, ale niektóre nadawały się do picia.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Roho
Posty: 31
Gatunek: Hiena brunatna
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 sie 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 45
Percepcja: 45
Kontakt:

#12

Post autor: Roho » 03 lis 2019, 20:57

Dotarła do wody, co było pierwszym dobrym krokiem. Teraz tylko musiała znaleźć coś, w czym by ją przeniosła, jak na przykład odpowiednio ukształtowanego kawałka kory. Właśnie, kawałka kory! Była przecież w lesie, toteż znalezienie takowego i napełnienie go czystą wodą nie nastręczało zapewne zbytnich trudności. Teraz pozostawała trudniejsza część - medykamenty. Jej pierwszym celem było jak najszybsze znalezienie ziół uśmierzających ból i dezynfekujących rany. Gdyby znalazła jeszcze jakieś antidotum na trucizny, byłoby po prostu świetnie, jeżeli jednak tak by się nie stało... no cóż, wówczas zapewne zaryzykowałaby najmniej poprawnym z punktu widzenia medycyny sposobem i spróbowałaby wyssać jad z miejsca ukąszenia.
Zbudowałam sobie na wysokiej skale
Niebosiężny zamek, w słońcu lśnił wspaniale.
W zamek ten włożyłam wszystkie oszczędności
By się czuć bezpiecznie do późnej starości.

Lecz mój szczwany wróg rył jak szczur,
wsypał proch do kilku dziur,
przyszła noc - podpalił wtedy lont.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#13

Post autor: Mistrz Gry » 06 lis 2019, 15:15

/poczytaj w spisie jakich ziół chcesz szukać/

Kory w lesie było pod dostatkiem, więc hiena sprawnie odnalazła odpowiedni kawałek i napełniła go wodą. Z ziołami sprawa jednak była znacznie trudniejsza. Wokół roiło się od różnorodnych roślin, każda o innych właściwościach i wyglądzie. Można tu było znaleźć czerwone kwiaty geranium o charakterystycznym zapachu, pnącza przepękli ozdobione jaskrawymi owocami, pomarańczowe kwiaty lwiego ogonu czy też trującego sumaka, od którego lepiej się trzymać z daleka. Roho musiała podjąć decyzję na poszukiwaniu której z nich chciałaby się skupić. Czasu było niewiele, gdyż jad węża z każdą chwilą wnikał głębiej do ciała jej pacjenta.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Roho
Posty: 31
Gatunek: Hiena brunatna
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 sie 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 45
Percepcja: 45
Kontakt:

#14

Post autor: Roho » 06 lis 2019, 20:48

Woda była - pierwszy krok do sukcesu. Teraz pozostawał ten drugi, cięższy i trudniejszy do wykonania - zioła. Rozejrzała się po otoczeniu, maksymalnie skupiona i wyczulona na wszystko, co mogło jej pomóc. Geranium, sumak, przepękle, lwi ogon... Lwi ogon! Ostrożnie odstawiła odłamek kory na ziemię i skoczyła w stronę najbliższego z przedstawicieli tej rośliny, chcąc wyrwać go z korzeniami. Napar z nich powinien pomóc szympansowi na ukąszenie... o ile tylko zdoła go zaparzyć.

Na zbiór ziół zawsze jest test percepcji
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
71, 20, 46
1 sukces - nie znajdujesz nic
Zbudowałam sobie na wysokiej skale
Niebosiężny zamek, w słońcu lśnił wspaniale.
W zamek ten włożyłam wszystkie oszczędności
By się czuć bezpiecznie do późnej starości.

Lecz mój szczwany wróg rył jak szczur,
wsypał proch do kilku dziur,
przyszła noc - podpalił wtedy lont.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#15

Post autor: Mistrz Gry » 08 lis 2019, 16:08

Hiena z pośpiechem rzuciła się w stronę pomarańczowego kwiatu i wyrwała go z korzeniami. Dopiero po chwili zorientowała się, że nie był to lwi ogon, a inna roślina o podobnej barwie. Sprawa nie była jednak jeszcze stracona. Może w innym miejscu będzie mieć więcej szczęścia i odnajdzie właściwe zioło. Wtedy mogłaby przygotować napój dla pacjenta, mocząc roślinę w wodzie, by jej składniki mogły przeniknąć do płynu.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Roho
Posty: 31
Gatunek: Hiena brunatna
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 sie 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 45
Percepcja: 45
Kontakt:

#16

Post autor: Roho » 12 lis 2019, 15:36

Powstrzymała garnące się na język przekleństwo, gdy zdała sobie sprawę, że to, co wyrwała, nie było lwim ogonem. Na skraju paniki rozejrzała się wokół i skoczyła w kierunku kępy roślin, mając nadzieję w niej to znaleźć pomarańczowe kwiaty. Nie zamierzała zawalić sprawy i doprowadzić do śmierci swojego pacjenta. Już zbyt wiele porażek miała za sobą, by jeszcze raz wszystko zepsuć.

Test percepcji
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
16, 63, 68
1 sukces - znów nic nie znajdujesz
Zbudowałam sobie na wysokiej skale
Niebosiężny zamek, w słońcu lśnił wspaniale.
W zamek ten włożyłam wszystkie oszczędności
By się czuć bezpiecznie do późnej starości.

Lecz mój szczwany wróg rył jak szczur,
wsypał proch do kilku dziur,
przyszła noc - podpalił wtedy lont.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#17

Post autor: Mistrz Gry » 12 lis 2019, 19:37

Czy to z powodu nerwów, czy też pośpiechu, a może pora na zakwitanie lwiego ogona nie była odpowiednia, w każdym razie hienie wciąż nie wiodło się w poszukiwaniach. Kępa roślin, którą wypatrzyła składała się tylko z jakiegoś nieprzydatnego zielska a do tego wpadła w kępę pajęczyn, obklejając sobie nimi pysk.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Roho
Posty: 31
Gatunek: Hiena brunatna
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 sie 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 45
Percepcja: 45
Kontakt:

#18

Post autor: Roho » 12 lis 2019, 19:48

Tym razem z pyska Roho już wydostało się krótkie, acz bardzo dosadne słówko. Hiena powierzchownie spróbowała oczyścić pysk z pajęczych nici i powróciła do poszukiwań. Lwi ogon przecież musiał gdzieś tu być! Spróbowała powstrzymać nerwy i z większym chłodnym opanowaniem rozejrzała się po okolicy, co wcale nie było proste.

Test percepcji
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
20, 18, 85
Jej, wreszcie 2 sukcesy! :) znajdujesz 2 sztuki lwiego ogona
Zbudowałam sobie na wysokiej skale
Niebosiężny zamek, w słońcu lśnił wspaniale.
W zamek ten włożyłam wszystkie oszczędności
By się czuć bezpiecznie do późnej starości.

Lecz mój szczwany wróg rył jak szczur,
wsypał proch do kilku dziur,
przyszła noc - podpalił wtedy lont.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#19

Post autor: Mistrz Gry » 12 lis 2019, 20:12

Jeszcze raz, tym razem na spokojnie hiena wróciła do poszukiwań potrzebnego jej zioła. Wydawało się już, że lwi ogon złośliwie ukrywa się przed jej oczami, a może nawet wyginął w całym lesie, kiedy nareszcie dostrzegła plamę pomarańczu ukrytą wśród zarośli. Tym razem nie była to zmyłka, lecz całkiem pokaźny okaz zdrowotnego ziela, które Roho mogła zebrać by przyrządzić lekarstwo.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Roho
Posty: 31
Gatunek: Hiena brunatna
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 sie 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 45
Percepcja: 45
Kontakt:

#20

Post autor: Roho » 12 lis 2019, 20:19

Nie było czasu na tryumfowanie - Roho pozwoliła sobie jedynie na odetchnięcie z ulgą, po czym jak mogła najszybciej, choć uważając, żeby nie popełnić jakiegoś błędu, wyrwała lwie ogony i wróciła pędem do kawałka kory zawierającego wodę. Rozmoczyła korzenie odnalezionej rośliny w cieczy, czekając, aż przenikną doń potrzebne składniki - gdy już to miało miejsce, wzięła drogocenny wywar ostrożnie w pysk i podążyła najszybszym możliwym, a zarazem niezwykle ostrożnym krokiem przed siebie, do swojego pacjenta.
Zbudowałam sobie na wysokiej skale
Niebosiężny zamek, w słońcu lśnił wspaniale.
W zamek ten włożyłam wszystkie oszczędności
By się czuć bezpiecznie do późnej starości.

Lecz mój szczwany wróg rył jak szczur,
wsypał proch do kilku dziur,
przyszła noc - podpalił wtedy lont.

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości