x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Głębokie jamy

Rozciągający się na zachodzie krainy łańcuch górski nie przypomina typowych szczytów. Zamiast piąć się ostro ku górze, są one spłaszczone, a na ich grzbietach znajdują się zielone łąki.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • Przebywająca górach postać jest narażona na lawiny, burze albo inne przeszkody.
  • Większe ryzyko złapania choroby
Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

Głębokie jamy

#1

Post autor: Ragir » 15 lis 2019, 13:26

Obrazek
Wejście do jam nie jest jakoś bardzo widoczne i niezbyt interesujące.

Sama znajduje się w górach blisko Martwej Rzeki.

Mapa jaskiń

Po wejściu do jaskini (1) sieć jaskiń prowadzą do różnych grot. Pierwsze skieruje łapy do jaskini, która posiada coś w rodzaju słonecznej studni, przez którą dostaje się tutaj słońce, świeże powietrze jak i woda. Tutaj lwy również odpoczywają i śpią.

Kolejne pomieszczenie jest podobnej wielkości, tutaj jednak znajduje się spora dziura w kamiennej ziemi. Nadaje się świetnie do przetrzymywania innych. Wyjście z niej nie należy do najprostszych zadań.

Czwarte "pomieszczenie" nie wyróżnia się wielkością od poprzednich. Tutaj również znajduje się mały prześwit, przez który dostaje się tutaj świeże powietrze jak i woda i słońce. Zbiornik wodny otoczony jest przez kamienie. Cała jaskinia jest przestronna i można tutaj porobić różne rzeczy.

Ostatnia z tutejszych jaskiń jest najmniejsza. Tutaj Ragir ma w zamiarze trzymać rzeczy, które przydadzą mu się do garbowania skóry, robienia z niej rzeczy oraz przerabiania kości.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 15:31 przez Ragir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#2

Post autor: Ragir » 15 lis 2019, 13:31

Po dość długiej trym razem wędrówce dotarliśmy do tego miejsca.
-Tutaj póki co będziemy mieszkać- Rzekłem siadając.Przeciągnąłem się aby rozprostować w końcu swoje kości- Ruszę coś złapać a wy się rozgości- powiedziałem do lwiczek. Skierowałem spojrzenie na orła- Jeśli jesteś głody poczekaj niedługo coś przyniosę- dodałem do ptaka i poszedłem coś złapać.

@Radi @Sarina @Mistrz Gry

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#3

Post autor: Mistrz Gry » 16 lis 2019, 14:38

Podróż przebiegła Kronowi całkiem przyjemnie. Jadąc na plecach Ragira mógł obserwować mijane widoczki. Właściwie nie było mu z nim tak źle. Zapewniał mu wikt i opierunek a do tego nie zachowywał się tak nieracjonalnie jak Kisuli. Co prawda będzie musiał przełożyć poszukiwanie skarbów na inny czas, ale mógł się z tym faktem pogodzić.
Gdy dotarli na miejsce, zeskoczył z pleców Ragira i rozejrzał się po nowej siedzibie.
- No, no, wasz tata wie jak się urządzić. - rzekł do kotek.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#4

Post autor: Ragir » 16 lis 2019, 21:49

-Idę złapać coś do żarcia, przypilnuj te... panny- Machnąłem ogonem nie bardzo przejmując się tym czy wykona polecenie czy nie. Jak wrócę i będzie coś nie tak to może domyśleć się jak to wszystko się zakończy. zt.

Awatar użytkownika
Radi
Posty: 20
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 30
Percepcja: 40
Kontakt:

#5

Post autor: Radi » 19 lis 2019, 16:16

Podróż nie należała do lekkich ale w końcu udało się nam znaleźć nowy dom. Siostra dostała także nowe imię. Brzmiało ono Rivu i zdecydowanie do niej pasowało, teraz już nic nie łączyło jej z tamtymi lwami. Należała całkowicie do tej rodziny i nic nie mogło tego już zmienić. Z lekkim uśmiechem na pysku oglądałam wnętrze. Zdecydowanie nasz nowy dom wyglądał wspaniale. Nie był też jakoś specjalnie widoczny ale za to jaki przestronny! Spojrzałam na ptaka by po krótkiej chwili pokiwać mu łbem.
-To w końcu tata. Wie i umie wiele rzeczy- Duma z swojego rodzica aż ode mnie biła kiedy skakałam z miejsca na miejsce oglądając wszystko dookoła. Doskoczyłam do jaśniejszej lwicy z radosnym pomrukiem.
-Podoba ci się tu? Tu będzie bezpiecznie i miło- Rzuciłam do siostry próbując swoich sił w przewróceniu jej na ziemię dla zabawy. Co jakiś czas skacząc dookoła niej i zachęcając do ruchu.
Dorosła Radi
Obrazek

Lineart by Otome-Subversiva
Kolory zmienione przez Jughashvili

Awatar użytkownika
Rivu
Posty: 22
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 10 lip 2019
Zdrowie: 0
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#6

Post autor: Rivu » 19 lis 2019, 16:55

Sar... to znaczy Rivu wkroczyła z westchnieniem ulgi do groty. Obrzuciła ją pełnym zachwytu wzrokiem i już miała wyrazić swoją opinię, gdy do jej uszu dotarły słowa Ragira.
- Nie potrzebujemy niańki! - rzuciła z oburzeniem, ale lew już wyszedł. Zrobiła naburmuszoną minę, lecz po chwili doszła do wniosku, że przecież Kron i tak nie zabroni im robić co chcą. A jeśli będzie próbował to go zjedzą, o!
- Miło będzie mieć stałe miejsce - odparła siostrze i pokiwała głową na potwierdzenie swoich słów. Wydała coś pomiędzy piskiem zaskoczenia a warkotem, gdy Radi się na nią rzuciła. Rozstawiła szerzej łapy i zaczęła się z nią siłować. Oczywiście wiedziała, że że względu na swój młodszy wiek ostatecznie pewnie by owe zapasy przegrała, toteż w pewnym momencie możliwie nagle uskoczyła w bok, mając nadzieję, że brązowa straci równowagę.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#7

Post autor: Mistrz Gry » 19 lis 2019, 19:18

Odruchowo chciał zaprotestować, że nie jest opiekunką do dzieci, lecz dotarło do niego jak odpowiedzialne zadanie powierzył mu Ragir. Pozostawił go na straży bezpieczeństwa, czci i honoru swoich rodzonych córek. Mógł poczuć się niemal jak rycerz, czy inny wojownik. Na tą myśl Kron napierzył się z dumą.
- A więc szanowne panienki... - odskoczył ze skrzekiem gdy nagle jedna z lwiczek rzuciła się na drugą.
- Co tu się wyprawia?! - zawołał, truchtając w drugi kąt pomieszczenia z dala od szalonych dziewcząt. Jak widać wszystkie koty mają w zwyczaju tak nielogiczne zabawy.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Radi
Posty: 20
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 30
Percepcja: 40
Kontakt:

#8

Post autor: Radi » 20 lis 2019, 16:54

Z głośnym mruczeniem siłowałam się z siostrą a kiedy ta uskoczyła na bok straciłam oparcie i upadłam na pysk. Szybko się jednak pozbierałam wstając na równe łapy.
-Oj, tylko się bawimy!- Odpowiedziałam naszemu drugiemu opiekunowi. Ten ptak w końcu był z nami już naprawdę długi czas. Mimo, że na początku nie rozumiałam decyzji Ragira teraz wiedziałam że to stworzenie może się bardzo przydać. Wiele widzi oraz słyszy rzeczy które nie zostałyby raczej powiedziane w obecności obcych Lwów. Z braku lepszego zajęcia skoczyłam ku Rivu mając nadzieję wylądować albo na jej grzbiet bądź boku by w taki sposób korzystając z swojej masy przewrócić ją w końcu na podłoże.
Dorosła Radi
Obrazek

Lineart by Otome-Subversiva
Kolory zmienione przez Jughashvili

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#9

Post autor: Mistrz Gry » 28 lis 2019, 22:01

Nie podobała mu się ta zabawa. Jeszcze chwila i komuś stanie się krzywda, przecież te dziewczęta miały kły i pazury ostre jak.. no jak kły! Co gorsza, to on mógłby przypadkiem oberwać w czasie przepychanek lwic, a tego zamierzał uniknąć. Zaszedł drogę Radi, by ta nie dopadła Sariny wywołując kolejną rundę szaleństwa. To nie był jednak dobry pomysł, bo momentalnie sam znalazł się na ziemi pod łapami ciemniejszej lwiczki.
- Drogie panienki, proszę.. na chwilę... przestać! - wydusił z trudem, próbując wydostać się spod Radi.
- Opowiem wam coś ciekawego. - rzekł zachęcająco. Może skoro z Kisuli i Fatumem się nie udało, to siostry będą bardziej chętne do szukania skarbu?
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Radi
Posty: 20
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 30
Percepcja: 40
Kontakt:

#10

Post autor: Radi » 10 gru 2019, 19:35

Kiedy dostrzegłam, kogo przygniatam natychmiast zabrałam łapy. Tata raczej zdenerwuje się jeśli skrzywdzę latającego przyjaciela. Spojrzałam na niego z zaciekawieniem kiedy zaproponował historię.
-Chętnie posłucham- Stwierdziłam w końcu, kładąc się niedaleko ptaka. Nie chciałam stracić ani momentu historii. Jeśli mówił, że to coś ciekawego to dlaczego miałam mu nie wierzyć? Był z nami już tak długo że był naprawdę bliskim przyjacielem rodziny. Czyli Ragira, moim i możliwe, że też Rivu. Choć nadal nie byłam pewna czy ojciec przygarnął ją żebym miała siostrę czy jednak do czegoś innego.
Dorosła Radi
Obrazek

Lineart by Otome-Subversiva
Kolory zmienione przez Jughashvili

Odpowiedz

Wróć do „Zachodnia Korona”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości