x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Okruchy Serca [Klan hien]

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

Okruchy Serca [Klan hien]

#1

Post autor: Nana » 20 lis 2019, 21:01

Nana leżała zmęczona z przymkniętymi powiekami i chyba tylko wybitne zmęczenie nie pozwalało jej w tej chwili na spokojny sen. Trudno. Pomęczy się zanim zaśnie. Na pewno nie spodziewała się, że w tej chwili ktoś ośmieli zakłócić się jej odpoczynek. Nie musiała nawet otwierać powiek, po głosie rozpoznała, że ma do czynienia z jednym z braci. I chyba przed złowrogim warknięciem by przegnać natręta uratowało go to, że nie zaczął zadawać głupich pytań a tylko zapytał czy może się przyłączyć.
- Nie mam nic przeciwko. -Odparła po czym jej humor zepsuł się bardziej gdy przypomniała sobie co ją tak rozstroiło. Chester i Alfajiri razem.

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Kontakt:

#2

Post autor: Ndevu » 20 lis 2019, 21:44

Gdy Nana odpowiedziała, zadowolony Ndevu obrócił się na plecy i spojrzał w chmury, obserwował je, jakby zamyślony, samica leżąca obok wyglądała na zmęczoną, nic dziwnego przed chwilą wykopała sobie gniazdko... Leżał tak, nic nie mówiąc jakąś chwilę, po czym spojrzał na Nanę i powiedział lekkim głosem:
— Często miewasz sny? — Zadał pytanie z uśmiechem na pysku... nie było to zbyt normalne pytanie na start... ale jakoś to go zaciekawiło.

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

#3

Post autor: Nana » 21 lis 2019, 18:31

Jej ponure myśli przerwało kolejne pytanie ponownie, nietypowe. Wysiliła się nawet by okręcić łeb, otworzyć łaskawie ślepia i spojrzeć na samca.
- Zazwyczaj. Nie każ mi jednak ich opowiadać. Uważam, że są dość intymną sprawą, odzwierciedlają nasze pragnienia, obawy i nastroje. Często są symboliczne i nie zawsze zrozumiałe. Można poprosić szamana o ich interpretacje.- Przyglądała mu się bacznie zastanawiając do czego zmierza. -Dlaczego pytasz?

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Kontakt:

#4

Post autor: Ndevu » 21 lis 2019, 18:49

Wysłuchał samicy i odpowiedział zamyślonym głosem:
— Nie musisz opowiadać, nie jestem aż tak wścibski — uśmiechnął się — Nie mam konkretnego powodu, ale jest to temat, który siedzi mi w głowie od pewnego czasu... widzisz przed wyruszeniem w podróż z bratem, miałem ich pełno, co noc coś śniłem, często jakieś durnoty, ale jednak... odkąd jestem poza rodzinnym klanem, całkowicie ustały! Nawet jednego, nie do końca rozumiem, o co z tym chodzi... — Przeciągnął się i ponownie spojrzał w niebo.

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

#5

Post autor: Nana » 21 lis 2019, 18:59

Wysłuchała go uważnie ale nie mogła pozbyć się odruchu ziewnięcia, fakt mogło to zostać odebrane jako lekceważenie ale niespecjalnie się tym przejęła.
- Widocznie w rodzinnym klanie nie było wam aż tak źle, może długa podróż, stres, rozłąka lub jakaś inna przyczyna leży w braku snów. Może w naszym klanie doznasz ukojenia i sny wrócą. Na twoim miejscu nie martwiłabym się zbyt pochopnie. Daj sobie jeszcze czas. - Ciężko określić przyczynę tego stanu. Potrzeba niekiedy czasu i głębszych analiz by rozwiązac zagadkę.

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Kontakt:

#6

Post autor: Ndevu » 21 lis 2019, 19:12

— Może masz rację, w dużym klanie jest spokojnie, może poczucie potencjalnego zagrożenia, nie pozwala mi zapaść w głęboki sen? — Zgadywał, nie był w końcu ekspertem od takich spraw, prawdę mówiąc w ogóle się na tym nie znał... nie mógł nie zauważyć ziewnięcia Nany, ale zwyczajnie je zignorował. Znowu spojrzał na samicę, musiał przyznać, że była niezwykle urodziwa... mimowolnie uśmiechnął się.
— Mam nadzieję, że nie nudzę cię zbytnio tym gadaniem o snach... chociaż może jeśli to spełnię funkcję kołysanki do snu! — Zaśmiał się stosunkowo cicho.

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

#7

Post autor: Nana » 28 lis 2019, 11:23

Mruknęła coś na znak przytaknięcia. Samiec powinien zajrzeć w głąb siebie bo tak kryły się jego potencjalne obawy. Choć gdyby to było takie proste nikt nie byłby nieszczęśliwy i strapiony.
- Gdybyś zanudzał to nie byłoby rozmowy. - Przetarła mimowolnie łapą zmęczone ślepia.- Opowiesz mi coś więcej o swoim byłym klanie? -Zagaiła nie tylko z ciekawości, długa opowieść mogłaby spełnić rolę kołysanki do snu.

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Kontakt:

#8

Post autor: Ndevu » 28 lis 2019, 15:47

— Hymm, co tu opowiadać... był duży, świetnie sobie radziliśmy, dominowaliśmy w całej okolicy... jak mówił wcześniej mój brat, lwy były dla nas przekąską — przekręcił się i spojrzał na samicę — To życie... mimo, że dobre i wygodne, jest przeszłością... na pewno teraz będzie mniej nudno! — Uśmiechnął się do Nany — A ty? Samice rzadko opuszczają rodzimy klan... jesteś tu z Alfajiri od zawsze? — Zapytał z ciekawością w głosie.

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 2
Szaman poziom 1
Waleczność: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70

#9

Post autor: Nana » 02 gru 2019, 17:26

- Brzmi jak piękna bajka. - Nana wiedziała jednak, że bajki to tylko wymysły dorosłych ludzi, którym marzy się idylliczny świat. Duży klan to również duża odpowiedzialność a i zapewne spiski oraz kombinatorstwo jak tu się wspiąć na wyższy szczebel.
- Monotonia zabija ale uwierz, tu tego nie doświadczysz. -Była ich zaledwie garstka a czekało ich mnóstwo pracy od rozkopania nory by każdy miał legowisko po patrole i polowania. Przekręciła się na plecy, mogąc teraz w spokoju obserwować migoczące małe punkty na niebie. Wspomnienie o przeszłości wywołało ponury cień na jej pysku. Przez chwilę rozważała ile mu powiedzieć. Nie należała do tych wygadanych co plotą wszystko co ślina na język przyniesie.
- Podróżowałam z siostrami, chciałyśmy zwiedzić świat. Założyć wspólnie własny klan, na swoich zasadach. Spotkałyśmy Alfajiri plus jeszcze jedną hienę z krukiem w postaci partnera. Osiedliliśmy się nad wodopojem a potem pojawiło się stado lwów. Odebrali nam większą część ziem, przez ich intrygi oraz narzucanie nam jak mamy się zachowywać poskutkowało tym, że straciliśmy wszystkich. Zostałyśmy tylko we dwie i przywędrowałyśmy aż tutaj pod akację. -Sapnęła ciężko. Jeszcze miała świeżo w pamięci ucieczkę i staranne zacieranie śladów. Wcześniej nawet nie miała jakiegoś specjalnego zdania na temat lwów, lwioziemcy postarali się by widziała te drapieżniki w jak najgorszej odsłonie.

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Kontakt:

#10

Post autor: Ndevu » 02 gru 2019, 17:45

Opowieść Nany poruszyła Ndevu, wiele straciła...
— Współczuję ci... nie wiem co by było gdybym stracił brata... — Na pewno wywarła by na nim nieodwracalne skutki utrata Mtego, ale nie chciał o tym myśleć... zrobiło się smutno i sentymentalnie, samiec nie chciał wprowadzać w taki stan samicy, ponownie się przeciągnął i powiedział:
— Kruk partner? Ciężko mi sobie wyobrazić jak wyglądały ich... zbliżenia... — Zaśmiał się cicho — mam nadzieję, ze choć trochę uda mi się wypełnić pustkę w twoim sercu po tych wydarzeniach... — Spojrzał na Nane i szczerze się uśmiechnął.

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości