x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Bród

Przepływająca przez jałowe ziemie rzeka zapewnia dostęp do wody okolicznym terenom. Rwący nurt i czyhające na dnie skały sprawiają, że pokonywanie jej wpław może skończyć się tragicznie. W porze suchej kurczy się do wąskiego, błotnistego strumyka, roztaczając woń zdechłych ryb.

Awatar użytkownika
Goliath
Posty: 72
Gatunek: Orłosęp
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 lut 2016
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 23
Zręczność: 52
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Bród

#31

Post autor: Goliath » 03 gru 2019, 22:42

Goliath krążył przez cały czas nad towarzyszami wędrówki. Zadanie było niezwykle proste, oznaczyć teren. Nie ma tu żadnego żywego ducha, a nawet jeśli coś miałoby zaskoczyć grupę, to orłosęp cały czas krąży mając okolicę na oku.
- Zaczynaj. Ja będę miał oko na okolicę. - oznajmił padlinożerca.

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Kontakt:

#32

Post autor: Mtego » 03 gru 2019, 22:42

Mtego nie odpowiedział, podszedł do wysokiej śmiesznie szpiczastej skały, to będzie dobry początek.
Cóż trzeba zaczynać...
- Eh uwielbiam to robić... - Oczywiście było słychać w tym sarkazm.

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#33

Post autor: Ilanga » 03 gru 2019, 23:43

Gdy Mtego zaczął, Ilanga też zajęła się swym zadaniem na innej skale, oddalonej od tamtej o kilkanaście kroków. Zgodnie z pradawną krokucią tradycją podniosła ogon i poczęła ocierać swój zadek o kamień.
— Cóż, jak zrobimy to porządnie, to przynajmniej na jakiś czas będzie z głowy. — Planowała oznaczyć więcej skał wzdłuż rzeki, żeby dobitnie pokazać, że to jest ciągła granica.

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#34

Post autor: Ilanga » 04 gru 2019, 19:01

Nagle przyszedł jakiś czarny lampart. Na pewno nie mieszkaniec tych terenów, bo nigdzie nie zostawił swojego zapachu ani żadnego innego śladu bytności. Ilanga przerwała swoją czynność, żeby mu odpowiedzieć.
— Nie zgubiliśmy się. To nasze terytorium, pewnie zresztą to wyczuwasz — odpowiedziała spokojnym głosem. Lampart był pierwszym przechodniem, który dowiadywał się o tym fakcie.
— Jeśli chcesz zapolować, polecam udać się gdzieś indziej. Podobno po tamtej stronie rzeki są dobre tereny. — Oraz lwy, o czym Ilanga dobrze wiedziała od Alfajiri, ale cóż, niech lampart sobie jakoś radzi...

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Kontakt:

#35

Post autor: Mtego » 04 gru 2019, 19:23

Znów coś się dzieje... Czarny lampard?
No cóż, niech będzie... Wydaje się dziwny, ale trudno.
Mtego nie chciało się kłócić, na pewno nie z nim.
Ilanga zaczęła rozmowę, samiec zrobił co zrobić miał i podszedł blisko niej, usiad obok i odpowiedział.
- Tak ona ma rację, to terytorium naszego klanu. -

Awatar użytkownika
Kapitan Archaon
Posty: 58
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 21 cze 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 30
Percepcja: 45
Kontakt:

#36

Post autor: Kapitan Archaon » 04 gru 2019, 20:35

— To nieprawda to moje terytorium!
Wychyliłem się zza skały i zacząłem machać ogonem.
— Jestem Kapitan Archaon. Urodziłem się na równinie i właśnie zaklepuję całą rzekę.
Uderzyłem łapką w kamień.
— Zaklepane! Możecie być moimi sąsiadami. Mam już jednego. Ma na imię Bob i jest nosorożcem.

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Kontakt:

#37

Post autor: Mtego » 04 gru 2019, 20:49

Nagle z nikąd pojawił się kot.
To było... Słodkie?
Mtego nie mógł powstrzymać uśmiechu, a w oczach było widać błysk jakby widział malutką krokute.
Powoli podszedł do malca i ustawił łeb na jego wysokości.
- Jaki słodziak! Jak my teraz mamy się z tobą kłócić!? - Zapytał żartem.

Awatar użytkownika
Kapitan Archaon
Posty: 58
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 21 cze 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 30
Percepcja: 45
Kontakt:

#38

Post autor: Kapitan Archaon » 04 gru 2019, 20:57

Spojrzałem mu w oczy i położyłem łapkę na jego nosie.
- Błogosławię cię hieno, synu hien. Od teraz ty i twoi przyjaciele mogą przebywać na moim terytorium.
Ściągnąłem łapkę z nosa nowego sąsiada i zeskoczyłem z kamienia.
- Żegnajcie, sąsiedzi. Mam pełno pracy na sawannie.
Pobiegłem na sawannę

[z/t]

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#39

Post autor: Ilanga » 04 gru 2019, 21:50

Czarna pantera chyba postanowiła sobie odpuścić, tymczasem pojawił się kolejny kot o czarnych łapach... ale tym razem taki mały. Ilanga uśmiechnęła się do niego i obserwowała jego krótką rozmowę z Mtego. Gdy usłyszała błogosławieństwo, zrobiło jej się cieplej na sercu, w tym okrutnym świecie miło jest spotkać zwierzę innego gatunku, które jest po prostu przyjazne.
— Powodzenia, kocie. Dobrych łowów! — powiedziała głośno, patrząc, jak odchodzi.
— Dobrze mieć takiego sąsiada — zwróciła się do Mtego. Następnie otarła się jeszcze o kilka skał. Granica była już wyraźnie oznaczona, żadne zwierzę posiadające zmysł węchu nie mogłoby jej nie zauważyć.
— No, zadanie wykonane. Wracamy?

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Kontakt:

#40

Post autor: Mtego » 05 gru 2019, 12:11

Mtego wyprostował się i wrócił do powagi, przytaknal na słowa koleżanki z klanu.
- Wydaje mi się, że tak. Goliath prowadź nas do Akacji -

Odpowiedz

Wróć do „Martwa Rzeka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości