x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Przestronna nora

Choć daleko jej do zielonej sawanny, jest o wiele bardziej zachęcająca dla zwierząt niż leżące na północ pustkowia. Rosną tu głównie wysokie trawy, wysychające wraz z odejściem pory deszczowej oraz krzewy i pojedyncze drzewa.

Awatar użytkownika
Fo
Posty: 28
Gatunek: krokuta cętkowana
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 40
Percepcja: 35
Kontakt:

Re: Przestronna nora

#41

Post autor: Fo » 05 gru 2019, 23:32

Słuchałem opowieści siostry, wydawało się, że te lwy są na prawdę okropne i nie dobre.
-Siostra widziała lwa? nie bała się? Fo by się bał- Nie dało się ukryć, że nie uważałem się za najsilniejszego czy coś takiego. Martwiło mnie dużo rzeczy jak na kogoś tak małego. W tym brat.
-Mama- Zwrócił się do rodzicielki- Czy z bratem Fo wszystko dobrze- Zapytałem podchodząc do niego i kładąc się obok. Brat był jakoś za bardzo spokojny za to siostra nadpobudliwa.
Obrazek
Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Awatar użytkownika
Dhahabi
Posty: 44
Gatunek: Krokuta Cętkowana (Hiena)
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 23
Percepcja: 17
Kontakt:

#42

Post autor: Dhahabi » 05 gru 2019, 23:38

-No ten... oczywiście, że nie.. byłam dzielna jak zawsze..-A co miałam powiedzieć? Że prawie bym się posikała jak zobaczyłam coś tak dużego... i miał takie duże zęby! No dobra, bałam się. Ale czy Fo musi wiedzieć? Na szczęście zmienił temat i poszedł do mamy. Wtedy obserwowałam co się dzieję, a zaraz podeszłam i położyłam się obok rodzeństwa. Tak jest bezpieczniej i cieplej. Nie mogłam już myśleć o zmarłym wujku.. fajnie się z nim bawiło... był taki miły.
Może nas odwiedzi jako taki pół przezroczysty i będzie latał? Tak jakoś sobie pomyślałam.

Awatar użytkownika
Ilanga
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Kontakt:

#43

Post autor: Ilanga » 06 gru 2019, 0:17

Ilanga wpadła do nory. Na szczęście znalazła tam przywódczynię, Chestera i młode.
— Alfo! Mamy złodzieja. Musisz wyjść i pomóc. Teraz. — wyrzuciła jednym tchem.
— Wybaczcie, że wam przeszkadzam, ale to pilne — dodała już spokojniej.
Po czym nie tracąc czasu, wybiegła z nory. Wyjaśnienia będą później.
/zt

Awatar użytkownika
Chester
Posty: 166
Gatunek: Hiena cętkowana (krokuta)
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 lip 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#44

Post autor: Chester » 06 gru 2019, 15:56

- Co takiego?! - zaskoczony Chester popatrzył na swoją córkę i Ilangę, które wpadły do nory mówiąc o jakimś panoszącym się złodzieju, który chce wyrządzić im krzywdę. Jego wzrok na chwilę spoczął na Alfaijri, po czym zaalarmowany wybiegł z jamy, żeby sprawdzić, co się dzieje.

z/t
Obrazek

Awatar użytkownika
Alfajiri
Posty: 360
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2016
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Waleczność: 45
Zręczność: 61
Percepcja: 20
Kontakt:

#45

Post autor: Alfajiri » 06 gru 2019, 18:32

Samica szczerze liczyła na to, że będzie mogła choć odrobinę sobie odpocząć i spędzić nieco czasu z dziećmi, potem zająć się sprawą nowo przybyłej dziwaczki. Ale oczywiście nie było to takie łatwe. W chwilę później znów wybuchło zamieszanie. Najpierw córka wykrzyknęła coś o leżących na ziemi hienach, następnie do środka wpadła Ilanga, krzycząc coś o złodziejach.
Alfajiri fuknęła z irytacją, po czym spojrzała na dzieci.
- Nie bójcie się, zaraz to załatwimy. Zostańcie na razie tutaj. Kiedy będzie po wszystkim to jeśli będziecie chcieli zabiorę was na patrol, żebyście mogli pozwiedzać nasze tereny. Jesteśmy teraz prawdziwym klanem, wiecie? - powiedziała na tyle łagodnie, na ile w chwili zdenerwowania była w stanie. Przytuliła każde z młodych z osobna, po czym odwróciła się i wypadła z nory.
Czyżby okolica wcale nie była tak spokojna, jak początkowo sądzili?

/zt.

Awatar użytkownika
Fo
Posty: 28
Gatunek: krokuta cętkowana
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 25
Zręczność: 40
Percepcja: 35
Kontakt:

#46

Post autor: Fo » 07 gru 2019, 18:19

Mama nie odpowiedział co trochę zasmuciło mnie. Pokopałem lekko w piachu leżąc. Siostra taka silna, taka odważna, mama chyba ja woli. Dziwne myśli. Brat jakoś taki niemrawy, wszyscy tylko wchodzą wychodzą.. może też powinienem pójść, wyjść i zobaczyć?
-Bracie Fo, Fo wyjdzie i przyniesie coś i brat będzie się czuł lepiej i no. Fo postara się!- Tak byłem tego pewny i wyszedłem z nory.

zt
Obrazek
Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Awatar użytkownika
Dhahabi
Posty: 44
Gatunek: Krokuta Cętkowana (Hiena)
Płeć: Samica
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 23
Percepcja: 17
Kontakt:

#47

Post autor: Dhahabi » 08 gru 2019, 13:14

Po jakimś czasie wyjrzałam z nory. Trochę się uspokoiło, postanowiłam, więc wyjść, skoro Fo wyszedł. Zignorowałam tego gorszego, wrednego brata i wygramoliłam się na zewnątrz, gdzie czekał ptaszor, członkowie klanu i wąż...WĄŻ?!


zt

Awatar użytkownika
Chester
Posty: 166
Gatunek: Hiena cętkowana (krokuta)
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 lip 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#48

Post autor: Chester » 12 gru 2019, 16:28

Chester wszedł do jamy, w której znajdowały się jego dzieci.
- No dzieciaki, możecie już wyjść. Intruzi sobie poszli - oznajmił mając nadzieję, że nie powiedział tego w złą godzinę, bo już naprawdę miał dość tych wszystkich nieproszonych gości na terenach ich stada. Postanowił jeszcze zajrzeć do jamy Nany, gdzie została zaprowadzona Jerycho, aby dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat.

z/t
Obrazek

Awatar użytkownika
Mtiifu
Posty: 15
Gatunek: Hiena
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 10
Zręczność: 25
Percepcja: 40
Kontakt:

#49

Post autor: Mtiifu » 29 gru 2019, 21:08

Mtiifu wyspał się za wsze czasy, w międzyczasie znacznie odpoczął, ale generalnie poza norę się nie wychylał póki znacznie się nie uspokoiło. Korzystał z uroków spokoju tutaj, tutaj nic się nie działo, nikt nikomu nie przeszkadzał i miał tyle miejsca dla siebie, że mógł bawić się i biegać po całej szerokości, a nawet nikt mu nie zabierał najlepszych miejsc do spania.
Dopiero kiedy czuł, że będzie gotów, to wyszedł na zewnątrz.

zt.

Awatar użytkownika
Alfajiri
Posty: 360
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2016
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Waleczność: 45
Zręczność: 61
Percepcja: 20
Kontakt:

#50

Post autor: Alfajiri » 11 lis 2023, 12:25

Hiena wróciła nad dobrze znane jej drzewo, wciąż nie mogąc uwierzyć w to, co właśnie miało miejsce. W głowie miała okropny mętlik i trudno było jej się skupić na czymkolwiek. Ocknęła się dopiero, kiedy zbliżyła się do pnia i aż się zjeżyła, gdy odkryła całkiem świeże ślady. Ktoś tu był, gdy wraz z Sigrun były nad rzeką. Co zdecydowanie jej się nie podobało.
Jednakże, te świeże ślady pomogły jej podjąć pewną decyzję, która zdecydowanie nie była dla niej łatwa. Od jakiegoś czasu zastanawiała się, czy nie powinna po prostu stąd odejść, zostawiając swój stary dom i swą przeszłość za sobą. Nie była pewna, jak długo zniosłaby widok opustoszałej jamy. Nie wiedziała, czy było sens jeszcze bronić tego miejsca, skoro najpewniej nikt już tu nie wróci. Zresztą, chyba nie było tu bezpiecznie. Wyglądało na to, że wiele zwierząt zatrzymywało się pod akacją, przynajmniej po to, by odpocząć. Tylko kwestia czasu, nim któryś z wędrowców okaże się agresywny i być może i tak ją stąd przegonić.
Lepiej po prostu odejść.
Wślizgnęła się więc do jamy, przebywając krótki korytarz, by po raz ostatni znaleźć się we własnej norze. Wszystko wyglądało tak, jak niegdyś to zostawiła. Najwyraźniej nikt z najeźdźców nie odnalazł tej kryjówki, bądź też nie uznał, że warto ją przeszukać. Zajrzała do skrytki, w której nadal znalazła trochę rzeczy. Niewiele tego było, jedynie dwie skóry i jedna zasuszona sztuka kocimiętki. Z westchnięciem wyciągnęła ów skromny dobytek. Spakowała wszystko w niewielki tobołek, który przywiązała zaraz do swojego znoszonego pancerza za pomocą jednego z rzemyków. Upewniła się, że po drodze tego nie zgubi, po czym skierowała się ku staremu legowisku, gdzie się położyła, zwijając się w kłębek. Nim zasnęła zastanawiała się jeszcze, co powinna robić. Gdzie ruszyć. Może powinna zostać znów zostać wędrowcem, przemierzającym tę krainę bez większego celu, aż nadarzy się okazja, by ponownie zmienić swój los. Przeszło jej też przez myśl, że może powinna odnaleźć jakiegoś szamana i przekonać go, by wytłumaczył jej czego tak właściwie była świadkiem, co duch mógłby od niej chcieć i dlaczego go widziała. A także czemu był on tak mocno związany z osobą szarofutrej.
Koniec końców zapadła w płytką drzemkę.

Odpowiedz

Wróć do „Równina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości