x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Skupisko głazów

W samym środku lasu skryta jest słoneczna polana, usłana różnobarwnymi kwiatami. Ich silna woń unosi się w powietrzu, powodując u jednych zachwyt, u innych niekontrolowane napady kichania. Nad kwieciem bezustannie krążą pszczoły, których gniazda pełne miodu ukryte są wśród pobliskich drzew.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.

Kary i negatywne efekty
  • podróżujące po terenach leśnych postacie mogą się zgubić
Awatar użytkownika
Chloris
Posty: 67
Gatunek: Fenek
Płeć: Samica
Data urodzenia: 16 cze 2016
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 35
Percepcja: 35
Kontakt:

Re: Skupisko głazów

#81

Post autor: Chloris » 26 gru 2019, 2:43

No tak, przepękla.-Powtórzyła zastanawiając się nad jej wyglądem, jednak Kapitan szybko jej opisał wygląd. Da się znaleźć. Już miała odchodzić by zacząć poszukiwania, gdy Kapitan wspomniał o Tykwie. No tak, kiedyś taką robiła i się posługiwała. Potknęła mu i wróciła do szukania.

Chloris wyrzuca 3d100:
22, 65, 38


Za pierwszym razem nie udało jej się, ale nie porzuciła nadziei i szukała dalej, tym razem w innej części polany. Oglądała dokładnie skały dookoła, żeby niczego nie przeoczyć.

Chloris wyrzuca 3d100:
22, 95, 22


Udało się! Odłożyła na bok to co znalazła i od razu zabrała się za szukanie tykwy.

Chloris wyrzuca 3d100:
83, 1, 73


Nie wiedziała już gdzie może szukać, ale nie poddawała się. Zaglądała w każde nory i pajęczyny, może jej się poszczęści. Gdzieś jakaś tykwa musi być.

Chloris wyrzuca 3d100:
8, 59, 86


Tu też nie było. Postanowiła nie poddać się i szukać trochę dalej od Głazów. Wtem usłyszała głos Kapitana zwiastujący, że nic nie znalazł.
-Chwila..-Odpowiedziała.
-Jeszcze szukam.-Dodała i zaczęła się znów rozglądać.

Chloris wyrzuca 3d100:
30, 8, 60


W końcu los się jej poszczęścił i znalazła dużą ładną tykwę. Dla lepszego efektu wzięła niedaleko leżący ostry kamień i obrobiła ją ładnie. Potem zaniosła ją z przepęklą w środku.
-Misja wykonana, możemy wracać.-Powiedziała zadowolona i wzięła wszystkie rzeczy do tykwy, wzięła ją w pysk i zaczęła iść w stronę Pagórka z którego przyszli.

zt

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#82

Post autor: Datura » 26 gru 2019, 18:07

Upepo pisze:
Niuch, niuch, a cóż to? Upepo wyczuł jakiś nowy zapach. Pachniało trochę jak lew, ale jednak całkiem inaczej. A do tego jeszcze ktoś inny kogo nie poznawał. Ciekawe kto to? Szczur podkradł się bliżej i zobaczył kotka oraz lisa, którzy czegoś szukali w lesie. Jego lesie! Upepo przyspieszył kroku w ostatniej chwili by dogonić kota zanim ten odejdzie razem z lisem.
- Dzień dobry. A ktoś ty? - zapytał ciekawsko.
@Kapitan Archaon
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Archaon
Posty: 58
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 21 cze 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 30
Percepcja: 45
Kontakt:

#83

Post autor: Kapitan Archaon » 26 gru 2019, 18:34

Mamy wszystko o co prosiła nas Uran. Misja zakończona powodzeniem. Ciekawe jaką będzie na nagroda. Może rybka albo myszo jaka.
- To wracamy! Obłowiliśmy się, Chloris. Jestem z ciebie dumny jako nauczyciel i jako przyjaciel. - nie mam przyjaciół poza nosorożcem Bobem, który ma dużo własnych spraw. Znam Chloris krótko i już ją polubiłem. Czuję się jakbyśmy byli przyjaciółmi od bardzo dawna. Mieliśmy iść, ale nagle coś usłyszałem. Obejrzałem się i ujrzałem małe ciekawskie coś.
- Jestem Kapitan Archaon. Kapitan bo urodziłem się w wodzie i pływam od urodzenia. Żadna woda mi niestraszna poza rwącą rzeką, wielką wodą i taką z krokodylami. A to jest moja przyjaciółka. Kim ty jesteś? - przedstawiłem się i obwąchałem nieznajomego.
- Wyglądasz jak myszo, pachniesz jak myszo. Ty musisz być myszo! Przyszedłeś żebym cię zjadł? - zapytałem radosny. Jeszcze żadna mysz nie przyszła, żebym ją zjadł. Zwykle uciekają.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#84

Post autor: Datura » 26 gru 2019, 18:45

Upepo pisze:
Pływający kot, a to ciekawe! Zawsze myślał, że koty unikają wody.
- Jestem Upepo i mieszkam tutaj. No i nie jestem myszą Kapitanie, tylko szczurem, to jest duża różnica. To tak jakby ciebie nazwać surykatką. - wyjaśnił gościowi.
- Tutaj jest teren mojego stada, więc nie radzę. Wystarczy, że pisnę a zjawią się inni żeby mnie obronić, znacznie więksi od ciebie, którzy mogliby zjeść ciebie. Zresztą, chcę tylko porozmawiać. Lubię poznawać nowe osoby i wiedzieć co się dzieje w świecie.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Archaon
Posty: 58
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 21 cze 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 30
Percepcja: 45
Kontakt:

#85

Post autor: Kapitan Archaon » 26 gru 2019, 19:19

To nie jest myszo tylko szczuro, a to jest duża różnica. Nazywa się Upepo i chce porozmawiać. Położyłem mu łapkę na główce i powiedziałem ciepło.
- Błogosławię cię Upepo, synu szczuro, ciebie i twoje stado, i twój łeb. - zdjąłem łapkę z główki szczuro. Nie mamy o czym rozmawiać. Trochę nam się śpieszy.
- Ja też lubię poznawać nowe osoby, ale musimy iść. Jesteśmy na ważnej misji zebrania miodu i ziółek do leczenia. Szkolimy się na szamanów i znachorów, Upepo. Nasza nauczycielka zleciła nam zbieranie! - napiąłem się dumny jak paw. Samotne zadanie prosto na terytorium obcego stada. Szalenie niebezpieczne i ryzykowne.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#86

Post autor: Datura » 26 gru 2019, 20:04

Upepo pisze:
Wystawił łeb zadowolony z miłego gestu kota.
- Hi hi, zabawny jesteś kocie. - w odpowiedzi także położył łapę na jego głowie skoro takie były zwyczaje.
- Jesteście lekarzami? Tutaj też niedawno był jeden ranny lew, sam widziałem. A kto jest waszą nauczycielką, ktoś stąd? - zapytał ciekawsko.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Archaon
Posty: 58
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 21 cze 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 30
Percepcja: 45
Kontakt:

#87

Post autor: Kapitan Archaon » 26 gru 2019, 20:55

Uśmiechnąłem się ciepło. Upepo to ciekawy szczuro. Z chęcią zjadłbym to, gdyby nie to stado o którym mówił.
- Nie jesteśmy lekarzami. Nasza nauczycielka szkoli nas na medyków i chyba nie jest od was. To mandryl, małpa i kobieta. Mówiłeś o stadzie? Powiesz o nim coś więcej? Macie jakąś nazwę? To stado złożone z samych szczuro? Są inne stada niż wasze? - nie tylko Upepo jest ciekawski. Podpytywałem i próbowałem wyciągnąć informacje od szczura. Ten mały drań wydaje się miły. To tylko pozory. Chce wyciągnąć ode mnie informacje! To musi być agent wywiadu i zwiadowca jednocześnie.

Awatar użytkownika
Chloris
Posty: 67
Gatunek: Fenek
Płeć: Samica
Data urodzenia: 16 cze 2016
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 35
Percepcja: 35
Kontakt:

#88

Post autor: Chloris » 26 gru 2019, 21:04

/nie ładnie tak pisać beze mnie :(

Jak kapitan ją pochwalił, uśmiechnęła się miło i już miała odchodzić kiedy usłyszała głos. Na początku też myślała o jedzeniu, ale gdy powiedział o stadzie który może zjeść nawet kapitan a, cofnęła się i schowała za wspomnianym kocie. Skoro ten szczurek ma stado to lepiej z nim nie zadzierać.. albo w ogóle się nie odzywać. Przedstawiłaby się, ale skoro nie była pytana to po co? Wolała siedzieć za czarnołapym i słuchać ich rozmowy. Wolałaby chyba już wracać.. do póki oni gadają, postanowiła ładnie ułożyć w tykwie ich znaleziska. Jakieś to zajęcie. Liczyła raczej na to, że Archaon szybko się uwinie z tą pogawędką i będą mogli już wracać.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#89

Post autor: Datura » 26 gru 2019, 21:46

Upepo pisze:
Oho, lisek też wrócił. Miło z jego strony, że też chciał porozmawiać i zapoznać się z Upepo.
- Nie znam żadnego mandryla. Na terenie stada widziałem tylko jednego goryla. Mało tutaj małp. Na pewno wolą mieszkać w dżungli. - stwierdził w zamyśleniu. Z drugiej strony, fenki powinny woleć mieszkać na pustyni, a ten tutaj spacerował sobie po lesie.
- Oczywiście, że mamy nazwę! To jest Królestwo Lwiej Ziemi. Na pewno o nim słyszeliście, wiąże się z nim bardzo wiele historii. Nie jest złożone tylko ze szczurów, po co by szczurom była taka duża skała? - wskazał ogonkiem na widniejącą w oddali Lwią Skałę. - W stadzie są głównie koty, tylko że trochę większe od ciebie. - tylko lwiątka tak naprawdę były wielkości Kapitana.
- Są inne stada. Z tego co wiem, na zachodzie leży Zła Ziemia. - odpowiedział szczur, nie do końca zorientowany w obecnej polityce.
- A ty, jak się nazywasz? Jesteście z jednego stada? - zapytał wesoło liska.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Archaon
Posty: 58
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 21 cze 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 30
Percepcja: 45
Kontakt:

#90

Post autor: Kapitan Archaon » 26 gru 2019, 21:56

Są inne stada. Szczur jest z Królestwa Złej Ziemi zamieszkałej przez duże koty. To muszą być lwy lub lamparty. Tylko one są tak duże. Nazwa wskazuje na lwy i to może być zmyłka. Zobaczyłem Chloris, schowała się za mną. Jest nieśmiała w nowym towarzystwie. Szczur powiedział, że mogą nas zjeść!
- Nie mamy stada. Jesteśmy wolnymi i niezależnymi! - wypiąłem dumnie i zasalutowałem. Stada to ograniczenia i obowiązki. Lepiej pozostać wolnym jak ptak.
- Miło porozmawiać, Upepo. Musimy iść. Co nie, Chloris? Nauczycielka czeka na nas. - próbuję zakończyć rozmowę. Upepo jest miły, wygląda apetycznie i ciekawie się rozmawia ale on chce wyciągnąć od nas informacje. Mam nosa do takich myszów.

Odpowiedz

Wróć do „Polana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości