x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Szczyt

Majestatyczna siedziba władców Lwiej Ziemi, z której sprawowali władzę nad całą krainą. Olbrzymia skała, kształtem przypominająca królewski tron, pełna jest jaskiń, w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Z jej szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające tereny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Praojciec
Posty: 205
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Kontakt:

Szczyt

#1

Post autor: Praojciec » 23 paź 2018, 21:17

Jest to wielka wystająca kamienna płyta, najważniejszy, symboliczny punkt Lwiej Skały. Z tego miejsca prezentowano i namaszczano młodych następców tronu i wydawano władczy ryk. Stojąc na samym krańcu wielkiej półki, widok zapiera dech w piersiach. Położona jest tak wysoko, że po upadku z takiej wysokości mógłby skończyć się śmiercią. Można stąd objąć wzrokiem całą Lwią Krainę, dlatego jest to dobre stanowisko obserwacyjne i miejsce stadnych zebrań. ~Jasir

Awatar użytkownika
Raisa
Posty: 321
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Waleczność: 60
Zręczność: 61
Percepcja: 30
Kontakt:

#2

Post autor: Raisa » 29 gru 2018, 14:20

Raisa biegła mając nadzieję, że tu jest jej siostra Jasiri ale po wdrapaniu się na górę nikogo nie widziała. Najwyrazniej się w biegu odłączyły co ją mocno dobiło. Westchnęła odpoczywając na szycie widząc przepiękny widok.
- Oh jak tu pięknie - odpowiedziała spoglądając na teren gdzie słońce pada, i te miejsce gdzie niestety jest zasłonięte ciemną kurtyną czyli złe ziemie? Najwyrazniej chciałaby je kiedyś odwiedzieć.

Awatar użytkownika
Lyarra
Posty: 320
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
zebra
Zebra
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 54
Percepcja: 40
Kontakt:

#3

Post autor: Lyarra » 29 gru 2018, 14:59

Wcale się nie odłączyły, Jasiri po prostu trochę mniej się spieszyło. W końcu jednak i ona znalazła się na szczycie Skały i to bynajmniej nie w dobrym nastroju.
- Ta, prześlicznie - mruknęła z wyraźną ironią w głosie. Przewaliła się ciężko na bok i ułożyła głowę na łapach. Patrzyła w zupełnie inne miejsce niż siostra. Tam, daleko, na drugi kranieć niegdysiejszej Lwiej Ziemi, gdzie teraz Pierworodni walczyli o ziemię z hienami...

Awatar użytkownika
Raisa
Posty: 321
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Waleczność: 60
Zręczność: 61
Percepcja: 30
Kontakt:

#4

Post autor: Raisa » 29 gru 2018, 15:12

Raisa spoglądała się na tereny aż do momentu usłyszała słowa swojej siostry. To jest smutny głos, jakby coś w niej ruszyło. Czyżby na Kociej Skale, było coś czego nie zauważyła? Na dobrą sprawę była na tyle w szoku, że mogła najważniejszego momentu zauważyć. Gdy ruszyła do swojej siostry spojrzała się z troską.
- Nie przejmuj się nimi, będzie wszystko dobrze - odpowiedziała krótko trącąc swoim noskiem o jej bok, ale delikatnie okazując, że zawsze na siostrę może liczyć.
- Zawsze Cię zrozumiem - rzekła okazując ciepło. Ona była najbliższą ku jej sercu nikt inny. Siri nie był bliski, bo nie jest rodzonym bratem z tej samej matki więc nie czuła takowej więzi z nim.

Awatar użytkownika
Aquila
Posty: 161
Gatunek: Wojownik Wspaniały
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Szaman poziom 1
Waleczność: 30
Zręczność: 36
Percepcja: 50

#5

Post autor: Aquila » 01 sty 2019, 13:01

Wylądowała tuż na skraju skały, minę miała niezbyt zadowoloną. Bo z czego się tu cieszyć?
- Czemu notorycznie oddalacie się od opiekunów? Sytuacja koło Kociej Skały niczego was nie nauczyła?- Skrzeknęła surowym głosem poprawiając złożone skrzydła. Ona znała odpowiedź, to złe bezstresowe wychowanie i puszczenie samopas potomstwa.
- Przez waszą głupotę być może narażone jest teraz całe stado, a każda rana i ... uh. Możecie być z siebie naprawdę dumni.- Była zła to sobie na parke smarkaczy fuknęła. Hieny nie miały przewagi, ale i tak mogły poranić dotkliwie lwy, kto wie jak dotkliwie.
Bezmyślne dzieciaki, bez szacunku do dorosłych które własną piersią chronią ich życia. Nastroszyła czub i przeszła się kawałek wzdłuż urwiska.

Awatar użytkownika
Raisa
Posty: 321
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Waleczność: 60
Zręczność: 61
Percepcja: 30
Kontakt:

#6

Post autor: Raisa » 01 sty 2019, 21:11

Raisa naburmuszyła się lekko spoglądając na ptaka z pierworodnych, prawdopodobnie bo był wraz z Tibem i innymi lwami? Było dziwne to dla niej. Właściwie to był pomysł siostrzyczki żeby tam iść, a nie swój.
- To nie był mój pomysł.. to siostra Jasiri namawiała żeby tam pójść - odpowiedziała niezadowolona tą sytuacją bo wolała pójść na złą ziemię ale nie, siostrzyczka woli gdzie indziej kroczyć.
- A tak w ogóle jestem Raisa, córka Vitani i Mheetu - rzekła przedstawiając się nowo poznanej.
- Mam pytanie? Jesteś z pierworodnych przypadkiem? Ja mam sprawę do Tiba.. znaczy się, chcę dołączyć do Was - nie obwijała w bawełnę swoich słów, pragnęła zostać wojownikiem broniąc Lwiej Ziemi. Nie jako dziwnie się czuła na tym terenie gdzie została na świat wydana.
- A co do hien? Nie boję się.. to tylko bezmózgie istoty pragnące tylko zabijać i jeszcze one cuchną - wypowiedziała słowa możliwe, że brzydkie według innych, ale mówiła tylko prawdę.

Awatar użytkownika
Aquila
Posty: 161
Gatunek: Wojownik Wspaniały
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Szaman poziom 1
Waleczność: 30
Zręczność: 36
Percepcja: 50

#7

Post autor: Aquila » 06 sty 2019, 11:19

Prychnęła gburowato na słowa młodej panny.
- Gdyby kazała Ci teraz skoczyć z urwiska, to byś to zrobiła?- Odsunęła się na bok rozposcierając skrzydło by zaprezentować lwiczce oszałamiający widok.
- Powódź zabrała wiele lwów, dorosłych i młodych. A wy, te które przeżyły jesteście nadzieją stada. Uszanujcie życie.- Złożyła skrzydła i otrząsnęła się.
- Mnie zwą Corrax Filius i tak jestem. Jeśli masz sprawę do Generała to możesz po wszystkim z nim porozmawiać. Przekaże twoją prośbę, mimo że mi osobiscie nie uśmiecha się niańczenie nieodpowiedzialnego podrostka. - Była szorstka i bezpośrednia jak zawsze, nie wiedziała czym kieruje się Raisa, ale istniała ogromna szansa na to że nie było to głębokie przemyślenie.
Uniosła łuki brwiowe na komentarz o hienach.
- Nie są bardziej bezmózgie niż lwy, śmierdzicie podobnie, a o zabijaniu się lepiej nie wypowiem. Wspomnę tylko że konkurujecie ze sobą, a to znaczy że jesteście praktycznie tacy sami. - Czego oni uczą te lwiątka, będzie musiała pogadać z tym całym Opiekunem Kręgu.

Awatar użytkownika
Raisa
Posty: 321
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Waleczność: 60
Zręczność: 61
Percepcja: 30
Kontakt:

#8

Post autor: Raisa » 06 sty 2019, 17:40

Raisa westchnęła na słowa pierworodnego. Właściwie spojrzała się swoimi ślepiami słuchając uważnie jej.
- Nie zrobiłabym tego wolę żyć do końca i umrzeć z godnością - odpowiedziała z lekkim naburmuszeniem.
- Za pewne i moją matkę zabrała powódz bo zniknęła - rzekła ze smutkiem w głosie. Mogła jedynie domyśleć czy jej ojciec żyje. Na dobrą sprawę opowiadał jej jak sobie radzi w złych sytuacjach i wychodził z nich cało dlatego może z potopu wyszedł też? Cały czas miała pytania, które krążyły wokół niej.
- To prawda jesteśmy nadzieją. Na dobrą sprawę należę do rodziny królewskiej jakby nie patrzeć, ponieważ mój ojciec jest bratem Nali. - spojrzała się w kierunku na tereny z Lwiej Skały.
- Miło mi Cię poznać Corrax - odpowiedziała z lekkim uśmiechem do pierworodnej. A jednak miała rację jeśli chodzi o białej.
- Może mam ciężki charakter, jednakże znam swoją wartość i wiem gdzie jest moje miejsce. Jednakże nie czuję się tu dobrze, ja chcę walczyć, chronić i pragnę tak żyć. To moje głębokie postanowienie bo tak podpowiada moje serce - wypowiedziała krótko chcąc okazać to jak potrafiła. Po wysłuchaniu Corraxa kiwnęła głową.
- Dziękuję, zależy mi na tym bardzo. Jeśli nawet gdyby była taka sytuacja, na pewno bym nie robiła więcej kłopotów Tobie, bo po tej lekcji wnioski wyciągnęłam, żeby do nich nie zbliżać się bo są niebezpieczne - odparła lekko uśmiechając się okazując swoją skruchę.
Co do ostatniej wypowiedzi jaką dostała od Corraxa skrzywdziła się co nie co na temat hien i lwów, jakby porywnanie było trochę niefajne ale nie okazała przy obecności Corrax.
- Praktycznie, czyli jest jakaś różnica pomiędzy nami. Ja uważam że hieny potrafią zaatakować bez zastanowienia istotę bo tak im się podoba. A lwy atakują kiedy jest zagrożenie lub drugi osobnik ich zaatakuje bez zastanowienia nie dając szans na rozmowę - wypowiedziała krótko dając do zrozumienia, że nie jesteśmy bestiami jak one.



/*Minęło trochę czasu*/

Raisa nie miała ochoty czekać bo chciałaby w końcu coś interesującego pozwiedzać albo upolować bo jest strasznie głodna. Gdy kiwnęła na znak wtedy wypowiedziała słowa na odchodne.
- Przepraszam, że przerwę waszą rozmowę ale muszę iść. Mamy nadzieję, że niebawem się spotkamy Corraxa i miło mi z Tobą rozmawiało - wypowiedziała uśmiechając się do ptaszyny.
Nie chciała siostrze przeszkadzać. Po chwili wyszła z lwiej skały.

z.t

Awatar użytkownika
Aquila
Posty: 161
Gatunek: Wojownik Wspaniały
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 paź 2015
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Szaman poziom 1
Waleczność: 30
Zręczność: 36
Percepcja: 50

#9

Post autor: Aquila » 15 sty 2019, 11:19

Młoda coś tam zrozumiała, ale widać było że jest uparta i jeszcze nie raz przez to wpadnie w jakieś tarapaty, może jak będzie starsza to coś zrozumie. Oby tylko po drodze noga się jej nie powinęła, bo wtedy nie tylko nie ziści swoich planów.
Orlica przewróciła oczami mając już dość tej rozmowy.
- Czasem trzeba też używać rozumu, samym sercem kierują się głupcy.- Rzuciła, zarówno do odchodzącej Raisy jak i milczącej cały czas Jasiri. Swoje tu zrobiła, wychowanie lwów, trzeba zostawić lwom. Co do tego będzie musiała poważnie porozmawiać z Tibem. Generał, Generałem, ale niańczyć mu dzieci nie będzie. Niech znajdzie sobie do tego żonę, albo i ze trzy.
- Do zobaczenia. Nie pakuj się w tarapaty! Tak samo ty.- Rzuciła ostre spojrzenie brązowej i podeszła do urwiska rozposcierając skrzydła po skoku.

ZT

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#10

Post autor: Mistrz Gry » 01 lut 2019, 11:11

Azdmodan zniżył swój lot i płynnie wylądował na szczycie Lwiej Skały. Zanim zrelacjonuje Wodzowi jego spotkanie z potencjalnymi sojusznikami musiał zrobić jeszcze jedną ważną rzecz. Rozejrzał się z zadumą po okolicy. Ta kraina była naprawdę piękna, a już wkrótce będzie jeszcze piękniejsza kiedy dostąpi Oczyszczenia. Sokół święcie wierzył w słuszność ich sprawy i zrobiłby dla Wodza wszystko, ale w przeciwieństwie do niektórych pozostałych członków ich drużyny nie wyrzekł się całkowicie swojej przeszłości. Gdzieś tam daleko za horyzontem czekała na niego rodzina. Wyskrobał szponem symbol jego rodziny w ziemi i zaczął tradycyjną inkantację.
- Ojcze niebios, któryś sprowadzasz wiatr pod nasze skrzydła, przekaż me słowa tym o których myślę. Przekaż, że u mnie wszystko dobrze, wciąż spełniam swoje powołanie służąc u boku Wodza. Teraz sprowadzamy Oczyszczenie na Lwią Krainę. To już ostatni cel, wkrótce do was wrócę - odetchnął głęboko i na zakończenie mowy wydał z siebie głośny, sokoli okrzyk, słyszalny w całej okolicy.

Po chwili poderwał się do lotu i ruszył w stronę kryjówki Wodza na wschód.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Odpowiedz

Wróć do „Lwia Skała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości