x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Płonące wody

Przywodzący na myśl obrazy z koszmarów las uchodzi za nawiedzone miejsce. Duszne powietrze i słona woda powodują, że nie jest to najprzyjemniejsze miejsce w krainie. Splątane korzenie drzew wystają z ziemi, tworząc trudny do pokonania labirynt w którym mniej uważny podróżnik może zbłądzić na wieki.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • Postać może złapać chorobę lub przypadkiem wejść na niebezpieczne grzęzawisko.
Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

Re: Płonące wody

#101

Post autor: Datura » 17 sie 2023, 22:56

/za zgodą MG rzucam zręczność na ilość pijawek, liczba sukcesów x 5
Datura wyrzuca 3d100:
50, 82, 98
0 :( /

Siedziała w wodzie tak długo, aż zaczęły ją przechodzić zimne dreszcze. A jak na złość żadna pijawka nie chciała się do niej przyczepić. Może była zbyt toksyczna nawet jak na gust pijawek i nie chciały pić jej krwi. Powoli przestawała czuć palce u łap, więc dalsze siedzenie w tym bajorku nie miało sensu. Podniosła się i otrzepała częściowo, chociaż i tak większość futra miała pokryte błotem. Wymamrotała coś pod nosem na ten widok i ruszyła, brodząc w wodzie, na zachód. Z tego co pamiętała, na bagnach było jeszcze bardziej mokro i błotniście niż tutaj, więc jak tam nic nie złapie, to chyba wina jakiejś klątwy.

ZT
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#102

Post autor: Viktor » 12 paź 2023, 21:14

Viktor właśnie przybył ponownie do Lasu Namorzynowego w poszukiwaniu rzemieślnika zwanego Mafundim. Tym razem mały lew stąpał ostrożnie i starał się nie wpaść w grzęzowisko. Żeby odnaleźć rzemieślnika postanowił zdać się na stary sprawdzony sposób, który wykorzystał już kilka razy i sprawdził się bez większego problemu.
- Mafundi!!! HALO!!! GDZIE JESTEŚ!!! - krzyczał Viktor przemierzając kolejne połacie terenu.
Mam nadzieje, że jest tu ten cały rzemieślnik inaczej się wkurzę, bo całą drogę na darmo przeszedłem.

@Mistrz Gry
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#103

Post autor: Mistrz Gry » 12 paź 2023, 21:45

- No jestem, jestem, co się tak drze? - odezwał się głos, dochodzący znad głowy lwa. Rozległ się szelest liści, po czym z drzewa zeskoczył szympans. Mafundi wylądował zręcznie na suchym skrawku terenu. Otrzepał z sierści trociny i podrapał się po łbie, wygrzebując kolejne wióry.
- Panie, ryby pan płoszy. - powiedział szympans, chociaż z wyglądu mu było daleko do rybaka.
- A pan kto? Pewnie pan chętny jakieś bajery zakupić? - zapytał Mafundi, poprawiając przewieszony na biodrach pas z narzędziami.


@Viktor
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#104

Post autor: Viktor » 13 paź 2023, 20:03

Viktor zmierzył przeniklywym spojrzeniem rzemieślnika. Potrzebował pomocy szympansa, żeby ten stworzył mu torbę, ale do tego musi jakoś zapłacić naczelnemu.
Mam pewien pomysł. Dość ryzykowny, ale nie mam wyjścia. Wystarczy, że zaproponuję mu pomoc za stworzenie dla mnie dużej torby. - pomyślał Viktor i przekuł myśli na słowa.
- Abidemii mi powiedziała, że tutaj mogę Cię znaleźć. Potrzebuję pomocy rzemieślnika, żeby stworzył mi dużą torbę, a słyszałem, że ty szukasz kogoś zręcznego, kto pomoże ci zbudować dom. - przechodził szybko do sedna Viktor.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#105

Post autor: Mistrz Gry » 13 paź 2023, 20:44

Rzemieślnik podrapał się w uchu, wygrzebując stamtąd jeszcze więcej trocin.
- Torba, pan powiadasz. No by się dało zrobić. Ale zapłacić to pan nie masz czym, co? No niech stracę. A budować to pan umiesz? - zapytał Mafundi i wskazał na drzewo o grubym pniu, którego konary rozkładały się szeroko nad ich głowami.
- Chatę buduję, na drzewie żeby mi się nikt nie pałętał. - wyjaśnił Mafundi. Na razie budowla ograniczała się do kilku wygładzonych pniaków przerzuconych w poprzek konarów.
- Tylko materiałów mi braknie. Drzewo żelazne, to by się przydało na szkielet. Bo zwykłe drewno, to chwila i zostanie tylko próchno. - na dowód swoich słów rzemieślnik podniósł z ziemi kij i z łatwością złamał go na pół.

@Viktor
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#106

Post autor: Viktor » 14 paź 2023, 19:59

Viktor wyciągnął marulówkę, którą przygotował wcześniej. Na trzeźwo to się nie da rozmawiać o budowie, a co dopiero pracować.
Wypiję połowę już jakąś tolerkę mam na alkohol. - pomyślał, po czym wypił połowę, żeby się nie uchlać jak poprzednim razem i nie skończyć zatrutym.
- Napij się majster i dopiero rozmawiajmy o budowie. - powiedział podpity Viktor i spojrzał luźnym wzrokiem na Mafundiego, można powiedzieć, że pozytywnym spojrzeniem na niego rzucił.
- Majster, ja budować umiem i słuchaj mnie. Pójdziemy razem do dżungli i nazbieramy tyle drewna, że ja pierdziu, ale wpierw zrobisz mi dużą torbę, żeby mieć gdzie te drzewo trzymać. Pasuje? - zapytał podchmielony Viktor i podał połowę marulówki Mafundiemu.


@Mistrz Gry
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#107

Post autor: Mistrz Gry » 14 paź 2023, 22:22

Mafundi spojrzał nieufnie na podawaną mu butelkę. Skoro jednak lew wypił połowę, to musiała być dobra rzecz.
- No tak to możemy rozmawiać. Tylko Abidemi ani mru mru. - rzemieślnik wyciągnął rękę po należną mu część marulówki i wypił ją jednym haustem. Od razu rozluźnił się, a jego twarz przybrała błogi wyraz.
- Także ten, czas do pracy. - Mafundi wyciągnął przed siebie trzymany w ręku patyk i zauważył z zaskoczeniem, że widzi teraz dwa patyki. Nie miał doświadczenia z alkoholem, jeśli już zdarzało mu się nawąchać podejrzanych kadzideł wróżbiarki.
- A z czego to ja mam zrobić torbę? Dom buduję, nie mam skór. - powiedział i oparł się o drzewo, gdy podłoże zaczęło podejrzanie się chwiać.

@Viktor -1x marulówka
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#108

Post autor: Viktor » 15 paź 2023, 13:24

- Uważaj majster, żeby nie wpaść w grzęzowisko albo się nie przewrócić. - powiedział Viktor mając na uwadze dobro nowo poznanego przyjaciela do marulówki. Viktor zdjął ze swojego grzbietu zawieszone na nim skóry.
- Proszę, tutaj jest materiał na torbę. Noszę to ze sobą od połowy krainy. Starczy na dużą torbę razy jeden, a potem zdobędziemy materiały teeeeee żelazne drzewo i zaczniemy budować. - oznajmił w myślach mając już torbę. Nareszcie nie musiałby sprzedawać ziół, a mógłby je zbierać i tworzyć eliksiry albo marulówkę.


@Mistrz Gry
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#109

Post autor: Mistrz Gry » 15 paź 2023, 14:43

- Sze ja mam uwaszać? - Mafundi złapał się za głowę, próbując ją ustabilizować. Wziął w łapy podawane mu skóry i rozłożył je, żeby się przyjrzeć.
- Posządna skóra. Z antylopy? - rzemieślnik pogładził materiał, sprawdzając jego jakość. Podniósł wzrok znad skóry i zrobił wielkie oczy jakby zobaczył ducha.
- Szy ty to widzisz? - wskazał palcem na coś za plecami Viktora. A tym czymś był unoszący się w powietrzu półprzezroczysty szympans. Tenże szympans wpatrywał się w Viktora niezbyt przychylnym wzrokiem, mówiąc łagodnie.


@Viktor
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Viktor
Posty: 103
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 07 lip 2021
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Zdrowie: 100
Waleczność: 21
Zręczność: 60
Percepcja: 72
Kontakt:

#110

Post autor: Viktor » 15 paź 2023, 16:00

- Jak nie umiesz zrobić torby to oddaj skórę, a nie wymyślasz jakieś duchy. - powiedział Viktor, który nie da się nabrać. Karłowaty lew się odwróci, a Mafundi zniknie z jego skórami.
Nie ze mną te numery rzemieślniku szympansi. - pomyślał doświadczony Viktor i dodał.
- Weź ty już więcej nie pij. Duchy jakie sobie wymyślasz. - kontynuował nie ogladając się za siebie Viktor.
► Pokaż Spoiler

Odpowiedz

Wróć do „Las namorzynowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości