x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Sparing [Piegus]

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Re: Sparing [Piegus]

#11

Post autor: Mistrz Gry » 25 wrz 2023, 20:37

Bob pisze:
Tym razem Bob musiał uważnie przyglądać się ruchom Piegusa, żeby przewidzieć od której strony zaatakuje. Wydawało mu się, że wie co planuje lew, więc spróbował odepchnąć go i powtrzymać przed ciosem.
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
97, 39, 63

Zaczynał już łapać w tym wprawę. Celnie przewidział, że atak na tył to tylko zmyłka i uchylił się przed skokiem Piegusa na swoje gardło.
- Chyba dobrze mi idzie, co? - zapytał z szerokim uśmiechem. Widocznie nie wyszedł z wprawy tak bardzo jak myślał.
- Ale tobie też idzie świetnie. Teraz już prawie mnie miałeś! Naprawdę mnie zaskoczyłeś. Znasz jeszcze jakieś skuteczne ciosy? Chcę wiedzieć czego mogę się spodziewać w walce z kotami.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#12

Post autor: Piegus » 25 wrz 2023, 21:49

Będzie musiał częściej z nim się bić. Pozwoliłoby to mu na rozwinięcie się jeszcze bardziej. Głupio było przyznać, ze on jest wojownikiem ale niskiej klasy. Chciał jednak więcej!
-Idzie ci świetnie- No bo jak inaczej te jego ruchy można by było nazwać?
-Nie znam zbyt dużo ciosów- Nie ukrywał tego- No ale mogę cos wymyślić- Wyszczerzył kiełki.

@Mistrz Gry

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#13

Post autor: Mistrz Gry » 26 wrz 2023, 19:08

Bob pisze:
- Dziękuję - odpowiedział na jakże zasłużoną pochwałę.
- To wymyśl coś i wypróbuj. Tylko mi nie mów co planujesz! Muszę być przygotowany na każdą okoliczność. Rozbójnicy na sawannie potrafią atakować bez ostrzeżenia. - aż wzdrygnął się na myśl o tych lwach, które krążą po krainie by siać zamęt i atakować bezbronnych. Ktoś musi czuwać, by nie panoszyli się w okolicy.
Teraz nie przygotowywał się szczególnie. Stanął bokiem i udawał, że ogląda liście na drzewie akacji. Kątem oka obserwował jednak, co zrobi @Piegus.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#14

Post autor: Piegus » 30 wrz 2023, 15:01

Skinął mu głową i sam zaczął zastanawiać się co mógłby zrobić. Najlepiej unikać głowy, co prawda trudniej być zrzuconym ale łatwiej nadziać się na róg. Oddalił się trochę by zanurkować w trawie. No starał sie przede wszystkim jakoś sie ukryć i iść pod wiatr ale tak by być blisko jego tyłów. Machnął ogonem i chciał zaatakować go z tyłu, trochę z zaskoczenia i chwycić go za górną część zadu.

Piegus wyrzuca 3d100:
4, 6, 100

Piegus wyrzuca 3d100:
87, 9, 41

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#15

Post autor: Mistrz Gry » 30 wrz 2023, 17:41

biorę pod uwagę twój pierwszy rzut, zręczność Piegusa (55) vs percepcja Boba (30)
Bob pisze:
Bob tak się zapatrzył na liście, że nie zauważył w którym momencie Piegus mu zniknął.
- Hej, gdzie jesteś? - zapytał rozglądając się. Miał nadzieję, że Piegus nie rozmyślił się i sobie nie poszedł.
Rzut na percepcję
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
29, 56, 19
(wygrywa Piegus z wyższą zręcznością)
- Aaa! - zawołał bardziej z zaskoczenia niż z bólu kiedy lew wgryzł mu się w zad. Odwrócił się i stanął twarzą w twarz z lwem.
- Tego to się nie spodziewałem! Muszę być bardziej czujny. Niezły ruch. - pochwalił lwa. Już wiedział dzięki temu jaki jest jego słaby punkt.
- Dobra. To jeszcze raz spróbuj mnie zaatakować z zaskoczenia. Teraz spróbuję nasłuchiwać twoich kroków. - powiedział i znów wpatrzył się w liście akacji, pozwalając lwu się schować.

Bob -18 HP

@Piegus
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#16

Post autor: Piegus » 08 paź 2023, 20:12

-Jak na takiego kolosa to jesteś dość zwinny- Nie mówił tego z przekąsem ale z uśmiechem. Była to dość ciekawa sytuacja.
Zgodził się na kolejną próbę podejścia kolosa. No i tym razem pod wiatr i starał ukryć swoje cielsko w trawie. Zaczął iść aby to będąc blisko skoczyć na swój cel chcąc go dorwać od tyłu.

Piegus wyrzuca 3d100:
65, 60, 2

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#17

Post autor: Mistrz Gry » 08 paź 2023, 21:12

/ponownie atak z zaskoczenia, czyli zręczność vs percepcja/ Rzut na percepcję (30)
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
74, 24, 69
(Bob -18 HP)
Bob pisze:
-AUuuu! - zawył Bob, gdy Piegus ponownie go dopadł. Teraz zrozumiał skąd twierdzenie, że koty poruszają się bezszelestnie. Kompletnie nie zauważył, z której strony został zaatakowany.
- Spostrzegawczość to nie jest moja mocna strona. - powiedział ze smutkiem w głosie. Musiał liczyć się z tym, że nigdy nie będzie dobry w wypatrywaniu ukrytych zagrożeń. Na szczęście miał wystarczająco grubą skórę, żeby nie stanowiły one dużego zagrożenia.
- To teraz moja kolej. Broń się! - zawołał nosorożec i ruszył na Piegusa, próbując uderzyć go rogiem.

Normalny atak, rzut za waleczność (75)
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
76, 100, 8
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#18

Post autor: Piegus » 14 paź 2023, 22:49

-Może nie spostrzegawczy ale na pewno silny i wytrzymały- Pokonanie samodzielne takiego dorosłego bydlaka to niemalże rzecz niemożliwa. Tak przynajmniej uważał piegowaty. Zaraz potem ustawił się i przygotował na natarcie wielkoluda. Może jest wielki ale nie jest powolny.
chciał spróbować uniknąć jego ataku

Rzucam, bo coś ci nie zadziałało. Waleczność
Mistrz Gry wyrzuca 3d100:
57, 81, 83

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#19

Post autor: Mistrz Gry » 16 paź 2023, 18:11

Remis
Piegus -20 HP
Bob -18 HP
Bob pisze:
Piegus przeliczył swoje możliwości. Rozpędzona masa nosorożca wparowała prosto w niego. Lew zdołał zadrapać nosorożca, ale pod wpływem uderzenia jego uderzenia odleciał kilka kroków do tyłu. Spadając trafił łapą na kamień.
- Ojej, leci ci krew! - zauważył z przejęciem Bob, gdy udało mu się wyhamować.
- Przepraszam, nie chciałem tak mocno. Może skończymy już na dziś? - nosorożec był wyraźnie zmieszany. Nie wziął pod uwagę, że jego ciosy były znacznie mocniejsze niż lwa.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#20

Post autor: Mistrz Gry » 17 lis 2023, 18:31

Akcja zakończonA
@Piegus -20 HP
+25 PD do wojownika, +25 PD do waleczności
Wpisz akcję do dziennika, żeby dostać PD.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości