x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Wiekowa akacja

Choć daleko jej do zielonej sawanny, jest o wiele bardziej zachęcająca dla zwierząt niż leżące na północ pustkowia. Rosną tu głównie wysokie trawy, wysychające wraz z odejściem pory deszczowej oraz krzewy i pojedyncze drzewa.

Awatar użytkownika
Maelvius
Valarjar
Valarjar
Posty: 114
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 paź 2013
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Kontakt:

Re: Wiekowa akacja

#481

Post autor: Maelvius » 15 lis 2020, 11:03

To, co rozegrało się przed jego oczyma w chwilę później przerosło jego wszelkie oczekiwania. Kładąc się w cieniu akacji nie miał zamiaru być świadkiem jakiejś rodzinnej dramy, lecz najwyraźniej taka właśnie się przed nim rozgrywała. Nie miał zamiaru ani chęci jakkolwiek się wtrącać, obserwował więc całą tą sytuację z nieskrywanym grymasem niesmaku na pysku. Szybko doszedł do wniosku, iż ta rodzina ma niemałe problemy... Lecz to nie jego sprawa, więc nie zamierzał się wtrącać. Zresztą, co on wiedział o zdrowym życiu rodzinnym, skoro matka próbowała użyć swoich synów jako narzędzi zemsty, a jego bracia prawie go nie zabili?
Odprowadził Hakiego wzrokiem i prychnął pod nosem, gdy ten już się oddalił. Nie tak sobie wyobrażał pierwsze spotkanie z innym lwem w tej krainie.
Chyba poleżał sobie już wystarczająco. Pora się ruszyć.
Wstał więc, przeciągnął się, a następnie rozejrzał. Równina opustoszała wraz ze zniknięciem rodzinki. Może dobrze by było nieco rozejrzeć się po okolicy?
Okrążył więc drzewo, przyglądając się mu uważniej. Po chwili krążenia doszedł do wniosku, iż ta okolica musiała być niegdyś przez kogoś zamieszkała. Wśród korzeni odkrył wejście do jakiejś jamy i kupkę dawno wybielonych na słońcu kości, wyglądających na resztki z czyjegoś obiadu. Kiedy wetknął nos do jamy poczuł zapach hieny, lecz mocno już zwietrzały, co wskazywało na to, iż mieszkańcy jakiś czas temu się stąd wynieśli.
W sumie nic ciekawego.
Wzruszył więc barkami i ruszył przed siebie, kierując się dalej.

/zt.

Awatar użytkownika
Hamza
Posty: 312
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#482

Post autor: Hamza » 17 lis 2020, 11:48

Ogromne połacie pustej jałowej ziemi, widok tak smętny że nawet zefirek na nielicznych tu drzewach miast zwyczajnie świstać wśród suchych pni gra marsza żałobnego.
Zatrzymał się pod drzewem które najpewniej było akacją, chociaż dendrologiem wybitnym Hamza to nie był.
- Przodkowie, jeszcze bardziej martwa niż w opisach. - Rzucił z przekąsem obracając się do @Tendaia by sprawdzić jakie wrażenie zrobiły na nim tereny, chociaż pewnie niezbyt wielkie, no bo czym tu się jarać? Kupa piachu i zdechłe drzewa, na horyzoncie jakieś mroczne miejsce i dziwna formacja będąca dziełem miliona, jeśli nie miliardów małych stworzeń- niesławna Termitiera.
- A już myślałem że bardziej martwym nie można być. - Dodał z kpiną i zabrał się za obejście wiekowej akacji, powęszył wokoło drzewa, ale nic nie wskazywało na to by ktoś był panem tej nędzy i rozpaczy.

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#483

Post autor: Tendai » 17 lis 2020, 13:20

Szedłem za Hamzą. Z uwaga i zaciekawieniem obserwowałem zmieniające sie widoki. Sam w końcu nie zwykłem wyściubiać nos zbyt daleko granic. Jednak czy warto było? Raczej tak. Liczyłem, ze od samca nauczę się czegoś.
-Myślę, że mozna- Mruknąłem pod nosem na jego słowa. Poruszyłem lekko ogonami.
-Gdzie zmierzamy?- Zapytałem spoglądając się na brązowego.
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Hamza
Posty: 312
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#484

Post autor: Hamza » 17 lis 2020, 14:37

- Mówisz? Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. - Tendai zabrzmiał mu jakoś groteskowo depresyjnie. Ba, jak można być bardziej martwym od skały, czy suchego pustego od wieku pnia? Można?
- Mamy do wyboru Cmentarz, albo zamek Ziry. Nie jestem pewien czy hieny opuściły pierwsze... może więc jednak ten zamek?- Uniósł brew, mimo podłego usposobienie miał w sobie sporą dozę zdrowego rozsądku by hien nie zaczepiać, nie gdy jego drużyna liczyła zaledwie dwa lwy, w tym jeden to wciąż młodzik.
A skoro o tym mowa, zawrócił i nagle bez ostrzeżenia napadł na Tendaia, może warto odbyć mały sparing w ramach próby i szkolenia?
- No broń się dzieciaku!

Test zręczność Hamza
Hamza wyrzuca 3d50:
38, 46, 34

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#485

Post autor: Tendai » 17 lis 2020, 19:45

test na percepcję:
Tendai wyrzuca 3d50:
48, 17, 17

Nie spodziewałem się ataku ze strony samca. Ten skok zauważyłem ale było już za późno abym zdążył odskoczyć czy też inaczej zareagować. Skończyło się z tym, że starszy samiec sprowadził mnie do parteru. Nie chcąc mu od tak dać się zdominować postanowiłem, że odepchnę go a potem to się zobaczy co będzie. W końcu jakaś bitka inna niż z rodzeństwem.
test na krzepę:
Tendai wyrzuca 3d50:
31, 38, 14
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Hamza
Posty: 312
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#486

Post autor: Hamza » 18 lis 2020, 15:56

Test zwinność Hamza
Hamza wyrzuca 3d50:
39, 36, 21

Awatar użytkownika
Hamza
Posty: 312
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#487

Post autor: Hamza » 18 lis 2020, 16:08

Może ładnie byłoby z jego strony gdyby ostrzegł go wcześniej? Może, ale on się nie bawił w jakieś tam "ładnie", "brzydko" i Tendai miał nauczyć się z tej lekcji że w życiu samotnego samca liczy się jego własny spryt, siła i zwinność bo nikt nie zabezpieczy mu tyłów. Powalił młodziaka dość łatwo, a i potem udało mu się odskoczyć po odepchnięciu na tyle sprawnie że nie stracił równowagi.
- Bardzo ładnie, dobra postawa obronna. Jeśli chcesz uniknąć ciosów trzeba zwiększyć dystans między tobą i przeciwnikiem. Warto czasem dać się "przegonić", zwłaszcza gdy gra niewarta jest potencjalnego zysku. - Mogliby poćwiczyć tu jeszcze kilka chwil, ale na otwartym terenie, tak blisko cmentarza mogą przyciągać nie proszona uwagę.
- Chodźmy dokończymy nasz sparing w nieco późniejszym terminie, albo może i co jakiś czas będę sprawdzać twoją czujność?- Zaproponował dość nietypową forme treningu, jego własnego autorstwa, po majtnięciu ogonem tak jak planowali wcześniej ruszył ku zamkowi na horyzoncie.

ZT

Awatar użytkownika
Nejlos
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 201
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lis 2019
Specjalizacja:
rzemieślnik 1
Rzemieślnik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 40
Kontakt:

#488

Post autor: Nejlos » 26 lis 2020, 0:08

Dla formalności...
Nie ma go, bo gdzieś się tam wymknął.

ZT.

tymczasem gdzieś w innym wymiarze (by Datura ♥)
W środku dżungli (autorka: Shanteeroth)
☻ NEJLOSAŁKĘ ☻ (autorzy: WolvesWoodGlenAdopts,Celestia25 | Gvalch'ca)

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#489

Post autor: Ragir » 04 gru 2020, 14:02

Dotarłem do dużego drzewa gdzie postanowiłem odpocząć. Miałem nadzieję, że jasnej nic nie będzie i szybko medycy jej pomogą. Sam w milczeniu spoglądałem an niego aby potem zasnąć.
Po przespanej nocy, skoro świt ruszyłem do domu.

zt

Awatar użytkownika
Mjinga
Posty: 310
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 31 gru 2016
Waleczność: 45
Zręczność: 60
Percepcja: 45
Kontakt:

#490

Post autor: Mjinga » 30 lip 2023, 11:22

Miała dość tamtej dwójki. Sama nie była pewna, ile już biegła. Kierowała się mniej więcej na wschód, miała nadzieję, że pozwoli jej się to nie pogubić znowu.
Podreptała w kierunku akacji i rozłożyła się w jej cieniu. Potrzebowała chwili odpoczynku, zanim ustali, co dalej. Oczywiście w głowie cały czas wieszała psy na Ragirze. Złamał jej serce, kretyn jeden, niech no tylko Datura się dowie!

Odpowiedz

Wróć do „Równina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości