x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Podnóże

Majestatyczna siedziba władców Lwiej Ziemi, z której sprawowali władzę nad całą krainą. Olbrzymia skała, kształtem przypominająca królewski tron, pełna jest jaskiń, w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Z jej szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające tereny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

Re: Podnóże

#691

Post autor: Datura » 20 paź 2019, 23:57

Rzeczywiście, Lwia Ziemia pełna była wszelkich niezwykłych osób, dziwaków i osobliwości, tutaj Tib miał całkowitą rację.
- No widzisz, a pewnie już myślałeś że go otrułam albo wygoniłam ze stada. - prychnęła z oburzeniem. Chociaż w tamtym momencie być może rzeczywiście byłaby w stanie to zrobić, w końcu podejrzewała go o podejrzane kontakty z dziećmi.
- Wszystko w jak najlepszym porządku. - obejrzała się na lwice - Powiedziałabym, że mi się spieszy ale jak widać Mjinga nie może odkleić się od swojego kochasia, więc wieczór panieński trochę się opóźni. - wtem wpadła jej do głowy pewna myśl. Obiecała Mjindze tańczącego lwa, więc ciekawe czy Rudy potrafił tańczyć. Ostatecznie będzie musiała przekupić Nabo kilkoma sztukami maruli żeby wystąpił w roli atrakcji wieczoru, bo nie wyobrażała sobie innego lwioziemcy w tej roli.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#692

Post autor: Tib » 21 paź 2019, 23:01

-Możliwe, jednak nie zmienia to faktu, że ma już za sobą przynajmniej kilka zniszczonych stad i całą masę ofiar na sumieniu. Jest szaleńcem ale na nasze nieszczęście także i geniuszem- powiedział licząc, że Rudy weźmie to sobie do serca. Niedocenianie tak potężnego przeciwnika zazwyczaj prowadzi do tragedii.
-Jest jeszcze czwarta głowa czyli nasza królowa- dodał zmieniając ton swojego głosu na bardziej wesoły.
-W sumie zastanawiałem się skąd się wzięła dodatkowa skóra w naszym legowisku i obstawiałem, że należał kiedyś do Rudego- zażartował.
-To się nazywa miłość od pierwszego wejrzenia- powiedział wodząc wzrokiem pomiędzy Mjingą a Hamzą.
-A swoją drogą, gdzie zamierzasz ich zabrać? Pytam, bo nie chciałbym tam przypadkiem wpaść i zepsuć wam zabawę- rzucił wesoło .

Awatar użytkownika
Viseria
Posty: 57
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 22 mar 2017
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Kontakt:

#693

Post autor: Viseria » 22 paź 2019, 8:27

Viseria chciała podążyć za Daturą lecz najwidoczniej Mjinga nie była jeszcze gotowa. Stanęła więc tuż za ,,Danutą" I przysłuchiwała się rozmowie, milcząc. Nie chciała przerywać tej wymiany zdań. Jednak w pewnym momencie Tib powiedział coś co ją zaniepokoiło. Choć jego ton na to nie wskazywał, lwica była pewno że to nie błachostka.
- Wódz? To przywódca innego stada?- zapytała. Była lekko zaniepokojona. Czy grozi im jakiś atak? Ale przecież już nie była sama. Jest tu tyle lwów. Na pewno w razie czego dadzą radę. Może ona też będzie miała szansę się przysłużyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#694

Post autor: Datura » 22 paź 2019, 13:12

W głowie najważniejsze jest, kto nią porusza. Ta myśl przypomniała Daturze, że miała zamiar porozmawiać z Raisą kiedy już wszystko po ceremonii się uspokoi.
- Dziwne, ja nie przyniosłam żadnej skóry. Czyżby ktoś się rozgościł w naszej sypialni? - zapytała równie wesoło. Humor zdecydowanie dziś jej dopisywał, szczególnie dlatego, że mogła wreszcie odpocząć: żadnych ceremonii, żadnych bójek, pyskatych dzieci czy skłaniających jedynie do snu przemów. Darowała sobie komentarze na temat Wodza. Miała wrażenie, że powoli z realnego zagrożenia przekształca się on czarną postać, którą straszy się lwiątka, a strach przed nim urastał do rozmiarów paranoi.
- To się jeszcze okaże. - odpowiedziała Tibowi, właściwie nie będąc pewna gdzie zamierzają pójść. Jeżeli chodzi o badania, na pewno wolała je przeprowadzić we własnej jaskini, a co do reszty wieczoru? Któż to wie, może skoczą do Nabo sprawdzić czy ma w zapasie trochę maruli.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 185
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 cze 2016
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 30
Kontakt:

#695

Post autor: Rudy » 22 paź 2019, 20:12

- No proszę! Uśmiechnąłem się. - To dzisiaj Panie będą wracały okrężną drogą do domu. Zaśmiałem się serdecznie, oglądając na każdego po kolei. No tak... tam mordują, tu się bawią... jakże szalenie zbudowany jest ten nasz świat! - Nie pamiętam. Skóra... skóra... cholerka, ale ta pamięć licha. - Wobec tego macie dzikiego lokatora. Zaśmiałem się krótko. Chociaż... może mogłem przyznać się, że jest moja? Może to jakaś tajemnica? Nie, a gdzie tam. Tib, jest porządnym gościem. A poza tym nie jestem oszustem, ooo! Patrzyłem sobie dłużej na białą lwicę, aby ta spojrzała i na mnie, wtedy wetknąłem. - Rudy. Przedstawiłem się oficjalnie, bo czemu nie. - A Ty? Zapytałem cicho. Właśnie... miałem pytanie do Tiba, poważne... A-aaaale poczekam aż dziewczyny pójdą w tango. - Miłość rośnie wokół nas... chciałoby się zaśpiewać. Wtrąciłem wesoło! - Tak na zapas życzę udanej imprezy. Powiedziałem do płci pięknej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#696

Post autor: Tib » 22 paź 2019, 21:42

-Nie wiem czy można ich nazwać stadem. To bardziej grupa bandytów, co prawda dość dobrze zorganizowana i skuteczna- odparł na słowa Viseri.
-Ale spokojnie moja droga, dopóki trzymamy się razem Wódz nie jest w stanie nas pokonać- powiedział chociaż w głębi duszy nie był tego aż taki pewien. Pewien był natomiast tego, że nie wolno mu wzniecać paniki wśród Lwioziemców.
Kiedy Datura poruszyła temat skóry Tib przypomniał sobie o Val i nagle poczuł się jakby ktoś podstawił go pod ścianą i przystawił zimna lufę pistoletu do potylicy. No nic, przy najbliższej okazji powie Daturze prawdę i przyzna się do błędu. Oczywiście nie przy wszystkich.
-Cóż, to ty ostatnio sprowadzasz tam sporo osób. Może któryś z gości postanowił zostawić tam prezent- rzekł żartobliwym tonem.
-W takim razie musicie się liczyć z możliwością, ze przypadkowo tam wpadnę- dodał jednocześnie puszczając jej oczko.
-Tak, bawcie się dobrze i polecam wam udać się do Nabo po jego napój-dodał. Co prawda Kanclerz nie przepadał za otyłym szamanem ale jego trunek był niczego sobie.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#697

Post autor: Datura » 22 paź 2019, 22:03

Zauważyła, że Tib lekko się zmieszał na wzmiankę o dzikim lokatorze. Może sprowadził na Lwią Skałę kolejnego swojego bękarta i tam go przetrzymuje w tajemnicy przed nią? No cóż, będzie musiała uważnie przyjrzeć się legowisku skoro i tak wybiera się tam zaraz z dziewczynami.
- Nie sądzę żeby moi pacjenci byli na tyle wdzięczni by zostawiać mi prezenty. Zazwyczaj chowają się po kątach. Od kiedy zajęłam się leczeniem liczba chorych spadła we wręcz drastycznym tempie. - odpowiedziała, nie dając się sprowokować żartem.
- Tylko nie bierz ze sobą Hamzy. Mjindze przyda się chwila na ochłonięcie. - rzekła szeptem. Kolejne bachory to ostatnie czego brakowało na Lwiej Ziemi.
- Tak zrobimy. Muszę tylko najpierw sprawdzić, czy mam jeszcze ziółka na żołądek, bo wolę nie wiedzieć czego grubas tam dodaje.
ObrazekgłosKPObrazek

Awatar użytkownika
Mjinga
Posty: 310
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 31 gru 2016
Waleczność: 45
Zręczność: 60
Percepcja: 45
Kontakt:

#698

Post autor: Mjinga » 23 paź 2019, 18:50

Jak widać ukochany Mjingi nie spieszył się z odpowiedzią, trzymając samicę w napięciu. Położyła po sobie uszy, dając niejako upust braku pewności spowodowanym jego milczeniem. A może już jej nie kochał? Sama przez to zawiesiła się na tyle, że nie rejestrowała co dzieje się wokół - poza jednym detalem, mianowicie próbą odejścia Datury i szybkim jej powrotem. Chociaż ona dodawała jej nieco otuchy.
Pora zatem podjąć pierwszą samodzielną decyzję. Pierwszą, odkąd Hamza jest jej chłopakiem. Ocknęła się, zamrugała nerwowo.
- Babski wieczór aktualny? Bo ja... Chętnie bym poszła... - powiedziała, nieszczególnie głośno i niezbyt stanowczo, kątem oka wciąż spoglądając na narzeczonego-mimo-woli, coby zarejestrować jego ewentualną reakcję na tak wysoce posuniętą samodzielność czy może nawet swego rodzaju despotyzm.

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#699

Post autor: Tib » 24 paź 2019, 14:42

Tib usiłował robić dobrą minę do złej gry ale w końcu poczucie winy stało się nieznośne do tego stopnia, że brązowogrzymy zaczął mieć wrażenie, że kręci mu się w głowie. Wiedział, że był bardzo kiepskim kłamcą i ukrywanie tego na dłuższą metę nie maiło żadnego sensu.
-Mógłbym cie prosić na chwilę?- rzekł do Datury posyłając jej przy tym miły uśmiech.
-To nie zajmie długo, lada chwilą i będę z powrotem- rzekł do Rudego i Hamzy, po czym przeniósł spojrzenie na szamankę.

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#700

Post autor: Datura » 24 paź 2019, 15:02

Nareszcie Mjinga odkleiła się od Hamzy. Świetnie, już myślała, że będzie musiała ją odciągać siłą.
- Oczywiście! - odpowiedziała natychmiast. Gdy już będą same porozmawia też z Mjingą o tym, że nie musi w każdej sprawie pytać o pozwolenie Hamzy. Idą tylko się napić maruli, a Nabo jest ostatnim samcem jakiemu w głowie mogłoby być podrywanie Mjingi, więc narzeczony nie musiał się o nic martwić.
- Zaczynam odnosić wrażenie, że jestem podejrzewana o próbę zwabienia dziewczyn w ciemny kąt i okrutnego otrucia. - zaczynała już niecierpliwić się tym, że zebranie się do wyjścia na spotkanie zajmuje więcej czasu niż plany bojowe przed walką.
- Chyba boisz się mnie zostawić na chwilę samej. Viseria i Mjinga są w dobrych łapach, więc mam nadzieję, że nie jest to pogadanka w stylu "zachowujcie się, nie dajcie się zaczepiać obcym samcom i inne bzdety". - przewróciła oczami, ale z ociąganiem ruszyła za Tibem. W towarzystwie nie będzie podważać rozkazów kanclerza.

ZT
ObrazekgłosKPObrazek

Odpowiedz

Wróć do „Lwia Skała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości