x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Propozycje systemu statystyk v3... v4? coś koło tego.

Awatar użytkownika
Nefthis
Posty: 255
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

Re: Propozycje systemu statystyk v3... v4? coś koło tego.

#11

Post autor: Nefthis » 12 lut 2020, 17:50

ja nie napisałam, że nie przeczytałam Twoich argumentów Askari. nie odniosłam się do nich bo mam po prostu takie wrażenie, że widełki i tak wejdą. dlaczego? bo znów się pojawiają mimo, że Athastan sam chyba zauważył, że się nie przyjęły ale w innym temacie. może się mylę ale to jest raczej widoczne. nie widzę sensu dodawać od siebie kontrargumentów bo te podałam wyżej a także w poprzedniej dyskusji i nadal mnie nie przekonujecie. wolno mi, chyba? po co to prawie adpersonam?

i tak samo jak Nana czekam na odpowiedzi odnośnie umiejek bo jak widać nie jest to jasne.

Buhguur
Posty: 47
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 maja 2017
Zdrowie: 100
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 30
Kontakt:

#12

Post autor: Buhguur » 12 lut 2020, 18:25

Bonus węży spłycony. Wrzucono padalca i pytona do jednego wora, nie zdając sobie sprawy, że pytony dysponują termoreceptorami, które umożliwiają postrzeganie najmniejszych zmian temperaturowych (dostrzegają zmianę 0,001°C) w orgaznizmach innych zwierząt i czynią pytony doskonały zabójcami niezależnie od ograniczonej widoczności.

Lamparta ograniczono do dżungli, zapominając że te zwierzęta żyją również na sawannach ba, osobniki żyjące na sawannach są większe i silniejsze od leśnych braci.

U małp skupiono się na przeciwstawnych kciukach i skakaniu po drzewach. Pominięto dużą siłę tych zwierząt większą od człowieka-kulturysty pomimo mniejszych rozmiarów, którą małpy zawdzięczają silnie unerwionym kończynom.

Wszystkie ptaki postanowiono na jednakowym poziomie każdemu zapewniając +15 do percepcji w locie, a nie uwzględniono, że sokół oraz kruk mają zaledwie 85 statystyk do rozdania i powinny otrzymać więcej bonusu od ptaków, które posiadają 115.

Bonus hieny do zakażenia podczas walki mało użyteczny, jeżeli nie zada ona dotkliwszych ran i każdy może wylizać się po walce niwelując rozwinięcie się powikłań.

Małe kopytne jak guziec nie dostały kopa. Opieranie bonusu na specjalizacji mija się z przeznaczeniem nazywania bonusu gatunkowym.

Tak to wygląda z mojej perspektywy :ukryty:

Awatar użytkownika
Askari
Posty: 105
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 sie 2014
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#13

Post autor: Askari » 12 lut 2020, 18:30

Dalej jest to temat z dyskusją, a ty przychodzisz i stwierdzasz, ze "kij tam z dyskusją, pewnie i tak zrobią po swojemu." Po to jest ten temat, żeby nie było takich narzekań, ze admini robią po swojemu i nie słuchają graczy, ale nawet, kurde, w temacie dyskusyjnym w którym jest prośbą o opinie graczy musi się znaleźć taki zarzut. Męczące to jest.

Ale ja nie jestem za widełkami w takiej formie jak zostały tu przedstawione ;) Z resztą nie oszukujmy się - większość i tak się w nich mieści, a większość opinii przeciw opiera się o - jak jak z resztą Hiraeth przyznała - system profesji i narzucone przez niego zunifikowane progi statystyk dla każdego niezależnie od gatunku. Prosta zmiana testów w oparciu o wartości dla każdego gatunku załatwiłaby sprawę, a i widełki przestałyby być takie straszne.

Zauważ, że z widełkami czy bez, bez zmiany tego dalej masz problem z testami profesji.
Obrazek
Bring me the head of the lion king
Let me see the things he's seen.

Awatar użytkownika
Nefthis
Posty: 255
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#14

Post autor: Nefthis » 12 lut 2020, 19:47

Nie będę się już wypowiadać na temat widełek. Przeczytałam i wyraziłam swoje zdanie. Od samego początku jestem za unikaniem matmy na forum jak się da a Twój pomysł przynosi nowe procentowe przeliczniki. Po prostu nie. Jestem na nie a zrobicie jak uznacie czy uwzględniając pomysły userów czy nie. Nie wiem po co ciągniesz ten temat. Myślę, że nie musisz mi tu odpowiadać już na tę myśl

Przechodząc do dyskusji, która poszła dalej.
Bonus węży spłycony. Wrzucono padalca i pytona do jednego wora, nie zdając sobie sprawy, że pytony dysponują termoreceptorami, które umożliwiają postrzeganie najmniejszych zmian temperaturowych (dostrzegają zmianę 0,001°C) w orgaznizmach innych zwierząt i czynią pytony doskonały zabójcami niezależnie od ograniczonej widoczności.
Też bez przesady. Jedynie sensowne byłoby rozbicie węży na trucicieli i dusicieli ale trucicieli nie ma. Po co wchodzić w aż takie szczegóły? To nie jest National Geografic tylko forko do popisania.
I to samo do lampartów.
Jasne, fajnie jak postać oddaje realizm gatunku swojej postaci ale umówmy się - jaki procent będzie tak pisał? Jakby wchodzić w takie szczególiki to węże nie mogłyby opisywać w postach przyrody bo przecież inaczej świat postrzegają. Te opisy są spoko, oddają w skrócie specyfikę gatunku i takie mają być te opisy. Jeśli się uprzeć to na wzmiankę, że np "lamparty żyjące na sawannie mają mniejsze rozetki" albo "tam gdzie lampart jest szczytowym zabójcą osobniki są większe niż np w sąsiedztwie lwów"... ale nie ma po co? Kto to będzie uwzględniał w designie postaci? Jak ktoś zrobi przerośniętego lamparta to nikt mu nie zabroni mieszkać w dżungli.
Bonus hieny do zakażenia podczas walki mało użyteczny, jeżeli nie zada ona dotkliwszych ran i każdy może wylizać się po walce niwelując rozwinięcie się powikłań.
Bonus hieny zapewne wynika ze specyfiki ugryzień i szczęk tych zwierząt. To jasne, że samotna hiena będzie mieć problem z samotnym lwem i zadaniu mu takich obrażeń.

Awatar użytkownika
Lilith
Posty: 11
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lis 2018
Zdrowie: 0
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#15

Post autor: Lilith » 12 lut 2020, 22:40

Hej! Czy można pójść o krok dalej i zrobić tak?

Statystyki dla dużych ptaków
K – 10 Z – 30 P – 35 [40]
Czy nie lepiej, jeśli podwyższy się bazową percepcję zachowując 40 punktów do rozdania?
na
K - 10 Z - 30 P - 55 [40]
135 punktów do rozdania

To daje dużym ptakom do rozdania 40 punktów z czego 15 mogą w percepcje lub 40 w zręczność, lub w krzepę zależnie od gatunku.

Małpy

K – 10 Z –45 P –25 [45] na K - 15 Z - 45 P - 35 [45]
135 punktów do rozdania

Fenek
K – 5 Z – 35 P – 15 [30] na K - 5 Z - 35 - P - 45 [30]
115 punktów do rozdania

Duże psowate
K – 20 Z – 30 P – 25 [40] na K - 20 Z - 30 P - 50 [40]
140 punktów do rozdania

Krokuta cętkowana
K – 20 Z – 35 P – 25 [45] na K - 20 Z - 35 P - 40 [45]
140 punktów do rozdania


Podwyższa się statystyki innym gatunkom według zbalansowanego wzorca dając im więcej percepcji lub lekko podnosząc krzepę albo zręczność i bonusy są lepsze, a skoro wartości są zbliżone to można wprowadzić bonus gatunkowy dla lwa :)

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#16

Post autor: Tib » 13 lut 2020, 1:08

Co do statystyk to rzeczywiście widełki nie wyglądają na zbyt dobry pomysł jednak uważam, że należałoby wprowadzić coś, co pomoże wyeliminować sytuacje gdzie lew jest tak samo silny jak serwal. Dodatkowo zaznaczę, że maksymalna: krzepa, zręczność i percepcja pozostają na swoim miejscu a główną ideą tego pomysłu jest ograniczenie sytuacji, gdzie lew posiada jedynie 25 percepcji…

Dodatkowo zwierzęta, których pula punktów nie przekracza 100, dostaną do rozdania dodatkowe 10. Jeszcze krótka legenda, pierwsza wartość w nawiasie oznacza wartość minimalną, kolejna, po myślniku wartość maksymalną. Na przykład: K (25 -45) oznacza, że minimalna wartość krzepy dla danego gatunku wynosi 25 a maksymalna 45. W nawiasach kwadratowych podana został pula punktów przysługująca danemu gatunkowi.

Kotowate

Lew [150]: K – (30-70) Z – (30-70) P – (30-70)

Lampart [140]: K – (25-65) Z – (30-70) P – (30-70)

Gepard [130]: K – (15-35) Z – (30-70) P – (30-70)

Serwal [115]: K – (5-25) Z – (20-70) P – (20-70)

Kot czarnołapy [100]: K – (5-15) Z – (20-70) P – (20-70)


Psowate

Duże psowate [115] (Likaon, Szakal) [150]: K – (20- 40) Z – (20-70) P – (20-70)

Fenek [95]: K – (5-15) Z – (20-70) P – (20-70)


Hienowate

Krokuta cętkowana [125]: K – (20-40) Z – (25-70) P – (25-70)

Hieny [115]: (brunatna, pręgowana) K - (10-30) Z – (20-70) P – (20-70)


Małpy

(Szympans, Pawian) [125]: K - (10-30) Z – (25-70) P – (25-70)


Drobne zwierzęta


Żeneta [100] K - (5-15) Z – (20-70) P – (20-70)

Wielkoszczur gambijski [100] K - (5-15) Z – (20-70) P – (20-70)


Kopytne

Duże [140] (Zebra, Gnu, Kudu, Oryks) K - (25-55) Z – (30-70) P – (30-70)

Średnie [120] (Guziec, Gazela) K - (20-40) Z – (20-70) P – (20-70)


Ptaki

Duże [115] (Wojownik, Orzeł, Orłosęp, Sęp) K - (10-30) Z – (20-70) P – (20-70)

Średnie [95] (Sokół, Kruk) K - (5-20) Z – (20-70) P – (20-70)


Węże

[105] (Pyton, Zaskroniec) K - (5-20) Z – (20-70) P – (20-70)


PS. Jeżeli obecnie jakieś postacie nie mieszczą się w zaproponowanym przedziale to NIE będą one musiały zmieniać statystyk.

Awatar użytkownika
Lilith
Posty: 11
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lis 2018
Zdrowie: 0
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#17

Post autor: Lilith » 13 lut 2020, 17:32

Czuję, że napisałam post dla siebie, a jak chcecie uniknąć lwa z 25 percepcji to nie lepiej zwiększyć jej znaczenie? Serio, zakładałam kartę niedawno i po przeczytaniu poradnika, przeklikaniu hiperłączy, zapoznaniu się z mechaniką, łatwo wysunąć wnioski, że percepcja jest mało ważna.
Nie planujesz polować samemu, zbierać ziółek i bawić się w specjalizację? Po co ona w większym stopniu niż te minimum 20-35. W każdym stadzie znajdzie się jeden lew, który ma dużą percepcję i można go wziąć do pomocy w polowaniu albo znaleźć samotnika. Do obronienia się przed atakiem z zaskoczenia, który przeciwnik może wykonać tylko raz? Co z tego, że zadał ci -10 czy 15hp w ataku z znienacka? Jak masz dużo zręczności i krzepy to nadrobisz podczas dalszej walki, a on jeszcze przegra.
Do akcji specjalnych z MG? Tu znowu można zgarnąć tą jedną osobę z dużą percepcja albo unikać takich akcji.

Odpowiedz

Wróć do „Archiwum ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości