x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pomysły

Awatar użytkownika
Mane
Posty: 865
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 mar 2014
Zdrowie: 81
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Pomysły

#21

Post autor: Mane » 18 lut 2019, 20:08

@Gunter: Dziękuję bardzo :)

Jakby ktoś chciał, to w opcjach ucp.php?i=ucp_notifications&mode=notification_options można sobie ustawić wysyłanie maili, jak się zostanie oznaczonym :)

Dziwne, działa to trochę inaczej tutaj... ale ważne, że działa :)

Awatar użytkownika
Nilima
Posty: 221
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 maja 2018
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#22

Post autor: Nilima » 15 kwie 2019, 10:40

Hejo!
Wpadam z pomysłem co do wieku postaci, konkretnie postarzania.
U dorosłych wiek realny = wiek postaci nie jest taki zły, nie odczuwa się tak tego, jednakże jeśli chodzi o lwiatka... no tu już trochę to wnerwia, patrząc na Nil, rok dopiero miałaby w sierpniu, a już mnie nieco wnerwia granie lwiątkiem które ledwo co motyla umie złapać, chciałabym iść nią dalej i dać jej już ten rok. Fajnie więc gdyby powstało jakieś rozsądne postarzenie lwiątek, oczywiście jeśli byłoby to rodzeństwo, musiałoby się razem dogadać i podnieść wiek, może po pół roku realnym lwiątko ma rok. Po kolejnym pół dwa lata? Tak chyba najrozsądniej.

Awatar użytkownika
Lyanna
Valarjar
Valarjar
Posty: 1021
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 wrz 2016
Specjalizacja:
łowca 3
Łowca 3
zebra
Zebra
krokodyl
Krokodyl
słoń
Słoń
survivalista
Przewodnik
Zdrowie: 35
Waleczność: 58
Zręczność: 66
Percepcja: 38
Kontakt:

#23

Post autor: Lyanna » 15 kwie 2019, 17:58

Ja od początku uważałem, że lepiej byłoby gdyby postarzenia szło 1:2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#24

Post autor: Tib » 15 kwie 2019, 21:35

Można by zrobić taki myk, żeby lwiątko wchodziło w wiek nastolatka mając 6 miesięcy a młody dorosły zaczynałby się od 1,5 roku. Dzięki temu okres kiedy taki dzieciak nic nie może zostałby skrócony do minimum i wynosił jedynie pół roku.

Awatar użytkownika
Nilima
Posty: 221
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 maja 2018
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#25

Post autor: Nilima » 15 kwie 2019, 22:07

Czyli realne 6 miechów - postarzenie do roku
A realne 1.5 do 2 lat? Nie lepiej już zrobić równo realny rok?
No ale w razie czego i tak fajnie że chociaż skraca się ten okres lwiątka bo zdecydowanie lepiej gra się nastolatką która coś już polować może.

Awatar użytkownika
Narie
Posty: 551
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 06 mar 2018
Specjalizacja:
szaman 1
Szaman 1
Zdrowie: 85
Waleczność: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#26

Post autor: Narie » 15 kwie 2019, 23:34

Czyli ten plan od kiedy wchodził by w życie? W sensie taka Narie przeskoczyłaby na dorosłego w marcu czy już we wrześniu?

Awatar użytkownika
Nilima
Posty: 221
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 28 maja 2018
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#27

Post autor: Nilima » 16 kwie 2019, 10:59

Właśnie wolałabym od już, zgodnie z powstaniem postaci. Skoro Nil jest od sierpnia, to już ma rok.
A twoja będzie dorosłą... zależnie jak to wprowadzą, bo jeśli idąc moim myśleniem to byłaby już dorosła (bo rok minął) a jeśli Tiba to wrzesień

Awatar użytkownika
Furaha
Posty: 164
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 cze 2013
Specjalizacja:
szaman 2
Szaman 2
medyk 2
Medyk 2
botanik
Botanik
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 72
Kontakt:

#28

Post autor: Furaha » 15 maja 2019, 12:04

Juz kiedyś proponowałem aby pomysły były kategoria i każdy pomysł był osobnym temat aby w zalewie pomysłów i czasem gorącej dyskusji nie trzeba było szukać początku ale to inna sprawa.


----------

Pomysł, który chce tutaj przedstawić naszedł mnie w czasie mojej sesji z MG.
Chodzi o sprawę, że w czasie jej trwania miałem do dyspozycji X ilości X ziół. Sprawa jasna tylko w sesji moja postać chodzi po bagnach, więc dla mnie sprawą oczywistą jest, że nie ma tych ziół bo gdzie? Nie lubię sobie wyczarowywać z pod ogona nagle całego zastępu ziół itp. Tak więc Furaha użył wiedzy i tylko zielska, które znalazł w czasie chodzenia.

Do czego zmierzam?

Proponuje aby medycy na start dostali mały woreczek. Dzięki czemu mogli w nim mieć jakaś mała ilość ziół czy innego badziewia. Ograniczona np. do 4 rzeczy i sam sobie wybiera jakie zioła/trucizny/inna pierdoła ma przy sobie.

Przy takim podziale można wtedy do sklepu dorzucić więcej typów toreb, bo obecna nie ma dna? xD

nie uważam tego za jakiś wielki boost dla medyków w końcu medycy i tka mają sesje z mg? Zawsze po niej mogą otrzymać taki mały woreczek
Obrazek Głos Obrazek Karta Postaci Obrazek Dziennik Obrazek

Obrazek

Niektórzy ludzie stają się duchami, jeszcze zanim umrą.

Awatar użytkownika
Sigrun
Królowa
Królowa
Posty: 313
Gatunek: Lew kameruński
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 gru 2013
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
czyste łapy
Czyste łapy
rzemieślnik 2
Rzemieślnik 2
recykling
Recykling
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 60
Percepcja: 70
Kontakt:

#29

Post autor: Sigrun » 15 maja 2019, 12:23

Yup też jestem za tym by medycy zamiast pakietu ziół, które mogą sobie nazbierać spokojnie mając gdzie to chomikować otrzymali na start małą torbę lub sakiewkę.
Tylko ja proponuje podzielić to na 5 kategorii:
  • sakiewka 10szt
  • mała torba 25szt
  • średnia torba 50szt
  • duża torba 75szt
  • ogromna torba 100szt


Czyli przykładowo w małą torbę może wejść 25 szt rożnych składników. W przypadku posiadania i innych przedmiotów nie będących jakimiś wielkimi gabarytowo można rozdzielić to na: 20 sztuk ziół i 5 szt innych akcesoria. Chodzi o to by nie można było przekroczyć danej wartości dla poszczególnej torby.
Waluta paciorki przetrzymywane w torbach również mogłyby się liczyć. np 100 paciorków = 1szt.

A droga wiedzie w przód i w przód,
Choć się zaczęła tuż za progiem
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią - tak jak mogę...
Skorymi stopy za nią w ślad -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
A potem dokąd? - rzec nie mogę...
♪♫♪

Obrazek Tutu tutu tutu tutu|Gdy posuniesz się za daleko|Yummy|☙❦❧ Karta postaci

Awatar użytkownika
Datura
Posty: 1518
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Specjalizacja:
medyk 3
Medyk 3
botanik
Botanik
truciciel
Truciciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 67
Kontakt:

#30

Post autor: Datura » 15 maja 2019, 14:57

Podoba mi się bardzo takie rozwiązanie. I w ten sposób rozwiązałaby się też sprawa postaci, które mają w ekwipunku mikstury albo inne przedmioty, które warto by nosić przy sobie. Kwestia tylko przeliczenia ile powinny kosztować i ile surowców trzeba na ich wykonanie. Więc zrobi się :)
ObrazekgłosKPObrazek

Odpowiedz

Wróć do „Archiwum ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości