x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Szczyt Kaskady

Masyw wody wypływający z gór, który spływa po półkach skalnych niczym po schodach. Przez to nie jest tak głośny jak typowy wodospad. Na szczycie rosną drzewa zaś na zboczu krzewy, które maskują wejścia do różnych jaskiń. Woda wpływa do dużego jeziora.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.

Kary i negatywne efekty
  • Przebywająca górach postać jest narażona na lawiny, burze albo inne przeszkody.
  • Większe ryzyko złapania choroby - nie dotyczy stada zamieszkującego w tych terenach.
Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

Re: Szczyt Kaskady

#11

Post autor: Tazabana » 16 maja 2019, 18:06

//Nie ma z wami Bjørna, ale jest Tazabana :/

Co za pośpiech. Bez jedzenia Ragir przegonił ich przez pół Afryki chyba i jeszcze każe natychmiast ruszać na patrol i zajmowanie okolicy. Przecież ta ziemia leży niczyja dużo dłużej niż Ragir w ogóle żył. Usiadł bezceremonialnie na trawniku i sapnął obracając się za siebie, ale dobrze myślał. Bjørna nadal tu nie było, co ten Herszt wygaduje? Omamy ma?
- Do kogo on mówił?- Został prawie sam z Nuzirą, czyżby na oczy mu już padło?

Awatar użytkownika
Nuzira
Posty: 357
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 22 paź 2016
Waleczność: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#12

Post autor: Nuzira » 17 maja 2019, 10:58

Westchnęła, siedząc i czekając na samca który nadal nie przyszedł, zgubił się, a może w ogóle z nimi nie podążał? W każdym bądź razie, została sama z Tazem, który to podszedł do niej po chwili, lekko zdziwiony całą sytuacją. -Wydawało mu się pewnie że szedł tuż za nami, no nie ważne. To idziesz ze mną?- mruknęła, sama nieco zmieszana całą tą sytuacją, brak pożywienia po drodze i porządnej przerwy widocznie dawał się już we znaki nie tylko jej ale i bratu.

Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

#13

Post autor: Tazabana » 17 maja 2019, 17:48

Czyli jednak zwidy, pilnował często tyłu karawany i nie widział tam Bjørna. Czyżby faktycznie coś go zatrzymało? Może zgubił ich trop? Chociaż młodzik wyglądał mu na całkiem rozgarniętego, ale z drugiej strony nie przyjrzał mu się zbyt uważnie, bo brakowało czasu.
- Tak będzie rozsądniej, Kifo też poszedł w parze z lwicą. Jesteście bardziej spostrzegawcze, co w połączeniu z samczą siłą tworzy dobrą kombinację. Przynajmniej w teorii. - Chociaż najchętniej to by się położył i przespał z 3-4 godzinki. - Chcesz prowadzić?

Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

#14

Post autor: Tazabana » 22 maja 2019, 14:20

Nuzira chyba nie chciała iść przodem, no nic to. Ruszył więc pierwszy zbadać tereny wskazane przez Herszta, ale nie do końca też miał zamiar podążać wyznaczonymi priorytetami młodzika. Bez względy na swoją pozycję, Ragir musiał jeszcze wielu rzeczy się nauczyć i patrzeć nie tylko na cele, które sobie postawił przed sobą.

ZT

Awatar użytkownika
Nuzira
Posty: 357
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 22 paź 2016
Waleczność: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#15

Post autor: Nuzira » 26 maja 2019, 22:13

Machnęła ogonami słuchając jego słów, oczywiście miał rację, silny samiec i zwinna oraz spostrzegawcza lwica to była dość dobrana para, jednakże sporo już się nachodziła z przodu w wędrówce na te tereny, dlatego też postanowiła puścić samca i iść za jego krokami.
zt

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#16

Post autor: Ragir » 18 cze 2019, 7:49

Dotarliśmy na szczyt, w końcu. Droga była długa i męcząca. ciągnięcie gnu dodatkowo spowalniała nasza drogę. Zaryczałem głośno. Aby reszta mogła się tutaj zebrać. Nie wiedziałem co z reszta ale liczyłem, że będzie dobrze. Oblizałem pysk i krwią gnu zrobiłem an pysku lekkie malunki. Spojrzałem na nową lwice
-Mówi kim jesteś co możesz dać stadu i czy jesteś świadoma, że nie masz już drogi odwrotnej- Mówił stanowczo.

Awatar użytkownika
Shauri
Posty: 59
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 23 kwie 2017
Waleczność: 70
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Kontakt:

#17

Post autor: Shauri » 18 cze 2019, 12:52

Shauri była nader spokojna jednakże obserwowała Lyannę, która miała jakieś dziwne chyba myśli na temat całego zajścia że tu się pojawiła u Lyarry. Po usłyszeniu słów od herszta.
- Jestem Shauri, należałam do stada Mrocznego Gniewu. Umiem bardzo dobrze polować i jeśli będzie trzeba to też szpiegować - rzekła do Ragira. Mało komu przedstawiałam nazwę swojego stada rodzimego, gdzie wychowała się zawsze uważała że kogo to obchodzi. Z drugiej strony odeszła tylko dlatego, że dowiedziała się o pochodzeniu jej ojca że należał kiedyś do Złej Ziemi z opowieści jej matki. Pragnęła go odnalezc, ale prawdopodobnie nie uda się tego dokonać. Jednakże miała zamiar pójść w ślady ojca dlatego odeszła ze względu na dołączenie do tego stada. - Tak jestem świadoma tego i nadal chcę dołączyć - rzekła stanowczo i poważniejszym tonem głosu niż wcześniej.

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#18

Post autor: Ragir » 19 cze 2019, 9:50

Spoglądałem z uwagą na lwicę i lekko poruszyłem jednym uchem.
-Niech będzie Shauri- Lwice z cała pewnością przydadzą się stadu, zobaczymy co z tego będzie.
-Przystępując do nas zobowiązujesz się na krew swoją i przodków, walczyć, żyć i jeśli będzie trzeba zginać dla stada- Spoglądałem na brązową z uwagą.
-Tutaj i teraz złóż przysięgę, że oddajesz się w całości stadu i mnie jako władcy tej krainy, przysięgnij, że będziesz lojalna, będziesz wypełniać swoje obowiązki z zaangażowaniem i oddaniem, moje słowo to świętość i moje racje to prawo i przysięgnij na swe życie, że nigdy żywym stada nie opuścisz- Wymagałem lojalności i oddania stadu a nie tylko udawanek i wygodnego życia dla członków.

Awatar użytkownika
Shauri
Posty: 59
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 23 kwie 2017
Waleczność: 70
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Kontakt:

#19

Post autor: Shauri » 19 cze 2019, 11:58

Shauri w takim momencie kiwnęła głową na zrozumienie od Herszta. W takim momencie usłyszała, że musi przysiądź na wartości stada.
- Ja Shauri przysięgam, że oddaję się w całości stadu i Ciebie jako władcy tej krainy, że będę lojalna, wypełniała wszystkie obowiązki powierzone z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Przysięgam na swe życie, że nigdy nie opuszczę stada jako żywa - odparła mówiąc poważnym tonem głosu. W takim momencie w myślach powiedziała, jedynie to dla Ciebie ojcze chcę iść twoimi śladami.

Awatar użytkownika
Lyanna
Valarjar
Valarjar
Posty: 1021
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 wrz 2016
Specjalizacja:
łowca 3
Łowca 3
zebra
Zebra
krokodyl
Krokodyl
słoń
Słoń
survivalista
Przewodnik
Zdrowie: 35
Waleczność: 58
Zręczność: 66
Percepcja: 38
Kontakt:

#20

Post autor: Lyanna » 19 cze 2019, 15:06

Lyanna również bardzo zmęczyła się drogą i ciągnięciem z sobą ciała martwej gnu. Dlatego też wiele się nie odzywała gdy Ragir werbował w szeregi nową samicę. Leżała, odpoczywają i przyglądając się nowej. Żadne z słów dyskusji jej nie uciekło, a w niektórych doszukiwała się podtekstów. Zazdrość mogłaby się lekko ukazać gdyby nie to, że księżycowookiej zależało na tym, by ruda do nich dołączyła. Każda para łap się przyda.
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Kaskada z kamienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości