x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Szczyt Kaskady

Masyw wody wypływający z gór, który spływa po półkach skalnych niczym po schodach. Przez to nie jest tak głośny jak typowy wodospad. Na szczycie rosną drzewa zaś na zboczu krzewy, które maskują wejścia do różnych jaskiń. Woda wpływa do dużego jeziora.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.

Kary i negatywne efekty
  • Przebywająca górach postać jest narażona na lawiny, burze albo inne przeszkody.
  • Większe ryzyko złapania choroby - nie dotyczy stada zamieszkującego w tych terenach.
Awatar użytkownika
Lyarra
Posty: 320
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
zebra
Zebra
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 54
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Szczyt Kaskady

#21

Post autor: Lyarra » 19 cze 2019, 15:25

I wreszcie dotarli. Lyarra miała już serdecznie dość całej tej wędrówki, a i antylopa najlżejsza nie była. Niby dobrze, bo się najedzą, ale podróży nie ułatwiała. Na szczęście w końcu byli na miejscu. Yara prychnęła i ułożyła się koło siostry, wtórując jej w posyłaniu obcej nieufnego spojrzenia.

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#22

Post autor: Ragir » 21 cze 2019, 8:41

Machnąłem mocniej ogonem trochę martwiała mnie nieobecność reszty. Powinni już dawno wrócić. Sam pójdę do grot i reszty. Miałem nadzieję, że jednak słyszeli ryk i w ogóle. No nic skupie się na obecnych tutaj lwicach.
-Zła Ziamia przeniosła się na nowe ziemie tym samym zaczynając nowy początek, od dzisiaj zwiemy się Szkarłatne Grzywy, ze zmianą nazwy wprowadzam monarchię, której królem jestem ja jako syn Nuki, lwa, którego historia z powodu zdradzieckiego Kovu została zakłamana tak aby ten drugi był tym lepszym i cały blask tylko spadał na niego. Ten zdradził nas a krew pierwszego prawdziwego króla, Skazy płynie we mnie jako dziedzica tronu- Uniosłem łeb i spojrzałem za horyzont-To nowy początek nie zapomnimy jednak o naszej historii i obyczajach krwawy księżyc i przodkowie będą wyznaczać nam drogę- Spojrzałam na lwice- Ja jako król stanowię prawo i nie am odejść ze stada- Nie zmieniło to faktu, że mogłem robić wyjątki jeśli ktoś dla nas zrobił dużo- Więcej praw i innych dowiecie się później a teraz odpocznijcie i ucztujcie, tego chcą Przodkowie, abyśmy w krwi skąpani znaczyli drogę do lepszego jutra- Dodałem i posłałem reszcie lekki uśmiech a potem zszedłem do leża.

zt

Awatar użytkownika
Shauri
Posty: 59
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 23 kwie 2017
Waleczność: 70
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Kontakt:

#23

Post autor: Shauri » 21 cze 2019, 13:33

Lwica po wysłuchaniu słów usłyszała o ucztowaniu wtedy wzięła się za swoją porcję w takim momencie i gdy zjadła to odeszła od ofiary. W danym momencie poczuła jakby zew, że jednak będzie chciała zostać medykiem i leczyć innych jednakże musi wpierw znaleźć mentora, który będzie ją uczyć i szkolić za jednym zamachem. Oblizała lubieżnie swój pysk z krwi wtedy uśmiechnęła się wrednie spoglądając na tereny. Tak to jest to, będę przynajmniej o wiele silniejsza niż przedtem tym bardziej ojca nie zawiodę. Nie wiedział, czy ojciec żył, czy nie, ale ma cel chcąc być taka jak on.

Awatar użytkownika
Lyarra
Posty: 320
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
zebra
Zebra
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 54
Percepcja: 40
Kontakt:

#24

Post autor: Lyarra » 23 cze 2019, 13:25

Wysłuchała słów herszta, popierając je pomrukami aprobaty. Przemowa była taka, jak być powinna - krótka, zwięzła i na temat. Potem zostało już tylko jedzenie i odpoczywanie. Aż w końcu przyszła pora pójść spać, a potem rozpocząć nowy, pełen obowiązków dzień.

Z.t.

Awatar użytkownika
Shauri
Posty: 59
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 23 kwie 2017
Waleczność: 70
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Kontakt:

#25

Post autor: Shauri » 09 sie 2019, 0:09

Shauri ruszyła w kierunku terenów stadnych po większym odpoczynku.

z.t

Awatar użytkownika
Nuzira
Posty: 357
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 22 paź 2016
Waleczność: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#26

Post autor: Nuzira » 31 paź 2019, 21:01

Po spotkaniu szarego lwa, oczyszczeniu jego ran oraz małych igraszkach, postanowiła udać się do kuzynki oraz jej stada, bowiem jak dobrze zrozumiała to ona teraz nim dowodziła. Nie widziała jeszcze do końca czy chciała do nich wrócić, bowiem nie znała jej poglądów i nie miała kompletnie pojęcia jak rządziła, a przede wszystkim chodziło jej o Ragira. Czemu odszedł i miał zanik pamięci, zresztą kto wie, może nawet ona tego nie wie i pomoże jej jakoś dotrzeć do brata? Na szczęście pamiętała gdzie stado się znajduje i w sumie dobrze, bo samca już nie widziała po numerku, widocznie średnio podobał mu się pomysł wspólnego spaceru, bądź obawiał się konsekwencji wyjścia poza tereny stada. Nuzira więc nie miała zamiaru na niego czekać i ruszyła, prosto na kaskadę gdzie z tego co pamiętała jej brat urządził kiedyś centrum, coś w postaci termitiery. Weszła na szczyt i rozejrzała się, niestety nikogo nie dostrzegła, dlatego też wydała z siebie ryk, dając do zrozumienia, że oczekuje kogokolwiek.
@Lyanna

Awatar użytkownika
Lyanna
Valarjar
Valarjar
Posty: 1021
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 wrz 2016
Specjalizacja:
łowca 3
Łowca 3
zebra
Zebra
krokodyl
Krokodyl
słoń
Słoń
survivalista
Przewodnik
Zdrowie: 35
Waleczność: 58
Zręczność: 66
Percepcja: 38
Kontakt:

#27

Post autor: Lyanna » 01 lis 2019, 14:37

Nie za długo musiała czekać na czyjeś pojawienie się. Lyanna przebywająca w królewskim leżu słysząc ryk natychmiast zerwała się na równe łapy i ile sił w łapach pognała na szczyt kaskady zaciekawiona gościem. Początkowo obawiała się pojawienia Wodza, w którego istnienie coraz bardziej zaczynała wierzyć, ale nie go tam zastała.
Jej srebrnym ślepiom ukazała się jedna ze stadnych zgub. Jasna kwaśno się uśmiechnęła i podeszła bliżej do przybyłej kuzynki, z którą kontakty jak i sama relacja pozostawiały wiele do życzenia. W każdym razie nie to było teraz najważniejsze. Skinęła jej łbem i przyjrzała się uważniej.
- Witaj Nuziro. - zaczęła pewnie - Co cię sprowadza na nasze ziemie? Właściwie gdzie się przez te kilka miesięcy podziewałaś? - rzekła z lekkim wyrzutem, a jej ślepia zaszkliły się ze złości i bezsilności.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nuzira
Posty: 357
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 22 paź 2016
Waleczność: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#28

Post autor: Nuzira » 01 lis 2019, 18:12

Nie zawsze dogadywała się z kuzynką, o ile w ogóle, jednakże teraz kompletnie nie myślała o jakichkolwiek sporach, o ile ta nie powie czegoś co mogłoby drugą rozwścieczyć, a nie od dziś wiadomo że Nuzira bywa wybuchowa. Póki co jednak zerknęła jedynie na jasną, która powoli zbliżała się w jej stronę, momentalnie rzucając jedno pytanie za drugim. -Witaj. Zaraz po przenosinach wróciłam na stare tereny, szukałam jednego z braci, Tadjiego, by Ragir mógł skupić się na władzy...- mruknęła, po czym podeszła nieco bliżej i zmrużyła swe czerwone ślepia, patrząc prosto w oczy Lyn. -Możesz mi wyjaśnić, czemu spotkałam tego drugiego w termitierze, kompletnie nie kojarzącego kim jest?- w końcu przecież jak go tu zostawiała był cały i zdrowy, a kuzynka go zawsze pilnowała, pomagała jak tylko mogła, dlatego między innymi zdecydowała się na odłączenie od stada. Okazało się jednak że nie był to dobry pomysł, skoro nie znalazła pierwszego i straciła też drugiego, pozostając samotną.

Awatar użytkownika
Lyanna
Valarjar
Valarjar
Posty: 1021
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 wrz 2016
Specjalizacja:
łowca 3
Łowca 3
zebra
Zebra
krokodyl
Krokodyl
słoń
Słoń
survivalista
Przewodnik
Zdrowie: 35
Waleczność: 58
Zręczność: 66
Percepcja: 38
Kontakt:

#29

Post autor: Lyanna » 01 lis 2019, 21:13

Nie czekała długo na jej wyjaśnienia. Podeszła doń bliżej i otarła się o nią polikiem, witając ponownie na domowych terenach. Czułe powitanie jakie zaczęła przerwały jej jednak następne słowa kuzynki. Lyanna oderwała się od niej i jakby skamieniała wpatrując się w czerwone ślepia dwuogoniastej kocicy. Poczuła dziwny puls obiegający całe jej ciało, ale ten sam przyjemny impuls totalnie ją oszołomił. Nie potrafiła połączyć słów stojącej przed nią persony.
- To niemożliwe, Ragir zaginął bez śladu... zresztą nie tylko on jedyny. - odpowiedziała po chwili lekko się otrząsając, miotały nią mieszane uczucia - Spędziłam miesiące na poszukiwaniach twojego brata i całej reszty zaginionego stada. Nie spotkałam jednak Tadjego, a na jakikolwiek trop Ragira nawet nie miałam okazji wpaść. - wyjaśniła jej nadal lekko zszokowana.
- Jesteś pewna, że widziałaś Ragira?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nuzira
Posty: 357
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 22 paź 2016
Waleczność: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 60
Kontakt:

#30

Post autor: Nuzira » 01 lis 2019, 21:44

Mruknięcie wydobyło się z jej gardła, jakoś nie przepadała za mizianiem, no chyba że robił to samiec i wtedy kiedy miała na to ochotę, jednakże nie odsunęła się ani nie warknęła, próbowała to po prostu przeczekać, lekko jedynie poruszając łbem co by nie stać jak kołek. Za długo chyba wędrowała samotnie. -Tak, jestem pewna. Tylko że... on mnie kompletnie nie pamiętał, ani nawet swojego imienia.- westchnęła i momentalnie posmutniała, jej podwójny ogon przeciął nerwowo powietrze. Nadal nie potrafiła pogodzić się z tym faktem, zawsze miała przy sobie braci którzy pomagali jej przejść przez życie pomimo swojej odmienności, byli niesamowicie zżyci, rodzice zdecydowanie byliby z nich dumni, aż do czasu. Najpierw zniknął jeden, teraz drugi miał zanik pamięci, już chyba wolałaby żeby zniknął, bo jednak byłaby jakaś nadzieja na to, że się znajdzie. A tak... patrzeć na niego i widzieć w oczach kogoś obcego, niesamowicie raniło. -Kazał na siebie mówić dwugrzywy albo blizno-pyski, nie zaczekał nawet na moją odpowiedź, bo no... zatkało mnie. Zabrał czaszkę, chyba Nazmira, po czym wybiegł. - znów zerknęła gdzieś w dal, nie wiedziała co o tym wszystkim myśleć, ale właśnie dlatego między innymi się tu zjawiła, liczyła że najlepsze wsparcie i pomoc w znalezieniu rozwiązania znajdzie właśnie u kuzynki, która do tej pory tak o niego dbała.

Odpowiedz

Wróć do „Kaskada z kamienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości