x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Cienisty zakątek

Jedyna wyspa zieleni wśród bezkresnej pustyni niejednemu już przyniosła ratunek przed śmiercią z pragnienia. Niewielkie pełne ryb jeziorko, zasilane podziemnym strumieniem, dostarcza wody rosnącym wokół drzewom. Na miękkiej trawie pod ich rozłożystymi konarami można wypocząć przed dalszą podróżą.

Awatar użytkownika
Lorraine
Posty: 45
Gatunek: Lampart Plamisty
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 mar 2016
Waleczność: 50
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Cienisty zakątek

#41

Post autor: Lorraine » 25 wrz 2019, 20:31

Lorraine. W skrócie Lorr.-Odparła i dziarskim krokiem ruszyła za Faraonem.


//sora, strasznie krótko, ale nigdy nie umiem na zt coś napisać :p

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

#42

Post autor: Jasmin » 15 paź 2019, 20:17

Wciąż nie odzyskała jeszcze pełni sił, więc szła powoli, po drodze oglądając każdy szczegół miejsca w którym się znalazła. Oddalili się nieco od jaskini gdzie zostali Ua i Moyo, lecz uważała by nie odejść za daleko.
- Tutaj jest ładnie. - stwierdziła, zadzierając głowę by przyjrzeć się czubkom palm. Po raz pierwszy widziała takie drzewa, podobnie jak wiele innych rzeczy, które poznała w czasie długiej wędrówki. Miała nadzieję, że Ukatiliemu też się spodoba. Odwróciła się do opiekuna i uśmiechnęła niemal z dumą, że znalazła takie przyjemne miejsce.

@Ukatili
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#43

Post autor: Ukatili » 15 paź 2019, 22:15

Ukatili szedł po woli za młodą, nie chciał jej wymijać, aby poczuła się kierowniczką tej podróży. I rzeczywiście... znalazła bardzo fajny zakątek. Było tu palm, które dawały cień.
Zwrócił się do Jasmin. - Rzeczywiście bardzo tu przyjemnie. Poczekaj sprawdzę... - Po czym rozpędził się wymijając ja i skoczył do cienia obracając się na plecy. Chwile tak poleżał do góry nogami. - Hmmm, no trochę tu twardo na tej ziemi, ale w cieniu na pewno przyjemniej. - Po czym zaśmiał się.
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Awatar użytkownika
Ua
Posty: 137
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 10 maja 2017
Waleczność: 35
Zręczność: 67
Percepcja: 48
Kontakt:

#44

Post autor: Ua » 16 paź 2019, 8:35

Na szczęście nie oddalili się zbytnio. Wyprostowałam się dumnie i zbliżyłam do nich z poważnym wyrazem twarzy.
- Nie chcę się narzucać, lecz Królowa Nefthis przykazała mi opiekę nad państwem, a ja nie zamierzam owego przykazania łamać. Jeśli aż tak sprzykrzyło się państwu moje towarzystwo, proponuję udać się do Mojej Pani i zakomunikować jej, iż stan wasz poprawił się i przysposabia do dalszej wędrówki. - Oczywiście była też opcja, że zostaną, lecz miałam szczerą nadzieję, iż szary zrezygnował z tego pomysłu. Poza tym nie pasowało mi do tego jakże pięknego zdania.

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

#45

Post autor: Jasmin » 16 paź 2019, 22:40

Jej uśmiech stał się jeszcze szerszy kiedy opiekun pochwalił jej wybór. Ruszyła w pościg za Ukatilim i zaraz po nich wbiegła do cienia. Położyła się obok i wróciła do oglądania otaczających ich roślin.
- Może by zerwać kilka liści i się na nich położyć? Byłoby bardziej miękko. - zaproponowała. Chciała żeby opiekun był z niej zadowolony.
Mina jej zrzedła kiedy usłyszała głos białej. Znowu nieświadomie zrobiła coś nie tak, najpierw Moyo się na nią obraził a teraz jeszcze Ua. Opuściła smutno głowę. Dalsza wędrówka... czyli przez nią znowu będą musieli odejść. Tym razem pewnie już nie uniknie kary od Ukatiliego. Nie odezwała się ani słówkiem żeby nie palnąć głupoty, która jeszcze bardziej by mogła pogorszyć ich sytuację.
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Ukatili
Posty: 112
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 16 gru 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 50
Percepcja: 40
Kontakt:

#46

Post autor: Ukatili » 16 paź 2019, 23:34

Czarnogrzywy podniósł się, kiedy zauważył, że obok nich pojawiła się znów Ua. Nawet nie zdążył odpowiedzieć młodej, bo ta się zjawiła.
Popatrzył lekko na Jasmin z łagodną miną, by pokazać jej, że nic złego nie zrobiła. Po czym odchrząknął i zwrócił się do Uy - Nie sprzykrzyło, ale miałem wrażenie, że jest pani bardziej zainteresowana... - Zastanowił się chwilę i potarł łapą o głowę. - ...chłopakiem...? Więc postanowiłem, że nie będziemy przeszkadzać. - Zrobił zdziwioną minę i podniósł się na równe nogi. Jakiej wędrówki do cholery? Mieli plan tutaj zostać. - yyyyy, dobrze, proszę o zaprowadzenie nas do królowej. Jeżeli da radę, to chciałbym z nią pomówić.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2019, 8:16 przez Ukatili, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojna ze mną? Gratuluje odwagi, współczuje głupoty...

Obrazek

Awatar użytkownika
Seth
Posty: 253
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 gru 2015
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35

#47

Post autor: Seth » 17 paź 2019, 1:23

Powrót do Oazy zajął im mniej więcej tyle samo czasu co droga w przeciwną stronę. Wyprawa zakończyła się sukcesem, co więcej nic nie zakłóciło jej przebiegu, miał spore powody do zadowolenia. Bogowie im sprzyjają. Z tą myślą wkroczył w cień rzucany przez pierwsze palmy i zaraz jego oczom ukazała się postać znajomej białej lwicy, towarzyszyła jej też dwójka, którą widział na oczy po raz pierwszy. Nieprzerwając marszu kroczył pewnie dalej, aż wreszcie zatrzymał się bliżej białej, bacznie obserwując zgromadzenia, w którym panowało jakieś poruszenie.
- Witaj Ua. Czy jesteś w stanie wyjaśnić mi kim są nasi goście i cóż jest powodem zaistniałego larum?

Awatar użytkownika
Ua
Posty: 137
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 10 maja 2017
Waleczność: 35
Zręczność: 67
Percepcja: 48
Kontakt:

#48

Post autor: Ua » 17 paź 2019, 10:13

Chłopakiem? Też coś! Damy nie mają „chłopaków”, one mają dostojnych mężów i rycerskich kochanków!
- Pan Moyo, podobnie jak państwo, jest zagubionym wędrowcem, który w łasce Ra trafił w nasze skromne progi. Na rozkaz mojej pani... - urwałam, bo wtem zdałam sobie sprawę, że dołączyła kolejna persona, i to jaka w dodatku.
- Panie - rzekłam na powitanie, skłaniając nisko głowę. Oby tamta dwójka podłapała mój gest, bo czy w innym razie nie znaczyłoby to źle o mnie?
- Niech Wasza Wysokość pozwoli, że przedstawię Wam pana Ukatiliego oraz panienkę Jasmin, córkę Shani i Jasira z odległej krainy Lwiej Ziemi. Zabłądzili na pustyni, lecz w opatrzności dobrego Ra odnaleźli Oazę. Jej Wysokość Nefthis przykazała mi sprawować nad nimi pieczę aż nie powrócą do sił. Właśnie planowaliśmy udać się na spotkanie z Jej Wysokością.

Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 577
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
surykatka
Surykatka
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 46
Zręczność: 56
Percepcja: 51
Kontakt:

#49

Post autor: Jasmin » 17 paź 2019, 14:04

Trochę ją pocieszyło, że Ukatili nie wyglądał jakby się na nią gniewał. Mimo to wolała nie wtrącać się w rozmowę, bo od niej mogło zależeć czy Ua nie każe im odejść z powrotem na pustynię. Znów zaczęła wpatrywać się we własne łapy, udając że wcale jej tam nie ma. Pozwolił sobie tylko zerknąć na nowo przybyłego lwa i znów spuściła głowę, więc nie musiała nawet specjalnie się kłaniać.
Biała nazwała go Waszą Wysokością. Czyli tutejsza królowa miała swojego króla. Nie widziała nigdy jak może wyglądać król, bo na Lwiej Ziemi mieli księżniczkę a Berghi chyba nie miała męża. Nasunęło jej się mnóstwo pytań na ten temat i na pewno zada je Ukatiliemu kiedy będą sami. Miała zachowywać się jak dorosła, a dorośli przecież nie zadają głupich pytań i wiedzą wiele rzeczy, o których ona nie miała pojęcia. Na przykład nie wiedziała też kim jest Ra, może spotkali go wtedy kiedy była nieprzytomna. Albo to nie był lew, a jeden z Przodków, których już tyle czasu prosiła o pomoc, że wreszcie sobie o niej przypomniał.
☁️☀️☁️

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś.

🎶

Awatar użytkownika
Moyo
Posty: 209
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 22 mar 2017
Waleczność: 65
Zręczność: 45
Percepcja: 40
Kontakt:

#50

Post autor: Moyo » 17 paź 2019, 15:44

Moyo przybiegł od razu za Uą, ale nic nie powiedział nie chcąc przerywać białej. W chwili gdy przyszedł Władca Oazy Moyo skłonił się w ślad za Uą.
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Oaza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości